Úvod Set top boxy a TV príslušenstvo Set top boxy (DVB-T2) Set-top box EMOS EM190-S HD HEVC H265 (DVB-T2)

Set-top box EMOS EM190-S HD HEVC H265 (DVB-T2)

Všeobecné číslo J6014
3x
zobraziť hodnotenie
5
3
Doprava zadarmo .
Skladom
23. 2. 2024 u Vás
28,90

Odporúčame dokúpiť

33,40
Skladom
5,50
Skladom
2,20
Skladom
69,00
Skladom
63,00
Skladom
5,60
Skladom
6,40
Skladom
89,00
Skladom
7,10
Skladom
23,90
Skladom
6,40
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Malý ale veľmi šikovný prijímač DVB-T aj DVB-T2

Tento rozmerovo veľmi malý set top box EM190-S (slim) je ideálnym riešením pre nemocnice, hotely, penzióny, domovy pre seniorov, kde sú tisíce LED TV bez podpory DVB-T2 a pridať do týchto miest obyčajný set top box s ďalším diaľkovým ovládačom znamená pridanie veľa starostí nielen starším užívateľom, ale aj montážnikom, ktorí potom nemusia niekoľkokrát jazdiť k reklamáciám od ľudí, ktorí si iba zle prepnú vstup na TV. Tiež ho ocení ktokoľvek, kto chce používať len jeden diaľkový ovládač.

Externé čidlo súčasťou balenia

Vďaka jeho malej veľkosti možno tento set top box EMOS EM190-S veľmi pohodlne umiestniť na zadnú stenu televízora, čím sa zbavíte pohľade na ďalší prístroj. Iba je nutné vyviesť externé čidlo IR (káblik dlhý 1m), naprogramovať univerzálny diaľkový ovládač a v menu vypnúť predný panel, aby nerušil za televízorom. Následne potom používate iba jeden diaľkový ovládač a ani si nevšimnete, že máte zapojený nejaký set top box. Prijímač samozrejme obsahuje tiež integrované čidlo IR signálu a pokiaľ je prijímač inštalovaný klasicky pod televízorom, nie je nutné pripojiť externý IR čidlo.

Jednoduchá inštalácia

EMOS EM190-S bez problémov prepojíte s akoukoľvek televíziou, anténou i ďalšou elektronikou vďaka množstvu vstupov a výstupov na jeho zadnej strane. Po zapojení hravo zvládnete aj jeho sprevádzkovanie – pomôže vám s ním intuitívne české menu, inštalačný sprievodca a automatické ladenie programov.

Prehrávajte aj nahrávajte na USB

Na prednej strane tohto modelu nájdete vstup, do ktorého pripojíte USB alebo externý disk (vo veľkosti až 1 TB). Kedykoľvek si tak pozriete svojej milovanej filmy alebo seriály - na širokouhlej obrazovke a bez reklám. Na USB tiež nahráte filmy z TV bežiaci na 2 kanáloch súčasne (v rámci jedného multiplexu), zatiaľ čo 3. stanicu popri tom budete sledovať. Začiatok a koniec nahrávania si buď sami postrážite, alebo využijete funkciu "časovač". S jeho pomocou sa nahrávanie zapne a vypne automaticky, pokojne aj v pravidelnom časovom intervale.

Inteligentný ovládač súčasťou balenia

Priložené diaľkové ovládanie s dlhým dosahom predstavuje bránu takmer neobmedzených možností. Jeho prostredníctvom ľahko zeditujete programy, nastavíte si svoje obľúbené a otvoríte 7-dňového programového sprievodcu (EPG). Set-top box pohotovo reaguje na povely ovládača, preto vám umožňuje veľmi rýchle prepínanie medzi kanálmi. Diaľkový ovládač k EM190 aj EM190S (obidva majú totožný softvér a teda i totožné funkcie) má funkciu učenia, vďaka ktorej sa jednoducho naprogramujú tlačidlá z pôvodného diaľkového ovládača k televízoru a vy užívate iba jeden diaľkový ovládač.

Multimediálne centrum

Nie je to len tak obyčajný set-top box, ale špičkové multimediálne centrum, ktoré vám poskytne tisíce hodín zábavy. Okrem mnohých televíznych kanálov naladíte aj množstvo rádiových staníc, prehrá filmy a hudbu z USB disku alebo si užijete prezentáciu fotografií s hudobným sprievodom.

Poteší všetkých svedomitých rodičov

Zoznam naladených kanálov jednoducho premazať alebo k deťom nevhodným staniciam nastavíte heslo. Tak sami ovplyvníte, čo vaše dieťa v televízii sleduje. A ak chcete mať pod kontrolou aj čas, ktorý pred obrazovkou trávi, zamerajte sa na funkciu rodičovský zámok. Tak si jednoducho zaheslujete celý set-top box.

Set-top box s certifikátom

Len pri digitálnych TV prijímačoch s certifikátom „DVB-T2 overené“ máte istotu, že tento typ vysielania skutočne vie dekódovať. České Radiokomunikace a.s. ho udeľujú len set-top boxom, ktoré uspeli v nezávislých testoch. EMOS EM190-S H265 je jedným z nich.

Prečítajte si tiež recenzie zo stránok televizniweb.cz.

.

Aké jednoduché je klonovanie fukncií Vášho ovládača do diaľkového ovládača set-top boxu?

 

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo J6014
Produktové číslo 2520236400
EAN 8592920083987
konektory 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
formát mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
ladenie automatická aj manuálna
záloha kanálov na USB áno
diaľkový ovládač súčasťou áno
spôsob ladenia (automatické/manuálne) áno/áno
možnosť nahrávania (PVR) áno, cez USB až 1 TB
príjem vysielania (SD/ HD) SD, HD
počet tunerov
jazyk OSD menu CZ, PL, SK, HU, EN, SI, GER, HR, RU, TU, SRB, LT, LV, SE, FI, BG, NL, FR, NO, IT, ES, PT
max. počet súbežných nahrávaní 1
timeshift (časový posun) áno
teletext áno
možnosť editácie zoznamu kanálov áno
možnosť príjmu rádia áno, cez DVB-T, DVB-T2
aktualizácia cez USB áno
pomer strán 4:3PS/4:3LB/16:9
titulky OSD, srt
frekvenčný rozsah tunera 174–230MHz, 474–860 MHz
formát súborov pevného disku FAT16, FAT32, NTFS
EPG program. sprievodca 7 dní
napájanie antény 5 V/100 mA
formáty videa .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mjpeg, .ts, .trp, mpeg2, mpeg4, mpeg1, h264, h265
napájanie 220–240 V AC 50/60 Hz
rozlíšenie videa 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i
formát nahrávky TS voľne prehrateľný
formáty fotiek jpeg, bmp, png
formáty zvuku mp3, aac, m4a, mpa
hry neuvádza sa
integrované CI rozhranie nie
rodičovský zámok áno
spotreba (zapnutý/ stand-by) 5 W/<1 W
DVB-T/DVB-T2 DVB-T2
vstupná úroveň signálu -75,2 až -23,9 dBm
rozmer 120 × 75 × 25 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
3 hodnotenie

 • 100%
  Jaro
  Objednané 19. 4. 2023
  Funguje bez problémov
 • 100%
  Anonym
  Objednané 25. 2. 2023
 • 100%
  Dušan
  Objednané 22. 1. 2022
  Set-top box Emos EM 190-S HD HEVC funguje bez problémov.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Diaľkový ovládač EM190/EM190S má 4 programovateľné tlačidlá na ovládanie televízora: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po naprogramovaní týchto funkcií z originálneho diaľkového ovládania televízora môžete základné funkcie ovládať priamo pomocou diaľkového ovládania EM190.

Programovanie tlačidiel

 1. Dlhým stlačením tlačidla SET na 5 sekúnd prepnete diaľkové ovládanie do režimu učenia (LED dióda začne svietiť jasnejšie).
 2. Keď LED dióda svieti stále, umiestnite pôvodný diaľkový ovládač a diaľkový ovládač EM190 do vzdialenosti 0-5 cm od seba. (Najlepšie je zmeniť vzdialenosť počas programovania. Niektoré DO vyžadujú umiestnenie vysielacej a prijímacej IR diódy takmer k sebe bez medzery, niektoré vyžadujú väčšiu vzdialenosť).
 3. Na EM190 krátko stlačte a uvoľnite tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED dióda začne blikať (diaľkový ovládač je pripravený prijať kód 15 sekúnd, ak sa prenos kódu po tomto čase nepodarí, postup zopakujte)
 4. Stlačte opakovane s rôznou dĺžkou stlačenia tlačidla na pôvodnom diaľkovom ovládači, až kým LED dióda na diaľkovom ovládači EM190 dvakrát neblikne a nestane sa stálou.
 5. Stlačte ďalšie tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED dióda začne opäť blikať, zopakujte postup učenia.
 6. Po ukončení učenia stlačte tlačidlo Set, LED dióda zhasne.
 7. Prekontrolujte funkčnosť naprogramovaných tlačidiel, ak niektoré z nich neprijalo kód správne, zopakujte programovanie.


Poznámka
Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.
Tlačidlá možno programovať jednotlivo, nie všetky tlačidlá musia byť naprogramované vždy.
Po naprogramovaní tlačidiel musí LED dióda pri stlačení tlačidla blikať rovnakým impulzom pre všetky tlačidlá (veľmi krátky impulz). Ak po stlačení tlačidla LED bliká s inou dĺžkou impulzu, programovanie daného tlačidla sa musí zopakovať.
Rôzne DO vyžadujú rôzne dĺžky stlačenia tlačidla a tiež rôzne vzdialenosti medzi DO na programovanie. Niektoré diaľkové ovládače vyžadujú na úspešný prenos iba krátke stlačenie tlačidla, zatiaľ čo iné vyžadujú opakované krátke stlačenie tlačidla alebo dlhé stlačenie tlačidla.
Ak máte problémy s programovaním tlačidiel, vymeňte batérie v DO k televízoru a počas programovania zmeňte vzdialenosť medzi DO.
Niektoré diaľkové ovládače z starších televízorov LG používajú špecifický IR vysielač, z ktorého nie je možné prijímať ovládací kód. Ak sa vám nepodarí naučiť ovládať televízor LG, vyskúšajte akýkoľvek iný diaľkový ovládač televízora LG. Všetky základné príkazy (TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV) fungujú na všetkých DO značky LG.
Diaľkové ovládače od hlavných značiek televízorov sú interoperabilné. To znamená, že základné funkcie diaľkového ovládania vždy fungujú na všetkých televízoroch rovnakej značky. Ak sa vám nepodarí získať ovládací kód z vášho diaľkového ovládača, skúste preniesť kód z iného diaľkového ovládača od televízora rovnakej značky.


EM190 Cloning - YouTube

Na pripojenie tohto STB stačí akýkoľvek kábel HMDI.

Kábel externého IR snímača je dlhý 1 m.

Ano, je to tak. Túto funkciu môžete zapnúť alebo vypnúť v závislosti od použitia prijímača. Predný displej je možné úplne vypnúť v ponuke.

Vypnutie hodín v pohotovostnom režime
Menu - Nástroje - Automatické vypnutie - Hodiny

Informácie o čísle kanála na LCD displeji
Menu - Nastavenie systému - TV systém - Predný panel

K dispozícii je nová verzia softvéru pre prijímače EM190/EM190S s označením 20200305.

Odkaz zde.

Návod na aktualizaci software je ke stažení zde.

Novinky a opravy v tomto vydaní:

 • Opravené núdzové rozlíšenie obrazu pri zapnutí prijímača bez pripojeného televízora na 1080i
 • Opravené zobrazovanie titulkov v MUX 23
 • Opravený názov v ponuke OSD Panel Settings -> Front Panel
 • Opravený názov v ponuke OSD Auto Off/Auto Shutdown a Clock
 • Opravené správanie prijímača pri prepnutí na rádio. Informačné okno sa zobrazí až po prepnutí kanála na čas nastavený v ponuke. Potom sa obrazovka vypne. Rádiové stanice možno normálne prepínať pomocou tlačidiel CH +/-.
 • Zmenené správanie prijímača po skončení časovača. Teraz po skončení časovača prejde prijímač do stavu, v akom bol pred spustením časovača. Ak bol prijímač zapnutý, zostane zapnutý. Ak bol prijímač v pohotovostnom stave, prepne sa do pohotovostného stavu.

Na prepojenie a prípadné vystrihnutie reklám z nahraných záznamov odporúčam program Avidemux, ktorý je uvoľnený na bezplatné používanie.

Program Avidemux si môžete stiahnuť tu: http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html

Pripojte HDD so záznamami programu k počítaču. Prijímač EM190 ukladá nahrávky do priečinka ALIDVRS2. Každá nahrávka je uložená samostatne v podpriečinku s názvom napríklad [TS]2020-01-16.10.29.49-CT 2 HD T2-97.
Po nainštalovaní programu Avidemux spustite program.
Kliknite na ikonu Otvoriť a vyberte prvý súbor s uloženou nahrávkou (vždy súbor s názvom 000.TS). Program automaticky načíta všetky časti. Ak nechcete prepojený záznam ďalej upravovať, nastavte výstupný kontajner (mkv, avi, TS, PS atď.) a kliknite na ikonu Uložiť.
Zvoľte umiestnenie a program prepojený súbor uloží. Ak potrebujete zo záznamu vystrihnúť začiatok, reklamné prestávky, koniec atď. prejdite na miesto strihu a stlačte ikonu značky A/B.
Vyberie sa požadovaná oblasť a pomocou funkcie Upraviť/Zrušiť, Vystrihnúť môžete túto oblasť vystrihnúť.

Uloženie upraveného súboru vykonajte rovnakým spôsobom, ako je opísané vyššie.

Inštrukcie sú priložené. 

Set-top boxy sa od seba líšia len vonkajším prevedením boxu, t. j. dizajnom. V parametroch sa nelíšia.

Prístroje sú identické, len J6015 má mierne prepracované telo prístroja s väčším priestorom na chladenie. Model J6015 má tiež plaketu CERTIFIED, pretože je určený predovšetkým pre zahraničný trh.
Áno, môžete. Ale len v rámci toho istého multiplexu. Príklad - ak nahrávate v programe CT1, nemôžete prepnúť na program Nova.
Odporúčame skontrolovať formátovanie disku a uistiť sa, že je nastavené na NFTS. Ak sa totiž zápis ukončí počas zápisu, disk sa zablokuje pre ďalšie zápisy. Odporúčame obnoviť výrobné nastavenia zariadenia a pripojiť disk k počítaču, aby sa chyby odstránili.
Naše STB neumožňujú prevádzku s dekódovacími kartami.
Pravdepodobne máte zapnutú funkciu AD (audiopopis), odporúčame ju v nastaveniach vypnúť alebo obnoviť továrenské nastavenia.

V prvom rade skontrolujte zapojenie. Prípadne môže byť chyba v prijímači, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o napájanie.

Aktualizačný balík v sekcii "Centrum sťahovania" dostupný na našom eshope. Do vyhľadávacieho riadku zadajte konkrétny model zariadenia: 

 • Pre EM-190S je to všeobecné číslo J6014
 • EM-190L sa už dodáva s najnovšou aktualizáciou 

Aktualizácia firmvéru sa nachádza v časti "softvér"

Pravdepodobne máte nastavený zimný/letný čas. Odporúčame nastaviť GMT- podľa regiónu alebo obnoviť výrobné nastavenia zariadenia.
Pravdepodobne máte povolenú funkciu LCN, odporúčame ju v nastaveniach vypnúť alebo obnoviť továrenské nastavenia.
Krátke hlásenie LNB znamená, že máte skratovaný napájací zdroj. Na STB máte v nastaveniach aktivované napájanie cez STB a nie cez dodávaný napájací zdroj. Zmeňte možnosť napájania v nastaveniach STB a chyba by sa mala odstrániť.
Pravdepodobne máte nastavený zimný/letný čas. Odporúčame nastaviť GMT- podľa regiónu alebo obnoviť výrobné nastavenia zariadenia.
Áno. V tomto ohľade sa odporúča mať len 1 napájací zdroj ( buď anténa alebo STB), Oba zdroje by nefungovali správne - signál by bol presýtený a nemohli by ste nič naladiť.
Zelené tlačidlo SUBTITLE sa odporúča vypnúť alebo obnoviť výrobné nastavenia zariadenia.
Zámok ponuky môžete odomknúť zadaním HLAVNÉHO PIN kódu, ktorý nájdete v príručke.

Aby ste mohli naplno využívať port USB, musí k nemu pripojená pamäť podporovať štandard USB 2.0. Na bezchybné a stabilné nahrávanie a prehrávanie sa vyžadujú zariadenia USB s rýchlosťou zápisu 9,0 MB/s alebo vyššou. Pomalšie pevné disky a pamäť flash môžu mať problémy so záznamom, ktoré spôsobujú zasekávanie alebo nemusia fungovať vôbec. Správne budú fungovať len disky s jedným základným oddielom používajúce systém súborov NTFS alebo FAT32. Ak je na disku iný systém súborov, pred pripojením k prijímaču naformátujte disk v počítači na odporúčaný systém súborov. Silne fragmentovaná alebo preplnená pamäť tiež nemusí fungovať správne alebo hladko. Externé pevné disky musia mať vlastný zdroj napájania, port USB zabudovaný v prijímači nedodáva dostatočné napätie na napájanie prenosného pevného disku USB. Počas nahrávania alebo prehrávania nesmie byť zariadenie USB v žiadnom prípade odpojené od prijímača. Odpojenie počas prevádzky prijímača môže viesť k poškodeniu prijímača alebo pamäte flash a tiež k poškodeniu údajov obsiahnutých na médiu.

Ano.
Nemôže. Všade je uvedené napájanie: 100 V/240 V AC 50-60 Hz.
Môže to byť vytiahnutý kábel zo zásuvky alebo pokazená poistka v spotrebiči. Skontrolujte pripojenie napájacieho kábla. Skontrolujte poistku.
Anténa nie je pripojená. Anténa nie je správne nastavená. Nachádzate sa na mieste bez pokrytia signálom. Skontrolujte pripojenie antény. Premiestnite anténu. Obráťte sa na miestnu profesionálnu spoločnosť.
Predĺženie vedenia od antény spôsobilo pokles kvality signálu pod funkčnú úroveň. Na pokrytie strát signálu v kabeláži použite linkový zosilňovač. Pre presný návrh anténneho systému sa obráťte na miestnu profesionálnu spoločnosť.

Disk bude pravdepodobne potrebné naformátovať, aby fungoval správne.

Správne budú fungovať len disky s jedným základným oddielom so systémom súborov NTFS alebo FAT32. Ak je na disku iný systém súborov, pred pripojením k prijímaču naformátujte disk v počítači na odporúčaný systém súborov. Silne fragmentovaná alebo preplnená pamäť tiež nemusí fungovať správne alebo hladko
Prípadne otestujte druhé externé pamäťové zariadenie.