Úvod Set top boxy a TV príslušenstvo Set top boxy (DVB-T2) Set-top box EMOS EM190-S HD HEVC H265 (DVB-T2)

Set-top box EMOS EM190-S HD HEVC H265 (DVB-T2)

Všeobecné číslo J6014
zobraziť hodnotenie
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
1. 2. 2023 u Vás
25,50
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

6,95
Skladom
5,50
Skladom
4,40
Skladom
89,00
Skladom
5,50
Skladom
6,60
Skladom
41,90
Skladom
23,90
Skladom
6,95
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Malý, ale veľmi praktický prijímač DVB-T a DVB-T2

Tento veľmi malý set top box EM190-S (slim) je ideálnym riešením pre nemocnice, hotely, penzióny, domovy dôchodcov, kde sú tisíce LED televízorov bez podpory DVB-T2 a pridať na tieto miesta obyčajný set top box s ďalším diaľkovým ovládaním znamená veľa problémov nielen pre starších používateľov, ale aj pre inštalatérov, ktorí potom musia niekoľkokrát vycestovať na reklamácie ľudí, ktorí len zle prepínajú vstup na televízore. Ocení ho aj každý, kto chce používať jeden diaľkový ovládač.

Vnútorný snímač je súčasťou balenia

Vďaka malým rozmerom možno tento set top box EMOS EM190-S veľmi pohodlne umiestniť na zadnú stranu televízora, čím sa zbavíte pohľadu na ďalšie zariadenie. Stačí len vytiahnuť externý IR snímač (1 m dlhý kábel), naprogramovať univerzálny diaľkový ovládač a v ponuke vypnúť predný panel, aby nerušil za televízorom. Potom používate len jeden diaľkový ovládač a ani si nevšimnete, že máte pripojený set top box. Prijímač samozrejme obsahuje aj integrovaný snímač infračerveného signálu, a ak je prijímač nainštalovaný klasicky pod televízorom, nie je potrebné pripájať externý IR snímač.

Jednoduchá inštalácia

EMOS EM190-S sa bez problémov pripojí k akémukoľvek televízoru, anténe a ďalšej elektronike vďaka početným vstupom a výstupom na jeho zadnej strane. Po zapojení ho ľahko uvediete do prevádzky pomocou intuitívneho českého menu, príručky inštalácie a automatického ladenia kanálov.

Prehrávanie a nahrávanie na USB

Na prednej strane tohto modelu nájdete vstup na pripojenie USB alebo externého disku (do veľkosti 1 TB). Obľúbené filmy alebo televízne programy si tak môžete kedykoľvek pustiť na širokouhlom displeji a bez reklám. Môžete tiež načítať filmy a televízne programy na USB počas sledovania 2. stanice (v rámci toho istého multiplexu). Začiatok a koniec nahrávania môžete sledovať sami alebo použiť funkciu "časovač". S bude zapínať a vypínať nahrávanie automaticky, a to aj v pravidelných intervaloch.

Vrátane inteligentného diaľkového ovládania

Priložené diaľkové ovládanie s dlhým dosahom je vstupnou bránou k takmer neobmedzeným možnostiam. Umožňuje jednoducho upravovať kanály, nastavovať obľúbené položky a otvárať 7-dňového programového sprievodcu (EPG).  Set-top box pohotovo reaguje na príkazy diaľkového ovládača, takže umožňuje veľmi rýchle prepínanie medzi kanálmi. Diaľkový ovládač pre EM190 aj EM190S (oba majú identický softvér, a teda aj identické funkcie) má funkciu naučenia, ktorá jednoducho naprogramuje tlačidlá z pôvodného diaľkového ovládača na set-top box a vy používate len jeden diaľkový ovládač.

Multimediálne centrum

Nie je to len obyčajný set-top box, ale špičkové multimediálne centrum, ktoré vám poskytne tisíce hodín zábavy. Okrem množstva televíznych kanálov môžete naladiť aj množstvo rozhlasových staníc, prehrávať filmy a hudbu z alebo si vychutnať fotografické prezentácie s <>.

Poteší všetkých svedomitých rodičov

Jednoducho vymažte zoznam naladených kanálov alebo nastavte heslo pre nevhodné stanice. Týmto spôsobom môžete kontrolovať, čo vaše dieťa v televízii sleduje. A ak chcete kontrolovať čas, ktorý strávia pred obrazovkou, vyskúšajte funkciu Rodičovský zámok. Takto môžete jednoducho uzamknúť celý set-top box.

Set-top box s certifikátom

Iba s digitálnymi televíznymi prijímačmi s certifikátom "DVB-T2 overené" si môžete byť istí, že tento typ vysielania naozaj dokážete dekódovať. České Radiokomunikace a.s. ho udeľujú len tým set-top boxom, ktoré uspeli v nezávislých testoch. EMOS EM190-S H265 je jedným z nich.

Ak ho ešte nevlastníte, nezabudnite si zaobstarať HDMI kábel pre svoj set-top box. Prečítajte si aj recenzie od Počítač, Čip a z televizniweb.cz.
 

 

Popis tlačidiel diaľkového ovládania

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo J6014
Produktové číslo 2520236400
EAN 8592920083987
konektory 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
formát mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
ladenie automatická aj manuálna
záloha kanálov na USB áno
diaľkový ovládač súčasťou áno
spôsob ladenia (automatické/manuálne) áno/áno
možnosť nahrávania (PVR) áno, cez USB až 1 TB
príjem vysielania (SD/ HD) SD, HD
počet tunerov
jazyk OSD menu CZ, PL, SK, HU, EN, SI, GER, HR, RU, TU, SRB, LT, LV, SE, FI, BG, NL, FR, NO, IT, ES, PT
max. počet súbežných nahrávaní 1
timeshift (časový posun) áno
teletext áno
možnosť editácie zoznamu kanálov áno
možnosť príjmu rádia áno, cez DVB-T, DVB-T2
aktualizácia cez USB áno
pomer strán 4:3PS/4:3LB/16:9
titulky OSD, srt
frekvenčný rozsah tunera 174–230MHz, 474–860 MHz
formát súborov pevného disku FAT16, FAT32, NTFS
EPG program. sprievodca 7 dní
napájanie antény 5 V/100 mA
formáty videa .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mjpeg, .ts, .trp, mpeg2, mpeg4, mpeg1, h264, h265
napájanie 220–240 V AC 50/60 Hz
rozlíšenie videa 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i
formát nahrávky TS voľne prehrateľný
formáty fotiek jpeg, bmp, png
formáty zvuku mp3, aac, m4a, mpa
hry neuvádza sa
integrované CI rozhranie nie
rodičovský zámok áno
spotreba (zapnutý/ stand-by) 5 W/<1 W
DVB-T/DVB-T2 DVB-T2
vstupná úroveň signálu -75,2 až -23,9 dBm
rozmer 120 × 75 × 25 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
1 hodnocení

 • 100%
  Dušan
  Objednané 22. 1. 2022
  Set-top box Emos EM 190-S HD HEVC funguje bez problémov.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Súbory na stiahnutie

Súbory na stiahnutie

FAQ

FAQ – časté otázky

Diaľkový ovládač EM190/EM190S má 4 programovateľné tlačidlá na ovládanie televízora: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládania televízora môžete základné funkcie ovládať priamo pomocou diaľkového ovládania EM190.

Programovanie tlačidiel

 1. Dlhým stlačením tlačidla SET na 5 sekúnd sa diaľkový ovládač prepne do režimu učenia (LED bude svietiť jasnejšie).
 2. Keď LED dióda stále svieti, umiestnite pôvodný diaľkový ovládač a diaľkový ovládač EM190 oproti sebe do vzdialenosti 0-5 cm. (Najlepšie je zmeniť vzdialenosť počas programovania. Niektoré DO vyžadujú, aby ste vysielacie a prijímacie IR diódy umiestnili takmer k sebe bez medzery, niektoré vyžadujú väčšiu vzdialenosť).
 3. Na diaľkovom ovládači EM190 jednoducho stlačte a uvoľnite tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED dióda začne blikať (diaľkový ovládač je pripravený prijať kód 15 sekúnd, ak sa prenos kódu po tomto čase nepodarí, postup zopakujte)
 4. Stláčajte opakovane tlačidlo rôzne dĺžky stlačenia na pôvodnom diaľkovom ovládači, kým LED dióda na diaľkovom ovládači EM190 dvakrát neblikne a nestane sa stabilnou.
 5. Stlačte ďalšie tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED začne opäť blikať, zopakujte postup učenia.
 6. Po dokončení učenia stlačte tlačidlo Set, LED dióda sa vypne.
 7. Prekontrolujte funkčnosť naprogramovaných tlačidiel, ak niektoré z nich neprijalo kód správne, zopakujte proces programovania.


Poznámka
Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.
Tlačidlá je možné programovať jednotlivo, nie je potrebné programovať vždy všetky tlačidlá.
Po naprogramovaní tlačidiel musí LED dióda pri stlačení tlačidla blikať rovnakým impulzom pre všetky tlačidlá (veľmi krátky impulz). Ak po stlačení tlačidla bliká LED dióda s inou dĺžkou impulzu, programovanie daného tlačidla sa musí zopakovať.
Rôzne DO vyžadujú rôzne dĺžky stlačenia tlačidla a tiež rôzne vzdialenosti medzi DO na programovanie. Niektoré diaľkové ovládače vyžadujú na úspešný prenos iba krátke stlačenie tlačidla, zatiaľ čo iné vyžadujú opakované krátke stlačenie tlačidla alebo dlhé stlačenie tlačidla.
Ak máte problémy s programovaním tlačidiel, vymeňte batérie v DO k televízoru a počas programovania zmeňte vzdialenosť medzi DO.
Niektoré diaľkové ovládače zo starších televízorov LG používajú špecifický IR vysielač, z ktorého nie je možné prijímať ovládací kód. Ak sa vám nepodarí naučiť sa ovládať televízor značky LG, vyskúšajte akýkoľvek iný diaľkový ovládač televízora značky LG. Všetky základné príkazy (TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV) fungujú na všetkých DO značky LG.
Diaľkové ovládače hlavných značiek televízorov sú interoperabilné. To znamená, že základné funkcie diaľkového ovládania vždy fungujú na všetkých televízoroch rovnakej značky. Ak sa vám nepodarí získať ovládací kód z diaľkového ovládača, skúste preniesť kód z iného diaľkového ovládača od televízora rovnakej značky.

EM190 Klonovanie - YouTube

Na pripojenie tohto STB stačí akýkoľvek kábel HMDI.

Kábel externého IR snímača je dlhý 1 m.

Ano, je to tak. Túto funkciu môžete zapnúť alebo vypnúť v závislosti od používania prijímača. Predný displej je možné v menu úplne vypnúť.

Vypnutie hodín v pohotovostnom režime
Menu - Nástroje - Automatické vypnutie - Hodiny

Informácie o čísle kanála na LCD displeji
Menu - Nastavenie systému - TV systém - Predný panel

K dispozícii je nová verzia softvéru pre prijímače EM190/EM190S s označením 20200305.

Odkaz zde.

Príručku k aktualizácii softvéru si môžete stiahnuť zde.

Nové funkcie a opravy v tejto verzii:

 • Korigované núdzové rozlíšenie videa pri zapnutí prijímača bez pripojeného televízora na 1080i
 • Opravené zobrazovanie titulkov v MUX 23
 • Opravený názov v ponuke OSD Nastavenia panela -> Predný panel
 • Nastavený názov v OSD ponuke Automatické vypnutie/Automatické vypnutie a hodiny
 • Upravené správanie prijímača pri prepnutí na rádio. Informačné okno sa zobrazí až po prepnutí kanála na čas nastavený v ponuke. Potom sa obrazovka vypne. Rádiové stanice možno bežne prepínať pomocou tlačidiel CH +/-.
 • Zmenené správanie prijímača po ukončení časovača. Po skončení časovača sa prijímač vráti do stavu, v ktorom bol pred spustením časovača. Ak bol prijímač zapnutý, zostane zapnutý. Ak bol prijímač v pohotovostnom stave, prepne sa do pohotovostného stavu.

Na prepojenie a prípadné vystrihnutie reklám z nahraných záznamov odporúčam program Avidemux, ktorý je uvoľnený na bezplatné používanie.

Program Avidemux si môžete stiahnuť tu: http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html

Pripojte HDD so záznamami programu k počítaču. Prijímač EM190 ukladá nahrávky do priečinka ALIDVRS2. Každá nahrávka je uložená samostatne v podpriečinku s názvom napr. [TS]2020-01-16.10.29.49-CT 2 HD T2-97.
Po nainštalovaní programu Avidemux spustite program.
Kliknite na ikonu Otvoriť a vyberte prvý súbor s uloženou nahrávkou (vždy súbor s názvom 000.TS). Program automaticky načíta všetky časti. Ak nechcete prepojený záznam ďalej upravovať, nastavte výstupný kontajner (mkv, avi, TS, PS atď.) a kliknite na ikonu uložiť.
Vyberte umiestnenie a program prepojený súbor uloží. Ak potrebujete zo záznamu vystrihnúť začiatok, reklamné prestávky, koniec atď., prejdite na miesto strihu a stlačte ikonu značky A/B.
Označí sa požadovaná oblasť a pomocou funkcie Upraviť/Zrušiť, Vystrihnúť môžete danú oblasť vystrihnúť.

Uloženie upraveného súboru vykonajte rovnakým spôsobom, ako je popísané vyššie.

Pokyny nájdete v prílohe.