Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod O nás

O nás

EMOS - robíme život jednoduchší

Našou vášňou je elektrina! Baví nás vyvíjať, vyhľadávať a dodávať také elektro výrobky, ktoré vďaka svojej optimálnej cene a kvalite pomáhajú našim obchodným partnerom uspieť na súčasnom vysoko konkurenčnom trhu. Koncentrujte sa na rozvoj svojho podnikania, šetrite náklady a komplikované veci nechajte na nás. Výborná skladová dostupnosť výrobkov, rýchla logistika a jednoduchá komunikácia sú naše hlavné zbrane.

 
 

Predstavujeme EMOS

Spoločnosti EMOS už takmer 30 rokov ponúkajú výrobky drobného domáceho elektra, ktoré sú súčasťou života každého z nás.

 

Pod značkou EMOS nájdete najmä batérie, svetelné zdroje a svietidlá pre domáce a priemyselné použitie, predlžovacie prívody, svietidlá, antény, drobné elektronické zariadenia-multimetre, skúšačky, zvončeky atď.

Od roku 1993 sme výhradným distribútorom preslávenej spoločnosti GP Batteries, ktorých spotrebné a nabíjacie batérie, nabíjačky, powerbanky, ručné svietidlá a čelovky distribuujeme na český, slovenský, maďarský, slovinský a chorvátsky trh.

Obchodné a logistické centrum holdingu EMOS je situované v Českej republike, meste Přerov a jeho rozloha presahuje 16.000 m2.

Informácie o skupine EMOS nájdete na adrese zde.

 

EMOS vo svete

O kvalite výrobkov EMOS sa presvedčilo až 400 miliónov konečných spotrebiteľov.

 

EMOS spol. s r. o. spoločne so svojimi sesterskými spoločnosťami na Slovensku, v Poľsku, Slovinsku a Maďarsku dodáva svoje výrobky prostredníctvom siete distribútorov do 26 krajín Európy k viac ako 400 mil. konečným spotrebiteľom. V roku 2020 presiahol konsolidovaný obrat holdingu EMOS 2,3 mld. CZK.

 

viac
ako 30 rokov
s Vami

5
sesterských spoločností

26
vývozných krajín

450
zamestnancov

 

Čriepky z histórie

História holdingu EMOS sa začala písať v roku 1991 v Přerove, v malom priemyselnom meste ležiacom v Českej republike. V priebehu 30 rokov svojej existencie sme prešli dynamickým vývojom.

 

Materskou spoločnosťou holdingu EMOS je EMOS CZ Group a.s., ktorá vlastní 100% podiely v spoločnostiach EMOS spol. s r. o., EMOS Depo CZ s.r.o., EMOS SK s.r.o., EMOS PL SP Z O.O., EMOS HU Kft. a EMOS SI, D.O.O. Vznik holdingu EMOS umožňuje efektívnejšie riadenie obchodnej politiky naprieč zoskupením, centralizáciu logistických procesov, využívanie synergie jednotného, centrálneho nákupu a dovoľuje ťažiť z kapitálovej a ekonomickej sily skupiny EMOS.

Pobočka na Slovensku bola založená v roku 1993 ako spoločnosť s ručením obmedzeným pod názvom EMOS – elektro s.r.o. Od začiatku roka 2007 je spoločnosť EMOS SK, s.r.o. priamym dovozcom batérií a nabíjačiek GP Batteries na slovenský trh. Pobočku tvorí celkovo 47 zamestnancov. Spoločnosť EMOS SK si vybudovala trvalé miesto na trhu a stala sa jedným z najväčších dodávateľov elektropríslušenstva v Slovenskej republike.

 
 

1991

založenie spoločnosti EMOS spol. s r.o.

 

1993

založenie dcérskej spoločnosti na Slovensku

 

1998

založenie dcérskej spoločnosti v Slovinsku

 

2001

vybudovanie moderného Eurologistického centra

 

2004

založenie dcérskej spoločnosti v Poľsku

 

2004

spustenie internetového obchodovania pre partnerov a koncových zákazníkov

 

2009

začiatok prechodu dcérskych spoločností na centralizovanú Eurologistiku

 

2009

vznik vlastného testovacieho laboratória

 

2009

založenie dcérskej pobočky v Maďarsku

 

2015

dokončenie procesu prechodu všetkých dcérskych spoločností na centrálne logistické centrum

 

2017

začatie výstavby haly logistického centra a administratívnej budovy

 

2017

vznik holdingovej spoločnosti EMOS CZ Group a.s.. 

 

2017

redesign grafickej tváre spoločnosti a predstavenie nového loga

 

2020

dokončenie areálu EMOS a zmena sídla spoločnosti

 

2022

akvizícia spoločnosti EMOS CZ group a.s., novým akcionárom spoločnosti sa stala spoločnosť Legrand France S.A.

 

Vývoj a testovanie

Starostlivo sledujeme trendy v odbore a prenášame ich prostredníctvom našich obchodných partnerov ku koncovým užívateľom v podobe nových výrobkov EMOS. Dobré meno našej značky, kvalita výrobkov a dôvera tých, ktorí ich predávajú, sú veľkým záväzkom, ktorý sa pri vývoji, výbere a testovaní kvality všetkých výrobkov EMOS snažíme nesklamať.

 
 

Optimálna cena a kvalita našich výrobkov

Ako ju dosahujeme? V našej ponuke nájdete výrobky vyvíjané tímom špecialistov a produkt manažérov EMOS spoločne s poprednými svetovými výrobcami v odbore.

 

Tvoríme tak sortiment, ktorý obsahuje unikátne výrobky presne spĺňajúce cenové, kvalitatívne, úžitkové, estetické aj legislatívne požiadavky kladené na ne jednotlivými trhmi, na ktoré sú pod značkou EMOS dodávané.

Vďaka prísnym nárokom na kvalitu poskytujeme na vybrané sortimentné rady záruku až 5 rokov.

 

Tisíce testov kvality

Súčasťou vývoja každého produktu je precízne testovanie a laboratórny výskum.

 

Každý náš výrobok podlieha prísnej kontrole kvality tímom inšpekčných zamestnancov priamo u výrobcu a následne aj v našom vlastnom laboratóriu. Prevádzame bezmála 1 100 testov ročne, na ktoré dohliada 25 špecialistov.

Vybavenie laboratória je prispôsobené portfóliu produktov, ktoré na trh dodávame.

Jedným z kľúčových zariadení je integračná guľa, ktorá slúži na meranie parametrov svetelných zdrojov. Ďalším významným zariadením je goniofotometer, ktorý slúži na meranie vyžarovacej charakteristiky svietidiel.

Laboratórium je ďalej vybavené termokamerami, počítačom riadenou svetelnou lavicou na test životnosti svetelných zdrojov, zariadením pre skúšku žeravou slučkou, testery batérií, akumulátorov a ďalším špičkovým vybavením.

Vďaka testovaniu si stojíme za hodnotami, ktoré uvádzame na obaloch a garantujeme nezávadnosť a bezpečnosť každého produktu.

 

Chránime prírodu

Hľadáme optimálnu cestu, ako uspokojiť rastúce požiadavky na udržateľný rozvoj a zároveň chrániť tovar pri manipulácii a preprave.

 

Disponujeme vlastným designerským centrom s kvalifikovaným tímom grafických designérov, ktorí pri návrhu a vývoji obalov starostlivo sledujú najnovšie obalové trendy.

Kladieme dôraz na využitie recyklovateľných obalových materiálov a znižovaniu objemu používaného obalového materiálu.

 

Testované záchranármi

Svietidlá a čelovky EMOS a GP Batteries pravidelne prechádzajú testom kvality v priebehu cvičení integrovaných záchranných zložiek Rescue Patrol.

 

Pri svietidlách a čelovkách sa v extrémnych podmienkach preverujú parametre ako doba svietenia, odolnosť spracovania, možnosť dobíjania z vozidla či dosvit.

O spoľahlivosti našej spoločnosti svedčia aj certifikáty, ktoré zaručujú kvalitu predávaného tovaru, rýchlosť dodania a spoľahlivosť v oblasti poskytovania služieb.

 

Dostupnosť tovaru a pokročilá logistika

Pomáhame vám šetriť náklady a nenútime vás vytvárať veľké skladové zásoby elektro výrobkov. Jedným z pilierov našej dlhodobej stratégie je zaistenie excelentnej skladovej dostupnosti nášho sortimentu a expresnú prepravu na miesto určenia. Dbáme na to, aby ste svoj tovar dostali včas a podľa dohody, ktorú ste s nami uzavreli v okamihu nákupu.

 
 

Excelentná dostupnosť výrobkov

Logistické a skladové centrum EMOS je situované v Českej republike, meste Přerov. Rozdelené je na tri logické celky – sklady zásobovacie a vychystávajúce, sklad kontroly, balenia a expedícia.

 

Celková skladovacia plocha presahuje 16 000 m2 a umožňuje pre vás držať viac ako 95 % položiek z nášho sortimentu stále skladom a v dostatočnej zásobe.

V priebehu jedného dňa vyexpedujeme až 29 400 položiek, 3 600 balíkov a 360 europaliet, ktoré dodávame do 26 krajín Európskej Únie. Kapacita našich skladov je 22 000 paletových pozícii, 1 200 policových regálov a 2 600 prepraviek vo výškovom automatizovanom zakladači.

 

Vysoký stupeň automatizácie

V roku 2017 sme realizovali investíciu za viac ako 300 mil. Kč, ktorá umožnila automatizáciu prevádzky skladov a operatívne dodávky tovaru za veľmi krátku dobu.

 

V našich skladoch nájdete viac ako 2 km valčekových dráh, využívame plne automatizované regálové systémy KARDEX pre drobný sortiment a ďalšie moderné technológie, napr. RFID kódy.

 

Expresná logistika

Tovar od nás máte k dispozícii zvyčajne do 48 h od objednania.

 

Väčšinu zásielok odosielame ešte v ten istý, najneskôr potom nasledujúci pracovný deň po objednaní. Na prepravu zásielok využívame renomovaných svetových prepravcov (DPD, DHL, Fedex, GLS, UPS, Geis, GW atď.).

 

22 000
pozícií pre palety

1 200
policových miest

23 000
položiek odoslaných denne

2 600
aktívnych položiek