Anténa univerzálna EM-DIO3, 0–80 km, DVB-T2, filter LTE/4G/5G
Rozšírený popis
Univerzálna anténa do interiéru aj exteriéru
Ak hľadáte anténu, ktorú možno používať v interiéri aj exteriéri, práve ste ju našli. Anténa EM-DIO3 vás však poteší nielen svojím univerzálnym použitím, ale aj funkčnosťou a moderným vzhľadom. Anténa s rozmermi 315 × 215 × 200 mm je určená na príjem DVB-T a DVB-T2 a je vhodná aj na príjem vysielania vo formáte Full HD, takže si môžete vychutnať svoje obľúbené programy v najvyššej kvalite.
Dôležitý je správny výber
Mesto: Antény pre miesta pokryté vysokokvalitným a stabilným signálom. Najčastejšie ide o izbové antény, ktoré sa ponúkajú v mnohých vyhotoveniach. Ich inštaláciu zvládne aj menej skúsený používateľ.
Mesto: Antény pre miesta pokryté vysokokvalitným signálom. Ide najmä o tzv. univerzálne antény, ktoré vynikajú jednoduchou inštaláciou, kde všetko potrebné na inštaláciu nájdete priamo v balení. Antény je možné inštalovať v interiéri aj exteriéri.
Profil: Antény na diaľkový príjem v miestach s nízkou intenzitou a kvalitou signálu. Úspešná inštalácia týchto antén vyžaduje správne nasmerovanie k vysielaču a aspoň základné zručnosti a technické znalosti.
Sledovanie bez rušenia
Sledovanie televízie by malo byť príjemným zážitkom. Ak ste doteraz bojovali s občasným rušením a šumom, s touto anténou už nebudete. Je totiž vybavená externým zosilňovačom s nízkym šumom so samostatným napájaním, ako aj Filtrami LTE a 5G, ktoré eliminujú rušivé signály mobilného internetu v pásmach LTE a 5G.
Vertikálna a horizontálna polarizácia
Anténa podporuje vertikálnu aj horizontálnu polarizáciu a jej prijímací úhol je 30°/40°. Je vhodná na príjem z viacerých vysielačov a možno ju umiestniť do karavanov a obytných automobilov.
Anténa do mesta aj na vidiek
Anténu môžete ľahko umiestniť kamkoľvek vám to bude najviac vyhovovať. V skutočnosti je navrhnutá tak, aby ste ju mohli postaviť, zavesiť na stenu alebo pripevniť na stĺp. Je to dobrá voľba pre mestá, predmestia a miesta s dobrou kvalitou signálu.
USB adaptér a koaxiálny kábel sú súčasťou balenia
Anténa je napájaná univerzálnym USB adaptérom, ktorý umožňuje používať anténu aj tam, kde nie je k dispozícii sieťové napätie 230 V. Adaptér je súčasťou balenia, rovnako ako koaxiálny kábel.
Parametre
| Značka | EMOS |
|---|---|
| Všeobecné číslo | J0685 |
| Produktové číslo | 2702029000 |
| EAN | 8592920091166 |
| použitie | izbová/vonkajšia |
|---|---|
| odporúčaná vzdialenosť inštalácie od vysielača | 0–80 km (dedina) |
| zosilňovač | externý nízkošumový zosilňovač so samostatným zdrojom |
| príjem signálu | DVB-T/T2 |
|---|---|
| vhodné pre príjem Full HD vysielania | áno |
| vhodné pre príjem z viacerých vysielačov | áno |
| prijímací uhol | 30°/40° |
| polarizácia | horizontálne aj vertikálne |
| vhodné pre diaľkový príjem | áno |
| LTE filter | áno |
| frekvenčné pásma | UHF |
| dĺžka koaxiálneho kábla v balení | 5 m |
| typ pripojovacieho konektora | F, IEC |
| zosilňovač v celokovovom tele, odolný rušeniu | neuvádza sa |
| napájanie | DC USB 5 V/550 mA (súčasťou balenia) |
| frekvenčný rozsah | 470–698 MHz |
| regulácia zosilnenia | nie |
| vhodné pre karavany, obytné vozy | áno |
| počet konektorov v balení | neuvádza sa |
| možnosť napájania z STB | áno |
| RF impedancia výstupu | 75 Ohm |
| počet prvkov | 10 |
| inštalácia | neuvádza sa |
| predozadný pomer | neuvádza sa |
| maximálna sila signálu na výstupe | neuvádza sa |
| 5G filter | áno |
| rozmer | 315 × 215 × 200 mm |
| predajný obal | 1 ks, krabica |
Hodnotenie produktu
(90%)Dokumenty na stiahnutie
FAQ – časté otázky
Inštrukcie s popisom sú priložené.
Anténa už má externý zosilňovač so samostatným externým napájaním. Regulácia výkonu tu nie je možná.
Prepínač na zosilňovači má 3 polohy.
Prednostne pomocou širokopásmového zosilňovača: J0400 + rozdeľovače J0102 / J01032 / J0104
Aktívna anténa môže byť akákoľvek anténa s integrovaným zosilňovačom signálu priamo v anténe. Aktívne antény sa môžu používať na príjem aj vysielanie, ale zvyčajne ich môžete vidieť ako prijímacie antény. Keď sa používa na príjem signálu, integrovaný zosilňovač zosilní prijímaný rádiový signál, čo vám umožní použiť oveľa dlhší kábel.
Ak sa aktívna anténa používa ako vysielacia anténa, zvyšuje výkon rádiového signálu. Aktívne širokopásmové televízne antény sú určené na príjem v miestach so slabým signálom. Pasívne antény sú antény, ktoré nemajú zosilňovač. Našim zákazníkom vždy radíme, aby si kúpili pasívne antény, a ak potrebujú použiť kábel dlhší ako 30 m, stačí pridať káblový zosilňovač na kompenzáciu strát na vedení. Charakteristickým znakom každej pasívnej antény je, že prijíma signál len vďaka svojej geometrii (tvaru). Preto čím väčšia je plocha takejto antény, tým spoľahlivejší bude signál.
Problém, ktorý popisujete, by zodpovedal pokrytiu signálom 5G vo vašej oblasti. Frekvencia 626 MHz je pomerne blízka frekvencii pásma mobilných operátorov a vtedy dochádza k rušeniu. Mobilní operátori postupne zaberajú čoraz viac frekvenčných pásiem, a preto staršie antény potom nemajú dostatočné prostriedky na odfiltrovanie v tomto prípade.
Na príjem televízneho signálu v karavane odporúčame anténu J0664. Anténa je napájaná káblom USB 5V alebo priamo z STB alebo TV.
Filter LTE sa používa na odfiltrovanie tzv. prerušovaného pásma signálu obsadeného telefónnymi operátormi. Vďaka filtru bude anténa chytať/laďovať len v danom pásme mimo pásma telefónu, bude odfiltrovaná.
Anténu je možné pripojiť dvoma spôsobmi.
1. Pomocou dodávaného napájacieho zdroja a vypínača. Kábel od antény privediete k rozjazde, k rozjazde pripojíte napájací zdroj a rozjazd zapojíte do televízora.
2. V prípade, že vynecháte napájací zdroj a rozbočovač, musíte zapnúť napájanie antény v televízore.
Nie je možné mať zapojený napájací zdroj antény a zapnutý napájací zdroj televízora.
Z hliníka.
Možno použiť len všetky pasívne antény bez externého zosilňovača (J5838, J0679, J0669, J0680, J0690). Ostatné sa nedajú použiť, pretože majú zosilňovač, ktorý je napájaný adaptérom USB DC.