Úvod Set top boxy a TV príslušenstvo Set top boxy (DVB-T2) Set-top box EMOS EM190-S HD HEVC H265 (DVB-T2) + Anténa EM-9016C

Set-top box EMOS EM190-S HD HEVC H265 (DVB-T2) + Anténa EM-9016C

Všeobecné číslo J6014C
zobraziť hodnotenie
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
29. 3. 2023 u Vás
59,95
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

41,90
Skladom
39,90
Skladom
27,00
Skladom
5,50
Skladom
4,40
Skladom
1,50
Skladom
67,00
Skladom
63,00
Skladom
5,50
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Malý ale veľmi šikovný prijímač DVB-T aj DVB-T2

Tento rozmerovo veľmi malý set top box EM190-S (slim) je ideálnym riešením pre nemocnice, hotely, penzióny, domovy pre seniorov, kde sú tisíce LED TV bez podpory DVB-T2 a pridať do týchto miest obyčajný set top box s ďalším diaľkovým ovládačom znamená pridanie veľa starostí nielen starším užívateľom, ale aj montážnikom, ktorí potom nemusia niekoľkokrát jazdiť k reklamáciám od ľudí, ktorí si iba zle prepnú vstup na TV. Tiež ho ocení ktokoľvek, kto chce používať len jeden diaľkový ovládač.

Externé čidlo súčasťou balenia

Vďaka jeho malej veľkosti možno tento set top box EMOS EM190-S veľmi pohodlne umiestniť na zadnú stenu televízora, čím sa zbavíte pohľade na ďalší prístroj. Iba je nutné vyviesť externé čidlo IR (káblik dlhý 1m), naprogramovať univerzálny diaľkový ovládač a v menu vypnúť predný panel, aby nerušil za televízorom. Následne potom používate iba jeden diaľkový ovládač a ani si nevšimnete, že máte zapojený nejaký set top box. Prijímač samozrejme obsahuje tiež integrované čidlo IR signálu a pokiaľ je prijímač inštalovaný klasicky pod televízorom, nie je nutné pripojiť externý IR čidlo.

Jednoduchá inštalácia

EMOS EM190-S bez problémov prepojíte s akoukoľvek televíziou, anténou i ďalšou elektronikou vďaka množstvu vstupov a výstupov na jeho zadnej strane. Po zapojení hravo zvládnete aj jeho sprevádzkovanie – pomôže vám s ním intuitívne české menu, inštalačný sprievodca a automatické ladenie programov.

Prehrávajte aj nahrávajte na USB

Na prednej strane tohto modelu nájdete vstup, do ktorého pripojíte USB alebo externý disk (vo veľkosti až 1 TB). Kedykoľvek si tak pozriete svojej milovanej filmy alebo seriály - na širokouhlej obrazovke a bez reklám. Na USB tiež nahráte filmy z TV bežiaci na 2 kanáloch súčasne (v rámci jedného multiplexu), zatiaľ čo 3. stanicu popri tom budete sledovať. Začiatok a koniec nahrávania si buď sami postrážite, alebo využijete funkciu "časovač". S jeho pomocou sa nahrávanie zapne a vypne automaticky, pokojne aj v pravidelnom časovom intervale.

Inteligentný ovládač súčasťou balenia

Priložené diaľkové ovládanie s dlhým dosahom predstavuje bránu takmer neobmedzených možností. Jeho prostredníctvom ľahko zeditujete programy, nastavíte si svoje obľúbené a otvoríte 7-dňového programového sprievodcu (EPG). Set-top box pohotovo reaguje na povely ovládača, preto vám umožňuje veľmi rýchle prepínanie medzi kanálmi. Diaľkový ovládač k EM190 aj EM190S (obidva majú totožný softvér a teda i totožné funkcie) má funkciu učenia, vďaka ktorej sa jednoducho naprogramujú tlačidlá z pôvodného diaľkového ovládača k televízoru a vy užívate iba jeden diaľkový ovládač.

Multimediálne centrum

Nie je to len tak obyčajný set-top box, ale špičkové multimediálne centrum, ktoré vám poskytne tisíce hodín zábavy. Okrem mnohých televíznych kanálov naladíte aj množstvo rádiových staníc, prehrá filmy a hudbu z USB disku alebo si užijete prezentáciu fotografií s hudobným sprievodom.

Poteší všetkých svedomitých rodičov

Zoznam naladených kanálov jednoducho premazať alebo k deťom nevhodným staniciam nastavíte heslo. Tak sami ovplyvníte, čo vaše dieťa v televízii sleduje. A ak chcete mať pod kontrolou aj čas, ktorý pred obrazovkou trávi, zamerajte sa na funkciu rodičovský zámok. Tak si jednoducho zaheslujete celý set-top box.

Set-top box s certifikátom

Len pri digitálnych TV prijímačoch s certifikátom „DVB-T2 overené“ máte istotu, že tento typ vysielania skutočne vie dekódovať. České Radiokomunikace a.s. ho udeľujú len set-top boxom, ktoré uspeli v nezávislých testoch. EMOS EM190-S H265 je jedným z nich.

Prečítajte si tiež recenzie zo stránok televizniweb.cz.

.

Aké jednoduché je klonovanie fukncií Vášho ovládača do diaľkového ovládača set-top boxu?

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo J6014C
Produktové číslo 2520236404
konektory 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
formát mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
ladenie automatická aj manuálna
záloha kanálov na USB áno
diaľkový ovládač súčasťou áno
spôsob ladenia (automatické/manuálne) áno/áno
možnosť nahrávania (PVR) áno, cez USB až 1 TB
príjem vysielania (SD/ HD) SD, HD
počet tunerov
jazyk OSD menu CZ, PL, SK, HU, EN, SI, GER, HR, RU, TU, SRB, LT, LV, SE, FI, BG, NL, FR, NO, IT, ES, PT
max. počet súbežných nahrávaní 1
timeshift (časový posun) áno
teletext áno
možnosť editácie zoznamu kanálov áno
možnosť príjmu rádia áno, cez DVB-T, DVB-T2
aktualizácia cez USB áno
pomer strán 4:3PS/4:3LB/16:9
titulky OSD, srt
frekvenčný rozsah tunera 177–858 MHz
formát súborov pevného disku FAT16, FAT32, NTFS
EPG program. sprievodca 7 dní
napájanie antény 5 V/100 mA
formáty videa .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mjpeg, .ts, .trp, mpeg2, mpeg4, mpeg1, h264, h265
napájanie 220–240 V AC 50/60 Hz
rozlíšenie videa 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i
formát nahrávky TS voľne prehrateľný
formáty fotiek jpeg, bmp, png
formáty zvuku mp3, aac, m4a, mpa
hry neuvádza sa
integrované CI rozhranie nie
rodičovský zámok áno
spotreba (zapnutý/ stand-by) 5 W/<1 W
DVB-T/DVB-T2 DVB-T2
vstupná úroveň signálu -75,2 až -23,9 dBm
rozmer 120 × 75 × 25 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
1 hodnocení

 • 100%
  Ľubomír
  Objednané 17. 7. 2022
  Set-top-box EM190-S HD HEVC H265 s diaľkovým ovládačom + anténa EM-9016C spĺňajú presne to čo človek od toho očakáva... jednoduchá inštalácia zariadenia a automatické vyhľadávanie kanálov (žiaľ v mojom prípade iba 7 kanálov čo nie je chybou zariadenia ale slabého pokrytia signálom v mojej oblasti)
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
FAQ

FAQ – časté otázky

Diaľkový ovládač EM190/EM190S má 4 programovateľné tlačidlá na ovládanie televízora: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládania televízora môžete základné funkcie ovládať priamo pomocou diaľkového ovládania EM190.

Programovanie tlačidiel

 1. Dlhým stlačením tlačidla SET na 5 sekúnd sa diaľkový ovládač prepne do režimu učenia (LED bude svietiť jasnejšie).
 2. Keď LED dióda stále svieti, umiestnite pôvodný diaľkový ovládač a diaľkový ovládač EM190 oproti sebe do vzdialenosti 0-5 cm. (Najlepšie je zmeniť vzdialenosť počas programovania. Niektoré DO vyžadujú, aby ste vysielacie a prijímacie IR diódy umiestnili takmer k sebe bez medzery, niektoré vyžadujú väčšiu vzdialenosť).
 3. Na diaľkovom ovládači EM190 jednoducho stlačte a uvoľnite tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED dióda začne blikať (diaľkový ovládač je pripravený prijať kód 15 sekúnd, ak sa prenos kódu po tomto čase nepodarí, postup zopakujte)
 4. Stláčajte opakovane tlačidlo rôzne dĺžky stlačenia na pôvodnom diaľkovom ovládači, kým LED dióda na diaľkovom ovládači EM190 dvakrát neblikne a nestane sa stabilnou.
 5. Stlačte ďalšie tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED začne opäť blikať, zopakujte postup učenia.
 6. Po dokončení učenia stlačte tlačidlo Set, LED dióda sa vypne.
 7. Prekontrolujte funkčnosť naprogramovaných tlačidiel, ak niektoré z nich neprijalo kód správne, zopakujte proces programovania.


Poznámka
Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.
Tlačidlá je možné programovať jednotlivo, nie je potrebné programovať vždy všetky tlačidlá.
Po naprogramovaní tlačidiel musí LED dióda pri stlačení tlačidla blikať rovnakým impulzom pre všetky tlačidlá (veľmi krátky impulz). Ak po stlačení tlačidla bliká LED dióda s inou dĺžkou impulzu, programovanie daného tlačidla sa musí zopakovať.
Rôzne DO vyžadujú rôzne dĺžky stlačenia tlačidla a tiež rôzne vzdialenosti medzi DO na programovanie. Niektoré diaľkové ovládače vyžadujú na úspešný prenos iba krátke stlačenie tlačidla, zatiaľ čo iné vyžadujú opakované krátke stlačenie tlačidla alebo dlhé stlačenie tlačidla.
Ak máte problémy s programovaním tlačidiel, vymeňte batérie v DO k televízoru a počas programovania zmeňte vzdialenosť medzi DO.
Niektoré diaľkové ovládače zo starších televízorov LG používajú špecifický IR vysielač, z ktorého nie je možné prijímať ovládací kód. Ak sa vám nepodarí naučiť sa ovládať televízor značky LG, vyskúšajte akýkoľvek iný diaľkový ovládač televízora značky LG. Všetky základné príkazy (TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV) fungujú na všetkých DO značky LG.
Diaľkové ovládače hlavných značiek televízorov sú interoperabilné. To znamená, že základné funkcie diaľkového ovládania vždy fungujú na všetkých televízoroch rovnakej značky. Ak sa vám nepodarí získať ovládací kód z diaľkového ovládača, skúste preniesť kód z iného diaľkového ovládača od televízora rovnakej značky.

EM190 Klonovanie - YouTube

Na pripojenie tohto STB stačí akýkoľvek kábel HMDI.

Kábel externého IR snímača je dlhý 1 m.

 • EM190S
 • Univerzálne diaľkové ovládanie
 • Užívateľská príručka
 • 2× batérie AAA
 • Vonkajší IR snímač
 • Vonkajšie napájanie

Ano, je to tak. Túto funkciu môžete zapnúť alebo vypnúť v závislosti od používania prijímača. Predný displej je možné v menu úplne vypnúť.

Vypnutie hodín v pohotovostnom režime
Menu - Nástroje - Automatické vypnutie - Hodiny

Informácie o čísle kanála na LCD displeji
Menu - Nastavenie systému - TV systém - Predný panel

K dispozícii je nová verzia softvéru pre prijímače EM190/EM190S s označením 20200305.

Odkaz zde.

Príručku k aktualizácii softvéru si môžete stiahnuť zde.

Nové funkcie a opravy v tejto verzii:

 • Korigované núdzové rozlíšenie videa pri zapnutí prijímača bez pripojeného televízora na 1080i
 • Opravené zobrazovanie titulkov v MUX 23
 • Opravený názov v ponuke OSD Nastavenia panela -> Predný panel
 • Nastavený názov v OSD ponuke Automatické vypnutie/Automatické vypnutie a hodiny
 • Upravené správanie prijímača pri prepnutí na rádio. Informačné okno sa zobrazí až po prepnutí kanála na čas nastavený v ponuke. Potom sa obrazovka vypne. Rádiové stanice možno bežne prepínať pomocou tlačidiel CH +/-.
 • Zmenené správanie prijímača po ukončení časovača. Po skončení časovača sa prijímač vráti do stavu, v ktorom bol pred spustením časovača. Ak bol prijímač zapnutý, zostane zapnutý. Ak bol prijímač v pohotovostnom stave, prepne sa do pohotovostného stavu.

Pokyny nájdete v prílohe.

Na zlúčenie a prípadné vystrihnutie reklám z nahraných záznamov odporúčam program Avidemux, ktorý je uvoľnený na bezplatné používanie.

Program Avidemux si môžete stiahnuť tu: http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html

Pripojte HDD s nahrávkami programu k počítaču. Prijímač EM190 ukladá nahrávky do priečinka ALIDVRS2. Každá nahrávka je uložená samostatne v podpriečinku s názvom napr. [TS]2020-01-16.10.29.49-CT 2 HD T2-97.
Po nainštalovaní programu Avidemux spustite program.
Kliknite na ikonu Otvoriť a vyberte prvý súbor s uloženou nahrávkou (vždy súbor s názvom 000.TS). Program automaticky načíta všetky časti. Ak nechcete prepojený záznam ďalej upravovať, nastavte výstupný kontajner (mkv, avi, TS, PS atď.) a kliknite na ikonu uložiť.
Vyberte umiestnenie a program prepojený súbor uloží. Ak potrebujete zo záznamu vystrihnúť začiatok, reklamné prestávky, koniec atď., prejdite na miesto strihu a stlačte ikonu značky A/B.
Označí sa požadovaná oblasť a pomocou funkcie Upraviť/Zrušiť, Vystrihnúť môžete túto oblasť vystrihnúť.

Uloženie upraveného súboru rovnakým spôsobom, ako je popísané vyššie.