Úvod Set top boxy a TV príslušenstvo Set top boxy (DVB-T2) Set-top box EMOS EM190-S HD HEVC H265 (DVB-T2) + Anténa EM-27LTE

Set-top box EMOS EM190-S HD HEVC H265 (DVB-T2) + Anténa EM-27LTE

Všeobecné číslo J6014D
-20 % s kódom: AKCIA20 Doprava zadarmo
54,50
Nie je skladom
Strážiť
Ceny sú uvedené za balenie.
PRI NÁKUPE NAD 49,99 € DARČEK 4x letné osvieženie
konektory 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
formát mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
ladenie automatická aj manuálna
záloha kanálov na USB áno
Viac parametrov
Základné údaje
Značka EMOS
Všeobecné číslo J6014D
Produktové číslo 2520236405

Rozšírený popis

Malý ale veľmi šikovný prijímač DVB-T aj DVB-T2

Tento rozmerovo veľmi malý set top box EM190-S (slim) je ideálnym riešením pre nemocnice, hotely, penzióny, domovy pre seniorov, kde sú tisíce LED TV bez podpory DVB-T2 a pridať do týchto miest obyčajný set top box s ďalším diaľkovým ovládačom znamená pridanie veľa starostí nielen starším užívateľom, ale aj montážnikom, ktorí potom nemusia niekoľkokrát jazdiť k reklamáciám od ľudí, ktorí si iba zle prepnú vstup na TV. Tiež ho ocení ktokoľvek, kto chce používať len jeden diaľkový ovládač.

Externé čidlo súčasťou balenia

Vďaka jeho malej veľkosti možno tento set top box EMOS EM190-S veľmi pohodlne umiestniť na zadnú stenu televízora, čím sa zbavíte pohľade na ďalší prístroj. Iba je nutné vyviesť externé čidlo IR (káblik dlhý 1m), naprogramovať univerzálny diaľkový ovládač a v menu vypnúť predný panel, aby nerušil za televízorom. Následne potom používate iba jeden diaľkový ovládač a ani si nevšimnete, že máte zapojený nejaký set top box. Prijímač samozrejme obsahuje tiež integrované čidlo IR signálu a pokiaľ je prijímač inštalovaný klasicky pod televízorom, nie je nutné pripojiť externý IR čidlo.

Jednoduchá inštalácia

EMOS EM190-S bez problémov prepojíte s akoukoľvek televíziou, anténou i ďalšou elektronikou vďaka množstvu vstupov a výstupov na jeho zadnej strane. Po zapojení hravo zvládnete aj jeho sprevádzkovanie – pomôže vám s ním intuitívne české menuinštalačný sprievodca automatické ladenie programov.

Prehrávajte aj nahrávajte na USB

Na prednej strane tohto modelu nájdete vstup, do ktorého pripojíte USB alebo externý disk (vo veľkosti až 1 TB). Kedykoľvek si tak pozriete svojej milovanej filmy alebo seriály - na širokouhlej obrazovke a bez reklám. Na USB tiež nahráte filmy z TV bežiaci na 2 kanáloch súčasne (v rámci jedného multiplexu), zatiaľ čo 3. stanicu popri tom budete sledovať. Začiatok a koniec nahrávania si buď sami postrážite, alebo využijete funkciu "časovač". S jeho pomocou sa nahrávanie zapne a vypne automaticky, pokojne aj v pravidelnom časovom intervale.

Inteligentný ovládač súčasťou balenia

Priložené diaľkové ovládanie s dlhým dosahom predstavuje bránu takmer neobmedzených možností. Jeho prostredníctvom ľahko zeditujete programy, nastavíte si svoje obľúbené a otvoríte 7-dňového programového sprievodcu (EPG).  Set-top box pohotovo reaguje na povely ovládača, preto vám umožňuje veľmi rýchle prepínanie medzi kanálmi. Diaľkový ovládač k EM190 aj EM190S (obidva majú totožný softvér a teda i totožné funkcie) má funkciu učenia, vďaka ktorej sa jednoducho naprogramujú tlačidlá z pôvodného diaľkového ovládača k televízoru a vy užívate iba jeden diaľkový ovládač.

Multimediálne centrum

Nie je to len tak obyčajný set-top box, ale špičkové multimediálne centrum, ktoré vám poskytne tisíce hodín zábavy. Okrem mnohých televíznych kanálov naladíte aj množstvo rádiových staníc, prehrá filmy a hudbu z USB disku alebo si užijete prezentáciu fotografií s hudobným sprievodom.

Poteší všetkých svedomitých rodičov

Zoznam naladených kanálov jednoducho premazať alebo k deťom nevhodným staniciam nastavíte heslo. Tak sami ovplyvníte, čo vaše dieťa v televízii sleduje. A ak chcete mať pod kontrolou aj čas, ktorý pred obrazovkou trávi, zamerajte sa na funkciu rodičovský zámok. Tak si jednoducho zaheslujete celý set-top box.

Set-top box s certifikátom

Len pri digitálnych TV prijímačoch s certifikátom „DVB-T2 overené“ máte istotu, že tento typ vysielania skutočne vie dekódovať. České Radiokomunikace a.s. ho udeľujú len set-top boxom, ktoré uspeli v nezávislých testoch. EMOS EM190-S H265 je jedným z nich.

Prečítajte si tiež recenzie zo stránok  televizniweb.cz.

.

Aké jednoduché je klonovanie fukncií Vášho ovládača do diaľkového ovládača set-top boxu?

 

Odpovede na najčastejšie otázky

▼ Ako naprogramujem univerzálny diaľkový ovládač?

Diaľkové ovládanie EM190/EM190S má 4 programovateľné tlačidlá pre ovládanie TV: TV Power, Vol +, Vol-, TV/AV. Po naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládania od TV môžete základné funkcie ovládať priamo diaľkovým ovládaním EM190.
 

Programovanie tlačidiel

 1. Dlhým stlačením tlačidla SET na 5 sekúnd sa diaľkový ovládač prepne do módu učenia (LED dióda začne jasnejšie svietiť).
 2. Kým LED dióda trvalo svieti, umiestnite originálny diaľkový ovládač a diaľkový ovládač EM190 proti sebe vo vzdialenosti 0–5 cm. (Najlepšie je vzdialenosť v priebehu programovania meniť. Niektoré DO vyžadujú dať vysielacej a prijímacej IR diódu takmer k sebe bez medzery, niektoré vyžadujú väčšiu vzdialenosť).
 3. Na diaľkovom ovladači EM190 krátko stlačte a uvoľnite tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED dióda začne blikať (ovládač je pripravený pre príjem kódu po dobu 15 sekúnd, ak po túto dobu prenos kódu zlyhá, postup opakujte)
 4. Stláčajte opakovane s rôznou dĺžkou stisku tlačidlo na pôvodnom diaľkovom ovládaní tak dlho, kým LED dióda na diaľkovom ovládaní EM190 dvakrát blikne a začne svietiť trvalo..
 5. Stlačte ďalšie tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, dióda začne opäť blikať, opakujte postup učenia.
 6. Po dokončení učenia stlačte tlačidlo Set, LED dióda zhasne.
 7. Overte funkčnosť naprogramovaných tlačidiel, ak niektoré neprevzalo kód správne, programovanie opakujte.

Pozn.
Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vytiahnutí batérií.
Tlačidlá možno programovať samostatne, nemusia sa vždy programovať všetky tlačidlá.
Po naprogramovaní tlačidiel musí po stlačení tlačidla bliknút dióda rovnakým impulzom pri všetkých tlačidlách (veľmi krátky impulz). Pokiaľ po stlačení niektorého tlačidla blikne dióda inou dĺžkou impulzu, treba programovanie tohto tlačidla opakovať.
Rôzne DO vyžadujú rôznu dĺžku stlačenia tlačidiel a tiež inú vzdialenosť medzi DO pre naprogramovanie. Niektoré ovládače vyžadujú pre úspešný prenos iba krátke stlačenie tlačidla, iné vyžadujú opakované krátke stlačenie tlačidla, alebo dlhé stlačenie tlačidla.
Ak máte s programovaním tlačidiel ťažkosti, vymeňte batérie v DO k TV a zmeňte vzdialenosť medzi DO v priebehu programovania.
Niektoré diaľkové ovládania od starších televízorov LG používajú špecifický IR vysielač, z ktorého nemožno prevziať ovládací kód. Ak sa vám nedarí naučiť ovládať TV od značky LG, vyskúšajte akýkoľvek iný ovládač od TV značky LG. Všetky základné povely (TV Power, Vol +, Vol-, TV/AV) fungujú na všetkých typoch DO od značky LG.
Diaľkové ovládače od väčších značiek TV sú vzájomne interoperabilné. Tzn. že základné funkcie diaľkového ovládania vždy fungujú na všetkých televízoroch rovnakej značky. Ak sa vám nedarí prevziať ovládací kód z vášho diaľkového ovládača, vyskúšajte na prenos kódu iný diaľkový ovládač od rovnakej značky TV.

▼ Aký HDMI kábel mám použiť - 1.3, 1.4, 2.0 ...?

Pre pripojenie tohto STB postačí ľubovoľný HMDI kábel.

 

▼ Čo je súčasťou balenia?

 • EM190
 • Univerzálne diaľkové ovládanie
 • Užívateľský manuál
 • 2× AAA batéria
 

 

▼Má set top box možnosť vypnutia predného LCD?

Áno má. Túto funkciu môžete zapnúť, alebo vypnúť v závislosti od použitia prijímača. Predný displej možno v menu kompletne vypnúť.

Vypnutie hodín v standby
Menu - Nástroje - Auto vypnutí – Hodiny

Informácie o čísle kanála na LCD
Menu - Nastavení systému - TV systém - Přední panel

 

▼ Aktualizácia softwaru pre prijímače EM190 / EM190S

Je k dispozícii nová verzia software pre prijímače EM190 / EM190S s označením 20200305.

Odkaz: Stiahnuť

Návod na aktualizáciu software je na stiahnutie tu.

Novinky a opravy v tejto verzii:

 • Opravené núdzové rozlíšenie obrazu po zapnutí prijímača bez pripojenej TV na 1080i
 • Opravené zobrazovanie titulkov v MUX 23
 • Upravený názov v OSD menu: Nastavení panelu -> Přední panel
 • Upravený názov v OSD menu: Automatické vypnutí / Automatické vypnutí a Hodiny
 • Upravené správanie prijímača pri prepnutí na Rádio. Informačné okno je zobrazené iba po prepnutí kanálu po dobu nastavenú v menu. Potom je obrazovka vypnutá. Rádiové stanice je možné normálne prepínať tlačidlami CH +/-.
 • Upravené správanie prijímača po dokončení Časovača. Teraz po dokončení časovača prijímač prejde do stavu, v ktorom bol pred začiatkom časovača. Pokiaľ bol prijímač zapnutý, zostane zapnutý. Pokiaľ bol prijímač v pohotovostnom stave, prepne sa do pohotovostného stavu.

▼ Ako spojiť a upraviť uložený záznam v počítači?

Návod na zlúčenie a editáciu nahrávok nasnímaných v prijímači EM190 / EM190S nájdete v sekcii Na stiahnutie alebo tu.

 

▼ Ako pracovať s uloženými TV stanicami v set top boxš EM-190?

Podrobný návod na prácu s uloženými TV stanicami v set top boxe EM-190 nájdete v sekcii Na stiahnutie alebo tu.

 

Rád vám poradím
Technické otázky
 • Heureka 99 %
  Heureka 99 %
 • Garancia kvality
  Garancia kvality
 • Doprava zdarma na všetko
  Doprava zdarma na všetko
 • Sme s vami už 30 rokov
  Sme s vami už 30 rokov
Najdôležitejšie parametre
konektory 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
formát mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
ladenie automatická aj manuálna
záloha kanálov na USB áno
Ďalšie parametre
diaľkový ovládač súčasťou áno
spôsob ladenia (automatické/manuálne) áno/áno
možnosť nahrávania (PVR) áno, cez USB až 1 TB
príjem vysielania (SD/ HD) SD, HD
počet tunerov
jazyk OSD menu CZ, PL, SK, HU, EN, SI, GER, HR, RU, TU, SRB, LT, LV, SE, FI, BG, NL, FR, NO, IT, ES, PT
max. počet súbežných nahrávaní 1
timeshift (časový posun) áno
teletext áno
možnosť editácie zoznamu kanálov áno
možnosť príjmu rádia áno, cez DVB-T, DVB-T2
aktualizácia cez USB áno
pomer strán 4:3PS/4:3LB/16:9
titulky OSD, srt
frekvenčný rozsah tunera 177–858 MHz
formát súborov pevného disku FAT16, FAT32, NTFS
EPG program. sprievodca 7 dní
napájanie antény 5 V/100 mA
formáty videa .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mjpeg, .ts, .trp, mpeg2, mpeg4, mpeg1, h264, h265
napájanie 220–240 V AC 50/60 Hz
rozlíšenie videa 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i
formát nahrávky TS voľne prehrateľný
formáty fotiek jpeg, bmp, png
formáty zvuku mp3, aac, m4a, mpa
hry neuvádza sa
integrované CI rozhranie nie
rodičovský zámok áno
spotreba (zapnutý/ stand-by) 5 W/<1 W
DVB-T/DVB-T2 DVB-T2
vstupná úroveň signálu -75,2 až -23,9 dBm
rozmer 120 × 75 × 25 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Súvisiace produkty

Súvisiace produkty (11)

Anténa vonkajšia EM-9086, 0–100 km, DVB-T2, DAB, FM, filter LTE/4G
39,90
Skladom
Anténa univerzálna EM-DIO2, 0–80 km, DVB-T2, filter LTE/4G
30,90
Skladom
Anténa vonkajšia EM-9016C, 0–80 km, DVB-T2, DAB, FM, filter LTE/4G
36,90
Skladom
Anténa univerzálna EM-711, 0–80 km, DVB-T2, DAB, FM, filter LTE/4G
21,90
Skladom
Anténa vonkajšia EM-025, 0–100 km, DVB-T2, DAB, filter LTE/4G
25,50
Skladom
HDMI 1.4 high speed kábel ethe. A vidlica-A vidlica 1,5m ECO
5,60
Skladom
AV kábel SCART - SCART 1m
4,50
Skladom
Alkalická batéria GP Super LR03 (AAA), 2 ks
1,50
Skladom
Koaxiálny kábel CB21D, 100m
67,00
Skladom
Koaxiálny kábel CB115, 100m
63,00
Skladom
Konektor F vidlica pre koax CB113, 10ks
5,50
Skladom
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.