Úvod Set top boxy a TV príslušenstvo Set top boxy (DVB-T2) Set-top box EMOS EM190-L HD HEVC H265 (DVB-T2)

Set-top box EMOS EM190-L HD HEVC H265 (DVB-T2)

Všeobecné číslo J6015
25,90
Nie je skladom
Strážiť
Ceny sú uvedené za balenie.
PRI NÁKUPE NAD 49,99 € DARČEK 4x letné osvieženie
konektory 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
formát mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
ladenie automatická aj manuálna
záloha kanálov na USB áno
Viac parametrov
Základné údaje
Značka EMOS
Všeobecné číslo J6015
Produktové číslo 2520236500
EAN 8592920105184

Rozšírený popis

Malý a šikovný prijímač DVB-T i DVB-T2

Tento rozmerovo veľmi malý set top box EM190-L je ideálnym riešením pre nemocnice, hotely, penzióny, domovy pre seniorov, kde sú množstvo LED TV bez podpory DVB-T2 a pridať do týchto miest obyčajný set top box s ďalším diaľkovým ovládačom znamená pridanie veľa starostí nielen starším užívateľom, ale takisto montážnikom, ktorí potom musia niekoľkokrát vychádzať na reklamáciu od ľudí, ktorí si iba zle prepnú vstup na TV. Tiež ho ocení ktokoľvek, kto chce používať jeden diaľkový ovládač.

 

Externé čidlo súčasťou balenia

Vďaka jeho malej veľkosti možno tento set top box EMOS EM190-L veľmi pohodlne umiestniť na zadnú stenu televízora, čím sa zbavíte pohľadu na ďalší prístroj. Len je nutné vyviesť externé čidlo IR, naprogramovať univerzálny diaľkový ovládač z pôvodného diaľkového ovládača a v menu vypnúť predný panel, aby nerušil za televízorom. Následne používate iba jeden diaľkový ovládač a ani si nevšimnete, že máte zapojený nejaký set top box. Prijímač samozrejme obsahuje tiež integrované čidlo IR signálu a pokiaľ je prijímač inštalovaný klasicky pod televízorom, nie je nutné pripojiť externé IR čidlo.

 

Ľahká inštalácia

EMOS EM190-L bez problémov prepojíte s akoukoľvek televíziou, anténou i ďalšou elektronikou vďaka množstvu vstupov a výstupov na jeho zadnej strane. Po zapojení hravo zvládnete i jeho sprevádzkovanie – pomôže vám s ním intuitívne  menu, inštalačný sprievodca a automatické ladenie programov.

 

Prehrávajte aj nahrávajte na USB

Na prednej strane tohto modelu nájdete vstup, do ktorého pripojíte USB Flash alebo externý pevný disk. Kedykoľvek si tak premietnete svoje milované filmy alebo seriály – na širokouhlej obrazovke a bez reklám. Na USB zariadení tiež nahráte filmy a relácie z TV, zatiaľ čo 2. stanicu počas toho budete sledovať.  Začiatok a koniec nahrávania si buď sami postrážite, alebo využijete funkciu „časovač“. S jeho pomocou sa nahrávanie zapne a vypne automaticky, kľudne aj v pravidelnom časovom intervale.

 

Inteligentný ovládač súčasťou balenia

Priložené diaľkové ovládanie s dlhým dosahom predstavuje bránu takmer neobmedzených možností.
Diaľkový ovládač má 4 programovateľné tlačidlá pre ovládanie TV s funkciou učenia: TV Power, Vol +, Vol-, TV/AV. Po jednoduchom naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládania od TV môžete základné funkcie ovládať priamo týmto univerzálnym diaľkovým ovládačom. Svoj pôvodný diaľkový ovládač od televízora tak môžete uschovať a pre ovládanie set-top boxu i televízie vám bude stačiť jeden diaľkový ovládač. Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.
K dispozícii máme tiež zjednodušený diaľkový ovládač s veľkými tlačidlami, ktorý neobsahuje tlačidlo MENU. Tento ovládač sa hodí všade tam, kde môže dochádzať k nechcenému zásahu do nastavenia set-top boxu a pre všetkých užívateľov, ktorí ocenia veľké tlačidlá a jednoduchosť ovládania.

 

Multimediálne centrum

Nie je to len tak obyčajný set-top box, ale špičkové multimediálne centrum, ktoré vám poskytne tisíce hodín zábavy. Okrem mnoho televíznych kanálov naladíte aj veľa rádiových staníc, prehráte si filmy a hudbu z USB disku alebo si užijete prezentáciu fotografií s hudobným doprovodom.

 

Poteší všetkých svedomitých rodičov

Zoznam naladených kanálov jednoducho premažete alebo deťom nevhodným staniciam nastavíte heslo. Tak sami ovplyvníte, čo vaše dieťa v televízii sleduje. A ak chcete mať pod kontrolou aj čas, ktorý pred obrazovkou trávi, zamerajte sa na funkciu rodičovský zámok. Tak si jednoducho zaheslujete celý set-top box.

 

Set-top box s certifikátom

Iba pri digitálnych TV prijímačoch s certifikátom „DVB-T2 overené“ máte istotu, že tento typ vysielania naozaj vie dekódovať. České Radiokomunikace a.s. ho urobia len set-top boxom, ktoré uspeli v nezávislých testoch. EMOS EM190-L H265 je jedným z nich.

 

Odpovede na často kladené otázky

Ako naprogramujem univerzálny diaľkový ovládač?

Diaľkové ovládanie EM190/EM190S má 4 programovateľné tlačidlá pre ovládanie TV: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládania od TV môžete základné funkcie ovládať priamo diaľkovým ovládaním EM190.

Programovanie tlačidiel

 1. Dlhým stlačením tlačidla SET po dobu 5 sekúnd sa diaľkový ovládač prepne do módu učenia (LED dióda začne jasnejšie svietiť).
 2. Pokým LED dióda trvale svieti, umiestnite originálny diaľkový ovládač a diaľkový ovládač EM190 oproti sebe vo vzdialenosti 0–5 cm. (Najlepšie je vzdialenosť v priebehu programovania meniť. Niektoré DO vyžadujú dať vysielaciu a prijímaciu IR diódu takmer k sebe bez medzery, niektoré vyžadujú dlhšiu vzdialenosť).
 3. Na diaľkovom ovládači EM190 krátko stlačte a uvoľnite tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED dióda začne blikať (ovládač je pripravený pre príjem kódu po dobu 15 sekúnd, pokiaľ sa cez túto dobu prenos kódu nepodarí, postup opakujte)
 4. Stláčajte opakovane s rôznou dĺžkou stlačenia tlačidla na pôvodnom diaľkovom ovládaní tak dlho, pokým LED dióda na diaľkovom ovládaní EM190 dvakrát blikne a začne svietiť trvalo.
 5. Stlačte ďalšie tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, dióda začne opäť blikať, opakujte postup učenia.
 6. Po dokončení učenia stlačte tlačidlo Set, LED dióda zhasne.
 7. Overte funkčnosť naprogramovaných tlačidiel, pokiaľ niektoré neprevzalo kód správne, programovanie opakujte.

Pozn.
Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.
Tlačidlá je možné programovať samostatne, nemusia sa vždy programovať všetky tlačidlá.
Po naprogramovaní tlačidiel musí po stlačení tlačidla bliknúť dióda rovnakým pulzom u všetkých tlačidiel (veľmi krátky pulz). Pokiaľ po stlačení niektorého tlačidla blikne dióda inou dĺžkou pulzu, je treba programovanie tohto tlačidla opakovať.
Rôzne DO vyžadujú rôznu dĺžku stlačenia tlačidiel a tiež inú vzdialenosť medzi DO pre naprogramovanie. Niektoré ovládače vyžadujú pre úspešný prenos iba krátky stisk tlačidla, iné vyžadujú opakovaný krátky stisk tlačidla, alebo dlhé stlačenie tlačidla.
Pokiaľ máte s programovaním tlačidiel ťažkosti, vymeňte batérie v DO k TV a zmeňte vzdialenosť medzi DO v priebehu programovania.
Niektoré diaľkové ovládania od starších televízorov LG používajú špecifický IR vysielač, z ktorého nejde prevziať ovládací kód. Pokiaľ sa vám nedarí naučiť ovládať TV od značky LG, vyskúšajte akýkoľvek iný ovládač od TV značky LG. Všetky základné povely (TV Power, Vol +, Vol-, TV/AV) fungujú na všetkých typoch DO od značky LG.
Diaľkové ovládače od väčších značiek TV sú vzájomne interoperabilné. Tzn. že základné funkcie diaľkového ovládania vždy fungujú na všetkých televízoroch rovnakej značky. Pokiaľ sa vám nedarí prevziať ovládací kód z vášho diaľkového ovládača, vyskúšajte pre prenos kódu iný diaľkový ovládač od rovnakej značky TV.

 

▼ Aký HDMI kábel mám použiť – 1.3, 1.4, 2.0 ...?

Pre pripojenie tohto STB postačí ľubovoľný HMDI kábel.

 

▼ Aký dlhý je kábel externého čidla?

Kábel externého IR čidla je dlhý 1 m.

 

▼ Čo je súčasťou balenia?

 • EM190S/L
 • Univerzálne diaľkové ovládanie
 • Užívateľský manuál
 • 2× AAA batéria
 • Externé IR čidlo
 • Externý napájací zdroj

 

▼ Má set top box možnosť vypnutia predného LCD panelu?

Áno má. Túto funkciu je možné zapnúť, alebo vypnúť v závislosti na použití prijímača. Predný displej je možné v menu kompletne vypnúť.

Vypnutie hodín v standby
Menu – Nástroje – Auto vypnutie – Hodiny

Informácie o čísle kanálu na LCD
Menu – Nastavenie systému – TV systém – Predný panel

 

▼ Aktualizácia software pre prijímače EM190S/EM190L

Je k dispozícii nová verzia software pre prijímače EM190S/EM190L s označením 20200305.

Odkaz tu.

Návod na aktualizáciu software je ku stiahnutiu tu.

Novinky a opravy v tejto verzii:

 • Opravené núdzové rozlíšenie obrazu po zapnutí prijímača bez pripojenej TV na 1080i
 • Opravené zobrazovanie titulkov v MUX 23
 • Upravený názov v OSD menu Nastavenie panelu -> Predný panel
 • Upravený názov v OSD menu Automatické vypnutie/Automatické vypnutie a Hodiny
 • Upravené chovanie prijímača pri prepnutí na Rádio. Informačné okno je zobrazené iba po prepnutí kanálu po dobu nastavenú v menu. Potom je obrazovka vypnutá. Rádiovú stanicu je možné normálne prepínať tlačidlami CH +/-.
 • Upravené chovanie prijímača po dokončení Časovača. Teraz po dokončení časovača prijímač prejde do stavu, v ktorom bol pred začiatkom časovača. Pokiaľ bol prijímač zapnutý, zostane zapnutý. Pokiaľ bol prijímač v pohotovostnom stave, prepne sa do pohotovostného stavu.

▼ Ako spojiť a upraviť uložený záznam v počítači?

Návod na zlúčenie a editáciu nahrávok urobených v prijímači EM190S/EM190L nájdete v sekcii Ku stiahnutiu alebo tu.

 

▼ Ako pracovať s uloženými TV stanicami pri set top boxe EM190S/EM190L?

Podrobný návod na prácu s uloženými TV stanicami pri set top boxe EM190S/EM190L nájdete v sekcii Ku stiahnutiu alebo tu.

Návod na spojenie jednotlivých častí nahrávok urobených v prijímači EM-190/EM190S

Pre spojenie a prípadné vystrihnutie reklám z urobeného záznamu doporučujeme program Avidemux, ktorý je uvoľnený pre bezplatné použitie.

Program Avidemux je ku stiahnutiu tu: http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html

Pripojte HDD s nahrávkami programov k PC. Prijímač EM190 ukladá nahrávky do zložky ALIDVRS2. Každý záznam je uložený zvlášť v podzložke pomenovanej napr. [TS]2020-01-16.10.29.49-CT 2 HD T2-97.
Po inštalácii programu Avidemux tento program spustite.
Kliknite na ikonu Otvoriť a vyberte prvý súbor s uloženým záznamom (vždy je to súbor pomenovaný 000.TS). Program načíta automaticky všetky časti. Pokiaľ nechcete spojenú nahrávku ďalej upravovať, nastavte výstupný kontajner (mkv, avi, TS, PS atd) a kliknite na ikonu uložiť.
Vyberte umiestnenie a program spojený súbor uloží. Pokiaľ potrebujete vystrihnúť z nahrávky začiatok, reklamné prestávky, koniec atď., choďte na miesto strihu a stlačte ikonu značky A/B.
Označí sa požadovaná oblasť a túto môžete pomocou funkcie Upraviť/Zmazať, Vybrať.
Upravený súbor uložíte rovnakým spôsobom ako je popísané vyššie.

 

▼ Aké ovládače môžem použiť?

J50988

Náhradné plnohodnotné diaľkové ovládanie vhodné pre set-top box EM190, EM190S a EM190L.
Diaľkový ovládač má 4 programovateľné tlačidlá pre ovládaní TV s funkciou učenia: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po ľahkom naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládania od TV môžete základné funkcie ovládať priamo týmto univerzálnym diaľkovým ovládačom. Svoj pôvodný diaľkový ovládač od televízoru tak môžete uschovať a pre ovládanie set-top boxu i televízie vám bude stačiť jeden diaľkový ovládač. Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.

J50989

Náhradné zjednodušené diaľkové ovládanie vhodné pre set-top box EM190, EM190S a EM190L.
Zjednodušený diaľkový ovládač s veľkými tlačidlami, ktorý neobsahuje tlačidlo MENU. Tento ovládač sa hodí všade tam, kde môže dochádzať k nechcenému zásahu do nastavenia set-top boxu a pre všetkých užívateľov, ktorí ocenia veľké tlačidlá a jednoduchosť ovládania. Z tohto dôvodu je toto diaľkové ovládanie veľmi vhodné pre inštaláciu v penziónoch, hoteloch, nemocniciach a všade tam kde má mať užívateľ iba obmedzený prístup k základným funkciám prijímača.

Diaľkový ovládač má 4 programovateľné tlačidlá pre ovládanie TV s funkciou učenia: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po ľahkom naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládania od TV môžete základné funkcie ovládať priamo týmto univerzálnym diaľkovým ovládačom. Svoj pôvodný diaľkový ovládač od televízoru tak môžete uschovať a pre ovládanie set-top boxu aj televízie vám bude stačiť jeden diaľkový ovládač. Naučené kódy zostanú v pamäti i po vybratí batérií.

 

Rád vám poradím
Technické otázky
 • Heureka 99 %
  Heureka 99 %
 • Garancia kvality
  Garancia kvality
 • Doprava zdarma na všetko
  Doprava zdarma na všetko
 • Sme s vami už 30 rokov
  Sme s vami už 30 rokov
Najdôležitejšie parametre
konektory 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
formát mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
ladenie automatická aj manuálna
záloha kanálov na USB áno
Ďalšie parametre
diaľkový ovládač súčasťou áno
spôsob ladenia (automatické/manuálne) áno/áno
možnosť nahrávania (PVR) áno, cez USB
príjem vysielania (SD/ HD) SD, HD
počet tunerov
jazyk OSD menu CZ, PL, SK, HU, EN, SI, GER, HR, RU, TU, SRB, LT, LV, SE, FI, BG, NL, FR, NO, IT, ES, PT
max. počet súbežných nahrávaní 1
timeshift (časový posun) áno
teletext áno
možnosť editácie zoznamu kanálov áno
možnosť príjmu rádia áno, cez DVB-T, DVB-T2
aktualizácia cez USB áno
pomer strán 4:3PS/4:3LB/16:9
titulky OSD, srt
frekvenčný rozsah tunera 174–230MHz, 474–860 MHz
formát súborov pevného disku FAT32, NTFS
EPG program. sprievodca 7 dní
napájanie antény 5 V/100 mA
formáty videa .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mjpeg, .ts, .trp, mpeg2, mpeg4, mpeg1, h264, h265
napájanie 100 V/240 V AC 50–60 Hz
rozlíšenie videa 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i
formát nahrávky TS voľne prehrateľný
formáty fotiek jpeg, bmp, png, gif, tiff
formáty zvuku mp3, aac, m4a, mpa, wav, wma
hry nie
integrované CI rozhranie nie
rodičovský zámok áno
spotreba (zapnutý/ stand-by) 5 W/<1 W
DVB-T/DVB-T2 DVB-T2
vstupná úroveň signálu -75,2 až -23,9 dBm
rozmer 120 × 75 × 25 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Súbory na stiahnutie
Dokumenty a súbory na stiahnutie
Súvisiace produkty

Súvisiace produkty (11)

Ďiaľkový ovládač pre set-top box EMOS EM190/EM190S/EM190L
6,90
Skladom
HDMI 1.4 high speed kábel ethe. A vidlica-A vidlica 1,5m ECO
5,60
Skladom
AV kábel SCART - SCART 1m
4,50
Skladom
Koaxiálny kábel CB113UV, 100m
89,00
Skladom
Konektor F vidlica pre koax CB113, 10ks
5,50
Skladom
Alkalická batéria GP Super LR03 (AAA), 10 ks
6,60
Skladom
Anténa vonkajšia EM-9086, 0–100 km, DVB-T2, DAB, FM, filter LTE/4G
39,90
Skladom
Anténa univerzálna EM-DIO2, 0–80 km, DVB-T2, filter LTE/4G
30,90
Skladom
Anténa univerzálna EM-DIO3, 0–80 km, DVB-T2, filter LTE/4G/5G
23,90
Skladom
Anténa vonkajšia EM-27LTE, PROFI, 0–200 km, DVB-T2, filter LTE/4G
29,90
Skladom
Diaľkový ovládač pre seniorov pre set-top box EM190 / EM190S / EM190L
6,90
Skladom
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.