Úvod Set top boxy a TV príslušenstvo Set top boxy (DVB-T2) Set-top box EMOS EM190-L HD HEVC H265 (DVB-T2)

Set-top box EMOS EM190-L HD HEVC H265 (DVB-T2)

Všeobecné číslo J6015
zobraziť hodnotenie
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
1. 2. 2023 u Vás
25,90
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

6,95
Skladom
5,50
Skladom
4,40
Skladom
89,00
Skladom
5,50
Skladom
6,60
Skladom
41,90
Skladom
23,90
Skladom
6,95
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Malý a praktický prijímač DVB-T a DVB-T2

Tento veľmi malý set top box EM190-L je ideálnym riešením pre nemocnice, hotely, penzióny, domovy dôchodcov, kde sú tisíce LED televízorov bez podpory DVB-T2. Pridanie obyčajného set top boxu s ďalším diaľkovým ovládaním na tieto miesta znamená veľa problémov nielen pre starších používateľov, ale aj pre inštalatérov, ktorí potom chodia na reklamácie ľudí, ktorí jednoducho zle prepínajú vstup na televízore. Ocenia ho aj tí, ktorí radšej používajú len jeden diaľkový ovládač.

Vnútorný snímač je súčasťou balenia

Vďaka malým rozmerom možno tento set top box EMOS EM190-L pohodlne umiestniť na zadnú stranu televízora, čím sa eliminuje pohľad na iné zariadenie. Stačí umiestniť externý IR snímač na prednú hranu televízora, naprogramovať univerzálny diaľkový ovládač z pôvodného diaľkového ovládania a vypnúť osvetlenie predného panela v ponuke tak, aby nerušilo za televízorom. Potom používate len jeden diaľkový ovládač a ani si nevšimnete, že je set top box pripojený. Prijímač obsahuje aj integrovaný snímač infračerveného signálu, a ak je prijímač nainštalovaný klasicky pod televízorom, nie je potrebné inštalovať externý IR snímač.

Jednoduchá inštalácia

EMOS EM190-L sa vďaka množstvu vstupov a výstupov na jeho zadnej strane (1× SCART, 1× HDMI, 1× IEC) bez problémov pripojí k akémukoľvek televízoru, anténe a ďalšej elektronike. Po zapojení ho dokonca môžete ľahko uviesť do prevádzky. Intuitívne české menu, sprievodca inštaláciou a automatické ladenie programu vám pomôžu začať.

Prehrávanie a nahrávanie na USB

Na prednej strane tohto modelu nájdete 1× miniUSB vstup na pripojenie USB flash disku alebo externého pevného disku. Takže si môžete kedykoľvek pustiť svoje obľúbené filmy alebo televízne programy bez reklám. Na zariadenie USB môžete dokonca nahrávať filmy a televízne programy, zatiaľ čo sledujete inú stanicu. Začiatok a koniec nahrávania môžete sledovať sami alebo použiť funkciu "časovač". S jeho pomocou sa nahrávanie zapína a vypína automaticky, a to aj v pravidelných intervaloch.

Vrátane inteligentného diaľkového ovládača

Priložený diaľkový ovládač s dlhým dosahom je bránou k takmer neobmedzeným možnostiam.
Diaľkový ovládač má 4 programovateľné tlačidlá na ovládanie televízora s funkciou učenia: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po jednoduchom naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládača televízora môžete základné funkcie ovládať priamo pomocou tohto univerzálneho diaľkového ovládača. Potom si môžete uložiť pôvodný diaľkový ovládač televízora a na ovládanie set-top boxu a televízora budete potrebovať len jeden ovládač. Preprogramované funkcie diaľkového ovládania zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.
Ako voliteľné príslušenstvo ponúkame aj zjednodušené diaľkové ovládanie s veľkými tlačidlami, ktoré neobsahuje tlačidlo MENU. Tento diaľkový ovládač je vhodný všade tam, kde môže dôjsť k nežiaducemu rušeniu nastavení set-top boxu, a pre všetkých používateľov, ktorí ocenia veľké tlačidlá a jednoduché ovládanie.

Multimediálne centrum

Tento set-top box nie je obyčajný, ale špičkové multimediálne centrum, ktoré vám poskytne tisíce hodín zábavy. Okrem mnohých televíznych kanálov môžete naladiť aj množstvo rozhlasových staníc, prehrávať filmy a hudbu z disku USB alebo si vychutnať prezentáciu fotografií s hudbou.

Potešenie pre všetkých svedomitých rodičov

Jednoducho vymažte zoznam naladených kanálov alebo nastavte heslo pre nevhodné stanice pre deti. Takto môžete kontrolovať, čo vaše dieťa v televízii sleduje. A ak chcete kontrolovať čas, ktorý trávia pred obrazovkou, použite funkciu rodičovského zámku.

Certifikovaný set-top-box

Jedine digitálne televízne prijímače s certifikátom "DVB-T2 overené" môžu byť isté, že skutočne dokážu dekódovať tento typ vysielania. České Radiokomunikace a.s. udeľujú tento certifikát iba set-top boxom, ktoré prešli nezávislými testami. EMOS EM190-L H265 je jedným z nich.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo J6015
Produktové číslo 2520236500
EAN 8592920105184
konektory 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
formát mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
ladenie automatická aj manuálna
záloha kanálov na USB áno
diaľkový ovládač súčasťou áno
spôsob ladenia (automatické/manuálne) áno/áno
možnosť nahrávania (PVR) áno, cez USB
príjem vysielania (SD/ HD) SD, HD
počet tunerov
jazyk OSD menu CZ, PL, SK, HU, EN, SI, GER, HR, RU, TU, SRB, LT, LV, SE, FI, BG, NL, FR, NO, IT, ES, PT
max. počet súbežných nahrávaní 1
timeshift (časový posun) áno
teletext áno
možnosť editácie zoznamu kanálov áno
možnosť príjmu rádia áno, cez DVB-T, DVB-T2
aktualizácia cez USB áno
pomer strán 4:3PS/4:3LB/16:9
titulky OSD, srt
frekvenčný rozsah tunera 174–230MHz, 474–860 MHz
formát súborov pevného disku FAT32, NTFS
EPG program. sprievodca 7 dní
napájanie antény 5 V/100 mA
formáty videa .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mjpeg, .ts, .trp, mpeg2, mpeg4, mpeg1, h264, h265
napájanie 100 V/240 V AC 50–60 Hz
rozlíšenie videa 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i
formát nahrávky TS voľne prehrateľný
formáty fotiek jpeg, bmp, png, gif, tiff
formáty zvuku mp3, aac, m4a, mpa, wav, wma
hry nie
integrované CI rozhranie nie
rodičovský zámok áno
spotreba (zapnutý/ stand-by) 5 W/<1 W
DVB-T/DVB-T2 DVB-T2
vstupná úroveň signálu -75,2 až -23,9 dBm
rozmer 120 × 75 × 25 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (90%)
3 hodnocení

 • 80%
  Anonym
  Objednané 24. 10. 2022
  jednoduche ovladanie, len nedokaze sucasne nahravat na USB a prehravat iny nahraty program
 • 100%
  Vincent
  Objednané 14. 2. 2022
  Kvalitný produkt, dobré čitateľný, jednoduché ovládanie, prehráva z USB foto takže splnil moje požiadavky a šikovný je aj jeho rozmer. Je to jednička.
 • 80%
  STANO
  Objednané 21. 12. 2021
  Splnil moje očakávanie, produkt mám rok a nemal som žiadne problémy. Pracuje spoľahlivo a za celý rok som ho nemusel reštartovať. Pre bežné používanie. Tuner má dobrú citlivosť, ľahké ovládanie.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Súbory na stiahnutie

Súbory na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ

FAQ – časté otázky

Diaľkový ovládač EM190/EM190S má 4 programovateľné tlačidlá na ovládanie televízora: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládania televízora môžete základné funkcie ovládať priamo pomocou diaľkového ovládania EM190.

Programovanie tlačidiel

 1. Dlhým stlačením tlačidla SET na 5 sekúnd sa diaľkový ovládač prepne do režimu učenia (LED bude svietiť jasnejšie).
 2. Keď LED dióda stále svieti, umiestnite pôvodný diaľkový ovládač a diaľkový ovládač EM190 oproti sebe do vzdialenosti 0-5 cm. (Najlepšie je zmeniť vzdialenosť počas programovania. Niektoré DO vyžadujú, aby ste vysielacie a prijímacie IR diódy umiestnili takmer k sebe bez medzery, niektoré vyžadujú väčšiu vzdialenosť).
 3. Na diaľkovom ovládači EM190 jednoducho stlačte a uvoľnite tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED dióda začne blikať (diaľkový ovládač je pripravený prijať kód 15 sekúnd, ak sa prenos kódu po tomto čase nepodarí, postup zopakujte)
 4. Stláčajte opakovane tlačidlo rôzne dĺžky stlačenia na pôvodnom diaľkovom ovládači, kým LED dióda na diaľkovom ovládači EM190 dvakrát neblikne a nestane sa stabilnou.
 5. Stlačte ďalšie tlačidlo, ktoré chcete naprogramovať, LED začne opäť blikať, zopakujte postup učenia.
 6. Po dokončení učenia stlačte tlačidlo Set, LED dióda sa vypne.
 7. Prekontrolujte funkčnosť naprogramovaných tlačidiel, ak niektoré z nich neprijalo kód správne, zopakujte proces programovania.


Poznámka
Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.
Tlačidlá je možné programovať jednotlivo, nie je potrebné programovať vždy všetky tlačidlá.
Po naprogramovaní tlačidiel musí LED dióda pri stlačení tlačidla blikať rovnakým impulzom pre všetky tlačidlá (veľmi krátky impulz). Ak po stlačení tlačidla bliká LED dióda s inou dĺžkou impulzu, programovanie daného tlačidla sa musí zopakovať.
Rôzne DO vyžadujú rôzne dĺžky stlačenia tlačidla a tiež rôzne vzdialenosti medzi DO na programovanie. Niektoré diaľkové ovládače vyžadujú na úspešný prenos iba krátke stlačenie tlačidla, zatiaľ čo iné vyžadujú opakované krátke stlačenie tlačidla alebo dlhé stlačenie tlačidla.
Ak máte problémy s programovaním tlačidiel, vymeňte batérie v DO k televízoru a počas programovania zmeňte vzdialenosť medzi DO.
Niektoré diaľkové ovládače zo starších televízorov LG používajú špecifický IR vysielač, z ktorého nie je možné prijímať ovládací kód. Ak sa vám nepodarí naučiť sa ovládať televízor značky LG, vyskúšajte akýkoľvek iný diaľkový ovládač televízora značky LG. Všetky základné príkazy (TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV) fungujú na všetkých DO značky LG.
Diaľkové ovládače hlavných značiek televízorov sú interoperabilné. To znamená, že základné funkcie diaľkového ovládania vždy fungujú na všetkých televízoroch rovnakej značky. Ak sa vám nepodarí získať ovládací kód z diaľkového ovládača, skúste preniesť kód z iného diaľkového ovládača od televízora rovnakej značky.

EM190 Klonovanie - YouTube

Na pripojenie tohto STB stačí akýkoľvek kábel HMDI.

Kábel externého IR snímača je dlhý 1 m.

 • EM190L
 • Univerzálne diaľkové ovládanie
 • Užívateľská príručka
 • 2× batérie AAA
 • Vonkajší IR snímač
 • Vonkajšie napájanie

Ano, je to tak. Túto funkciu môžete zapnúť alebo vypnúť v závislosti od používania prijímača. Predný displej je možné v menu úplne vypnúť.

Vypnutie hodín v pohotovostnom režime
Menu - Nástroje - Automatické vypnutie - Hodiny

Informácie o čísle kanála na LCD displeji
Menu - Nastavenie systému - TV systém - Predný panel

Nová verzia softvéru pre prijímače EM190S/EM190L je k dispozícii s 20200305.

Odkaz zde.

Príručku k aktualizácii softvéru si môžete stiahnuť zde.

Nové funkcie a opravy v tejto verzii:

 • Korigované núdzové rozlíšenie videa pri zapnutí prijímača bez pripojeného televízora na 1080i
 • Opravené zobrazovanie titulkov v MUX 23
 • Opravený názov v ponuke OSD Nastavenia panela -> Predný panel
 • Nastavený názov v OSD ponuke Automatické vypnutie/Automatické vypnutie a hodiny
 • Upravené správanie prijímača pri prepnutí na rádio. Informačné okno sa zobrazí až po prepnutí kanála na čas nastavený v ponuke. Potom sa obrazovka vypne. Rádiové stanice možno bežne prepínať pomocou tlačidiel CH +/-.
 • Zmenené správanie prijímača po ukončení časovača. Po skončení časovača sa prijímač vráti do stavu, v ktorom bol pred spustením časovača. Ak bol prijímač zapnutý, zostane zapnutý. Ak bol prijímač v pohotovostnom stave, prepne sa do pohotovostného stavu.

J50988


Náhradný diaľkový ovládač plnej veľkosti vhodný pre set-top boxy EM190, EM190S a EM190L.
Diaľkový ovládač má 4 programovateľné tlačidlá na ovládanie TV s funkciou učenia: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po jednoduchom naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládača televízora môžete základné funkcie ovládať priamo pomocou tohto univerzálneho diaľkového ovládača. Môžete si teda ponechať pôvodný diaľkový ovládač televízora a používať len jeden ovládač na ovládanie set-top boxu a televízora. Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.

J50989

Zjednodušený diaľkový ovládač vhodný pre set-top boxy EM190, EM190S a EM190L.
Zjednodušený diaľkový ovládač s veľkými tlačidlami, ktorý neobsahuje tlačidlo MENU. Tento diaľkový ovládač je vhodný všade tam, kde môže dochádzať k nežiaducemu rušeniu nastavení set-top boxu, a pre všetkých používateľov, ktorí ocenia veľké tlačidlá a jednoduché ovládanie. Z tohto dôvodu je tento diaľkový ovládač veľmi vhodný pre inštalácie v penziónoch, hoteloch, nemocniciach a všade tam, kde by mal mať používateľ len obmedzený prístup k základným funkciám prijímača.

Diaľkový ovládač má 4 programovateľné tlačidlá na ovládanie TV s funkciou učenia: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Po jednoduchom naprogramovaní týchto funkcií z pôvodného diaľkového ovládača televízora môžete základné funkcie ovládať priamo pomocou tohto univerzálneho diaľkového ovládača. Môžete si teda ponechať pôvodný diaľkový ovládač televízora a používať len jeden ovládač na ovládanie set-top boxu a televízora. Naučené kódy zostanú v pamäti aj po vybratí batérií.

Na prepojenie a prípadné vystrihnutie reklám z nahraných záznamov odporúčam program Avidemux, ktorý je uvoľnený na bezplatné používanie.

Program Avidemux si môžete stiahnuť tu: http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html

Pripojte HDD so záznamami programu k počítaču. Prijímač EM190 ukladá nahrávky do priečinka ALIDVRS2. Každá nahrávka je uložená samostatne v podpriečinku s názvom napr. [TS]2020-01-16.10.29.49-CT 2 HD T2-97.
Po nainštalovaní programu Avidemux spustite program.
Kliknite na ikonu Otvoriť a vyberte prvý súbor s uloženou nahrávkou (vždy súbor s názvom 000.TS). Program automaticky načíta všetky časti. Ak nechcete prepojený záznam ďalej upravovať, nastavte výstupný kontajner (mkv, avi, TS, PS atď.) a kliknite na ikonu uložiť.
Vyberte umiestnenie a program prepojený súbor uloží. Ak potrebujete zo záznamu vystrihnúť začiatok, reklamné prestávky, koniec atď., prejdite na miesto strihu a stlačte ikonu značky A/B.
Označí sa požadovaná oblasť a pomocou funkcie Upraviť/Zrušiť, Vystrihnúť môžete danú oblasť vystrihnúť.

Uloženie upraveného súboru vykonajte rovnakým spôsobom, ako je popísané vyššie.

Pokyny nájdete v prílohe.