Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Zabezpečenie domu Domáce videovrátniky (sady) Sada videovrátnika EMOS EM-10AHD

Sada videovrátnika EMOS EM-10AHD

Všeobecné číslo H3010
1x
zobraziť hodnotenie
5
1
Doprava zadarmo Odporúčané
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Vyberte variant
počet monitorov
počet kamerových jednotiek
zámok dverí súčasťou balenia
Skladom
30. 5. 2024 u Vás
262,00

Odporúčame dokúpiť

84,40
Skladom
84,40
Skladom
204,35
Skladom
92,50
Skladom
34,95
Skladom
89,00
Skladom
93,00
Skladom
101,00
Skladom
210,00
Skladom
Popis

Rozšírený popis

 
 

Multifunkčný domový AHD videotelefón EMOS EM-10AHD

Máte radi dokonalé riešenia? V tom prípade vás videotelefón EMOS EM-10AHD so špičkovým full HD obrazom priamo nadchne. Okrem perfektne ostrého a kvalitného obrazu vo dne i v noci, spolu so širokým uhlom záberu kamery až 160°/120°, vám tento model ponúkne aj možnosť rozšírenia systému o ďalšie dverové kamerové jednotky či bezpečnostné kamery. Samozrejmosťou je potom ovládanie dverových zámkov a pojazdu brány. Dverová kamerová jednotka je navyše odolná voči poveternostným i mechanickým vplyvom. Nemusíte si tak lámať hlavu nad tým, kam ju umiestniť.

Po rozozvučaní zvončeka uvidíte na vnútornom LCD monitore každého prichádzajúceho, či je vonku svetlo, alebo hlboká tma. A pokiaľ práve nie ste doma, váš hosť vám môže nechať odkaz. Po príchode domov si ho na displeji ľahko prehráte.

Videotelefón EMOS EM-10AHD je vybavený taktiež funkciou detekcie pohybu, ktorá stráži váš majetok. Zhotovené fotografie a videá systém automaticky ukladá na micro SD kartu. Odteraz vám už neunikne žiadny hosť ani zlodej či iná nevítaná návšteva.

 

Vždy viete, kto je za dverami

So sadou videotelefónu a dverovej kamerovej jednotky s HD prenosom obrazu a širokým uhlom záberu kamery až 160°/120° budete vždy vedieť, čo sa deje pri bránke alebo pri vašich dverách. Už vám nič neunikne. Kvalitný obraz na LCD displeji okamžite zobrazí každého, kto u vás doma zazvoní.

 

Vidí za vás vo dne i v noci

Mechanický IR filter zaisťuje dokonalé snímanie kamery, či je vonku ostré denné svetlo, alebo hlboká tma. Cez deň sníma HD kamera farebne, pri zhoršených svetelných podmienkach sa automaticky prepne do čiernobieleho režimu a s pomocou infračervených LED diód sníma rovnako kvalitne ako cez deň.

 

Odomkne, otvorí bránu alebo zaznamená odkaz

Video telefón EMOS EM-10AHD vám zjednoduší život v mnohých ohľadoch. Nielen že vás upozorní na prichádzajúcu návštevu a umožní obojstrannú hlasovú komunikáciu, ale aj stlačením jediného tlačidla na vnútornom LCD monitore v okamihu odomkne vstupné dvere alebo otvorí garážové vráta či bránu. A bude sa vám hodiť, aj keď práve nebudete doma. Ak vás príde totiž niekto navštíviť, môže vám na záznamníku nechať zvukový aj obrazový odkaz.

 

Chráni váš majetok, aj keď nie ste doma

Zistiť po príchode domov, že váš dom navštívili nepozvaní hostia, nie je nič príjemného. Nechajte videotelefón strážiť váš majetok. Sada videotelefónu je vybavená slotom na mikro SD kartu, na ktorú sa dajú ukladať fotografie, či celé videosekvencie zvoniacich návštevníkov.

Systém sa dá rozšíriť aj o prídavné bezpečnostné kamery pre stráženie ďalších dôležitých miest, ako sú parkovacie miesta, garáže či zadný vchod. Pomocou automatickej detekcie pohybu naviac kamerový systém rýchlo vyhodnotí príchod nepozvaného hosťa. Na jeho prítomnosť vás upozorní zvukovým signálom a pre istotu ešte zhotoví kvalitné fotografie. Priestor pred vašim domom tak bude trvalo strážený, či už ste práve doma, v práci, alebo napríklad na dovolenke.

 

Full HD rozlíšenie obrazu s veľkým uhlom záberu

Kamerová jednotka je vybavená technológiou ADH s rozlíšením 2 Mpx, ktorá je v oblasti videotelefónov pre malé aplikácie špičkou na trhu. Vo dne i v noci ponúka perfektne ostrý obraz vo full HD rozlíšení (1024 × 600 px).

 

Perfektný obraz vo dne i v noci

V šere či v tme si kamera vo dverovej stanici automaticky aktivuje automatický IR filter a infračervené LED diódy, ktorými si v tmavom prostredí nepozorovane prisvieti. Pri sťažených svetelných podmienkach navyše prepne do čiernobieleho režimu a sníma rovnako kvalitne ako za denného svetla. Kamere tak nič neunikne, či už je pravé poludnie, alebo hlboká noc.

 

Ovládanie dverových zámkov a pojazdu brány

Prišla vám návšteva a vy máte ku dverám ďaleko? Stlačením jediného tlačidla môžete počas hovoru s prichádzajúcimi hosťami ovládať dverový zámok pri vstupe. Rovnako jednoducho zvládne systém komunikovať aj so všetkými typmi elektronických pojazdov brán.

 

Široký uhol záberu

Máte nízky plot, alebo si neviete rady s tým, kde kameru umiestniť tak, aby bolo prichádzajúcich hostí dobre vidieť? Hoďte starosti za hlavu. Vďaka dostatočnému širokému uhlu záberu až 160°/120° zvládne integrovaná kamera zobraziť prichádzajúceho aj v prípade, že je kamerová jednotka umiestnená na nízkom plote alebo inom nie príliš vhodnom mieste.

 

Funkcia zaznamenávania odkazov

Videotelefón EMOS EM-10AHD umožňuje spustiť režim Mimo domu. Po zazvonení sa následne automaticky prehrá výzva k zanechaniu odkazu a spustí sa nahrávanie. Po návrate domov si potom všetky zanechané zvukové aj obrazové odkazy na displeji videotelefónu ľahko prehráte.

 

Kompaktný LCD monitor

Nepôsobí rušivo a napriek tomu na seba ostrým obrazom rýchlo upúta pozornosť, keď niekto zazvoní. Kvalitná farebná obrazovka o rozmeroch 175 × 125 × 20 mm s viacjazyčným menu a s prehľadnými grafickými ikonami ponúka celý rad praktických funkcií a vychytávok. V systéme si vyberiete jednu z desiatich vyzváňacích melódií, alebo si si do neho ľahko nahráte svoju vlastnú. A pokiaľ práve monitor nepoužívate, môžete jeho obrazovku nechať úplne zhasnúť alebo na displeji zobraziť hodiny.

 

Detekcia pohybu

Pokiaľ máte veci radi pod kontrolou, potom vás určite poteší, že je videotelefón vybavený slotom na micro SD kartu. Na ňu je možné ukladať fotografie aj celé videosekvencie zvoniacich návštevníkov. Pri aktivácii funkcie detekcie pohybu bude kamera trvalo strážiť priestor pred vstupom do vášho domova. Na nepozvaného návštevníka vás upozorní zvukovou výstrahou a automaticky sa spustí aj záznam videa či zhotovenie fotografií. Navyše, ak rozšírite systém o ďalšie bezpečnostné kamery a iné prvky zabezpečujúce váš domov, vytvoríte zo svojho videotelefónu plnohodnotný monitorovací systém, vďaka ktorému sa o svoj domov nebudete musieť báť ani v prípade, ak práve budete na opačnom konci sveta.

 

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Kamerové jednotky produktového radu EM-10AHD sú vyrobené z masívneho kovu. Vďaka tomu sú odolné voči poveternostným a mechanickým vplyvom. Pre maximálnu ochranu sú navyše vybavené kovovou krycou strieškou. Nevadí im tak dážď ani sneh.

 

Ľahká inštalácia

Nie je v okolí vášho vstupu optimálny priestor pre umiestnenie kamerovej jednotky? Ani tak nemusíte zúfať. Ku dverovej jednotke vám pribalíme montážny klin, ktorý vám celú inštaláciu uľahčí a vďaka ktorému je možné dverovú kamerovú jednotku namontovať zošikma.

 

Možnosť rozšírenia sady

Videotelefón je pripravený aj na to, že máte veľkú rodinu, rozľahlý dom, alebo napríklad v dome nielen bývate, ale aj pracujete. K systému ľahko zaobstaráte a pripojíte prídavné dverové kamerové jednotky pre druhý vstup a aj kamerové jednotky pre viac nezávislých užívateľov. Zo svojho videotelefónu si tak vytvoríte presne takú zostavu, aká vám bude maximálne vyhovovať.

 

► Hľadáte schémy zapojenia? Rozkliknite tento panel.

► Manuál pre vloženie inej verzie SW.

 
Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo H3010
Produktové číslo 3010003010
EAN 8592920090329
počet monitorov 1
počet kamerových jednotiek 1
počet tlačidiel kamerovej jednotky 1
zámok dverí súčasťou balenia nie
napájací zdroj pre zámok súčasťou dodávky nie
ovládanie zámku áno
ovládanie pojazdu brány áno
aplikácia pre vzdialenú správu bez aplikácie
intercom áno
možnosť nahrávania áno
možnosť pripojenia CCTV kamier áno
prísvit kamery áno, do 150 cm
počet melódií 10 + vlastné
regulácia hlasitosti áno
farba strieborná
veľkosť displeja 7"
farebný displej áno
rozmer monitora 175 × 125× 20 mm
rozmer kamerovej jednotky 135 × 50 × 25 mm
uhol záberu kamery 160°
krytie IP44
snímací prvok kamery 2 Megapixel AHD (1080p)
napájanie monitora 12 V DC (súčasťou balenia)
napájanie kamerovej jednotky z monitora
zdroj súčasťou balenia áno
montáž na stenu
antivandal prevedenie kamerovej jednotky áno
požadovaná kabeláž FTP alebo SYKFY 5 × 2 × 0,5
počet vodičov (monitor/zámok/brána) 4+0+2
záručná doba 2 roky
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
1 hodnotenie

  • 100%
    Vladimír
    Objednané 24. 9. 2022
    Produkt na vysokej úrovni, odporúčam.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Pri 3 monitoroch by ste museli použiť napájanie na lištu DIN s prúdom aspoň 5 A, aby ste zaručili správnu prevádzku všetkých troch monitorov. V opačnom prípade je potrebné monitory napájať samostatne podľa schémy.

Systém je zapojený pomocou 4 vodičov (dátový kábel UTP/FTP, ideálne so zdvojenými žilami pre každý vstup). Odporúčame UTP alebo tienený FTP kábel CAT.5, ideálne CAT.6, na väčšie vzdialenosti od 20 metrov SYKFY kábel (5x2x0,5 alebo 10x2x0,5). Pre správnu prevádzku zariadenia je potrebné pripojenie (napájanie, GND, video, audio). Pre správne fungovanie zariadenia je potrebné pripojenie (napájanie, GND, obraz, zvuk).

Štandardný 2-žilový kábel CYKY. Ovládanie je pomocou beznapäťového kontaktu. 


Obidva monitory musia byť pripojené k zdroju napájania. Z primárneho monitora (tu svorka SLAVE OUT) sa pripojíte k druhému monitoru (tu svorka SLAVE IN). Kamerová jednotka je pripojená k DOOR1. Zámok musí mať tiež vlastné napájanie. Pozrite si priložený dokument. 

Ano, sú zahrnuté.

V nastaveniach sú 3 úrovne citlivosti (1, 2, 3), úroveň číslo 3 by mala byť najvyššia citlivosť a potom vypnutá.

K zariadeniu možno pripojiť až 2 kamery CCTV.
Kamerové jednotky produktového radu EM-10AHD sú vyrobené z pevného kovu. Vďaka tomu sú odolné voči poveternostným a mechanickým vplyvom. Neprekáža im dážď ani sneh.

Ano, v tomto zariadení je možnosť adresovateľného interkomu. Len v rámci jedného tlačidla na jednotke fotoaparátu, ktoré predstavuje 1 vetvu.

Kamerová jednotka je navrhnutá do -40 °C.

Pri zistení pohybu sa vykoná záznam. V predvolenom nastavení sa nezaznamenáva žiadny zvukový signál.

Testované so 16 aj 32 GB kartami. Podľa všetkého by nemal byť problém ani pri vyšších kapacitách.

Volať je možné len s videotelefónmi, ktoré majú na jednotke kamery 1 tlačidlo. V prípade viactlačidlových videokamier je možné uskutočňovať hovory len medzi monitormi pripojenými v rámci jednej vetvy (pre H3016, H3017, H3018- 1 účastník = 1 tlačidlo = 1 vetva, je možné pripojiť až 7 monitorov a uskutočňovať hovory medzi nimi). Príklad: Ak mám jednotku H3018 so 4 tlačidlami, kde každé tlačidlo bude označovať jednu rodinu pomocou 1 monitora- hovory medzi monitormi nebudú možné. Ak má však tá istá rodina dva monitory (jeden na chodbe a jeden v spálni) - volanie medzi nimi je možné - oba monitory sa po zazvonení rozsvietia súčasne.

Ano, je to možné. Obraz z vonkajšej kamerovej jednotky sa vyvolá pod ikonou VCHOD1/VCHOD2 (v závislosti od počtu vonkajších kamerových jednotiek), obraz z kamier CCTV umiestnených vo vnútri - pod ikonou BYT1/BYT2 (v závislosti od počtu kamier CCTV). K jednému videotelefónnemu systému je možné pripojiť maximálne 2 CCTV kamery na hlavný (hlavný) monitor. Napájanie CCTV kamery je z monitora.

Ak je na tej istej pobočke pripojených viac monitorov s možnosťou interkomu, nie je už možné pripojiť sa k prebiehajúcemu hovoru.
Áno, súprava umožňuje pripojenie až 2 dverových kamerových jednotiek a každá z nich môže samozrejme ovládať aj zámok dverí, ako aj 2 ďalšie externé bezpečnostné kamery CCTV - preto je možné prepínať aj medzi zobrazením na VCHOD1 a VCHOD2.
Nemusia sa sčítať. Bránovú jednotku pripojíte pomocou 4-žilového kábla a bránu pomocou štandardného 2-žilového kábla.

Možno prepínať pomocou ikony páčky (Dvere 1, Dvere 2 / Kamera 1, Kamera 2).

Detekcia musí byť povolená v ponuke. Videotelefón potom zaznamenáva pohyb na vloženú kartu SD a tieto záznamy je možné vyvolať (menu - dvere/dverí1 alebo dvere2 a nastaviť detekciu 1, 2 alebo 3 podľa požadovanej citlivosti).

Návod na zapojenie nájdete v priloženom dokumente. 

Zvonček zo súpravy H1139 nemožno použiť. Zvonček ZV2 Melody odporúčame spoločnosti Elektrobock. V našom e-shope ho však neponúkame.

Ak je karta naformátovaná na FAT32, zariadenie ju automaticky rozpozná. Bol testovaný s 16/32/64/256 GB bez jediného problému. Zariadenie podporuje formát mp3, neexistuje žiadne obmedzenie dĺžky, pokiaľ je mp3, bude zvoniť.

To by mohlo znamenať spustenie nočného videnia, ktoré funguje automaticky s IR cut filtrom. Odporúčal by som skratovať systém na kus dátového kábla, napr. 1 m, aby ste zistili, či sa bude takto správať aj naďalej. Ak sa zariadenie pri skratovaní správa správne, problém bude niekde v samotnej ceste pripojenia.
Áno, ak máte prvú kamerovú jednotku v kolíku DOOR1 a druhú v kolíku DOOR2 a monitory pripojené v poradí (primárny monitor)-Clamp TO SLAVE a (sekundárny monitor)-SLAVE IN, bude možné uskutočňovať interkomové hovory. V rámci jedného tlačidla vetvy=1 je možné pripojiť až 7 monitorov.
Minimálna dĺžka je 60 sekúnd. Jediným riešením je znížiť citlivosť detekcie pohybu v nastaveniach (detekcia 1,2,3).
Závisí to od typu zámku: C0024- Stlačením príslušného tlačidla aktivujete typický bzučiaci zvuk na 1-2 sekundy, ktorý umožní vašej návšteve otvoriť bránu alebo vchodové dvere. Ak sa v tomto časovom intervale nedostanú cez zámok, musíte spustiť nový impulz, má tiež zabudovaný kolík, ktorý sa dá ľahko vysunúť, aby sa zámok deaktivoval (trvalo odomkol) na ľubovoľne dlhý čas. Počas tohto obdobia je prístup na váš pozemok/do domu neobmedzený. / C0025- je špecifický pre ostatné modely svojou funkciou momentového kolíka. Vďaka nemu sa zámok odomkne po stlačení príslušného tlačidla na domácom telefóne alebo videotelefóne a zostane tak až do okamihu, keď osoba prejde cez bránu. Po zabuchnutí ju BEFO 1221 opäť uzamkne, čo z nej robí žiadaný nástroj najmä na miestach, kde sa kamerová jednotka nenachádza hneď vedľa brány.
Bude to hnedé a čierne káblové pripojenie. Tlačidlo výstupu sa prepína pomocou svorky GND.

Prosím, skúste naformátovať kartu SD alebo radšej skúste inú pamäťovú kartu na uloženie záznamu.

 Neexistuje žiadny dôvod, prečo by mal mať obraz na zázname nižšiu kvalitu ako štandardný obraz.

Nedostupné - zariadenie umožňuje návštevníkovi zanechať hlasovú správu

Rušené - zvonenie vnútornej a vonkajšej jednotky je stlmené

Ak nastavíte možnosť režimu nerušiť - monitor nebude zvoniť.

Náš sortiment umožňuje pripojenie maximálne 4 účastníkov - 4 monitory a kamerová jednotka pre 4 účastníkov (H3018), pri tomto spôsobe pripojenia nie je možné používať interkom ako prostriedok na volanie medzi účastníkmi. Ak sú monitory pripojené v rámci jednej vetvy, reprezentovanej 1 tlačidlom na kamerovej jednotke - bude možné použiť interkom, týmto spôsobom je možné paralelne pripojiť až 7 monitorov. Na jeden monitor možno pripojiť 2 kamerové jednotky. Na zadnej strane monitora sa vždy nachádza svorkovnica DOOR1 / DOOR2.

Karta SD nie je súčasťou balenia.

Po stiahnutí a inštalácii nového firmvéru je menu k dispozícii v týchto jazykoch: čeština, slovenčina, slovenčina, poľština, maďarčina, angličtina.

Pozrite si "Návod" v časti "Na stiahnutie".

Áno, je to možné. Monitory sú zapojené paralelne za sebou a potom ich možno ovládať z každého monitora samostatne + je možné komunikovať medzi monitormi pomocou funkcie interkomu.

V tomto prípade postačuje odchodové tlačidlo umiestnené na vnútornej strane vstupných dverí. Prípadne si zakúpte H8011 (musí byť zapojený do elektrickej siete), adaptér nie je súčasťou dodávky.

Ide o systém pripojenia 2 tlačidiel na jednotke kamery (2 samostatné komunikačné vetvy). V preklade ide o prípad, keď prvé tlačidlo je pre jednu komunikačnú vetvu (napr. skriňová jednotka), druhé tlačidlo je druhá komunikačná vetva (druhá skriňová jednotka). Každú komunikačnú vetvu možno ďalej rozšíriť až na 7 paralelne zapojených monitorov.

Odporúčam skontrolovať zapojenie podľa návodu, pripojenie na svorky, dostatočnú izoláciu a typ kábla (tienený) a krátko ho zapojiť na stole, aby ste zistili, či bude fungovať.

Hlasitosť reproduktora pre interkomovú komunikáciu môžete nastaviť vstupom do menu (ozubené koliesko) a ikonou nastavenia zvonenia (ikona poznámky) - tu môžete nastaviť: čas, dĺžku a hlasitosť zvonenia, výber melódie... Pre komunikáciu prostredníctvom funkcie interkomu je zvonenie prednastavené v zariadení. Pre vstupy Door1/Door2 je preto možné nastaviť až 3 časové úseky melódie.

1.Stiahnite si súbor z webovej stránky
2.Rozbaľte súbor zip
3.Otvorte súbor obsahujúci požadovaný jazyk a potom nahrajte súbor s príponou .fw na kartu SD a vykonajte aktualizáciu firmvéru v zariadení.


Žiaľ, toto spojenie nie je možné.
To nie je možné.

Dĺžka nahrávky je približne 30 sekúnd. 

Ano, záznamy sa prepisujú automaticky.

Videotelefón umožňuje ovládať jednu bránu - inak by ste pri zadaní impulzu na otvorenie ovládali obe brány súčasne.

Ano. ak máte kamerovú jednotku číslo 1 v PIN DOOR1 a kamerovú jednotku číslo 2 v PIN DOOR2 a niekto zazvoní, na oboch displejoch sa rozsvieti nápis DOOR 1 alebo DOOR 2.

Záleží na tom, kto príde k monitoru ako prvý, aby vybavil prebiehajúci hovor. K prebiehajúcemu hovoru už nie je možné pristupovať ani ho rušiť z druhého MO.

Videomonitor 1 ks
Montážny rám pre videomonitor 1 ks
Dverová kamerová jednotka 1 ks
Strieška 1 ks
Napájací zdroj 1 ks
Montážne skrutky
Konektory

Ide o komunikáciu medzi viacerými monitormi v jednej vetve (až 7), ktoré sú pomenované podľa čísla. Jediný produkt, ktorý ponúka tento adresovateľný interkom, je H3010.
Áno, je to možné len v prípade videotelefónov, kde je na jednotke kamery 1 tlačidlo. Volania je možné uskutočňovať len medzi monitormi pripojenými v jednej vonkajšej jednotke v rámci jednej vetvy ( pre H3016, H3017, H3018- 1 účastník = 1 tlačidlo = 1 vetva, kde môže byť pripojených až 7 monitorov a je možné medzi nimi volať). Príklad: ak mám jednotku H3018 so 4 tlačidlami, pričom každé tlačidlo bude označovať jednu rodinu používajúcu 1 monitor - volania medzi monitormi nebudú možné. Ak má však tá istá rodina dva monitory (jeden na chodbe a druhý v spálni), je možné medzi nimi telefonovať - oba monitory budú zvoniť v rovnakom čase.
V podstate akákoľvek analógová kamera CCTV (nesmie byť IP) s rozlíšením 1080p.
Žiaľ, táto kombinácia nie je možná.

Všetky okrem H2030 a H2050 (max. 2 CCTV kamery na videotelefón a pripojenie k hlavnému monitoru) - nie je možné pripojiť viac CCTV kamier.

Všetky okrem H1139.
Doporučená výška je 140-170cm.
12V/2A. Iba model H2050 má 15 V napájanie.
Biela - audio, čierna - GND, žltá - video, červená - napájanie 12V.
Ak nie je zadané, videotelefón vyšle krátky impulz - dôjde len ku krátkemu (jednosekundovému) zopnutiu relé. S týmto ovládaním fungujú štandardné pohony dverí.
V podstate akékoľvek tlačidlo, ktoré predávame pre bezdrôtové zvončeky. Musí byť správne pripojený k jednotke fotoaparátu, z ktorej je napájaný.
Áno, teoreticky je to možné. Pozornosť by som venoval paralelnému zapojeniu s iným vodičom, aby nedochádzalo k vzájomnému rušeniu, pretože kábel CYKY nie je tienený, vzdialenosti medzi monitorom a kamerovou jednotkou (do 20 m by mohlo byť v poriadku) a počtu žíl v zapojení.
1. aktualizujte firmvér / 2. zamerajte sa na kontrolu zabezpečenia, firewallu a nastavení od poskytovateľa. Zariadenie používa porty: (udp,tcp) 80, 8080, 8000, 443, 21047 (tieto musia byť otvorené a priechodné) / 3. overte pripojenie k sieti 2,4 GHz / 3. overte, či nie je na vašom mobilnom zariadení aktivovaný režim nízkych dát - dochádza k zhoršeniu pripojenia k jednotke kamery
Vyzerá to, že sa do káblov dostáva nejaké rušenie. Tento problém sa dá odstrániť pomocou tieneného kábla pripojením tienenia z oboch strán na svorku GND. Do 20 m kvalitné FTP CAT.5, ideálne CAT.6 (sú tienené) / Nad 20 m SKYFY 5x2x0,5 alebo 10x2x0,5 (sú tienené). V základnej verzii nie je koaxiálny kábel potrebný, odporúča sa na vzdialenosť 100 m. Pre dlhé zemné vedenia sa odporúča telekomunikačný kábel kategórie TCEPKPFLE.
Kamerová jednotka je napájaná z monitora, okrem modelu h1139.
Zámok je napájaný vlastným zdrojom napájania, ktorý nie je súčasťou balenia (12V/2A). S výnimkou modelu H2014 - tu zámok dverí nepotrebuje vlastný zdroj napájania 12V.

Použitie len pre tieto produkty: H1085 a H1014 ( EMOS RL-10M) 

1. zmerajte polaritu a stav napájania, 2. skontrolujte zapojenie podľa pokynov, 3. podľa popisu to vyzerá na poruchu adaptéra, skúste ho zmerať v zaťaženom stave. Ak by bol adaptér nezaťažený, zdalo by sa, že je v poriadku.
Výstup pre ovládanie brány je 12 V DC a pre pohon brány je kontakt DRY NO (normálne otvorený) bez napätia - videotelefón vyšle krátky impulz - dôjde len ku krátkemu (jednosekundovému) prepnutiu relé. S týmto ovládaním fungujú štandardné pohony brán.
Odporúčam skontrolovať zapojenie podľa návodu, pripojenie na svorky, dostatočnú izoláciu a typ kábla (tienený) a krátko ho zapojiť na stole, aby ste zistili, či bude fungovať.
H3010 a prídavná kamerová jednotka H3016 / H2017 + H1141 / H2030 + H1140.

Ak ste prešli k novému poskytovateľovi internetových služieb, musíte zariadenie RESETOVAŤ. Ak bola vykonaná aj zmena zariadenia smerovača, skontrolujte uvoľnenie portu. Nakoniec by som skontroloval zabezpečenie, firewall a nastavenia poskytovateľa.
Zariadenie používa porty: (udp,tcp) 80, 8080, 8000, 443, 21047 (tieto musia byť otvorené a priechodné).
Wifi musí byť 2,4 GHz, štandardne zabezpečené.