Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Zabezpečenie domu Dverové zámky Elektronický dverný zámok BEFO 1211 s polohou otvor./zavr.

Elektronický dverný zámok BEFO 1211 s polohou otvor./zavr.

Všeobecné číslo C0024
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
25. 4. 2024 u Vás
84,40

Odporúčame dokúpiť

53,00
Skladom
34,95
Skladom
43,00
Skladom
Popis

Popis produktu

Dverný zámok FAB pre ovládanie dverí s funkciou mechanického odblokovania. Zámok možno prepnutím stavacieho člena trvalo vyradiť z funkcie a umožniť voľný vstup.

Rozšírený popis

Elektronický zámok dverí s funkciou mechanického odomykania  

Páči sa vám myšlienka zámku dverí, ktorý možno ovládať na diaľku a ušetriť tak čas a cestu, keď napríklad u vás doma zazvoní návšteva? Potom zvážte možnosť zaobstarať si elektronický zámok dverí BEFO 1211, ktorý nahrádza funkciu klasickej kľučky. Elektronický zámok dverí, známy aj ako elektrický otvárač alebo elektrický otvárač dverí, sa vyznačuje elegantným vzhľadom a mnohými výhodami. Aké sú? Pozrime sa na to bližšie.  

Elektronické ovládanie prístupu

Elektronický zámok BEFO 1211 s rozmermi 25 × 28 × 250 mm plní funkciu diaľkového ovládania kotvy/západky mechanizmu dverí a nahrádza funkciu klasickej kľučky, teda nefunguje ako náhrada klasického zámku. Inými slovami, ide o náhradu štandardného otvoru v ráme dverí, do ktorého sa upevňuje kotva dverí.  

Zvukový signál vás upozorní na otvorenie dverí

V prípade napájania striedavým prúdom na ovládanie elektrického zámku dverí sa po zadaní impulzu pomocou tlačidla alebo mobilného zariadenia otvorenie elektrického zámku dverí sprevádza zvukovým signálom v podobe typického bzučania po dobu uvoľnenia zámku. Ak počas zvukového signálu nikto neotvorí dvere, je potrebné tlačidlo opakovane stlačiť. Po uplynutí tohto intervalu, keď je elektrický zámok dverí v polohe ODBLOKOVANÉ, automaticky sa opäť vráti do polohy BLOKOVANÉ. 

Diaľkové ovládanie cez domáci telefón/bezdrôtový alebo videotelefón

Elektrický zámok BEFO 1211 môžete ovládať na diaľku cez domáci telefón/bezdrôtový alebo videotelefón stlačením jediného tlačidla. Je to jednoduché, praktické a pohodlné.

Deaktivácia zámku a trvalé odomknutie dverí  

Ak chcete nechať dvere trvalo odomknuté, jednoducho presuňte mechanickú páčku do polohy odomknuté/zamknuté. Takto môžete zámok deaktivovať - trvalo odomknúť a nechať ho odomknutý na ľubovoľne dlhý čas. Táto možnosť je veľmi obľúbená napríklad u majiteľov obchodov, ktorí chcú mať dvere počas otváracích hodín trvalo odomknuté a počas prestávky ich opäť zamknúť. Zámok v uzamknutej polohe funguje opäť štandardne.  

 Inštalácia zámku dverí 

V prvom kroku inštalácie je potrebné zabezpečiť priestor na umiestnenie telesa elektronického zámku. Umiestnite ho do vopred pripraveného priestoru v ráme dverí a riadne zaistite zámok.  

Parametre

Parametre

Značka BeFo Profi
Všeobecné číslo C0024
Produktové číslo 2804000013
EAN 4042203778382
typ s mechanickým prepínaním, poloha OTVORENÉ - stály priechod
napájanie 12 V AC/DC (nie je súčasťou balenia)
produkt zámok
rozmer 25 × 28 × 250 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Rozsah teploty je od -15°C do +50°C.

Výstup sa rieši normálne, vezmete rukoväť, ak je zvnútra gule, dá sa vyriešiť tlačidlom výstupu. Zariadenie nefunguje ako zámok, ale len ako otvárač, náhrada kľučky.

Elektrický zámok/otvárač je len protipólom v zárubni, ktorý je umiestnený v rámoch a nie priamo v samotných dverách. Ide o otvárač a nie doslova o zámok, tento otvárač len nahrádza funkciu štandardnej kľučky. Typickým prípadom sú vchodové dvere, pri ktorých máte na vonkajšej strane dverí namiesto štandardnej kľučky dverovú guľu a tento otvárač umožňuje vnútornému monitoru alebo čítačke čipov RFID vyslať impulz do tohto elektrického zámku/otvárača a umožniť priechod.
Výrobok N3111 môžete používať s hodnotami napätia 12V a 1A. Svorka musí byť odrezaná a pripojená podľa schémy.
C0024- Stlačením príslušného tlačidla aktivujete typický bzučiaci zvuk na 1 - 2 sekundy, čím umožníte návštevníkovi otvoriť bránu alebo vchodové dvere. Ak sa im to nepodarí v tomto časovom intervale, musíte spustiť nový impulz, má tiež zabudovaný kolík, ktorý možno ľahko vysunúť a zámok deaktivovať (trvalo odomknúť) na ľubovoľne dlhý čas. Počas tohto obdobia je prístup na váš pozemok/do domu neobmedzený. / C0025- je špecifický pre ostatné modely svojou funkciou momentového kolíka. Vďaka nemu sa zámok odomkne po stlačení príslušného tlačidla na domácom telefóne alebo videotelefóne a zostane tak až do okamihu, keď osoba prejde cez bránu. Po zabuchnutí ju BEFO 1221 opäť uzamkne, čo z nej robí žiadaný nástroj najmä na miestach, kde sa kamerová jednotka nenachádza hneď vedľa brány.

Ano, je to možné so všetkými našimi zámkami, ale dĺžku impulzu je možné nastaviť len na videotelefóne H3010 v rozsahu 2 až 10 sekúnd. 

Na správnu prevádzku je potrebné použiť elektrický otvárač s nízkym výkonom 12 V:  napr. výrobok C0024 alebo C0025.

Ak je čas spínania príliš krátky, bolo by vhodné do zapojenia zapojiť oneskorovacie relé na ovládanie zámku. 

Áno, je to možné. Potrebujete však iný napájací zdroj, ktorý dodáva do zariadenia striedavý prúd.
Napájanie sa zabezpečuje pomocou napájacieho zdroja (12 V AC/DC), ktorý nie je súčasťou dodávky. Ak je pripojený k striedavému prúdu, pri pulzovaní bude bzučať / ak je pripojený k jednosmernému prúdu, bude cinkať. POZOR: videotelefón H2014 to má inak, nie je potrebný žiadny 12 V zdroj napájania, zámok je napájaný z monitora.
Odporúčame len nízkonapäťové zámky s napätím 12 V.

Pokyny nájdete v priloženom dokumente.

Zámok dverí možno odporučiť pre všetky v súčasnosti ponúkané videotelefóny (vrátane H1085 a H1086). Všetky ponúkané videotelefóny majú funkciu ovládania zámku dverí. Za zmienku stojí aj napájací zdroj 12V, ktorý nie je súčasťou balenia. POZOR: videotelefón H2014 to má inak, nie je potrebný žiadny 12 V zdroj napájania, zámok je napájaný z monitora.
Malo by to byť možné. V tomto prípade na napätí nezáleží. Je to len počiatočný impulz vyslaný do zámku, po ktorom nasleduje kliknutie.
Na smere otvorenia nezáleží. Zámok dverí v podstate len ovláda mechanizmus. Elektrický zámok/otvárač je len protipólom v zárubni, ktorý je umiestnený v rámoch a nie priamo v samotných dverách. Ide o otvárač a nie doslova o zámok, tento otvárač len nahrádza funkciu štandardnej kľučky. Typickým prípadom sú vchodové dvere, pri ktorých máte na vonkajšej strane dverí namiesto štandardnej kľučky dverovú guľu a tento otvárač umožňuje vnútornému monitoru alebo čítačke čipov RFID vyslať impulz do tohto elektrického zámku/otvárača a umožniť priechod.
Dvere nie je možné nastaviť tak, aby sa zamkli na určitý čas, pretože nejde o klasický zámok (závoru), ale len o náhradu kľučky a vonkajšej - vstupnej strany dverí.