Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Meteostanice a budíky Meteostanice Domáca bezdrôtová meteostanica E6018

Domáca bezdrôtová meteostanica E6018

Všeobecné číslo E6018
15x
zobraziť hodnotenie
5
15
Doprava zadarmo Odporúčané
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
15. 6. 2024 u Vás
50,04

Odporúčame dokúpiť

12,50
Skladom
13,70
Skladom
1,15 € s kódom: GP25
1,54
Skladom
4,32 € s kódom: GP25
5,76
Skladom
5,32 € s kódom: GP25
7,10
Skladom
Popis

Rozšírený popis

BEZDRÔTOVÁ METEOSTANICA E6018

Pokiaľ chcete vedieť aktuálnu teplotu doma i vonku a prajete si vedieť, aké počasie bude v horizonte niekoľkých hodín, príde vám vhod domáca bezdrôtová meteostanica EMOS. S týmto praktickým pomocníkom vás počasie už nikdy nezaskočí, a čo viac, tešiť sa môžete taktiež na celú radu praktických funkcií. Na farebnom podsvietenom displeji sa vám okrem teploty v interiéru a exteriéru, vlhkosti a tlaku zobrazí taktiež presný čas riadený DCF signálom, dátum a kalendár. Nemenej praktickou funkciou je budík s opakovaným budením.

Teplota v prítomnosti, budúcnosti i minulosti

Meteostanice EMOS zobrazuje nie len aktuálnu teplotu s rozlíšením 0,1 °C, ale ponúka taktiež záznam údajov z prechádzajúcich dní a veľmi prínosnú predpoveď počasia, vďaka ktorej budete vždy dopredu vedieť, či má zmysel poliať záhradu alebo vyraziť von na prechádzku. Čo sa týka aktuálnej vnútornej teploty, meria ju v rozmedzí od -10 °C až po +50 °C. V prípade vonkajšej teploty sa jedná o rozmedzie od -50 °C až po +70 °C. Meteostanice zaznamenáva taktiež nameraná maximá a minimá a umožňuje nastavenie jednotky teploty z °C na °F.

Fázy mesiaca i barometer

K ďalším prednostiam domácej meteostanice EMOS patrí ukazovateľ vnútornej a vonkajšej vlhkosti, zobrazenie trendu teploty, tlaku a fázy mesiaca a taktiež barometer, vďaka nemu budete mať prehľad o atmosférickom tlaku. Môžete sa spoľahnúť i na teplotnú výstrahu a na funkciu korekcie nadmorskej výšky.

VA displej s dotykovým ovládaním

Displej meteostanice EMOS o veľkosti 168 x 93 mm prináša hneď niekoľko predností. V prvej rade si vás stanice získa svojim ultra tenkým prevedením, ktoré jej dodáva elegantný vzhľad. Výhodou je taktiež skutočnosť, že sa dotykový VA displej môže pochváliť vysokým pozorovacím uhlom a hneď niekoľkými variantami podsvietenia. V neposlednej rade vás displej určite osloví tým, že je farebný, vďaka čomu sú zobrazené údaje ešte prehľadnejší.

Dosah 100 metrov a praktický stojanček

Meteostanica je dodávaná s čidlom s dosahom až 100 metrov a umožňuje napojenie až 3 ďalších čidiel. Môžete ju vďaka stojanu umiestniť na policu či skriňu alebo ju jednoducho zavesiť na stenu.

Napojenie stanice a čidla pomocou AAA batérií

Stanica meteostanice je napojená 5V sieťovým adaptérom alebo troma 1,5 V AAA batériami a čidlo dvoma 1,5 V AAA batériami. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo E6018
Produktové číslo 2606162000
EAN 8592920081211
sieťový adaptér áno, 5 V DC/300 mA (súčasťou balenia)
možné ďalšie čidlo 3 (E06018)
dosah snímača až 100 m
barometer áno
veľkosť displeja 168 × 93 mm
projekcia nie
možnosť zavesenia na stenu áno
drôtová sonda k čidlu nie
vonkajšia teplota -50 °C až +70 °C, rozlíšenie 0,1 °C
vonkajšia vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
predpoveď počasia áno
hodiny riadené DCF signálom
min. a max. teplota áno
trvalé podsvietenie áno
fázy mesiaca áno
dátum áno
trend tlaku áno
napájanie stanice 3× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
prevedenie teplomera bezdrôtové
kalendár áno
vnútorná teplota -10 °C až +50 °C, rozlíšenie 0,1 °C
zrážkomer nie
trend teploty áno
LED podsvietenie displeja áno
korekcia nadmorskej výšky áno
farebný displej (black mask) podsvietený áno
12/24 formát času áno
napájanie čidla 2× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
budík áno, 2×
vnútorná vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
anemometer nie
teplotná výstraha áno
časové pásma áno
produkt metestanica
opakované budenie áno
elektronické plošné podsvietenie áno
možnosť nastavenia jednotky teploty °C/°F °C/°F
prenosová frekvencia 433 MHz
rozmer hlavnej jednotky 17 × 192 × 127 mm
rozmer čidla 15 × 62 × 100 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
15 hodnotenie

 • 100%
  VBO
  Objednané 14. 4. 2024
  Splnila očakávania, no meteostanica môže pripojiť 3 čidla a pri prvotnej pri objednávke nebolo viac dostupných a dnes bolo zase len jedno, tak možno zase niekedy nabudúce sa hádam dopracujem aj k tretiemu čidlu :(, no samotná stanica s napájaním cez adaptérom mi pekne zobrazuje podstatné údaje z čidla na terase a ak budú všetky 3 čidla tak si prepnem na cyklické zobrazovanie aj teploty zo záhrady a napr. hlavne v jari aj z foliovníka.
 • 100%
  mk
  Objednané 22. 2. 2024
  Prehľadné zobrazenie, viaceré varianty svetlosti, jednoduché párovanie. Možnosť napájania adaptérom. Odporúčam.
 • 100%
  Richard
  Objednané 22. 2. 2024
  Fajn meteostanica
 • 80%
  Pupalka
  Objednané 17. 12. 2023
  Meteostanica je v pohode, aj ked som si nie istá jej presnosťou, mám tri a každá ukazuje ináč 😂. Má jednu vyrobnú vadu , v oblasti tendecie tlaku je vadný displej veľkosti 1x1 cm akurát na poslednom poličku a keďže som zapotrošila faktúru, nemôžem ju ani vrátiť.🤔
 • 100%
  jan
  Objednané 26. 11. 2023
  všetko ukazuje ako ma , perfektná meteostanica
 • 80%
  Miloš
  Objednané 24. 11. 2023
  Vonkajší snímač má mierny rozdiel od skutočnosti.
 • 100%
  Matek
  Objednané 2. 7. 2023
  Skvelá meteostanica
 • 100%
  Peter
  Objednané 22. 6. 2023
  super
 • 100%
  Matej
  Objednané 14. 4. 2023
  Výrobky Emos považujem za spoľahlivý, cenovo dostupný vyšší štandard. Mám viacero, ešte ma nesklamali. Vonkajšia časť je kompaktná, dosť ťažká aby ju neodfúkol silnejší vietor. Displej je prehľadný, farebne pekne ladený. Nastavenie som zvládol aj bez študovania návodu, intuitívne.
 • 100%
  Capone
  Objednané 21. 2. 2023
  Túto meteo stanicu som kupoval druhý krát, takže som vedel čo kupujem. V podstate nemám výhrady, s tým že pred kúpou som si bol vedomý, že "predpoveď" počasia je čisté orientačná. Pre mňa boli podstatné čas riadený rádio-signálom, dosah senzora (senzor je vonku a vysiela signál cez dve miestnosti v pohode).
 • 100%
  Anonym
  Objednané 25. 9. 2022
  Ok.
 • 50%
  cickos
  Objednané 10. 7. 2022
  Meteostanica slúži, pre stále osvetlenie je však potrebné dokúpiť adaptér, pri podobných staniciach je niekedy adaptér v cene, doporučujem.
 • 100%
  jano
  Objednané 5. 4. 2022
  100% spokojnosť ĎAKUJEM
 • 100%
  Anonym
  Objednané 27. 12. 2021
  OK 100%
 • 100%
  Mária
  Objednané 10. 12. 2021
  Všetko prebehlo v poriadku, meteostanica je perfektna
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Opakovaným stláčaním tlačidla UP sa zobrazia maximálne (ikona MAX) a minimálne (ikona MIN) hodnoty teploty a vlhkosti. Ak chcete manuálne vymazať pamäť nameraných hodnôt, stlačte dlho tlačidlo UP. Pamäť sa automaticky vymaže každý deň o 00:00.
Neexistuje žiadne priame tlačidlo na reštartovanie zariadenia. Odporúčame vybrať batérie a odpojiť napájanie.
Áno, je to možné. Prúd 600 mA ničomu nevadí, zariadenie si vezme len toľko, koľko potrebuje. 600 mA na zdroji je maximálny prúd, ktorý je zdroj schopný poskytnúť.
Displej úplne zhasne. Pri napájaní alkalickými batériami je podsvietenie displeja vypnuté. Po stlačení tlačidla SNOOZE/LIGHT sa displej rozsvieti na 5 sekúnd a potom zhasne. Režim nepretržitého podsvietenia sa pri tomto napájaní nedá aktivovať.

Stlačením ozubeného kolieska tlačidla SET (tlačidlo 25) môžete nastaviť prepínanie medzi jednotkami teploty °C/°F.

Rozmery sú: 3,5x 1,35 mm.

Napájací kábel je dlhý 1,5 metra.

Meteorologickú stanicu je možné napájať len z batérií. Po použití tohto napájania displej zhasne a pri náhľade by sa mal zapnúť stlačením tlačidla SNOOZE/LIGHT. Životnosť batérií v týchto zariadeniach sa pohybuje medzi 10 a 12 mesiacmi v prípade alkalických batérií.

Pokúste sa vymeniť batérie (len alkalické), resetovať zariadenie, znovu spárovať a prípadne v inej miestnosti (spárovanie je automatické do 3 minút). Takto sa domnievame, že bol zachytený ďalší snímač. Vzdialenosť teplomera alebo snímača od rušivých zdrojov, ako sú počítačové monitory alebo televízory, by mala byť aspoň 2 metre. Skontrolujte, či sa teplomer alebo snímač nenachádza v blízkosti kovových predmetov.

Hlásenie HH indikuje meranie teploty mimo maximálneho rozsahu. Správa LL alebo LO je mimo najnižšieho rozsahu - môže ísť o poškodenie externého snímača. Ak sa tento jav vyskytne aj po výmene batérií, odporúčame reklamáciu.

Nanešťastie, pri každej meteorologickej stanici/termometri sa vždy vyskytne určitý rozdiel v presnosti merania teploty a vlhkosti. Ak chcete mať 100 % presný prístroj, odporúčam kalibrovaný teplomer + profesionálne kalibrovaný každé 2 roky.

Odporúčame vám obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou. 

Snímače majú zvyčajne stupeň krytia IP44, ktorý je odolný proti striekajúcej vode (dažďu). Vždy je však lepšie, ak je senzor zakrytý nejakou strieškou.
1. používajte vhodné batérie (alkalické), skontrolujte polaritu, / 2. prekážky medzi tlačidlom a prijímačom ( železo a betón výrazne skracujú vzdialenosť / 3. neumiestňujte snímač na kovové konštrukcie (parapety) / 4. Odporúčame dôkladne si prečítať návod a dodržiavať ho.
Ak je prístroj napájaný len batériami, displej po chvíli zhasne (nie sú viditeľné žiadne údaje, je potrebné stlačiť tlačidlo SNOOZE/LIGHT) alebo bude displej tým menej čitateľný, čím nižšia bude úroveň napätia batérií. Okrem toho nie je možné aktivovať režim trvalého podsvietenia. Ak je napájanie zo siete, podsvietenie displeja sa automaticky nastaví na trvalé. Opakovaným stláčaním tlačidla SNOOZE/LIGHT možno nastaviť 4 režimy podsvietenia (vypnuté - maximálna úroveň - stredná úroveň - nízka úroveň). Vložené batérie slúžia len ako záloha nameraných alebo nastavených údajov. Ak nie sú vložené batérie a je odpojená elektrická sieť, všetky údaje sa stratia.

Nastavenie času pomocou DCF je popísané v príručke. Ak sa pri prvej inštalácii nepodarí prijímať signál DCF, skúste zmeniť umiestnenie snímača, ktorý prijíma signál DCF. Keďže prenos signálu DCF môže byť ovplyvnený aktuálnym počasím, odporúčam nastaviť čas manuálne a hodiny sa nastavia na presný čas, keď sa prijme signál DCF. Signál DCF je najsilnejší počas "vysielacieho pokoja", t. j. medzi 2. a 3. hodinou v noci. Vysielač DCF sa nachádza v Nemecku, takže môžete skúsiť nastaviť smer na západ.
Môžete sa pokúsiť umiestniť stanicu čo najbližšie k oknu.
Ale ak žijete v husto zastavanej oblasti, kde dochádza k rušeniu inými elektrickými spotrebičmi, signál DCF nemusíte bohužiaľ vôbec zachytiť.

Príjem DCF sa aktivuje automaticky. Nie je možné ho ručne aktivovať alebo deaktivovať.
Na severnej strane mimo priameho slnečného svetla.
Áno, môžete. Odporúčame filtrovať meteorologické stanice s parametrom permanentné podsvietenie = ÁNO.

Je to: 

E5018

E5059

E8835

Áno, môžete. Niektoré výrobky sa dajú zavesiť, iné postaviť. Tie odporúčame filtrovať pomocou parametra - wall hanging=YES.
Pokles alebo nárast tlaku počas nastavovania výšky bol pravdepodobne spôsobený algoritmom stanice a jej počiatočným zaťažením. Na čo najpresnejšie meranie tlaku je potrebný ustálený stav počas 24 hodín.

Nemáme k dispozícii produkt GSM. Ak by ste boli schopní zabezpečiť pripojenie wifi, je možné použiť produkt E5059.
Výstup ide do mobilného telefónu pomocou aplikácie. Z aplikácie ho môžete exportovať aj do e-mailu.

Na základe atmosférického tlaku.

Záleží na tom, kde sa senzor nachádza. Ak je umiestnený vonku, sníma len vonkajšiu teplotu. Vnútornú teplotu sníma samotná meteorologická stanica.

Nie je viditeľný, pretože zobrazuje NOV, pozri návod.

Zobrazenie znamená, že na meteorologickej stanici nie je viditeľný obrys, takže fáza mesiaca akoby zmizla.


Ve väčšine snímačov sa tesnenie nepoužíva, je navrhnuté tak, aby nebolo potrebné. To sa vykonáva vo forme drážky, do ktorej zapadá tmel.

Všeobecne by mal byť snímač umiestnený pod okennou rímsou, pod strieškou, aby sa zabránilo priamemu dažďu alebo snehu.

Ak je rozdiel väčší ako 2 °C, môžete ho reklamovať alebo vrátiť do 14 dní, ak ste ho kúpili prostredníctvom obchodu.
Každá meteorologická stanica má však presnosť ±2 °C alebo viac.
Ak chcete mať 100 % presné údaje, museli by ste pravidelne kalibrovať každý senzor a stanicu (platená služba). V tomto prípade odporúčame obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou. 

Nanešťastie, naše meteorologické stanice nie sú schopné upozorniť na vlhkosť signálom.

Zariadenie je možné používať v/na. Ak umiestnite celý snímač von - meria vonkajšiu teplotu a vlhkosť. Ak necháte snímač v miestnosti a pretiahnete drôt cez okno von - bude merať vonkajšiu teplotu, ale vnútornú vlhkosť.
Drôt je teplotná sonda, ak ju prerežete alebo inak poškodíte, prestane merať teplotu.