Domáca bezdrôtová meteostanica E6018
Odporúčame dokúpiť
Rozšírený popis


BEZDRÔTOVÁ METEOSTANICA E6018
Pokiaľ chcete vedieť aktuálnu teplotu doma i vonku a prajete si vedieť, aké počasie bude v horizonte niekoľkých hodín, príde vám vhod domáca bezdrôtová meteostanica EMOS. S týmto praktickým pomocníkom vás počasie už nikdy nezaskočí, a čo viac, tešiť sa môžete taktiež na celú radu praktických funkcií. Na farebnom podsvietenom displeji sa vám okrem teploty v interiéru a exteriéru, vlhkosti a tlaku zobrazí taktiež presný čas riadený DCF signálom, dátum a kalendár. Nemenej praktickou funkciou je budík s opakovaným budením.

Teplota v prítomnosti, budúcnosti i minulosti
Meteostanice EMOS zobrazuje nie len aktuálnu teplotu s rozlíšením 0,1 °C, ale ponúka taktiež záznam údajov z prechádzajúcich dní a veľmi prínosnú predpoveď počasia, vďaka ktorej budete vždy dopredu vedieť, či má zmysel poliať záhradu alebo vyraziť von na prechádzku. Čo sa týka aktuálnej vnútornej teploty, meria ju v rozmedzí od -10 °C až po +50 °C. V prípade vonkajšej teploty sa jedná o rozmedzie od -50 °C až po +70 °C. Meteostanice zaznamenáva taktiež nameraná maximá a minimá a umožňuje nastavenie jednotky teploty z °C na °F.

Fázy mesiaca i barometer
K ďalším prednostiam domácej meteostanice EMOS patrí ukazovateľ vnútornej a vonkajšej vlhkosti, zobrazenie trendu teploty, tlaku a fázy mesiaca a taktiež barometer, vďaka nemu budete mať prehľad o atmosférickom tlaku. Môžete sa spoľahnúť i na teplotnú výstrahu a na funkciu korekcie nadmorskej výšky.

VA displej s dotykovým ovládaním
Displej meteostanice EMOS o veľkosti 168 x 93 mm prináša hneď niekoľko predností. V prvej rade si vás stanice získa svojim ultra tenkým prevedením, ktoré jej dodáva elegantný vzhľad. Výhodou je taktiež skutočnosť, že sa dotykový VA displej môže pochváliť vysokým pozorovacím uhlom a hneď niekoľkými variantami podsvietenia. V neposlednej rade vás displej určite osloví tým, že je farebný, vďaka čomu sú zobrazené údaje ešte prehľadnejší.

Dosah 100 metrov a praktický stojanček
Meteostanica je dodávaná s čidlom s dosahom až 100 metrov a umožňuje napojenie až 3 ďalších čidiel. Môžete ju vďaka stojanu umiestniť na policu či skriňu alebo ju jednoducho zavesiť na stenu.

Napojenie stanice a čidla pomocou AAA batérií
Stanica meteostanice je napojená 5V sieťovým adaptérom alebo troma 1,5 V AAA batériami a čidlo dvoma 1,5 V AAA batériami. Batérie nie sú súčasťou balenia.
Parametre
| Značka | EMOS |
|---|---|
| Všeobecné číslo | E6018 |
| Produktové číslo | 2606162000 |
| EAN | 8592920081211 |
| sieťový adaptér | áno, 5 V DC/300 mA (súčasťou balenia) |
|---|---|
| možné ďalšie čidlo | 3 (E06018) |
| dosah snímača | až 100 m |
| barometer | áno |
| veľkosť displeja | 168 × 93 mm |
| projekcia | nie |
| možnosť zavesenia na stenu | áno |
|---|---|
| drôtová sonda k čidlu | nie |
| vonkajšia teplota | -50 °C až +70 °C, rozlíšenie 0,1 °C |
| vonkajšia vlhkosť | 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 % |
| predpoveď počasia | áno |
| hodiny | riadené DCF signálom |
| min. a max. teplota | áno |
| trvalé podsvietenie | áno |
| fázy mesiaca | áno |
| dátum | áno |
| trend tlaku | áno |
| napájanie stanice | 3× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia) |
| prevedenie teplomera | bezdrôtové |
| kalendár | áno |
| vnútorná teplota | -10 °C až +50 °C, rozlíšenie 0,1 °C |
| zrážkomer | nie |
| trend teploty | áno |
| LED podsvietenie displeja | áno |
| korekcia nadmorskej výšky | áno |
| farebný displej (black mask) podsvietený | áno |
| 12/24 formát času | áno |
| napájanie čidla | 2× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia) |
| budík | áno, 2× |
| vnútorná vlhkosť | 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 % |
| anemometer | nie |
| teplotná výstraha | áno |
| časové pásma | áno |
| produkt | metestanica |
| opakované budenie | áno |
| elektronické plošné podsvietenie | áno |
| možnosť nastavenia jednotky teploty °C/°F | °C/°F |
| prenosová frekvencia | 433 MHz |
| rozmer hlavnej jednotky | 17 × 192 × 127 mm |
| rozmer čidla | 15 × 62 × 100 mm |
| predajný obal | 1 ks, krabička |
Hodnotenie produktu , 100%, 10 z 10
(100%)-
100%PreloženéPetrObjednané 22. 12. 2022Kľud
-
80%PreloženéMichalObjednané 17. 12. 2022
-
100%PreloženéMatejObjednané 27. 11. 2022
-
100%PreloženéToniObjednané 26. 11. 2022Konečne produkt, ktorého inštalácia nevyžaduje doktorát.
-
100%PreloženéJana K., DěčínObjednané 26. 10. 2022Meteostanica vyzerá veľmi pekne, veľmi rýchle dodanie, zatiaľ funguje perfektne, veľká spokojnosť
-
100%PreloženéJaromírObjednané 26. 10. 2022Zatiaľ je to dobré. Stále sa učím, ale inak som spokojný.
-
100%PreloženéJaromírObjednané 26. 10. 2022Zatiaľ je to dobré. Stále sa učím, ale inak som spokojný.
-
100%PreloženéJosefObjednané 20. 10. 2022
-
100%PreloženéMiroslav PojslObjednané 19. 10. 2022Veľká spokojnosť, funguje skvele, vrelo odporúčam
-
100%PreloženéDášaObjednané 12. 10. 2022Pekne sa číta a funguje perfektne. Veľká spokojnosť.
-
100%PreloženéMilanObjednané 9. 10. 2022Spokojnosť. Funguje perfektne a je ľahko čitateľný. Odporúčam
-
100%PreloženéLubomir MatoušekObjednané 4. 10. 2022
-
100%AnonymObjednané 25. 9. 2022Ok.
-
50%cickosObjednané 10. 7. 2022Meteostanica slúži, pre stále osvetlenie je však potrebné dokúpiť adaptér, pri podobných staniciach je niekedy adaptér v cene, doporučujem.
-
90%PreloženéPavelObjednané 7. 7. 2022Mal som niekoľko meteorologických staníc, ale táto je z hľadiska funkcií najlepšia
-
100%PreloženéJaroslavObjednané 28. 4. 2022Funguje presne tak, ako má.
-
100%PreloženéIvoObjednané 22. 4. 2022
-
80%PreloženéIvana RingosovaObjednané 22. 4. 2022Je super,ale jeste se musim naucit nastavit cas,pri zmene casu se vzdycky prepne na opacny.
-
100%janoObjednané 5. 4. 2022100% spokojnosť ĎAKUJEM
-
10%PreloženéMiroslavObjednané 23. 2. 2022Moja recenzia je, že je už pokazená. Políčko teploty a vlhkosti sa nezobrazuje .Reakcia obchodu
Je nám to veľmi ľúto, reklamujte meteorologickú stanicu, musí ísť o chybný kus.
-
100%PreloženéMitjaObjednané 3. 2. 2022Veľmi prehľadná a jednoduchá stanica.
-
100%PreloženéHonzaObjednané 8. 1. 2022Spokojnosť , funguje tak, ako má.
-
100%PreloženéKarel BorekObjednané 7. 1. 2022Úplná spokojnosť.
-
100%PreloženéTomáš P.Objednané 1. 1. 2022Spokojnosť
-
100%AnonymObjednané 27. 12. 2021OK 100%
-
100%MáriaObjednané 10. 12. 2021Všetko prebehlo v poriadku, meteostanica je perfektna
-
100%PreloženéAnonymObjednané 15. 10. 2021
-
100%PreloženéJindřich FiřtObjednané 10. 10. 2021Nie je čo dodať, všetko perfektné.
-
100%PreloženéAnonymObjednané 28. 2. 2021
Dokumenty na stiahnutie
FAQ – časté otázky
Stlačením ozubeného kolieska tlačidla SET (tlačidlo 25) môžete nastaviť prepínanie medzi jednotkami teploty °C/°F.
Napájací kábel je dlhý 1,5 metra.
Meteorologickú stanicu je možné napájať len z batérií. Po použití tohto napájania displej zhasne a pri náhľade by sa mal zapnúť stlačením tlačidla SNOOZE/LIGHT. Životnosť batérií v týchto zariadeniach sa pohybuje medzi 10 a 12 mesiacmi v prípade alkalických batérií.
Pokúste sa vymeniť batérie (len alkalické), resetovať zariadenie, znovu spárovať a prípadne v inej miestnosti (spárovanie je automatické do 3 minút). Takto sa domnievame, že bol zachytený ďalší snímač. Vzdialenosť teplomera alebo snímača od rušivých zdrojov, ako sú počítačové monitory alebo televízory, by mala byť aspoň 2 metre. Skontrolujte, či sa teplomer alebo snímač nenachádza v blízkosti kovových predmetov.
Nanešťastie, pri každej meteorologickej stanici/termometri sa vždy vyskytne určitý rozdiel v presnosti merania teploty a vlhkosti. Ak chcete mať 100 % presný prístroj, odporúčam kalibrovaný teplomer + profesionálne kalibrovaný každé 2 roky.
Odporúčame vám obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou.
Nastavenie času pomocou DCF je popísané v príručke. Ak sa pri prvej inštalácii nepodarí prijímať signál DCF, skúste zmeniť umiestnenie snímača, ktorý prijíma signál DCF. Keďže prenos signálu DCF môže byť ovplyvnený aktuálnym počasím, odporúčam nastaviť čas manuálne a hodiny sa nastavia na presný čas, keď sa prijme signál DCF. Signál DCF je najsilnejší počas "vysielacieho pokoja", t. j. medzi 2. a 3. hodinou v noci. Vysielač DCF sa nachádza v Nemecku, takže môžete skúsiť nastaviť smer na západ.
Môžete sa pokúsiť umiestniť stanicu čo najbližšie k oknu.
Ale ak žijete v husto zastavanej oblasti, kde dochádza k rušeniu inými elektrickými spotrebičmi, signál DCF nemusíte bohužiaľ vôbec zachytiť.
Je to:
E5018
E5059
E8835
Nemáme k dispozícii produkt GSM. Ak by ste boli schopní zabezpečiť pripojenie wifi, je možné použiť produkt E5059.
Výstup ide do mobilného telefónu pomocou aplikácie. Z aplikácie ho môžete exportovať aj do e-mailu.
Záleží na tom, kde sa senzor nachádza. Ak je umiestnený vonku, sníma len vonkajšiu teplotu. Vnútornú teplotu sníma samotná meteorologická stanica.
Nie je viditeľný, pretože zobrazuje NOV, pozri návod.
Zobrazenie znamená, že na meteorologickej stanici nie je viditeľný obrys, takže fáza mesiaca akoby zmizla.
Ve väčšine snímačov sa tesnenie nepoužíva, je navrhnuté tak, aby nebolo potrebné. To sa vykonáva vo forme drážky, do ktorej zapadá tmel.
Všeobecne by mal byť snímač umiestnený pod okennou rímsou, pod strieškou, aby sa zabránilo priamemu dažďu alebo snehu.
Ak je rozdiel väčší ako 2 °C, môžete ho reklamovať alebo vrátiť do 14 dní, ak ste ho kúpili prostredníctvom obchodu.
Každá meteorologická stanica má však presnosť ±2 °C alebo viac.
Ak chcete mať 100 % presné údaje, museli by ste pravidelne kalibrovať každý senzor a stanicu (platená služba). V tomto prípade odporúčame obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou.
Nanešťastie, naše meteorologické stanice nie sú schopné upozorniť na vlhkosť signálom.
Zariadenie je možné používať v/na. Ak umiestnite celý snímač von - meria vonkajšiu teplotu a vlhkosť. Ak necháte snímač v miestnosti a pretiahnete drôt cez okno von - bude merať vonkajšiu teplotu, ale vnútornú vlhkosť.
Drôt je teplotná sonda, ak ju prerežete alebo inak poškodíte, prestane merať teplotu.
Domáca bezdrôtová meteostanica E6018
Hlavné odkazy
- Akcie a darčeky
- Doprava a platba
- INFOCENTRUM
Všetko o nákupu
- Obchodné podmienky
- Ochrana osobných údajov