Úvod Antény a VF technika Antény Anténa vonkajšia EM-2845, PROFI, 0–200 km, DVB-T2, filter LTE/4G

Anténa vonkajšia EM-2845, PROFI, 0–200 km, DVB-T2, filter LTE/4G

Všeobecné číslo J0669
Doprava zadarmo .
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
4. 4. 2024 u Vás
20,90

Odporúčame dokúpiť

11,50
Skladom
7,90
Skladom
9,00
Skladom
89,00
Skladom
5,60
Skladom
26,50
Skladom
9,10
Skladom
4,50
Skladom
19,95
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo J0669
Produktové číslo 2704280010
EAN 8595025399748
použitie vonkajšia
typ antény pasívne bez zosilňovača
odporúčaná vzdialenosť inštalácie od vysielača 0–200 km (diaľkový príjem)
zosilňovač nie
príjem signálu DVB-T/T2
vhodné pre príjem Full HD vysielania áno
vhodné pre príjem z viacerých vysielačov nie
prijímací uhol 45°/40°
polarizácia horizontálne aj vertikálne
vhodné pre diaľkový príjem áno
LTE filter áno
frekvenčné pásma UHF
dĺžka koaxiálneho kábla v balení nie
typ pripojovacieho konektora F konektor
zosilňovač v celokovovom tele, odolný rušeniu nie
napájanie pasívne
frekvenčný rozsah 470–790 MHz
regulácia zosilnenia nie
vhodné pre karavany, obytné vozy nie
počet konektorov v balení nie
možnosť napájania z STB nie
RF impedancia výstupu 75 Ohm
počet prvkov 28
inštalácia neuvádza sa
predozadný pomer 22–35 dB
maximálna sila signálu na výstupe neuvádza sa
5G filter nie
rozmer 1 035 × 360 × 340 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Odporúčaný maximálny priemer tyče je 65 mm.
Je možné použiť akýkoľvek adaptér, ktorý používate na nabíjanie mobilných telefónov s parametrami 5 V/1 A. Pôvodný napájací zdroj pre anténu má hodnoty 5 V/550 mA, ale je dimenzovaný na 1 A.

Prednostne pomocou širokopásmového zosilňovača: J0400 + rozdeľovače J0102 / J01032 / J0104

Inštalácia na izbové (aktívne) antény nie je možná. Pre pasívne antény je výrobok vhodný pre všetky výrobky.
Nie je to potrebné. Ide o anténu pracujúcu v pásme UHF.
VÝHODY: 1. Absencia vlastnej interferencie a rušenia v dôsledku toho, že v takejto anténe sa vlastne nič neindukuje. Jeho konštrukcia totiž neobsahuje žiadne prvky, ktoré by mohli generovať elektromagnetické žiarenie. 2. Výnimočne jednoduchá inštalácia a obsluha. Je potrebné len správne orientovať pasívnu anténu. 3. Pasívna anténa si nevyžaduje samostatné napájanie. 4. NEVÝHODY: 1. Je náchylný na rôzne druhy rušenia a kvalita signálu silne závisí od lokality. 2. Je náchylný na rôzne druhy rušenia. Musí starostlivo vybrať miesto a vykonať jemnú orientáciu, najmä ak je inštalácia v zóne so zlým príjmom. 3. Kvalitu signálu môže ovplyvniť veľké množstvo faktorov: budovy, stromy a terén, ako aj poveternostné podmienky.
VÝHODY: 1. Dajú sa vyrobiť takmer v akejkoľvek veľkosti a tvare. 2. Aktívne antény možno nainštalovať takmer kdekoľvek v miestnosti alebo mimo nej. Kvalitu práce málo ovplyvňuje reliéf terénu, ako aj rušivé vplyvy stromov, budov atď. 3. Pre aktívnu anténu nie je prekážkou ani nízka úroveň signálu: je posilnená prídavným zariadením. 4. V mnohých aktívnych anténach môžete nastaviť úroveň zosilnenia a redukciu šumu. 5. Rušenie, ktoré môže byť prítomné pri používaní aktívnej antény, odstraňujú aj špeciálne zariadenia na potlačenie šumu. NEVÝHODY: 1. Vyššie náklady. 2. 3. Na správnu prevádzku aktívnej antény je potrebný stály zdroj energie. 4. Niekedy je inštalácia a konfigurácia aktívnej antény pomerne zložitá.

Aktívna anténa môže byť akákoľvek anténa s integrovaným zosilňovačom signálu priamo v anténe. Aktívne antény sa môžu používať na príjem aj vysielanie, ale zvyčajne ich môžete vidieť ako prijímacie antény. Keď sa používa na príjem signálu, integrovaný zosilňovač zosilní prijímaný rádiový signál, čo vám umožní použiť oveľa dlhší kábel.
Ak sa aktívna anténa používa ako vysielacia anténa, zvyšuje výkon rádiového signálu. Aktívne širokopásmové televízne antény sú určené na príjem v miestach so slabým signálom. Pasívne antény sú antény, ktoré nemajú zosilňovač. Našim zákazníkom vždy radíme, aby si kúpili pasívne antény, a ak potrebujú použiť kábel dlhší ako 30 m, stačí pridať káblový zosilňovač na kompenzáciu strát na vedení. Charakteristickým znakom každej pasívnej antény je, že prijíma signál len vďaka svojej geometrii (tvaru). Preto čím väčšia je plocha takejto antény, tým spoľahlivejší bude signál.

Anténu možno zapojiť dvoma spôsobmi - 1. Pomocou dodaného napájacieho zdroja a vypínača. Kábel z antény privediete k rozbočovaču, pripojíte napájací zdroj k rozbočovaču a rozbočovač zapojíte do televízora. / 2. V prípade, že vynecháte napájací zdroj a rozbočovač, musíte zapnúť napájanie antény v televízore. Nie je možné mať zapnuté napájanie antény a napájanie televízora. Ak je teda k dispozícii samostatný zdroj napájania 12 V, nie je možné ho napájať z televízora/stb.
Krátka správa LNB signalizuje, že máte skratovaný zdroj napájania. Na STB máte v nastaveniach aktivované napájanie cez STB a nie cez dodávaný napájací zdroj. Zmeňte možnosť napájania v nastaveniach STB a chyba by sa mala odstrániť.

Problém, ktorý popisujete, by zodpovedal pokrytiu signálom 5G vo vašej oblasti. Frekvencia 626 MHz je pomerne blízka frekvencii pásma mobilných operátorov a vtedy dochádza k rušeniu. Mobilní operátori postupne zaberajú čoraz viac frekvenčných pásiem, a preto staršie antény potom nemajú dostatočné prostriedky na odfiltrovanie v tomto prípade.

Áno, bude, pretože ide o rovnaké frekvenčné pásmo.

Na príjem televízneho signálu v karavane odporúčame anténu J0664. Anténa je napájaná káblom USB 5V alebo priamo z STB alebo TV.

Filter LTE sa používa na odfiltrovanie tzv. prerušovaného pásma signálu obsadeného telefónnymi operátormi. Vďaka filtru bude anténa chytať/laďovať len v danom pásme mimo pásma telefónu, bude odfiltrovaná.

Anténu je možné pripojiť dvoma spôsobmi.
1. Pomocou dodávaného napájacieho zdroja a vypínača. Kábel od antény privediete k rozjazde, k rozjazde pripojíte napájací zdroj a rozjazd zapojíte do televízora.
2. V prípade, že vynecháte napájací zdroj a rozbočovač, musíte zapnúť napájanie antény v televízore.
Nie je možné mať zapojený napájací zdroj antény a zapnutý napájací zdroj televízora.

Satelitný signál sa nedá rozdeliť, pretože neobsahuje len samotný signál, ale aj napäťové príkazy. Pri použití na viacerých prijímačoch je VŽDY potrebné predĺžiť kábel priamo z viacerých LNB do prijímača.

Z hliníka.

Možno použiť len všetky pasívne antény bez externého zosilňovača (J5838, J0679, J0669, J0680, J0690). Ostatné sa nedajú použiť, pretože majú zosilňovač, ktorý je napájaný adaptérom USB DC.