Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Predlžovacie prívody a rozbočovacie zásuvky Prepäťové ochrany Prepäťová ochrana EMOS – 8 zásuviek, 3m, čierna

Prepäťová ochrana EMOS – 8 zásuviek, 3m, čierna

Všeobecné číslo P54052
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
31. 5. 2024 u Vás
60,95
Popis

Rozšírený popis

Prepäťová ochrana 8Z/3M/C 1800J

Chráňte svoju drahú elektroniku a vyhnite sa tisícovým výdavkom za opravu alebo nákup nového prístroja. Prepäťová ochrana funguje ako štandardný predlžovací prívod, ale navyše obsahuje bezpečnostné prvky chrániace elektronické spotrebiče pred poruchami aj nenávratným zničením. Filtruje nebezpečné prúdové nárazy a špičky v sieti, ku ktorým dochádza aj niekoľkokrát za deň, či už vypnutím alebo zapnutím vypínača, či motorom práčky. Vďaka indikátorom zapojenia a prepätia, vysokej absorpcii energie 1800 J, IEC konektoru pre televízne rozvody a RJ11/RJ45 konektoru pre dátové rozvody je prepäťová ochrana spoľahlivým osobným strážcom vašej obľúbenej elektroniky.

Ochrana pro 8 zásuviek

Prepäťová ochrana dokáže spoľahlivo ochrániť 8 zásuviek typu 2P + PE, koaxiálny anténny vstup, faxovú, či telefónnu linku alebo sieťový LAN kábel (RJ11, RJ45) pred klasickým prepätím v sieti a zvládne zastaviť špičku na úrovni 1,7 kV (absorpcia 1 800 J) . RJ11 / RJ45 konektor zabezpečí ochranu dátových a telefónnych liniek. Nesmie tak chýbať v žiadnej domácnosti, najmä s drahšou elektronikou.

3 metrový kábel a možnosť upevnenia na stenu

Vysokú variabilitu použitia ponúka dostatočne dlhý napájací kábel, ktorý zaistí bezproblémové zapojenie do siete. Mimo klasické umiestnenie na podlahe tento typ prepäťovej ochrany umožňuje aj upevnenie na stenu, ktorú oceníte, ak budete chcieť káble skryť napríklad za nábytok. Prepäťová ochrana tak splní vaše požiadavky na bezpečnosť aj dizajn.

Indikátor opotrebenia

Polovodičová súčiastka (varistor), ktorá slúži na odfiltrovanie prepäťových špičiek, časom vysychá a stráca na funkčnosti. Preto prepäťová ochrana obsahuje LED kontrolku, ktorá vás upozorní, že je čas na výmenu. Budete tak mať istotu, že je vaša elektronika 100% chránená. Obstaranie novej prepäťovej ochrany vás bude čakať približne za 3 až 5 rokov - v závislosti na intenzite používania.

EMI/RFI filter šumu

EMI/RFI filter zabraňuje kolísaniu signálu a zaisťuje dokonalý obraz, zvuk aj kvalitu dát vašej elektroniky. Užite si svoju elektroniku na plno a nenechajte sa rušiť pri sledovaní obľúbených filmov alebo počúvaní hudby.

Ochrana detí pred úrazom elektrickým prúdom

Detská zvedavosť nepozná medze, preto nesmie chýbať detská poistka zaisťujúca bezpečie vášho dieťaťa. Dierky chránia clonky, ktoré sa otvoria iba v prípade, že vyvíjate rovnaký tlak na obe zdierky, a to sa dieťaťu pri hre nepodarí.

2 roky záruky a garancia 50 000 EUR

Na výrobok získate zákonom stanovenú záruku 2 roky. V prípade poškodenia pripojených zariadení môžete využiť garanciu na krytie škôd až do výšky 50 000 EUR.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P54052
Produktové číslo 1909480300
EAN 8592920075104
dĺžka 3 m
počet zásuviek 8× 2P + PE
farba čierna
menovité napätie 230 V~, 50 Hz
istený neuvádza sa
tel. / Fax / DSL ochrana áno, tel./fax /DSL,RJ11/RJ45 (1 Gb/s)
detské clonky áno
max. prúdová záťaž 16 A max.
ochrana proti preťaženiu nie
absorpcia energie 1 800 J
garancia 50 000 €
doba odozvy <1 ns
ochranná úroveň Up 1,7 kV (L/N-PE, L-N)
anténny (koaxiálna ochrana) áno, IEC
EMI / RFI filter áno
indikátor prepätia áno
max. záťaž 3 680 W
indikátor zapojenia áno
rozsah kmitočtu 150 kHz–100 MHz
USB výstup nie
útlm až 40 dB
vodič H05VV-F3G 1,5 mm²
skúšobná vlna U0c 6 kV
rozmer 398 × 110 × 50 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Ak sa zachytí hrot a poškodí varistory, kontrolka PROTECTING sa nerozsvieti. Kontrolka napájania svieti modro, čo znamená, že prepäťová ochrana je pod napätím. Ak táto ikona nesvieti, nič sa nedeje, prepäťová ochrana je stále funkčná. Niekedy sa stáva, že táto indikácia zhasne - buď došlo k studenému spojeniu, alebo časom jednoducho prestane svietiť.
Protecting je červená a ak prestane svietiť, znamená to, že je čas na výmenu prepäťovej ochrany - varistor, ktorý chráni pred prepätím, je už spotrebovaný, alebo prešlo väčšie prepätie a varistor sa poškodil a je potrebné vymeniť celú prepäťovú ochranu za novú.

To znamená, že je všetko v poriadku. Ak sa zachytil hrot a poškodil varistory, kontrolka OCHRANA sa nerozsvieti. Napájanie je modré, to znamená, že prepäťová ochrana je pod napätím. Ak táto ikona nesvieti, nič sa nedeje. Prepäťová ochrana je stále funkčná. Niekedy sa stáva, že táto indikácia zhasne - buď došlo k studenému spojeniu, alebo časom jednoducho prestane svietiť.
Protecting je červená a ak prestane svietiť, znamená to, že je čas na výmenu prepäťovej ochrany - varistor, ktorý chráni proti prepätiu, je už spotrebovaný, alebo prešla väčšia špička a varistor sa poškodil a je potrebné vymeniť celú prepäťovú ochranu za novú.

Priepustnosť je 1 Gbit/s.
Ide o prepäťovú ochranu typu SPD III, ktorá znižuje napäťové špičky v napájaní. Prepätie znižuje prepätie v sieti. Maximálna špička môže byť 6 kV a prepäťová ochrana má za úlohu odfiltrovať túto maximálnu špičku pod 2 kV, pričom všetky elektrické spotrebiče sú navrhnuté tak, aby vydržali 2 kV.

Na zadnej strane výrobku sa nachádza otvor, do ktorého vložíte hlavu skrutky upevnenej do steny zľava alebo sprava. Ďalšou možnosťou je pripevnenie pomocou obojstrannej pásky.

K prepäťovej ochrane sa neodporúča pripájať ďalšie predlžovacie káble, adaptéry alebo iné prepäťové ochrany.
Na zadnej strane je otvor, ak máte hlavu skrutky, potom vpravo alebo vľavo zasuňte hlavu skrutky a mala by držať. Inak odporúčam aj obojstrannú pásku.