Úvod Predlžovacie prívody a rozbočovacie zásuvky Prepäťové ochrany Prepäťová ochrana EMOS – 8 zásuviek, 3m, čierna

Prepäťová ochrana EMOS – 8 zásuviek, 3m, čierna

Všeobecné číslo P54052
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
1. 2. 2023 u Vás
54,95
Rád vám poradím
Popis

Rozšírený popis

Prepäťová ochrana 8Z/3M/C 1800J

Ochráňte svoju drahú elektroniku a vyhnite sa tisícovým výdavkom na opravu alebo nové zariadenie. Prepäťová ochrana funguje ako štandardný predlžovací kábel, ale obsahuje aj bezpečnostné funkcie na ochranu elektronických spotrebičov pred poruchami a nenávratným zničením. Odfiltruje nebezpečné prúdové rázy a špičky v sieti, ktoré sa môžu vyskytnúť niekoľkokrát denne, a to buď vypnutím alebo zapnutím vypínača alebo motora práčky. Vďaka indikátorom zapojenia a prepätia, vysokej absorpcii energie 1800 J, konektoru IEC na zapojenie televízora a konektoru RJ11/RJ45 na dátové zapojenie je prepäťová ochrana spoľahlivým osobným strážcom vašej obľúbenej elektroniky.

Ochrana pre 8 zásuviek

Prepäťová ochrana dokáže spoľahlivo ochrániť 8 zásuviek typu 2P+PE, koaxiálny anténny vstup, faxovú alebo telefónnu linku alebo kábel LAN (RJ11, RJ45) pred klasickým prepätím v sieti a dokáže zastaviť špičku na úrovni 1,7 kV (absorpcia 1 800 J). Konektor RJ11/RJ45 zabezpečí ochranu dátových a telefónnych liniek. Nesmie chýbať v žiadnej domácnosti, najmä pri drahšej elektronike.

3m kábel a montáž na stenu

Vysokú variabilitu použitia ponúka dostatočne dlhý napájací kábel, ktorý zabezpečuje bezproblémové pripojenie k elektrickej sieti. Okrem klasického umiestnenia na podlahe umožňuje tento typ ochrany pred napätím aj montáž na stenu, čo oceníte, ak chcete káble ukryť napríklad za nábytkom. Prepäťová ochrana tak spĺňa vaše požiadavky na bezpečnosť a dizajn.

Indikátor opotrebenia

Polovodičová súčiastka (varistor), ktorá sa používa na filtrovanie prepäťových špičiek, sa časom vysuší a stráca funkčnosť. Preto je súčasťou prepäťovej ochrany svetelná kontrolka LED, ktorá vás upozorní, keď je čas na výmenu.100 % chránená. Novú prepäťovú ochranu si budete musieť zaobstarať približne za 3 až 5 rokov – v závislosti od intenzity používania.

Filter šumu EMI/RFI

Filter EMI/RFI zabraňuje kolísaniu signálu a zabezpečuje dokonalú kvalitu obrazu, zvuku a dát vašej elektroniky. Užívajte si elektroniku naplno a nenechajte sa rozptyľovať pri sledovaní obľúbených filmov alebo počúvaní hudby.

Ochrana detí pred úrazom elektrickým prúdom

Detská zvedavosť nepozná hraníc, preto je detský zámok nevyhnutný na zaistenie bezpečnosti vášho dieťaťa. Zásuvky sú chránené závesmi, ktoré sa otvoria len vtedy, ak na obe zásuvky vyviniete rovnaký tlak, a vaše dieťa to počas hry nebude môcť urobiť.

2 roky záruka a 50 000 EUR záruka

Na výrobok dostanete 2 roky zákonnej záruky. V prípade poškodenia pripojených zariadení môžete využiť záruku na krytie škôd až do výšky 50 000 EUR.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P54052
Produktové číslo 1909480300
EAN 8592920075104
dĺžka 3 m
počet zásuviek 8× 2P + PE
farba čierna
menovité napätie 230 V~, 50 Hz
istený neuvádza sa
tel. / Fax / DSL ochrana áno, tel./fax /DSL,RJ11/RJ45 (1 Gb/s)
detské clonky áno
max. prúdová záťaž 16 A max.
ochrana proti preťaženiu nie
absorpcia energie 1 800 J
garancia 50 000 €
doba odozvy <1 ns
ochranná úroveň Up 1,7 kV (L/N-PE, L-N)
anténny (koaxiálna ochrana) áno, IEC
EMI / RFI filter áno
indikátor prepätia áno
max. záťaž 3 680 W
indikátor zapojenia áno
rozsah kmitočtu 150 kHz–100 MHz
USB výstup nie
útlm až 40 dB
vodič H05VV-F3G 1,5 mm²
skúšobná vlna U0c 6 kV
rozmer 398 × 110 × 50 mm
predajný obal 1 ks, krabica
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Súbory na stiahnutie

Súbory na stiahnutie

FAQ

FAQ – časté otázky

Ak sa zachytí hrot a poškodia sa varistory, kontrolka PROTECTING sa nerozsvieti. Inými slovami, kontrolka Power svieti modro, čo znamená, že prepäťová ochrana je pod napätím. Ak táto ikona nesvieti, nič sa nedeje, prepäťová ochrana je stále funkčná. Niekedy sa stane, že táto indikácia zhasne - buď je studený spoj, alebo časom jednoducho prestane svietiť.
Ochrana je červená a ak prestane svietiť, znamená to laicky povedané, že je čas na výmenu prepäťovej ochrany - varistor, ktorý chráni pred špičkami, je už vyčerpaný, alebo prešla väčšia špička a varistor sa pokazil a je potrebné vymeniť celú prepäťovú ochranu za novú.

To všetko je v poriadku. Ak sa zachytil hrot a poškodil varistory, kontrolka PROTECTING nebude svietiť. Inými slovami, kontrolka Power svieti modro, čo znamená, že prepäťová ochrana je pod napätím. Ak táto ikona nesvieti, nič sa nedeje, prepäťová ochrana je stále funkčná. Niekedy sa stane, že táto indikácia zhasne - buď je studené spojenie, alebo časom jednoducho prestane svietiť.
Ochrana je červená a ak prestane svietiť, znamená to laicky povedané, že je čas na výmenu prepäťovej ochrany - varistor, ktorý chráni pred špičkami, je už vyčerpaný, alebo prešla väčšia špička a varistor sa pokazil a je potrebné vymeniť celú prepäťovú ochranu za novú.

Priepustnosť je 1 Gbit/s.
Ide o prepäťovú ochranu typu SPD III, ktorá znižuje napäťové špičky v napájaní. Prepätie znižuje prepätie v sieti. Maximálna špička môže byť 6 kV a prepäťová ochrana má za úlohu odfiltrovať túto maximálnu špičku pod 2 kV, pričom všetky elektrické spotrebiče sú navrhnuté tak, aby vydržali 2 kV.
Na zadnej strane je otvor, ak máte hlavu skrutky, potom vpravo alebo vľavo zasuňte hlavu skrutky a mala by držať. Inak odporúčam aj obojstrannú pásku.