Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod Žiarovky LED žiarovky LED žiarovka Classic JC / G4 / 1,9 W (21 W) / 200 lm / teplá biela

LED žiarovka Classic JC / G4 / 1,9 W (21 W) / 200 lm / teplá biela

Všeobecné číslo ZQ8620
2x
zobraziť hodnotenie
4.5
2
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Vyberte variant
farba svetla
príkon
predajný obal
Skladom
22. 7. 2024 u Vás
3,95
Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo ZQ8620
Produktové číslo 1525735201
EAN 8592920046661
pätica (uchytenie žiarovky) G4
farba svetla teplá biela
náhrada za žiarovku 21 W
príkon 1,9 W
svetelný tok 200 lm
rozmer 36 × 10 × 10 mm
rada CLASSIC
stmievateľná nie
tvar JC
teplota chromatičnosti 3 000 K
napätie 12 V
uhol vyžarovania 300°
index podania farieb (CRI) Ra >80
energetická trieda F
životnosť 30 000 hodín
technológia LED
počet čipov neuvádza sa
typ čipov SMD
účinník 0.71
počet spínacích cyklov 25 000
svetelná účinnosť 105 lm/W
záručná doba 3 roky
predajný obal 1 ks, blister
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (90%)
2 hodnotenie

 • 90%
  Karol Albert
  Objednané 26. 5. 2023
  vsetko prebehlo k spokojnosti. Od objednavky az po dodanie a ako benefit maly darcek v podobe prenosneho svietidla. Dakujem
 • 80%
  Ján
  Objednané 26. 2. 2023
  Mohol byť väčší výkon a životnosť som nesledoval. Používam ich cca 3 roky nad kuchynskou linkou a už som zo šiestich musel jednu meniť. Nákup bol realizovaný ako náhrada a do zálohy.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

V žiarovkách sa nachádza elektronika pre ich funkčnosť na 12 V DC a AC. Tlmič blikania, ktorý spomínate, je potrebný pre 230V žiarovky, ktoré sú najčastejšie zapojené do krížových alebo žiarových spínačov. V týchto prípadoch sa môže v kondenzátore nahromadiť zvyšková energia, ktorá sa raz za čas vybije a spôsobí blikanie žiarovky.
Ak je žiarovka zapojená cez 12 V napájanie, tento problém by nemal nastať.

Ano, ide o celkovú veľkosť žiarovky. Dĺžka tela je 28 mm.

Iba krokovo stmievateľná žiarovka, ktorá ponúka tri režimy osvetlenia pomocou bežného vypínača. 100%-50%-10% ako štandard. Výhodou tejto žiarovky je rozumná cena (elektronicky je to veľmi jednoduchý princíp), v podstate bezchybná funkčnosť vďaka svojej jednoduchosti a úspora energie. Takáto žiarovka stlmená na 10 % skutočne spotrebuje približne 10 % pôvodnej energie, a preto je vhodná na použitie napríklad na chodbe, kde chce zákazník cez deň používať normálny režim a v noci nechať svietiť orientačné svetlo.
Neutrálna a chladná biela - vyvolávajú aktivitu v mozgu - umiestnenie v pracovniach, kuchyniach... / teplá biela - vhodná do obývačky, spálne, kde relaxujete.
Žiarovka si nepamätá posledný použitý režim.

Okamžite ho vypnete. Keď je spínač vo vypnutom stave, do žiarovky nepreteká žiadny prúd - žiarovka nesvieti. Nie je potrebné prechádzať rôznymi režimami osvetlenia.

Ide o nový typ žiarovky LED, ktorá sa skutočne podobá klasickej žiarovke, pričom si zachováva všetky pozitíva technológie LED. Majú sklenenú žiarovku rovnakej veľkosti ako klasická žiarovka, vo vnútri sú "vlákna" alebo skôr tyčinky sériovo zapojených LED diód. Žiarovka svojím dizajnom skutočne pripomína volfrámovú žiarovku. Niektoré typy majú navyše žiarovku jantárovej farby, ktorá zvýrazňuje príjemné žlté svetlo. Výsledná farba vyžarovaného svetla potom dosahuje farebnú teplotu (chromatickosť) 2700K - 2200K. Majú veľmi nízku spotrebu energie, dlhú životnosť, zachovávajú chladný povrch žiarovky.

Použite prosím naše filtrovanie, kde môžete vybrať parameter "výmena žiarovky" / ďalej podľa "objímky" alebo iných filtrov.

Pôsobí skôr retro štýlom.
Obvyklý počet spínacích cyklov je približne 25-30 000 hodín.
V časti LED žiarovky vyberte vo filtri parametrov len stmievateľné žiarovky. Sú vhodné pre triakové spínače. Triakové spínače nefungujú pre krokovo stmievateľné žiarovky.
Pri bežnom používaní sú oba varianty v podstate rovnaké ako bežné žiarovky. Závisí to od kvality výroby. Pri stmievateľnej žiarovke existuje možnosť poškodenia žiarovky v dôsledku nekompatibility so stmievačom.

Jedná sa o spínaný napájací zdroj určený pre halogénové žiarovky. Tieto zdroje sú spínané od určitej záťaže, a preto pri zapnutí žiarovky len blikajú, zdroj potom vyhodnotí nízku záťaž a vypne sa.

Žiarovky, ktoré ste teraz používali, mohli byť na spodnej hranici spínania a zdroj ich stále vyhodnotil ako vhodnú záťaž. Ak ste o desatinu pod spínacím limitom aj v kombinácii stará/nová a žiarovky len blikajú, nejde o závadu žiarovky.

Zdroj vhodný pre LED žiarovky s nízkym príkonom je napríklad tento: elektronicky spínané TLPS-12-6

Telo je sklenené.
Teplá biela - žltá (do 3000K), neutrálna biela (3500-5500K) - denné svetlo, studená biela - takmer modrá (nad 6000K).

Sú pripojené ku krížovému alebo žiarovému spínaču?
Na odstránenie tohto javu je potrebné paralelne zapojiť kondenzátor. V prípade LED žiaroviek stačí na ich rozsvietenie veľmi malé množstvo energie. Preto ak sa niekedy dostane do vodičov, nevypne sa fáza na spínači atď., je možné, že dôjde k záblesku alebo blikaniu.

Bohužiaľ, v našom predajnom sortimente nemáme tieto výrobky, ktoré by boli schopné spoľahlivo pracovať pri teplote 120 stupňov. Bežný pracovný rozsah LED žiarovky je približne -20 až +40 stupňov Celzia. Odporúčam vyhľadať halogénovú žiarovku. Tie však už v našom sortimente nie sú k dispozícii.

Životnosť žiaroviek je nižšia ako životnosť LED diód z dôvodu menšieho priestoru na chladenie.

Rozsah je od mínus 20 do plus 40 stupňov Celzia.

Pozrite si prílohu

Všetky naše LED trubice majú jednostranné napájanie. Ide o žiarivku, ktorá má kontakty L a N, t. j. vstupné napájacie napätie, vedľa seba na jednej strane (tzv. jednostranný zdroj).

Je to technológia LED. Pri vyššom napätí žiarovka po krátkom čase jednoducho zhorí. Ak je kolísanie v rozsahu nižšom, ako je jej prevádzkové napätie, bude len kolísať jej výkon, ale samotnej LED dióde to neprekáža. Pozrite sa na voltampérovú charakteristiku LED diódy, kde pri malom kolísaní napätia okamžite dochádza k obrovskému nárastu prúdu. LED je v podstate dióda v priepustnom smere. Takže jeho prevádzka bez prúdovej stabilizácie alebo aspoň jej približnej náhrady je spôsob, ako ho zničiť.

Bežný pracovný rozsah LED žiarovky je približne -20 až +40 stupňov Celzia.

Štandardná stmievateľná žiarovka znamená stmievateľná pomocou triakového stmievača, t. j. nie pomocou bežného vypínača.
Stmievateľná žiarovka obsahuje elektroniku, ktorá dokáže premeniť prúd vychádzajúci zo stmievača na svetlo. Elektronika je pomerne zložitá, z čoho vyplýva vyššia obstarávacia cena výrobku a tiež niektoré nevýhody, ako napríklad nemožnosť stlmiť žiarovku na 0 %. Žiarovka, ktorá zvyčajne dosahuje približne 20-30 % svojho pôvodného svetelného toku, už nie je schopná zvládnuť nadmerne modulovaný prúd zo stmievača a vypne sa.

Index farebného podania a vernosti. Pri dennom svetle je vernosť farieb najväčšia a najrealistickejšia.
Lumeny = jednotka svetelného toku, ktorá udáva, ako veľmi žiarovka svieti / Kelviny = teplota chromatickosti - teplá biela - do žlta (2700K), neutrálna biela (4000K) - denné svetlo, studená biela - takmer modrá ( 6500K) / Kandela = svietivosť alebo priestorová hustota svetla vyžarovaného pod určitým uhlom. / Nit= je odvodená fyzikálna jednotka svietivosti, ktorej svietivosť na meter štvorcový zdanlivej plochy zdroja je 1 kandela, kde zdanlivá plocha je veľkosť priemetu skutočnej plochy do roviny kolmej na smer žiarenia.
Zásuvky E14- 14 mm, E27- 27 mm.

V prípade častého spínania môže nastať problém, keď napríklad prepätie spôsobené spínaním zariadenia spôsobí predčasné zlyhanie žiarovky. Bohužiaľ, mnohokrát sú zmeny v týchto obvodoch také, že ich nemožno diagnostikovať bez presného merania konkrétneho obvodu na mieste. Môže ísť aj o chybu výrobku. Ak sú žiarovky v záruke, odporúčam podať reklamáciu.

Časté štartovanie nemá negatívny vplyv na žiarovky a ani na ich životnosť.

Po zapnutí žiarovky sa okamžite dosiahne plný maximálny svetelný tok.