Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Izbový programovateľný drôtový WiFi GoSmart termostat P56201

Izbový programovateľný drôtový WiFi GoSmart termostat P56201

Všeobecné číslo P56201
8x
zobraziť hodnotenie
4.5
8
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
19. 6. 2024 u Vás
84,95
Rád vám poradím
Popis

Rozšírený popis

Neoceniteľný pomocník v domácnosti

Chcete mať stále prehľad o teplote vo vašej domácnosti? Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na vykurovanie alebo chladenie pri zachovaní tepelného komfortu.

S inteligentným termostatom P56201 zo série EMOS GoSmart je to jednoduché. Ovládanie vykurovania alebo klimatizácie na základe vašej polohy GPS, nastavenie teplotných scenárov pre konkrétny deň a čas a ovládanie všetkých nastavení odkiaľkoľvek pomocou aplikácie je len krátky zoznam pokročilých funkcií, ktoré tento termostat má.

Keď k tomu pridáte jednoduchú inštaláciu, moderný dizajn a možnosť ovládať ho hlasom prostredníctvom Google Assistant a Amazon Alexa, získate neoceniteľného inteligentného pomocníka do vašej domácnosti.

 

Pokročilé funkcie pre vaše pohodlie

Máte radi teplé ráno v kúpeľni a studenú spálňu pred spaním? S inteligentným časovačom môžete nastaviť teplotu pre konkrétne časy, dni a miestnosti a vždy sa cítiť najpohodlnejšie.

Kalibrácia nameranej teploty termostatu umožňuje zhodu teploty zobrazenej na displeji termostatu s teplotou zobrazenou na inom zariadení, na ktoré ste zvyknutí (napr. teplomer alebo meteostanica).

 

Automatické nastavenie teploty aj na diaľku

Chytrý termostat P56201 s 6A spínacím relé dokáže automaticky zapnúť vykurovanie alebo chladenie na základe vašej aktuálnej polohy GPS a teplota vo vašej domácnosti bude príjemná presne vtedy, keď sa vrátite.

Zabudli ste znížiť úroveň vykurovania alebo úplne vypnúť vykurovanie, keď odchádzate na dovolenku? K termostatu sa môžete diaľkovo pripojiť pomocou mobilného telefónu a všetko pohodlne nastaviť.

Prehľadný a podsvietený displej

Termostat P56201 sa vďaka svojmu nadčasovému dizajnu hodí do každého interiéru. Jeho ovládanie je jednoduché a intuitívne a vďaka podsvietenému displeju môžete pohodlne ovládať termostat aj v noci bez toho, aby ste museli zapínať hlavné svetlo v miestnosti. 

Je to veľmi čitateľný displej, dotykové ovládanie a veľké číslice uľahčujú nastavenie požadovanej teploty.

Jednoduchá montáž za pár minút

Obávate sa zložitej montáže? Nemusíte! Vďaka odnímateľnému displeju nemôže byť inštalácia inteligentného termostatu P56201 jednoduchšia.

Pripevnite základňu termostatu na vybrané miesto pomocou priloženého inštalačného materiálu. Potom už len pripojte káble podľa schémy zapojenia a ukončite inštaláciu namontovaním displeja termostatu na základňu. Inteligentný termostat P56201 je napájaný striedavým prúdom 230 V.

Potom stačí zariadenie pripojiť k domácej sieti Wi-Fi a spárovať ho s plne jazykovo lokalizovanou mobilnou aplikáciou EMOS GoSmart, ktorá je k dispozícii pre systémy Android aj IOS. Vďaka kompatibilite s Amazon Alexa a Google Assistant môžete používať aj hlasové ovládanie.

 

Integrácia systému EMOS GoSmart

Vytvorte si vlastnú inteligentnú domácnosť so systémom EMOS GoSmart a ďalšími inteligentnými zariadeniami kompatibilnými so systémom TUYA. Pripojte jednotlivé zariadenia, nastavte automatizáciu ich činností a ovládajte ich na diaľku pomocou plne lokalizovanej a intuitívnej mobilnej aplikácie.

Nechajte svoju domácnosť, aby sa starala sama o seba, a doprajte si viac času pre svojich blízkych a záujmy.

Balenie a párovanie so systémom EMOS GoSmart

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P56201
Produktové číslo 2101900000
EAN 8592920117767
typ ovládania programovateľný elektronický izbový termostat, možnosť ovládania cez mobil (iOS, Android)
typ termostatu drôtový
druh regulácie vykurovací a chladiaci systém
nastavenie teploty 5 ° C až 35 ° C, po 0,5 ° C
typ nastavenia teploty 6 teplotných zmien denne
nastaviteľný rozptyl teploty 0,2 °C do 2 °C (rozlíšenie 0,1 °C)
meranie teploty 0 °C až 40 °C, rozlíšenie 0,1 °C
dĺžka kapilárneho čidla neuvádza sa
počet programov užívateľsky nastaviteľná teplota (6× za deň)
funkcia ON/OFF áno
podsvietený displej áno
farba biela
spínanie napäťové 230 V AC, 50 Hz
dosah vo voľnom priestore neuvádza sa
ochrana proti zamrznutiu áno
napájanie prijímača neuvádza sa
funkcia prázdniny áno
funkcia Set-back nie
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
napájanie 230 V AC
napájanie brány neuvádza sa
napájanie vysielača neuvádza sa
pracovná frekvencia neuvádza sa
súčasť balenia neuvádza sa
spínaná záťaž 6 A odporovo, 2 A induktívne
kalibrácia teploty áno
podporované OS Android, iOS
kompatibilita EMOS GoSmart, TUYA, LIDL, Smartlife, otvorený systém
protokol Wi-Fi
prenosová frekvencia 2,4 GHz WIFI (IEEE802.11b/g/n)
ovládanie hlasovými asistentmi áno (Amazon Alexa, Google Assistant)
notifikácie do mobilnej aplikácie áno
jazyky aplikácie EN, CZ, SK, PL, DE, HU, SI, FR, + 60 ďalších jazykov
rozmer 138 × 88 × 33 mm
rozmer brány neuvádza sa
rozmer prijímača neuvádza sa
rozmer vysielača neuvádza sa
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (90%)
8 hodnotenie

 • 100%
  Ján
  Objednané 21. 1. 2024
  Rýchla dodávka, pekný dizajn a v poradí už druhý spoľahlivý termostat.
 • 50%
  Rastislav
  Objednané 20. 1. 2024
  ,,neohuril,,..da sa.. funguje, ale.....tak ako tu uz pisali..najskor ho musite pripojit iba na 2,4ghz sieti.. (takto si ale gosmart nepredstavujem, ked obycajna zasuvka TAPO si vie vybrat sebevyhovujucu frekvenciu) potom si uz vie vybart svoju frekvenciu pri dual broadband 2,4+5 ghz.. dalsi problem ma pri rozsirenej sieti ( onemash siet by to mohla vyriesit) ked mate opakovac signalu.. pri prechode mobilu sa automaticky prepne do navoleneho ,,no frost,, aj ked ste predtym navolili v manuali stalu teplotu..no a ako veeeeeeelke minus beriem to ze nema OpenTherm komunikaciu..ze dokaze fungovat len ako izbovy termostat ktory sa da ovladat cez app. (kotol viessmann vitodens 111w z roku 2014) . ..silno uvazujem o vrateni.. a kupe produktu s OP a vratenim starsieho termostatu ktory mal OP ale nedal sa ovladat cez wifi..lebo som si vlastne nejak vynimocne nepolepsil s ohladom na jeho ,,muchy,,
 • 80%
  Marek
  Objednané 8. 12. 2023
  Celkom fajn... , az na to ze nepodporuje 5G siet , ak mate doma router ktory vysiela 5G tak ho musite prepnut do rezimu 2.4 Ghz ak sa da , inak sa termostat nepripoji .Dalsia vec je potrebne urobit korekciu teploty , ukazuje o 1 Celzia viac , ale v nastaveniach sa to da pekne nadstavit.
 • 100%
  Ľubomír
  Objednané 25. 11. 2023
  Súper spokojnosť, ale privítal by som upgrade aby bolo možné nastaviť swing aj na 0,1.
 • 80%
  Peter
  Objednané 18. 10. 2023
  S produktom som spokojný, uvítal by som upgrade apky so zmenou swingu aj 0.1, prípadne aj 0, plus históriu meranej teploty. Používam SmartLife, možno sú vhodnejšie. Ďakujem za radu.
 • 100%
  Anonym
  Objednané 5. 10. 2023
 • 100%
  Juraj
  Objednané 24. 8. 2023
 • 100%
  Marian
  Objednané 9. 2. 2023
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Termostat môže prostredníctvom aplikácie ovládať až 1 používateľ súčasne. Ak chce termostat ovládať iný používateľ, predchádzajúci používateľ sa musí z aplikácie odhlásiť.

Termostat má vnútornú pamäť. Po výpadku napájania však chvíľu trvá (2-3 minúty), kým sa načítajú všetky údaje, takže sa môže zdať, že sa sám resetoval, ale nie je to tak, musíte počkať.

Termostatom, pri ktorom je možné prostredníctvom riadiacej jednotky ovládať viacero prijímačov (až 6), je súprava P5611OT.2R. Vďaka funkcii samoučenia má termostat možnosť vygenerovať vlastný párovací kód, ktorý si potom každý jednotlivý prijímač uloží do pamäte.

Pre modely P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatné majú pevnú hysterézu.

To je možné vďaka programovateľným termostatom, ktoré umožňujú viacnásobné zmeny teploty. Pre každý deň môžete vybrať požadovanú teplotu a čas až 6 zmien teploty v závislosti od modelu termostatu. Je možné nastaviť režimy (nastavenie času a teploty) na jednotlivé dni, alebo na rozvrh od pondelka do piatku a samostatne od soboty do nedele, alebo na týždenný rozvrh od pondelka do nedele.

V prípade všetkých termostatov okrem tých, ktoré podporujú funkciu Opentherm, je komunikácia jednosmerná. Komunikácia prebieha rádiovou cestou (s protokolom OpenTherm aj s protokolom siete WiFi), takže murivo znižuje celkový dosah.

95 % kotlov používa nasledujúce beznapäťové pripojenie. Ak má kotol beznapäťové zapojenie, musí ho mať aj termostat.

OpenTherm je názov pre formu obojsmernej komunikácie medzi modulom kotla a termostatom. Termostat prijíma potrebné informácie, ktoré následne spracuje a odovzdá späť do kotla, ktorý reguluje teplotu vody na čo najefektívnejšiu úroveň. Vďaka informáciám získaným z termostatu OpenTherm sa moduluje výkon kotla, ktorý priebežne pridáva a uberá výkon podľa požadovaných a nameraných hodnôt. Výhodou je, že výkon kotla sa reguluje nielen podľa teploty v miestnosti, ale aj podľa teploty vody v systéme a ďalších veličín. Na rozdiel od toho bežný termostat ON/OFF spína kotol na 100 % výkonu alebo 0 % výkonu. OpenTherm tak zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady (účty za energiu) a zvyšuje životnosť kotla.

Termostat OpenTherm dokáže regulovať akýkoľvek kotol OpenTherm. Ak váš kotol nepodporuje technológiu OpenTherm alebo ju nechcete používať, môžete pripojiť termostat bez týchto kontaktov a jeho funkčnosť bude rovnaká ako pri termostate bez Opentherm. Termostaty s komunikáciou Opentherm teda môžete používať len so zapojením on/off bez regulácie Opentherm.

Ano, je potrebné vymeniť aj vysielaciu jednotku, ktorá je pripojená ku kotlu. Jednotka pôvodného zariadenia a nové zariadenie majú odlišné komunikačné protokoly alebo nie sú spárované.

Ano, termostaty s prednastavenými komfortnými a úspornými režimami umožňujú okrem pevne stanovených programov, ktoré nemožno meniť, aj niekoľko užívateľských nastavení režimov. Postup nájdete v návode na obsluhu konkrétneho modelu, napríklad termostatu P5611OT.

Termostat nepotrebuje samostatnú ochranu. Kotol musí byť chránený.

Kapilárne termostaty môžu prepínať z 0 °C. Ostatné majú systém proti zamrznutiu od 5 °C alebo 7 °C v závislosti od modelu.

Ak používate viacero termostatov, starý sa používa napríklad ako teplomer a nový je umiestnený na kotle, nebudú sa navzájom ovplyvňovať. Jednak kvôli spárovaniu, jednak kvôli rozdielnym komunikačným protokolom.

Nanešťastie, tento typ výrobku nemáme v našom predajnom sortimente.

Ano, pamätajú si to. Automaticky sa spárujú do 5 minút. Všetky termostaty v našom sortimente sa po výpadku prúdu samy spárujú a potom obnovia napájanie.

Táto správa môže znamenať nasledovné:

a. Nameraná teplota je mimo rozsahu (0 °C až 40 °C)
b. Snímač teploty je poškodený
Pokúste sa vymeniť batérie, iba alkalické batérie s napätím 1,5 V. Ak to nie je opravené, uplatnite reklamáciu.

Malo by pomôcť odpojiť termostat od kotla a znovu ho pripojiť. Ak by sa táto chyba vyskytovala častejšie, odporúčame zaslať tovar na diagnostiku v rámci záruky. 

Ak má radiátor prípojku termostatu, z ktorej vedie normálna zástrčka do zásuvky, potom áno (pripája sa na svorky NO/COM).

Drôtové termostaty vydávajú pri zapnutí zvuk. Bezdrôtové tiež, ale prijímacia jednotka je zvyčajne pri kotle ďalej od obytného priestoru, takže kliknutie nie je počuť v iných miestnostiach.

Dosah v otvorenom priestore je v rozmedzí 60-100 m, množstvo muriva znižuje dosah rádiového signálu. Vyberte podľa parametra "Dosah v otvorenom priestore". Dosah bezdrôtového termostatu nie je možné zvýšiť.

Nijaký z termostatov nedokáže automaticky spínať vykurovanie a časovať teplotu vody na základe tarify. Pravdepodobne by ste mohli použiť niektorý z programovateľných termostatov, v ktorom nastavíte vykurovanie na nižšiu teplotu v čase vysokej tarify.

Pre väčšinu kotlov je rozhodujúca odporová záťaž. Odporová záťaž je taká, pri ktorej nedochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, typicky odporové tepelné spotrebiče. Indukčná záťaž je taká, pri ktorej dochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, kde je oneskorenie prúdu za napätím. Indukčné záťaže sú napr. elektromotory, transformátory atď. Každý termostat má uvedené maximálne hodnoty spínanej záťaže (odporovej/induktívnej), závisí to od toho, čo chce zákazník, aby termostat spínal, a od hodnôt spínaných zariadení. Príklad: ak má kotol spínaný odpor 7 A, nemôžem použiť termostat, ktorý má maximálnu záťaž 6A.