Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Izbový programovateľný drôtový OpenTherm termostat P5606OT

Izbový programovateľný drôtový OpenTherm termostat P5606OT

Všeobecné číslo P5606OT
3x
zobraziť hodnotenie
5
3
Doprava zadarmo Odporúčané
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
29. 7. 2024 u Vás
64,95
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

2,31 € s kódom: GP25
3,08
Skladom
4,32 € s kódom: GP25
5,76
Skladom
5,32 € s kódom: GP25
7,10
Skladom
Popis

Rozšírený popis

PROGRAMOVATELNÝ TERMOSTAT DRÔTOVÝ P5606OT

Objavte komfortné ovládanie vykurovacieho systému a úsporu času aj nákladov. Výhodou drôtového termostatu je jeho stabilný prenos informácií medzi kotlom a termostatom. Podsvietený displej umožňuje jednoduché ovládanie a programovanie až šiestich teplotných zmien denne. Dokonalú reguláciu zaisťuje nastavenie teploty v rozmedzí od 5 °C do 35 °C. Termostat vyniká možnosťou pripojenia kotla, ktorý podporuje OpenTherm komunikáciu aj klasické spínanie prostredníctvom spínaného kontaktu (relé). S funkciami Lock a Prázdniny budete mať vykurovanie v byte alebo dome či kancelárii každý deň pod plnou kontrolou.

Nastavenie teploty od 5 °C do 35 °C

Programovateľný termostat vám umožní nastaviť požadovanú teplotu v súladu s vašim životným rytmom. Už žiadne teplotné šoky a nákladné prekurovanie. Termostat kontroluje ideálnu teplotu za vás. Naprogramujte si optimálnu teplotu od 5 °C do 35 °C a to už po 0,5 °C. Aktuálnu teplotu v miestnosti meria termostat v rozmedzí od 0 °C až do 40 °C a s presnosťou na 0,1 °C. Vďaka ochrane proti zamrznutiu termostat zabraňuje zničeniu vykurovacej sústavy mrazom v prípade, že sa objekt v zime pravidelne nevykuruje.

Podpora OpenTherm komunikácie

Výhodou je možnosť pripojenia kotla, ktorý podporuje OpenTherm komunikáciu. Výkon kotla je regulovaný nielen teplotou v miestnosti, ale aj teplotou vody v systému a ďalšími premennými. K spínaniu dochádza pomocou OT, aj pomocou relé. Väčšina termostatov má buď len OT výstup alebo relé výstup. Termostaty Emos P5606OT a P5616OT majú pre pripojenie ku kotlu oba výstupy.

Prehľadný displej s podsvietením

Prehľadnosť a výrazné podsvietenie sú hlavnými výhodami displeja termostatu. Ovládanie je tak jednoduché a intuitívne. Vďaka veľkým čísliciam na displeji jednoducho prečítate aktuálnu aj nastavenú teplotu alebo naprogramujete časový harmonogram vykurovania. Podsvietenie umožňuje ovládanie termostatu aj v tme alebo v horších svetelných podmienkach.

Funkce Lock (detská poistka)

Nemajte obavy z neoprávnených zásahov do nastavené teploty. Funkce Lock dokáže zablokovať termostat a zaistí vašu 100% kontrolu, protože dovoľuje termostat ovládať len po zadaní bezpečnostnej dvojkombinácie. Lock vám tak dobre poslúží ako detská poistka. Termostat s funkciou Lock je nevyhnutný pre všetkých prenajímateľov nehnuteľností a prevádzkovateľov penziónov.

Programovanie a smart funkcie

Naprogramujte si svoj ideálny teplotný komfort presne podľa svojich prianí a potrieb. Termostat vám umožní nastaviť až 6 rôznych užívateľských teplôt za deň. Výhodou je uživateľská prívetivosť, vďaky ktorej zvládne ovládanie naozaj každý. Nastaviť presne takú teplotu, na akú ste zvyknutí, dokáže funkcia kalibrácie teploty v miestnosti podľa iného referenčného teplomeru. Pomocou režimu Prázdniny navolíte konštantnú teplotu na dlhšie časové obdobie.

Napájanie na 2 batérie AA

Napájanie drôtového termostatu zaisťujú dve 1,5 V AA batérie. Na potrebu výmeny batérie vás upozorní indikátor stavu batérie. Batérie sú súčásťou balenia rovnako ako dve skrutky a dve hmoždinky nutné k uchyteniu termostatu na stenu.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P5606OT
Produktové číslo 2101208000
EAN 8592920089354
typ ovládania programovateľný elektronický izbový termostat
typ termostatu drôtový s OpenTherm komunikáciou
druh regulácie vykurovací a chladiaci systém
nastavenie teploty 5 ° C až 35 ° C, po 0,5 ° C
typ nastavenia teploty 6 teplotných zmien denne
nastaviteľný rozptyl teploty 0,2 °C až 2 °C, po 0,1 °C
meranie teploty 0 °C až 40 °C, rozlíšenie 0,1 °C
dĺžka kapilárneho čidla neuvádza sa
počet programov 1 užívateľsky nastaviteľný program alebo užívateľsky nastaviteľná teplota (6 × za deň)
funkcia ON/OFF áno
podsvietený displej áno
spínanie 230 V AC alebo beznapäťové
farba biela
dosah vo voľnom priestore neuvádza sa
ochrana proti zamrznutiu áno
napájanie prijímača neuvádza sa
funkcia prázdniny áno
funkcia Set-back nie
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
napájanie 2× 1,5 V AA (súčasťou balenia)
napájanie brány neuvádza sa
napájanie vysielača neuvádza sa
pracovná frekvencia neuvádza sa
súčasť balenia neuvádza sa
spínaná záťaž 6 A odporovo, 2 A induktívne
kalibrácia teploty áno
protokol
rozmer vysielača neuvádza sa
rozmer prijímača neuvádza sa
rozmer brány neuvádza sa
rozmer 26 × 126 × 84 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
3 hodnotenie

 • 100%
  Peter
  Objednané 11. 2. 2024
  Výrobok som už viac namontoval. Používam ho nájme na plyn.kotle Intergas cez Opentherm protokol . Funguje a dobre reguluje a komunikuje aj s kotlom. Doporučujem.
 • 100%
  Marek
  Objednané 3. 10. 2022
  Termostat splnil všetky očakávania, presne meria teplotu v priestore, ovládanie je veľmi jednoduché. Skvelý výrobok za dobrú cenu. Max. spokojnosť.
 • 100%
  Štefan
  Objednané 20. 10. 2021
  Výborný produkt. Nadmerná spokojnosť
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Ano, môže. Pozrite si návod 

 1. Prepínač prepnite na "PROG", kým nezačne blikať symbol pracovného týždňa ("MO TU WE TH FR").
  2. Stlačením tlačidla "+" alebo "-" vyberte nastavenie režimu: Režim Pracovný týždeň/Víkend (bliká "MO TU WE TH FR" alebo bliká "SA SU"), Režim Týždeň (bliká "MO TU WE TH FR SA SU"), 24-hodinový režim (bliká jednotlivo "MO", "TU", "WE", "TH", "FR", "SA", "SU").
 2. Potom nastavte čas
 3. Potom nastavte požadovanú teplotu

Treba mať na pamäti, že termostat umožňuje iba 6 zmien v priebehu jedného dňa. 

Áno, toto spojenie je možné. Ak váš kotol nepodporuje OpenTherm alebo ho nechcete používať, môžete pripojiť termostat bez týchto kontaktov a jeho funkčnosť bude rovnaká ako pri termostate bez OpenTherm.

Termostat spína napätie aj bez napätia. Ak kotol podporuje funkciu OpenTherm, spínanie sa bude riadiť aj teplotou vody vo vykurovacom systéme a nie len teplotou okolia.
Inštaláciu podľa schémy zapojenia konzultujte s predajcom/výrobcom kotla alebo odbornou montážnou firmou.

Termostatom, pri ktorom je možné prostredníctvom riadiacej jednotky ovládať viacero prijímačov (až 6), je súprava P5611OT.2R. Vďaka funkcii samoučenia má termostat možnosť vygenerovať vlastný párovací kód, ktorý si potom každý jednotlivý prijímač uloží do pamäte.

Pre modely P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatné majú pevnú hysterézu.

To je možné vďaka programovateľným termostatom, ktoré umožňujú viacnásobné zmeny teploty. Pre každý deň môžete vybrať požadovanú teplotu a čas až 6 zmien teploty v závislosti od modelu termostatu. Je možné nastaviť režimy (nastavenie času a teploty) na jednotlivé dni, alebo na rozvrh od pondelka do piatku a samostatne od soboty do nedele, alebo na týždenný rozvrh od pondelka do nedele.

V prípade všetkých termostatov okrem tých, ktoré podporujú funkciu Opentherm, je komunikácia jednosmerná. Komunikácia prebieha rádiovou cestou (s protokolom OpenTherm aj s protokolom siete WiFi), takže murivo znižuje celkový dosah.

95 % kotlov používa nasledujúce beznapäťové pripojenie. Ak má kotol beznapäťové zapojenie, musí ho mať aj termostat.

OpenTherm je názov pre formu obojsmernej komunikácie medzi modulom kotla a termostatom. Termostat prijíma potrebné informácie, ktoré následne spracuje a odovzdá späť do kotla, ktorý reguluje teplotu vody na čo najefektívnejšiu úroveň. Vďaka informáciám získaným z termostatu OpenTherm sa moduluje výkon kotla, ktorý priebežne pridáva a uberá výkon podľa požadovaných a nameraných hodnôt. Výhodou je, že výkon kotla sa reguluje nielen podľa teploty v miestnosti, ale aj podľa teploty vody v systéme a ďalších veličín. Na rozdiel od toho bežný termostat ON/OFF spína kotol na 100 % výkonu alebo 0 % výkonu. OpenTherm tak zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady (účty za energiu) a zvyšuje životnosť kotla.

Termostat OpenTherm dokáže regulovať akýkoľvek kotol OpenTherm. Ak váš kotol nepodporuje technológiu OpenTherm alebo ju nechcete používať, môžete pripojiť termostat bez týchto kontaktov a jeho funkčnosť bude rovnaká ako pri termostate bez Opentherm. Termostaty s komunikáciou Opentherm teda môžete používať len so zapojením on/off bez regulácie Opentherm.

Ano, je potrebné vymeniť aj vysielaciu jednotku, ktorá je pripojená ku kotlu. Jednotka pôvodného zariadenia a nové zariadenie majú odlišné komunikačné protokoly alebo nie sú spárované.

Ano, termostaty s prednastavenými komfortnými a úspornými režimami umožňujú okrem pevne stanovených programov, ktoré nemožno meniť, aj niekoľko užívateľských nastavení režimov. Postup nájdete v návode na obsluhu konkrétneho modelu, napríklad termostatu P5611OT.

Termostat nepotrebuje samostatnú ochranu. Kotol musí byť chránený.

Kapilárne termostaty môžu prepínať z 0 °C. Ostatné majú systém proti zamrznutiu od 5 °C alebo 7 °C v závislosti od modelu.

Ak používate viacero termostatov, starý sa používa napríklad ako teplomer a nový je umiestnený na kotle, nebudú sa navzájom ovplyvňovať. Jednak kvôli spárovaniu, jednak kvôli rozdielnym komunikačným protokolom.

Nanešťastie, tento typ výrobku nemáme v našom predajnom sortimente.

Ano, pamätajú si to. Automaticky sa spárujú do 5 minút. Všetky termostaty v našom sortimente sa po výpadku prúdu samy spárujú a potom obnovia napájanie.

Táto správa môže znamenať nasledovné:

a. Nameraná teplota je mimo rozsahu (0 °C až 40 °C)
b. Snímač teploty je poškodený
Pokúste sa vymeniť batérie, iba alkalické batérie s napätím 1,5 V. Ak to nie je opravené, uplatnite reklamáciu.

Malo by pomôcť odpojiť termostat od kotla a znovu ho pripojiť. Ak by sa táto chyba vyskytovala častejšie, odporúčame zaslať tovar na diagnostiku v rámci záruky. 

Ak má radiátor prípojku termostatu, z ktorej vedie normálna zástrčka do zásuvky, potom áno (pripája sa na svorky NO/COM).

Drôtové termostaty vydávajú pri zapnutí zvuk. Bezdrôtové tiež, ale prijímacia jednotka je zvyčajne pri kotle ďalej od obytného priestoru, takže kliknutie nie je počuť v iných miestnostiach.

Dosah v otvorenom priestore je v rozmedzí 60-100 m, množstvo muriva znižuje dosah rádiového signálu. Vyberte podľa parametra "Dosah v otvorenom priestore". Dosah bezdrôtového termostatu nie je možné zvýšiť.

Nijaký z termostatov nedokáže automaticky spínať vykurovanie a časovať teplotu vody na základe tarify. Pravdepodobne by ste mohli použiť niektorý z programovateľných termostatov, v ktorom nastavíte vykurovanie na nižšiu teplotu v čase vysokej tarify.

Pre väčšinu kotlov je rozhodujúca odporová záťaž. Odporová záťaž je taká, pri ktorej nedochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, typicky odporové tepelné spotrebiče. Indukčná záťaž je taká, pri ktorej dochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, kde je oneskorenie prúdu za napätím. Indukčné záťaže sú napr. elektromotory, transformátory atď. Každý termostat má uvedené maximálne hodnoty spínanej záťaže (odporovej/induktívnej), závisí to od toho, čo chce zákazník, aby termostat spínal, a od hodnôt spínaných zariadení. Príklad: ak má kotol spínaný odpor 7 A, nemôžem použiť termostat, ktorý má maximálnu záťaž 6A.