Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Izbový programovateľný bezdrôtový WiFi GoSmart termostat P56211

Izbový programovateľný bezdrôtový WiFi GoSmart termostat P56211

Všeobecné číslo P56211
4x
zobraziť hodnotenie
5
4
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
19. 6. 2024 u Vás
109,95
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

5,52 € s kódom: VIKEND20
6,90
Nie je skladom
Popis

Rozšírený popis

Neoceniteľný pomocník v domácnosti

Chcete mať stály prehľad o teplote vo vašej domácnosti? Hľadáte spôsob, ako znížiť náklady na vykurovanie alebo chladenie pri zachovaní tepelného komfortu?

S inteligentným termostatom P56211 z rady EMOS GoSmart je to jednoduché. Ovládanie vykurovania alebo klimatizácie na základe vašej polohy GPS, nastavenie teplotných scenárov pre konkrétny deň a čas a ovládanie všetkých nastavení odkiaľkoľvek pomocou aplikácie, je len krátky zoznam pokročilých funkcií, ktoré tento termostat má.

Ak k tomu pripočítate jednoduchú inštaláciu, moderný dizajn, a možnosť ovládať ho hlasom prostredníctvom Google Assistant a Amazon Alexa, získate neoceniteľného inteligentného asistenta pre vašu domácnosť.

Pokročilé funkcie pre vaše pohodlie

Máte radi teplé ráno v kúpeľni a studenú spálňu pred spaním? Pomocou smart časovača môžete nastaviť teplotu pre konkrétne časy, dni a miestnosti a vždy sa cítiť najpohodlnejšie.

Kalibrácia nameranej teploty termostatu umožňuje zjednotiť teplotu zobrazenú na displeji termostatu s teplotou zobrazenou na inom zariadení, na ktoré ste zvyknutí (napr. teplomer alebo meteostanica).

Automatické nastavenie teploty aj na diaľku

Smart termostat P56211 môže vďaka spínanému relé 16A ovládať zariadenia s vyšším spínaným zaťažením, ako sú infra panely alebo elektrické vykurovanie.

Na základe vašej aktuálnej polohy GPS termostat automaticky zapne vykurovanie alebo chladenie, aby dosiahol optimálnu teplotu vo vašom dome presne v okamihu vášho návratu.

Zabudli ste znížiť úroveň vykurovania alebo úplne vypnúť vykurovanie, keď odchádzate na dovolenku? K termostatu sa môžete diaľkovo pripojiť pomocou mobilného telefónu a všetko pohodlne nastaviť.

Čistý a podsvietený displej

Praktické a moderné zároveň? Žiadny problém! Vďaka svojmu nadčasovému dizajnu sa termostat P56211 hodí do každého interiéru. Okrem toho má veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie.

Ďalšou výhodou tohto modelu je farebný a ľahko čitateľný displej s dotykovou podporou. Vďaka veľkým čísliciam je ťažké prehliadnuť aktuálnu a nastavenú teplotu. Navyše vďaka podsvietenému displeju môžete termostat ovládať aj v noci bez toho, aby ste museli zapínať svetlá v miestnosti.

Rýchla inštalácia za pár minút

Obávate sa zložitej inštalácie a neviete, ako pripojiť termostat a jednotlivé káble? Nezúfajte! Vďaka bezdrôtovému dizajnu môžete izbovú jednotku ľahko umiestniť do akejkoľvek miestnosti.

V balení sú zahrnuté dve skrutky a dve hmoždinky, potrebné na pripevnenie termostatu na stenu. Na napájanie termostatu nepotrebujete ani batérie, stačí ho pripojiť do elektrickej siete pomocou mikro USB kábla a bude fungovať. Inštaláciu zvládne každý a samotná inštalácia zaberie len niekoľko minút!

Potom stačí zariadenie pripojiť k domácej sieti Wi-Fi a spárovať ho s plne jazykovo lokalizovanou mobilnou aplikáciou EMOS GoSmart, ktorá je k dispozícii pre Android aj IOS. Vďaka kompatibilite so službami Amazon Alexa a Google Assistant môžete používať aj hlasové ovládanie.

Integrácia do systému EMOS GoSmart

Vytvorte si vlastnú inteligentnú domácnosť s EMOS GoSmart a ďalšími inteligentnými zariadeniami kompatibilnými so systémom TUYA. Pripojte jednotlivé zariadenia, nastavte automatizáciu ich činností a ovládajte ich na diaľku pomocou plne lokalizovanej a intuitívnej mobilnej aplikácie.

Nechajte svoju domácnosť, aby sa starala sama o seba, a doprajte si viac času pre svojich blízkych a záujmy.

Balenie a párovanie so systémom EMOS GoSmart

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P56211
Produktové číslo 2101900001
EAN 8592920117774
typ ovládania programovateľný elektronický izbový termostat, možnosť ovládania cez mobil (iOS, Android)
typ termostatu bezdrôtový
druh regulácie vykurovací a chladiaci systém
nastavenie teploty 5 ° C až 35 ° C, po 0,5 ° C
typ nastavenia teploty 6 teplotných zmien denne
nastaviteľný rozptyl teploty 0,2 °C do 2 °C (rozlíšenie 0,1 °C)
meranie teploty 0 °C až 40 °C, rozlíšenie 0,1 °C
dĺžka kapilárneho čidla neuvádza sa
počet programov užívateľsky nastaviteľná teplota (6× za deň)
funkcia ON/OFF áno
podsvietený displej áno
farba biela
spínanie 230 V AC alebo beznapäťové
dosah vo voľnom priestore 100 m
ochrana proti zamrznutiu áno
napájanie prijímača 230 V AC
funkcia prázdniny áno
funkcia Set-back nie
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
napájanie neuvádza sa
napájanie brány neuvádza sa
napájanie vysielača 5 V USB adaptér (súčasťou balenia)
pracovná frekvencia 868 MHz
súčasť balenia neuvádza sa
spínaná záťaž 16 A odporovo, 4 A induktívne
kalibrácia teploty áno
podporované OS Android, iOS
kompatibilita EMOS GoSmart, TUYA, LIDL, Smartlife, otvorený systém
protokol Wi-Fi
prenosová frekvencia 2,4 GHz WIFI (IEEE802.11b/g/n)
ovládanie hlasovými asistentmi áno (Amazon Alexa, Google Assistant)
notifikácie do mobilnej aplikácie áno
jazyky aplikácie EN, CZ, SK, PL, DE, HU, SI, FR, + 60 ďalších jazykov
rozmer neuvádza sa
rozmer brány neuvádza sa
rozmer prijímača 37 × 86 × 86 mm
rozmer vysielača 40 × 138 × 96 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
4 hodnotenie

 • 80%
  Fero
  Objednané 10. 10. 2023
  Za tie peniaze celkom dobry produkt 😎
 • 90%
  Gabriela
  Objednané 8. 10. 2023
  Menší problém s Wi-fi, termostat je cca 10m ďalej od routra v inej miestnosti a chvíľkami ukazuje že má slabý signál pri komunikácii cez aplikáciu v telefóne
 • 100%
  Martin
  Objednané 10. 2. 2023
  Super objednané telefonicky a rýchle dodanie
 • 100%
  Michal
  Objednané 16. 1. 2023
  Kvôli nejasnému návodu som mal problémy spárovať s aplikáciou, po telefonickom rozhovore s distribútorom sa spárovanie podarilo. Tento výrobok by si zaslúžil novú revíziu návodu. Teraz funguje bezchybne. Dopručujem!
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Tento termostat P56211 nemožno zavesiť na stenu.

Otvor na napájanie sa nachádza na zadnej strane, preto musí byť umiestnený len na stojane.

Termostatom, pri ktorom je možné prostredníctvom riadiacej jednotky ovládať viacero prijímačov (až 6), je súprava P5611OT.2R. Vďaka funkcii samoučenia má termostat možnosť vygenerovať vlastný párovací kód, ktorý si potom každý jednotlivý prijímač uloží do pamäte.

Pre modely P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatné majú pevnú hysterézu.

To je možné vďaka programovateľným termostatom, ktoré umožňujú viacnásobné zmeny teploty. Pre každý deň môžete vybrať požadovanú teplotu a čas až 6 zmien teploty v závislosti od modelu termostatu. Je možné nastaviť režimy (nastavenie času a teploty) na jednotlivé dni, alebo na rozvrh od pondelka do piatku a samostatne od soboty do nedele, alebo na týždenný rozvrh od pondelka do nedele.

V prípade všetkých termostatov okrem tých, ktoré podporujú funkciu Opentherm, je komunikácia jednosmerná. Komunikácia prebieha rádiovou cestou (s protokolom OpenTherm aj s protokolom siete WiFi), takže murivo znižuje celkový dosah.

95 % kotlov používa nasledujúce beznapäťové pripojenie. Ak má kotol beznapäťové zapojenie, musí ho mať aj termostat.

OpenTherm je názov pre formu obojsmernej komunikácie medzi modulom kotla a termostatom. Termostat prijíma potrebné informácie, ktoré následne spracuje a odovzdá späť do kotla, ktorý reguluje teplotu vody na čo najefektívnejšiu úroveň. Vďaka informáciám získaným z termostatu OpenTherm sa moduluje výkon kotla, ktorý priebežne pridáva a uberá výkon podľa požadovaných a nameraných hodnôt. Výhodou je, že výkon kotla sa reguluje nielen podľa teploty v miestnosti, ale aj podľa teploty vody v systéme a ďalších veličín. Na rozdiel od toho bežný termostat ON/OFF spína kotol na 100 % výkonu alebo 0 % výkonu. OpenTherm tak zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady (účty za energiu) a zvyšuje životnosť kotla.

Termostat OpenTherm dokáže regulovať akýkoľvek kotol OpenTherm. Ak váš kotol nepodporuje technológiu OpenTherm alebo ju nechcete používať, môžete pripojiť termostat bez týchto kontaktov a jeho funkčnosť bude rovnaká ako pri termostate bez Opentherm. Termostaty s komunikáciou Opentherm teda môžete používať len so zapojením on/off bez regulácie Opentherm.

Ano, je potrebné vymeniť aj vysielaciu jednotku, ktorá je pripojená ku kotlu. Jednotka pôvodného zariadenia a nové zariadenie majú odlišné komunikačné protokoly alebo nie sú spárované.

Ano, termostaty s prednastavenými komfortnými a úspornými režimami umožňujú okrem pevne stanovených programov, ktoré nemožno meniť, aj niekoľko užívateľských nastavení režimov. Postup nájdete v návode na obsluhu konkrétneho modelu, napríklad termostatu P5611OT.

Termostat nepotrebuje samostatnú ochranu. Kotol musí byť chránený.

Kapilárne termostaty môžu prepínať z 0 °C. Ostatné majú systém proti zamrznutiu od 5 °C alebo 7 °C v závislosti od modelu.

Ak používate viacero termostatov, starý sa používa napríklad ako teplomer a nový je umiestnený na kotle, nebudú sa navzájom ovplyvňovať. Jednak kvôli spárovaniu, jednak kvôli rozdielnym komunikačným protokolom.

Nanešťastie, tento typ výrobku nemáme v našom predajnom sortimente.

Ano, pamätajú si to. Automaticky sa spárujú do 5 minút. Všetky termostaty v našom sortimente sa po výpadku prúdu samy spárujú a potom obnovia napájanie.

Táto správa môže znamenať nasledovné:

a. Nameraná teplota je mimo rozsahu (0 °C až 40 °C)
b. Snímač teploty je poškodený
Pokúste sa vymeniť batérie, iba alkalické batérie s napätím 1,5 V. Ak to nie je opravené, uplatnite reklamáciu.

Malo by pomôcť odpojiť termostat od kotla a znovu ho pripojiť. Ak by sa táto chyba vyskytovala častejšie, odporúčame zaslať tovar na diagnostiku v rámci záruky. 

Ak má radiátor prípojku termostatu, z ktorej vedie normálna zástrčka do zásuvky, potom áno (pripája sa na svorky NO/COM).

Drôtové termostaty vydávajú pri zapnutí zvuk. Bezdrôtové tiež, ale prijímacia jednotka je zvyčajne pri kotle ďalej od obytného priestoru, takže kliknutie nie je počuť v iných miestnostiach.

Dosah v otvorenom priestore je v rozmedzí 60-100 m, množstvo muriva znižuje dosah rádiového signálu. Vyberte podľa parametra "Dosah v otvorenom priestore". Dosah bezdrôtového termostatu nie je možné zvýšiť.

Nijaký z termostatov nedokáže automaticky spínať vykurovanie a časovať teplotu vody na základe tarify. Pravdepodobne by ste mohli použiť niektorý z programovateľných termostatov, v ktorom nastavíte vykurovanie na nižšiu teplotu v čase vysokej tarify.

Pre väčšinu kotlov je rozhodujúca odporová záťaž. Odporová záťaž je taká, pri ktorej nedochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, typicky odporové tepelné spotrebiče. Indukčná záťaž je taká, pri ktorej dochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, kde je oneskorenie prúdu za napätím. Indukčné záťaže sú napr. elektromotory, transformátory atď. Každý termostat má uvedené maximálne hodnoty spínanej záťaže (odporovej/induktívnej), závisí to od toho, čo chce zákazník, aby termostat spínal, a od hodnôt spínaných zariadení. Príklad: ak má kotol spínaný odpor 7 A, nemôžem použiť termostat, ktorý má maximálnu záťaž 6A.