Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Izbový programovateľný bezdrôtový OpenTherm termostat P5616OT

Izbový programovateľný bezdrôtový OpenTherm termostat P5616OT

Všeobecné číslo P5616OT
1x
zobraziť hodnotenie
4
1
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
22. 7. 2024 u Vás
96,95
Rád vám poradím
Popis

Rozšírený popis

PROGRAMOVATEĽNÝ TERMOSTAT BEZDRÔTOVÝ P5616OT

Získajte dokonalý teplotný komfort a kontrolu nad vykurovaním a chladením doma aj v kancelárii. Termostat umožňuje spoľahlivú reguláciu vykurovacích aj chladiacich systémov a programovanie až šiestich teplotných zmien denne. Plne sa tak prispôsobí vášmu životnému rytmu po celý rok. Vďaka bezdrôtovému prevedeniu môžete ľahko meniť referenčnú miestnosť. Výhodou je podsvietený displej, jednoduché ovládanie, nastavenie teploty v rozmedzí od 5 °C do 35 °C a funkcia Prázdniny a Lock. Pripojiť môžete kotol, ktorý podporuje OpenTherm komunikáciu aj klasické spínanie prostredníctvom spínacieho kontaktu (relé).

Nastavenie teploty od 5 °C do 35 °C

Termostat stráži ideálnu teplotu za vás, a zaisťuje tak príjemný pocit bez nákladných a nezdravých teplotných šokov. Nastavte si požadovanú teplotu od 5 °C do 35 °C, a to už po 0,5 °C. Aktuálnu teplotu v miestnosti meria termostat v rozmedzí od 0 °C až do 40 °C s presnosťou na 0,1 °C. Ochrana proti zamrznutiu zabraňuje poškodeniu vykurovacej sústavy mrazom v objektoch, ktoré sa v zime pravidelne nekúri.

Podpora OpenTherm komunikácie

Termostat môžete pripojiť ku kotlu, ktorý podporuje OpenTherm komunikáciu. Výhodou je regulácia výkonu kotla nielen teplotou v miestnosti, ale aj teplotou vody v systéme a ďalšími premennými. K spínania dochádza pomocou OT aj pomocou relé. Väčšina termostatov má buď len OT výstup, alebo relé výstup. Termostaty Emos P5606OT a P5616OT majú pre pripojenie ku kotlu oba výstupy.

Prehľadný displej s podsvietením

Displej vyniká prehľadnosťou a výrazným podsvietením, čo umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie termostatu. Vďaka veľkým čísliciam na displeji ľahko prečítate aktuálnu aj nastavenú teplotu alebo naprogramujete časový harmonogram kúrenie. Podsvietenie dovoľuje ovládanie termostatu aj v tme alebo v horších svetelných podmienkach.

Funkcia Lock (detská poistka)

Pronajímáte byt nebo provozujete penzion? Nemějte obavy z neoprávněných zásahů do nastavené teploty topení nebo chlazení. Funkce Lock umí „zamknout“ termostat a zajistí vaši 100% kontrolu, protože dovoluje termostat ovládat jen po zadání bezpečnostní dvojkombinace, kterou budete znát pouze vy. Funkce Lock tak dobře poslouží i jako dětská pojistka.

Programovanie a chytré funkcie

Termostat vám umožní naprogramovať až 6 rôznych užívateľských teplôt za deň a dopriať si tak ideálnu teplotu presne podľa vašich prianí a potrieb. Funkcia kalibrácia teploty podľa iného referenčného teplomeru zaistí nastavenie presne také teploty, na akú ste zvyknutí. Pomocou režimu Prázdniny navolíte konštantnú teplotu na dlhšie časové obdobie.

Bezdrôtové spojenie a dosah až 100 metrov

Komunikácia medzi spínacou a ovládacou jednotkou prebieha bezdrôtovo v dosahu 100 m a umožňuje použitia termostatu aj vo väčších priestoroch – rodinných domoch, bytoch a kanceláriách. Signál je prenášaný rádiovo na frekvencii 868 MHz. Funkčnosť spojenia overíte testom na spínacej jednotke. Maximálny dosah 100 m sa vzťahuje na otvorené priestory. Vo vnútorných priestoroch sa môže dosah zmenšiť, pretože signálu stoja v ceste steny alebo iné prekážky.

Napájanie na 2 batérie AA

Bezdrôtový termostat je napájaný dvoma 1,5 V AA batériami. Na potrebu výmeny batérie vás upozorní indikátor stavu batérie. Batérie sú súčasťou balenia rovnako ako dve skrutky a dve hmoždinky nutné na uchytenie termostatu na stenu.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P5616OT
Produktové číslo 2101307000
EAN 8592920089323
typ ovládania programovateľný elektronický izbový termostat
typ termostatu bezdrôtový s OpenTherm komunikáciou
druh regulácie vykurovací a chladiaci systém
nastavenie teploty 5 ° C až 35 ° C, po 0,5 ° C
typ nastavenia teploty 6 teplotných zmien denne
nastaviteľný rozptyl teploty 0,2 °C až 2 °C, po 0,1 °C
meranie teploty 0 °C až 40 °C, rozlíšenie 0,1 °C
dĺžka kapilárneho čidla neuvádza sa
počet programov 1 užívateľsky nastaviteľný program alebo užívateľsky nastaviteľná teplota (6 × za deň)
funkcia ON/OFF áno
podsvietený displej áno
spínanie 230 V AC alebo beznapäťové
farba biela
dosah vo voľnom priestore 80 m
ochrana proti zamrznutiu áno
napájanie prijímača 230 V AC
funkcia prázdniny áno
funkcia Set-back nie
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
napájanie neuvádza sa
napájanie brány neuvádza sa
napájanie vysielača 2× 1,5 V AA (súčasťou balenia)
pracovná frekvencia 868 MHz
súčasť balenia neuvádza sa
spínaná záťaž 10 A odporovo, 4 A induktívne
kalibrácia teploty áno
protokol
rozmer vysielača 26 × 126 × 84 mm
rozmer prijímača 26 × 86 × 86 mm
rozmer brány neuvádza sa
rozmer neuvádza sa
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (80%)
1 hodnotenie

  • 80%
    Ján
    Objednané 19. 10. 2023
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Maximálne spínané zaťaženie je 10 A odporové / 4 A induktívne.

Termostatom, pri ktorom je možné prostredníctvom riadiacej jednotky ovládať viacero prijímačov (až 6), je súprava P5611OT.2R. Vďaka funkcii samoučenia má termostat možnosť vygenerovať vlastný párovací kód, ktorý si potom každý jednotlivý prijímač uloží do pamäte.

Pre modely P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatné majú pevnú hysterézu.

To je možné vďaka programovateľným termostatom, ktoré umožňujú viacnásobné zmeny teploty. Pre každý deň môžete vybrať požadovanú teplotu a čas až 6 zmien teploty v závislosti od modelu termostatu. Je možné nastaviť režimy (nastavenie času a teploty) na jednotlivé dni, alebo na rozvrh od pondelka do piatku a samostatne od soboty do nedele, alebo na týždenný rozvrh od pondelka do nedele.

V prípade všetkých termostatov okrem tých, ktoré podporujú funkciu Opentherm, je komunikácia jednosmerná. Komunikácia prebieha rádiovou cestou (s protokolom OpenTherm aj s protokolom siete WiFi), takže murivo znižuje celkový dosah.

95 % kotlov používa nasledujúce beznapäťové pripojenie. Ak má kotol beznapäťové zapojenie, musí ho mať aj termostat.

OpenTherm je názov pre formu obojsmernej komunikácie medzi modulom kotla a termostatom. Termostat prijíma potrebné informácie, ktoré následne spracuje a odovzdá späť do kotla, ktorý reguluje teplotu vody na čo najefektívnejšiu úroveň. Vďaka informáciám získaným z termostatu OpenTherm sa moduluje výkon kotla, ktorý priebežne pridáva a uberá výkon podľa požadovaných a nameraných hodnôt. Výhodou je, že výkon kotla sa reguluje nielen podľa teploty v miestnosti, ale aj podľa teploty vody v systéme a ďalších veličín. Na rozdiel od toho bežný termostat ON/OFF spína kotol na 100 % výkonu alebo 0 % výkonu. OpenTherm tak zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady (účty za energiu) a zvyšuje životnosť kotla.

Termostat OpenTherm dokáže regulovať akýkoľvek kotol OpenTherm. Ak váš kotol nepodporuje technológiu OpenTherm alebo ju nechcete používať, môžete pripojiť termostat bez týchto kontaktov a jeho funkčnosť bude rovnaká ako pri termostate bez Opentherm. Termostaty s komunikáciou Opentherm teda môžete používať len so zapojením on/off bez regulácie Opentherm.

Ano, je potrebné vymeniť aj vysielaciu jednotku, ktorá je pripojená ku kotlu. Jednotka pôvodného zariadenia a nové zariadenie majú odlišné komunikačné protokoly alebo nie sú spárované.

Ano, termostaty s prednastavenými komfortnými a úspornými režimami umožňujú okrem pevne stanovených programov, ktoré nemožno meniť, aj niekoľko užívateľských nastavení režimov. Postup nájdete v návode na obsluhu konkrétneho modelu, napríklad termostatu P5611OT.

Termostat nepotrebuje samostatnú ochranu. Kotol musí byť chránený.

Kapilárne termostaty môžu prepínať z 0 °C. Ostatné majú systém proti zamrznutiu od 5 °C alebo 7 °C v závislosti od modelu.

Ak používate viacero termostatov, starý sa používa napríklad ako teplomer a nový je umiestnený na kotle, nebudú sa navzájom ovplyvňovať. Jednak kvôli spárovaniu, jednak kvôli rozdielnym komunikačným protokolom.

Nanešťastie, tento typ výrobku nemáme v našom predajnom sortimente.

Ano, pamätajú si to. Automaticky sa spárujú do 5 minút. Všetky termostaty v našom sortimente sa po výpadku prúdu samy spárujú a potom obnovia napájanie.

Táto správa môže znamenať nasledovné:

a. Nameraná teplota je mimo rozsahu (0 °C až 40 °C)
b. Snímač teploty je poškodený
Pokúste sa vymeniť batérie, iba alkalické batérie s napätím 1,5 V. Ak to nie je opravené, uplatnite reklamáciu.

Malo by pomôcť odpojiť termostat od kotla a znovu ho pripojiť. Ak by sa táto chyba vyskytovala častejšie, odporúčame zaslať tovar na diagnostiku v rámci záruky. 

Ak má radiátor prípojku termostatu, z ktorej vedie normálna zástrčka do zásuvky, potom áno (pripája sa na svorky NO/COM).

Drôtové termostaty vydávajú pri zapnutí zvuk. Bezdrôtové tiež, ale prijímacia jednotka je zvyčajne pri kotle ďalej od obytného priestoru, takže kliknutie nie je počuť v iných miestnostiach.

Dosah v otvorenom priestore je v rozmedzí 60-100 m, množstvo muriva znižuje dosah rádiového signálu. Vyberte podľa parametra "Dosah v otvorenom priestore". Dosah bezdrôtového termostatu nie je možné zvýšiť.

Nijaký z termostatov nedokáže automaticky spínať vykurovanie a časovať teplotu vody na základe tarify. Pravdepodobne by ste mohli použiť niektorý z programovateľných termostatov, v ktorom nastavíte vykurovanie na nižšiu teplotu v čase vysokej tarify.

Pre väčšinu kotlov je rozhodujúca odporová záťaž. Odporová záťaž je taká, pri ktorej nedochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, typicky odporové tepelné spotrebiče. Indukčná záťaž je taká, pri ktorej dochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, kde je oneskorenie prúdu za napätím. Indukčné záťaže sú napr. elektromotory, transformátory atď. Každý termostat má uvedené maximálne hodnoty spínanej záťaže (odporovej/induktívnej), závisí to od toho, čo chce zákazník, aby termostat spínal, a od hodnôt spínaných zariadení. Príklad: ak má kotol spínaný odpor 7 A, nemôžem použiť termostat, ktorý má maximálnu záťaž 6A.