Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Izbový programovateľný bezdrôtový OpenTherm termostat P5611OT

Izbový programovateľný bezdrôtový OpenTherm termostat P5611OT

Všeobecné číslo P5611OT
4x
zobraziť hodnotenie
5
4
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
25. 4. 2024 u Vás
82,95

Odporúčame dokúpiť

48,68
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Užitočný strážca tepla vášho domova

Vychutnajte si stabilnú a ideálnu teplotu v domácnosti v lete aj v zime. Už žiadne výkyvy teploty, len príjemné teplo bez obáv. Bezdrôtový izbový termostat so 6 prednastavenými a 3 užívateľsky nastaviteľnými programami sleduje ideálnu teplotu a riadi vykurovací systém a klimatizáciu vo dne aj v noci. Rozsah nastavenia teploty od 7 °C do 30 °C zaručuje príjemnú teplotu v lete aj v zime. Výhodou je jednoduché ovládanie a prehľadný podsvietený displej s veľkými číslicami a informáciami o aktuálnej a požadovanej teplote.

Regulácia pre vykurovací aj chladiaci systém

Ručný bezdrôtový termostat možno pripojiť k vykurovaciemu aj chladiacemu systému. V zime termostat udržiava optimálnu teplotu a nezapríčiňuje nákladné prehriatie. V horúcich letných dňoch sa termostat postará o chladenie bez nepríjemných teplotných šokov. Užívajte si pocit dokonalého pohodlia po celý rok.

Nastavenie teploty od 7 °C do 30 °C

Už žiadne teplotné šoky, behanie ku kotlu a nákladné dohrievanie - termostat udržiava ideálnu teplotu za vás. Vytvorte si v miestnosti príjemnú teplotu, aby ste sa cítili čo najlepšie. Pre optimálnu teplotu jednoducho vyberte teplotu v rozsahu 7 °C až 30 °C na termostate, ktorý možno nastaviť v krokoch po 0,2 °C. Na displeji potom môžete vidieť, či nastavená teplota zodpovedá skutočnej teplote v miestnosti.

Čistý podsvietený displej

Vďaka veľkým čísliciam na displeji ľahko uvidíte aktuálnu a nastavenú teplotu, čo ocenia nielen tí, ktorých zrak už nie je úplne dobrý. Displej vyniká jasnosťou a výrazným podsvietením. Podsvietený displej uľahčuje ovládanie termostatu v tme alebo pri slabom osvetlení.

Rozsah do 100 m

Bezdrôtové pripojenie spínacej a riadiacej jednotky v dosahu 100 m umožňuje použitie termostatu vo väčších priestoroch - rodinných domoch, bytoch či kanceláriách. Dosah medzi riadiacou a spínacou jednotkou je max. 100 m na voľnom priestranstve. Vo vnútorných priestoroch môže byť dosah znížený, pretože signálu bránia steny alebo iné prekážky.
Súprava má tzv. samostatnú funkciu učenia - termostat má schopnosť generovať vlastný párovací kód, ktorý potom prijímač prijme a uloží do svojej pamäte. Zostavu možno rozšíriť až na 6 prijímačov, čo je vhodné na ovládanie IR panelov.

Open Therm

Termostat môžete pripojiť ku kotlu, ktorý podporuje komunikáciu OpenTherm. Výhodou je regulácia výkonu kotla nielen podľa teploty v miestnosti, ale aj podľa teploty vody v systéme alebo iných premenných. Prepínanie sa vykonáva pomocou OT aj pomocou relé. Väčšina termostatov má buď len výstup OT, alebo reléový výstup. Termostat Emos P5611OT má obidva výstupy na pripojenie ku kotlu.
Termostat zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému prostredníctvom regulácie OT, znižuje náklady a jednoducho sa inštaluje.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P5611OT
Produktové číslo 2101309000
EAN 8592920098028
typ ovládania programovateľný elektronický izbový termostat
typ termostatu bezdrôtový s OpenTherm komunikáciou
druh regulácie vykurovací a chladiaci systém
nastavenie teploty 7 ° C až 30 ° C, po 0,2 ° C
typ nastavenia teploty komfortná a úsporná teplota
nastaviteľný rozptyl teploty 0,1 °C, 0,2 °C, 0,5 °C, 1,0 °C
meranie teploty 0 °C až 40 °C, rozlíšenie 0,2 °C
dĺžka kapilárneho čidla neuvádza sa
počet programov 6 + 3 užívateľsky nastaviteľné
funkcia ON/OFF áno
podsvietený displej áno
spínanie 230 V AC alebo beznapäťové
farba biela
dosah vo voľnom priestore 100 m
ochrana proti zamrznutiu áno
napájanie prijímača 230 V AC
funkcia prázdniny nie
funkcia Set-back nie
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
napájanie neuvádza sa
napájanie brány neuvádza sa
napájanie vysielača 2× 1,5 V AA (súčasťou balenia)
pracovná frekvencia 868 MHz
súčasť balenia neuvádza sa
spínaná záťaž 16 A odporovo, 5 A induktívne
kalibrácia teploty áno
protokol
rozmer vysielača 23 × 97 × 122 mm
rozmer prijímača 37 × 115 × 91 mm
rozmer brány neuvádza sa
rozmer neuvádza sa
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
4 hodnotenie

 • 70%
  Miloš
  Objednané 23. 2. 2024
 • 100%
  Ivan
  Objednané 18. 11. 2023
  Maximálne som spokojný, na výstupe spojil som ho paralelne s Euro termostat 900 ktorý má drôtovú komunikáciu, ktorý som pripojil na reguláciu plynového kotla ešte v r. 1996. Aj naši mladí, bývajúci na poschodí sú teraz spokojní, že si môžu regulovať kotol sami. Len uvidíme čo nám po sezóne vyúčtuje SPP??
 • 100%
  Alexander Toma
  Objednané 13. 10. 2022
  Perfektne pracuje, taka bola moja predstava. Jednoznacne lepsie ako predchdzajuci model.
 • 100%
  Jozef
  Objednané 29. 5. 2022
  Spokojnosť,overená značka.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Technicky je to možné, bude reagovať na jeden vysielač.


Táto možnosť neprichádza do úvahy.

Termostatom, pri ktorom je možné prostredníctvom riadiacej jednotky ovládať viacero prijímačov (až 6), je súprava P5611OT.2R. Vďaka funkcii samoučenia má termostat možnosť vygenerovať vlastný párovací kód, ktorý si potom každý jednotlivý prijímač uloží do pamäte.

Pre modely P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatné majú pevnú hysterézu.

To je možné vďaka programovateľným termostatom, ktoré umožňujú viacnásobné zmeny teploty. Pre každý deň môžete vybrať požadovanú teplotu a čas až 6 zmien teploty v závislosti od modelu termostatu. Je možné nastaviť režimy (nastavenie času a teploty) na jednotlivé dni, alebo na rozvrh od pondelka do piatku a samostatne od soboty do nedele, alebo na týždenný rozvrh od pondelka do nedele.

V prípade všetkých termostatov okrem tých, ktoré podporujú funkciu Opentherm, je komunikácia jednosmerná. Komunikácia prebieha rádiovou cestou (s protokolom OpenTherm aj s protokolom siete WiFi), takže murivo znižuje celkový dosah.

95 % kotlov používa nasledujúce beznapäťové pripojenie. Ak má kotol beznapäťové zapojenie, musí ho mať aj termostat.

OpenTherm je názov pre formu obojsmernej komunikácie medzi modulom kotla a termostatom. Termostat prijíma potrebné informácie, ktoré následne spracuje a odovzdá späť do kotla, ktorý reguluje teplotu vody na čo najefektívnejšiu úroveň. Vďaka informáciám získaným z termostatu OpenTherm sa moduluje výkon kotla, ktorý priebežne pridáva a uberá výkon podľa požadovaných a nameraných hodnôt. Výhodou je, že výkon kotla sa reguluje nielen podľa teploty v miestnosti, ale aj podľa teploty vody v systéme a ďalších veličín. Na rozdiel od toho bežný termostat ON/OFF spína kotol na 100 % výkonu alebo 0 % výkonu. OpenTherm tak zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady (účty za energiu) a zvyšuje životnosť kotla.

Termostat OpenTherm dokáže regulovať akýkoľvek kotol OpenTherm. Ak váš kotol nepodporuje technológiu OpenTherm alebo ju nechcete používať, môžete pripojiť termostat bez týchto kontaktov a jeho funkčnosť bude rovnaká ako pri termostate bez Opentherm. Termostaty s komunikáciou Opentherm teda môžete používať len so zapojením on/off bez regulácie Opentherm.

Ano, je potrebné vymeniť aj vysielaciu jednotku, ktorá je pripojená ku kotlu. Jednotka pôvodného zariadenia a nové zariadenie majú odlišné komunikačné protokoly alebo nie sú spárované.

Ano, termostaty s prednastavenými komfortnými a úspornými režimami umožňujú okrem pevne stanovených programov, ktoré nemožno meniť, aj niekoľko užívateľských nastavení režimov. Postup nájdete v návode na obsluhu konkrétneho modelu, napríklad termostatu P5611OT.

Termostat nepotrebuje samostatnú ochranu. Kotol musí byť chránený.

Kapilárne termostaty môžu prepínať z 0 °C. Ostatné majú systém proti zamrznutiu od 5 °C alebo 7 °C v závislosti od modelu.

Ak používate viacero termostatov, starý sa používa napríklad ako teplomer a nový je umiestnený na kotle, nebudú sa navzájom ovplyvňovať. Jednak kvôli spárovaniu, jednak kvôli rozdielnym komunikačným protokolom.

Nanešťastie, tento typ výrobku nemáme v našom predajnom sortimente.

Ano, pamätajú si to. Automaticky sa spárujú do 5 minút. Všetky termostaty v našom sortimente sa po výpadku prúdu samy spárujú a potom obnovia napájanie.

Táto správa môže znamenať nasledovné:

a. Nameraná teplota je mimo rozsahu (0 °C až 40 °C)
b. Snímač teploty je poškodený
Pokúste sa vymeniť batérie, iba alkalické batérie s napätím 1,5 V. Ak to nie je opravené, uplatnite reklamáciu.

Malo by pomôcť odpojiť termostat od kotla a znovu ho pripojiť. Ak by sa táto chyba vyskytovala častejšie, odporúčame zaslať tovar na diagnostiku v rámci záruky. 

Ak má radiátor prípojku termostatu, z ktorej vedie normálna zástrčka do zásuvky, potom áno (pripája sa na svorky NO/COM).

Drôtové termostaty vydávajú pri zapnutí zvuk. Bezdrôtové tiež, ale prijímacia jednotka je zvyčajne pri kotle ďalej od obytného priestoru, takže kliknutie nie je počuť v iných miestnostiach.

Dosah v otvorenom priestore je v rozmedzí 60-100 m, množstvo muriva znižuje dosah rádiového signálu. Vyberte podľa parametra "Dosah v otvorenom priestore". Dosah bezdrôtového termostatu nie je možné zvýšiť.

Nijaký z termostatov nedokáže automaticky spínať vykurovanie a časovať teplotu vody na základe tarify. Pravdepodobne by ste mohli použiť niektorý z programovateľných termostatov, v ktorom nastavíte vykurovanie na nižšiu teplotu v čase vysokej tarify.

Pre väčšinu kotlov je rozhodujúca odporová záťaž. Odporová záťaž je taká, pri ktorej nedochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, typicky odporové tepelné spotrebiče. Indukčná záťaž je taká, pri ktorej dochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, kde je oneskorenie prúdu za napätím. Indukčné záťaže sú napr. elektromotory, transformátory atď. Každý termostat má uvedené maximálne hodnoty spínanej záťaže (odporovej/induktívnej), závisí to od toho, čo chce zákazník, aby termostat spínal, a od hodnôt spínaných zariadení. Príklad: ak má kotol spínaný odpor 7 A, nemôžem použiť termostat, ktorý má maximálnu záťaž 6A.