Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Izbový manuálny bezdrôtový termostat P5614

Izbový manuálny bezdrôtový termostat P5614

Všeobecné číslo P5614
2x
zobraziť hodnotenie
5
2
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
17. 6. 2024 u Vás
68,95

Odporúčame dokúpiť

2,28 € s kódom: GP25
3,04
Skladom
Popis

Rozšírený popis

BEZDRÔTOVÝ TERMOSTAT MANUÁLNY P5614

Majte teplotu aj náklady na vykurovanie a chladenie pod kontrolou. Bezdrôtový izbový termostat reguluje vykurovací systém aj klimatizácia a stráži ideálnu teplotu za vás - v byte, dome i kancelárii. umožňuje nastavenie teploty od 5 °C do 35 °C a zaisťuje príjemnú klímu v lete aj v zime. Vďaka bezdrôtovému prevedeniu a dosahu až 100 m dovoľuje zmenu referenčnej miestnosti podľa potreby. Výhodou je prehľadný displej s veľkými číslicami a podsvietením, na ktorom vidíte mimo nastavenej teploty aj aktuálnu teplotu v miestnosti na škále od 0° C až do 40° C. Jednoduché a intuitívne ovládanie pomocou kolieska zvládne jednoducho celá rodina.

 

Regulácia pre vykurovací i chladiaci systém

Manuálny bezdrôtový termostat môžete napojiť na vykurovací systém i klimatizáciu. V zime tak termostat udržuje optimálnu teplotu a nedocháza k nákladnému a nezdravému prekurovaniu. V horúcich letných dňoch sa termostat postará o chladenie bez nepríjemných teplotných šokov. Doprajte si pocit dokonalej pohody po celý rok.

 

Nastavenie teploty od 5 °C do 35 °C

Vytvorte si doma alebo v kancelárii príjemný komfort podľa svojich predstáv. Stačí otočiť kolieskom a zvoliť teplotu v rozsahu od 5 °C do 35 °C. Vaša ideálna teplota je 20,5 °C? Žiadný problém! Na termostate môžete nastaviť teplotu už po 0,5 °C. Rozptyl teploty je ± 0,2 °C. Digitálny termostat meria tiež aktuálnu teplotu v miestnosti v rozmedzí 0 °C až 40 °C s presnosťou na 0,1 °C. Ochrana pred zamrznutím umožňuje používať termostat aj v objektoch, ktoré sa v zime nevykurujú.

 

Prehľadný displej s podsvietením

Vďaka veľkým čísliciam na displeji ľahko odčítate aktuálnu alebo nastavenú teplotu, čo ocenia nielen tí, ktorým už zrak dokonale neslúži. Displej vyniká prehľadnosťou a výrazným podsvietením. Podsvietenie displeja uľahčuje ovládanie termostatu aj v tme alebo v horších svetelných podmienkach.

 

Nadštandardný dosah až 100 metrov

Bezdrôtové prepojenie spínacej a ovládacej jednotky v dosahu 100 m umožňuje použitia termostatu vo väčších priestoroch – rodinných domoch, bytoch a kanceláriách. Dosah medzi ovládacou a spínacou jednotkou je max. 100 m v otvorenom priestore. Vo vnútorných priestoroch sa môže dosah zmenšiť, pretože signálu stoja v ceste steny alebo iné prekážky.

 

Bezdrôtové spojenie

Žiadne drôty a káble, stačí nadviazať signál medzi ovládacou a spínacou jednotkou. Signál je prenášaný rádiovo na frekvencii 868 MHz a prechádza aj murivom. Ako zistíte, či je spojenie funkčné? Pomôže vám jednoduchý test na spínacej jednotke. Spínaciu jednotku môžete premiestniť, zmeniť tak referenčnú miestnosť a zabezpečiť si dokonalý teplotný komfort podľa svojich potrieb.

 

Jednoduché ovládanie a moderný dizajn

Užívateľská prívetivosť a jednoduché ovládanie patrí k hlavným benefitom manuálneho termostatu. Nastaviť teplotu zvládnete aj bez opakovaného študovania návodu. Stačí otočiť kolieskom a zadať požadovanú teplotu s presnosťou na 0,5 °C.

Čisté línie, biela farba a jednoduchý design robia z termostatu kúsok, ktorý sa hodí do každého interiéru.

 

Napájanie na 2 batérie 1,5 V AAA

V balení získate tiež dva kusy batérií AAA pre napájanie termostatu. Ako spoznáte, či je potrebné batérie vymeniť? Upozorní vás indikátor stavu batérie. Súčasťou balenia sú aj dve skrutky a dve hmoždinky potrebné na uchytenie termostatu na stenu.

 
Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P5614
Produktové číslo 2101106010
EAN 8592920064016
typ ovládania manuálny elektronický izbový termostat
typ termostatu bezdrôtový
druh regulácie vykurovací a chladiaci systém
nastavenie teploty 5 ° C až 35 ° C, po 0,5 ° C
typ nastavenia teploty manuálne
nastaviteľný rozptyl teploty ±0,2 °C
meranie teploty 0 °C až 40 °C, rozlíšenie 0,1 °C
dĺžka kapilárneho čidla neuvádza sa
počet programov užívateľsky nastaviteľná teplota
funkcia ON/OFF áno
podsvietený displej áno
spínanie 230 V AC alebo beznapäťové
farba biela
dosah vo voľnom priestore 100 m
ochrana proti zamrznutiu áno
napájanie prijímača 230 V AC
funkcia prázdniny neuvádza sa
funkcia Set-back neuvádza sa
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
napájanie neuvádza sa
napájanie brány neuvádza sa
napájanie vysielača 2× 1,5 V AAA (súčasťou balenia)
pracovná frekvencia 868 MHz
súčasť balenia neuvádza sa
spínaná záťaž 16 A odporovo, 4 A induktívne
kalibrácia teploty áno
protokol
rozmer vysielača 28 × 120 × 77 mm
rozmer prijímača 26 × 86 × 86 mm
rozmer brány neuvádza sa
rozmer neuvádza sa
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
2 hodnotenie

 • 100%
  Rastislav
  Objednané 22. 10. 2023
  Ľahká ovládateľnosť, prehľadný a jednoduchý displej
 • 100%
  Jan
  Objednané 14. 4. 2023
  Všetko Super
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Ano, párovanie zostáva uložené a obnoví sa pri zlyhaní a opätovnom spustení systému.

Možno nainštalovať viacero termostatov. Ovládacia a spínacia jednotka sa musí spárovať pre každý termostat. Takto bude mať každá dvojica vlastný párovací kód a nebude sa navzájom rušiť.

Rozdiel teploty je 0,2 °C. Takže pri nastavení teploty 21 °C bude udržiavať teplotu v rozmedzí 20,8 °C až 21,2 °C. Požadovaná teplota v miestnosti sa nastavuje v krokoch po 0,5 °C.

0,2 °C je najmenšia odchýlka teploty, ktorú je možné nastaviť na našich termostatoch.
Príklad teploty nastavenej na 24 °C - zapne sa pri 23,8 a vypne pri 24,2.

P5614 je manuálny termostat bez možnosti programovania. Teplota sa nastavuje pomocou otočného voliča. Otáčaním doľava sa znižuje, otáčaním doprava sa zvyšuje.

Termostat má užívateľsky nastaviteľnú teplotu.

Nejedná sa o programovateľný termostat, pri ktorom by ste mohli zvoliť zapnutie v určitú hodinu, takže na displeji nie sú hodiny. Teplotu si jednoducho vyberiete otáčaním voliča.

Rozmery spínacej jednotky sú 87 mm/87 mm, rozstup otvorov je 59 mm.
Prijímač je určený na použitie v interiéri. IP20.
Balenie obsahuje prijímač a vysielač.

Termostatom, pri ktorom je možné prostredníctvom riadiacej jednotky ovládať viacero prijímačov (až 6), je súprava P5611OT.2R. Vďaka funkcii samoučenia má termostat možnosť vygenerovať vlastný párovací kód, ktorý si potom každý jednotlivý prijímač uloží do pamäte.

Pre modely P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatné majú pevnú hysterézu.

To je možné vďaka programovateľným termostatom, ktoré umožňujú viacnásobné zmeny teploty. Pre každý deň môžete vybrať požadovanú teplotu a čas až 6 zmien teploty v závislosti od modelu termostatu. Je možné nastaviť režimy (nastavenie času a teploty) na jednotlivé dni, alebo na rozvrh od pondelka do piatku a samostatne od soboty do nedele, alebo na týždenný rozvrh od pondelka do nedele.

V prípade všetkých termostatov okrem tých, ktoré podporujú funkciu Opentherm, je komunikácia jednosmerná. Komunikácia prebieha rádiovou cestou (s protokolom OpenTherm aj s protokolom siete WiFi), takže murivo znižuje celkový dosah.

95 % kotlov používa nasledujúce beznapäťové pripojenie. Ak má kotol beznapäťové zapojenie, musí ho mať aj termostat.

OpenTherm je názov pre formu obojsmernej komunikácie medzi modulom kotla a termostatom. Termostat prijíma potrebné informácie, ktoré následne spracuje a odovzdá späť do kotla, ktorý reguluje teplotu vody na čo najefektívnejšiu úroveň. Vďaka informáciám získaným z termostatu OpenTherm sa moduluje výkon kotla, ktorý priebežne pridáva a uberá výkon podľa požadovaných a nameraných hodnôt. Výhodou je, že výkon kotla sa reguluje nielen podľa teploty v miestnosti, ale aj podľa teploty vody v systéme a ďalších veličín. Na rozdiel od toho bežný termostat ON/OFF spína kotol na 100 % výkonu alebo 0 % výkonu. OpenTherm tak zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady (účty za energiu) a zvyšuje životnosť kotla.

Termostat OpenTherm dokáže regulovať akýkoľvek kotol OpenTherm. Ak váš kotol nepodporuje technológiu OpenTherm alebo ju nechcete používať, môžete pripojiť termostat bez týchto kontaktov a jeho funkčnosť bude rovnaká ako pri termostate bez Opentherm. Termostaty s komunikáciou Opentherm teda môžete používať len so zapojením on/off bez regulácie Opentherm.

Ano, je potrebné vymeniť aj vysielaciu jednotku, ktorá je pripojená ku kotlu. Jednotka pôvodného zariadenia a nové zariadenie majú odlišné komunikačné protokoly alebo nie sú spárované.

Ano, termostaty s prednastavenými komfortnými a úspornými režimami umožňujú okrem pevne stanovených programov, ktoré nemožno meniť, aj niekoľko užívateľských nastavení režimov. Postup nájdete v návode na obsluhu konkrétneho modelu, napríklad termostatu P5611OT.

Termostat nepotrebuje samostatnú ochranu. Kotol musí byť chránený.

Kapilárne termostaty môžu prepínať z 0 °C. Ostatné majú systém proti zamrznutiu od 5 °C alebo 7 °C v závislosti od modelu.

Ak používate viacero termostatov, starý sa používa napríklad ako teplomer a nový je umiestnený na kotle, nebudú sa navzájom ovplyvňovať. Jednak kvôli spárovaniu, jednak kvôli rozdielnym komunikačným protokolom.

Nanešťastie, tento typ výrobku nemáme v našom predajnom sortimente.

Ano, pamätajú si to. Automaticky sa spárujú do 5 minút. Všetky termostaty v našom sortimente sa po výpadku prúdu samy spárujú a potom obnovia napájanie.

Táto správa môže znamenať nasledovné:

a. Nameraná teplota je mimo rozsahu (0 °C až 40 °C)
b. Snímač teploty je poškodený
Pokúste sa vymeniť batérie, iba alkalické batérie s napätím 1,5 V. Ak to nie je opravené, uplatnite reklamáciu.

Malo by pomôcť odpojiť termostat od kotla a znovu ho pripojiť. Ak by sa táto chyba vyskytovala častejšie, odporúčame zaslať tovar na diagnostiku v rámci záruky. 

Ak má radiátor prípojku termostatu, z ktorej vedie normálna zástrčka do zásuvky, potom áno (pripája sa na svorky NO/COM).

Drôtové termostaty vydávajú pri zapnutí zvuk. Bezdrôtové tiež, ale prijímacia jednotka je zvyčajne pri kotle ďalej od obytného priestoru, takže kliknutie nie je počuť v iných miestnostiach.

Dosah v otvorenom priestore je v rozmedzí 60-100 m, množstvo muriva znižuje dosah rádiového signálu. Vyberte podľa parametra "Dosah v otvorenom priestore". Dosah bezdrôtového termostatu nie je možné zvýšiť.

Nijaký z termostatov nedokáže automaticky spínať vykurovanie a časovať teplotu vody na základe tarify. Pravdepodobne by ste mohli použiť niektorý z programovateľných termostatov, v ktorom nastavíte vykurovanie na nižšiu teplotu v čase vysokej tarify.

Pre väčšinu kotlov je rozhodujúca odporová záťaž. Odporová záťaž je taká, pri ktorej nedochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, typicky odporové tepelné spotrebiče. Indukčná záťaž je taká, pri ktorej dochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, kde je oneskorenie prúdu za napätím. Indukčné záťaže sú napr. elektromotory, transformátory atď. Každý termostat má uvedené maximálne hodnoty spínanej záťaže (odporovej/induktívnej), závisí to od toho, čo chce zákazník, aby termostat spínal, a od hodnôt spínaných zariadení. Príklad: ak má kotol spínaný odpor 7 A, nemôžem použiť termostat, ktorý má maximálnu záťaž 6A.