Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Meteostanice a budíky Meteostanice Domáca bezdrôtová meteostanica E6016

Domáca bezdrôtová meteostanica E6016

Všeobecné číslo E6016
2x
zobraziť hodnotenie
4.5
2
Doprava zadarmo . Odporúčané
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
25. 4. 2024 u Vás
114,90

Odporúčame dokúpiť

3,04
Skladom
12,50
Skladom
34,90
Skladom
5,76
Skladom
7,10
Skladom
1,54
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Profi bezdrôtová meteostanica E6016

Zaujíma vás, aká je aktuálna teplota u vás doma a vonku? Chystáte sa na výlet a chceli by ste vedieť, či bude svietiť slnko alebo bude pršať? Zaujíma vás vlhkosť vzduchu, rýchlosť vetra alebo snáď aktuálne fázy mesiaca? Už sa nemusíte riadiť podľa neistých predpovedí počasia od televíznych hlásateľov, ale môžete sa všetko potrebné dozvedieť rýchlo a z pohodlia domova vďaka profesionálnej bezdrôtovej meteostanici EMOS. Táto meteostanica na svojom LED podsvietenom displeji s rozmermi 168 x 93 mm však ukrýva o mnoho viac než len aktuálnu teplotu, vlhkosť, tlak a predpoveď počasia. Poďte sa s nami pozrieť na to, prečo sa ju oplatí mať doma.

Koľko je presne hodín? Aj túto otázku vám zodpovie meteostanice riadená rádiovým signálom DCF. Môžete sa teda spoľahnúť na to, že všade budete na minútu presne a iste vás tiež poteší skutočnosť, že pri zmene letného a zimného času sa čas prednastaví sám. Keď už hovoríme o čase, súčasťou meteostanice je aj možnosť nastavenia budíka s funkciou opakovaného budenia. Meteostanica umožňuje nastaviť aj časové pásmo, dátum a je vybavená praktickým kalendárom.

Bezdrôtové čidlo zrážok a vetra

Majte počasie pod kontrolou na 100% aj vďaka bezdrôtovému čidlu zrážok a vetra, ktoré je súčasťou meteostanice. Vďaka tomuto praktickému pomocníkovi budete môcť na displeji sledovať hodnoty rýchlosti vetra a úhrn zrážok.

Aktuálne počasie ako na dlani

Ako už sme naznačili vyššie, prístroj dokáže zmerať vonkajšiu teplotu v rozmedzí od -30 °C až +60 °C s rozlíšením 0,1 °C a vnútornú teplotu v rozmedzí -10 °C až +50 °C s rozlíšením 0,1 °C. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia jednotky teploty z °C na °F. Čo sa týka vlhkosti, na prehľadnom farebnom displeji sa zobrazuje vonkajšia aj vnútorná vlhkosť v rozmedzí od 1 % až 99 % RV s rozlíšením 1 %.

Predpovedá a pamätá si

Profi meteostanica EMOS však nezobrazuje len aktuálne počasie, jej veľkou prednosťou je predpoveď počasia v rámci niekoľkých nasledujúcich hodín, aj to, že zaznamenáva dôležité údaje, ku ktorým patrí napríklad maximálna alebo minimálna teplota. Meteostanici nechýba ani ukazovateľ trendu vývoja teplôt a relatívnej vlhkosti a ďalším benefitom je funkcia teplotnej výstrahy, vďaka ktorej budete vopred pripravení na nepriazeň počasia. A to stále nie je všetko, neoddeliteľnou súčasťou meteostanice je aj barometer, vďaka ktorému budete mať prehľad o atmosférickom tlaku.

Napojenie až na 3 senzory s dosahom až 100 metrov

Meteostanica je dodávaná s vonkajším čidlom (senzorom), ktoré s ňou dokáže komunikovať až na vzdialenosť 100 metrov. Čo vás iste poteší, je aj to, že môžete k meteostanici napojiť až 3 čidlá a mať tak dokonalý prehľad o počasí na celom svojom pozemku. Snímače sú napájané štyrmi 1,5 V AA batériami a stanica primárne sieťovým adaptérom (možno však do nej vložiť tri batérie 1,5 V AAA, ktoré zabezpečia, že pri výpadku prúdu ostanú uchované hodnoty merané meteostanicou). Batérie nie sú súčasťou balenia.

Dotykový VA displej

Medzi benefity profi meteostanice bezpochyby patrí aj špičkový dotykový VA displej, ktorý sa môže pochváliť vysokým pozorovacím uhlom.

Ultratenké prevedenie hlavnej stanice

Meteostanica je navrhnutá tak, aby bola nielen čo najpraktickejšia, ale aby sa tiež premenila na dizajnový kúsok každého interiéru. A o tom, že sa to tejto meteostanici naozaj podarilo, svedčí elegantný vzhľad, za ktorý vďačí ultratenkému prevedeniu hlavnej stanice. Meteostanicu môžete pomocou stojančeka umiestniť na poličku alebo skrinku, alebo ju jednoducho pripevniť na stenu.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo E6016
Produktové číslo 2606164000
EAN 8592920081235
sieťový adaptér áno, 5 V DC/300 mA (súčasťou balenia)
možné ďalšie čidlo až 3 snímače teploty a vlhkosti (E06018), 1 snímač anemometer (E06016)
dosah snímača až 100 m
barometer áno
veľkosť displeja 168 × 93 mm
projekcia nie
možnosť zavesenia na stenu áno
drôtová sonda k čidlu nie
vonkajšia teplota -30 °C až +60 °C, rozlíšenie 0,1 °C
vonkajšia vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
predpoveď počasia áno
hodiny riadené DCF signálom
min. a max. teplota áno
trvalé podsvietenie áno
fázy mesiaca áno
dátum áno
trend tlaku áno
napájanie stanice 3× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
prevedenie teplomera bezdrôtové
kalendár áno
vnútorná teplota -10 °C až +50 °C, rozlíšenie 0,1 °C
zrážkomer áno
trend teploty áno
LED podsvietenie displeja áno
korekcia nadmorskej výšky áno
farebný displej (black mask) podsvietený nie
12/24 formát času áno
napájanie čidla 4× 1,5 V AA (nie sú súčasťou balenia)
budík áno, 2×
vnútorná vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
anemometer áno
teplotná výstraha áno
časové pásma áno
produkt metestanica
opakované budenie áno
elektronické plošné podsvietenie áno
možnosť nastavenia jednotky teploty °C/°F °C/°F
prenosová frekvencia 433 MHz
rozmer hlavnej jednotky 17 × 192 × 127 mm
rozmer čidla 250 × 160 × 100 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (90%)
2 hodnotenie

 • 100%
  Peter
  Objednané 12. 2. 2023
  Spokojnosť s výrobkom.
 • 80%
  Peter
  Objednané 29. 10. 2022
  Produkt za danú cenu veľmi dobrý, pre homemade riešenie meteostanice ideálne riešenie.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Anenometer je funkčný len pod kanálom číslo 1. Kanály číslo 2 a 3 slúžia len na informácie o vonkajšej teplote a vlhkosti. Skontrolujte správne párovanie.

Zelený text v preklade: šípka s trojuholníkom označuje aktuálny smer vetra.
Červený text: šípka bez trojuholníka sa používa pri doplnkovej inštalácii, pri prvom spustení sa používala na označenie smeru vetra.

Merač sily vetra a snímač teploty sú plastové.
E6016 - farebný displej, samostatný senzor zrážok a anemometer, možnosť pripojenia až 3 senzorov teploty a vlhkosti, nepodporuje mobilnú aplikáciu.

Snímač teploty a tlaku sa nachádza vo vrtuli. Náhradný snímač si môžete vybrať E06016.

Umiestnenie senzora:

- Umiestnite všetky jednotky vedľa seba. Meteostanica automaticky lokalizuje signál zo snímačov do 3 minút. Ak sa zo snímačov nenájde žiadny signál, stlačením dlhého tlačidla na meteostanici zopakujte vyhľadávanie a stlačte tlačidlo TX na snímači.

- Na zabezpečenie správneho merania musia byť snímač teploty/vlhkosti/svetla a snímač zrážok umiestnené vyššie nad povrchom (min. 1,5 m) na vodorovnom povrchu a mimo budov a stavieb. Oba snímače musia byť pevne priskrutkované, aby sa zabránilo ich poškodeniu. Najprv priskrutkujte montážnu dosku k rovnému povrchu a potom priskrutkujte montážnu tyč do montážnej dosky, ku ktorej priskrutkujete snímač teploty/vlhkosti/svetla. Vietor musí voľne prúdiť okolo snímača vetra zo všetkých smerov. Uistite sa, že sa ukazovateľ smeru vetra a vrtuľa na meranie rýchlosti vetra môžu voľne otáčať. Podľa zabudovaného kompasu musí šípka severu (N) v skutočnosti ukazovať na sever. V opačnom prípade sa vždy nesprávne zobrazí smer, z ktorého vietor fúka. Po výbere vhodného miesta sa pred inštaláciou uistite, že hlavná stanica je v dosahu snímačov. V zastavaných oblastiach môže dosah senzorov rýchlo klesnúť.

- Senzory neumiestňujte na kovové predmety, pretože sa zníži ich prenosový dosah

Temperatúrne limity možno nastaviť samostatne až pre 3 snímače vonkajšej teploty. Keď je aktivovaný limit minimálnej alebo maximálnej teploty, zobrazí sa ikona (min) alebo (max); keď je deaktivovaná, zmizne.

Ďalší postup a nastavenia nájdete v časti s pokynmi: Nastavenie maximálnych a minimálnych teplotných limitov

Senzor odosiela údaje každú minútu.

Zariadenie nepodporuje mobilnú aplikáciu.

Batérie by sa mali používať alkalické (nenabíjacie) 1,5 V. Ak sa situácia s týmito batériami zopakuje, je najlepšie zariadenie vrátiť.

Dodatočný snímač je možné zakúpiť pod označením E06018.
Pri snímači zrážok voda okamžite odteká. Preto nie je potrebné ho na zimu schovávať, ale len udržiavať odtokové otvory čisté.
Históriu zrážok možno prepínať, každé časové obdobie zostane zobrazené 10 sekúnd, potom sa automaticky vráti na celkový stav. Nemožno zmeniť. Opravené.

Anemometer funguje len na kanáli 1.

Odporúča sa zmerať napätie v batériách, prípadne ich vymeniť - nepoužívajte 1,2V nabíjateľné batérie.

Vrtuľa sa musí nepretržite otáčať minimálne 1 minútu, aby sa na displeji zobrazil údaj o rýchlosti.

Doporučujeme tiež nasledujúce:

- Vyberte batérie zo snímača a znovu aktivujte režim párovania na meteorologickej stanici.

Ak stanica zobrazuje údaj o teplote/vlhkosti, znamená to, že zachytila signál z cudzieho snímača - v tomto prípade je potrebné spárovať snímač so stanicou v miestnosti, kam signál z cudzieho snímača "nedosiahne", napr. v pivnici.

- Najprv spárujte a potom umiestnite snímač von.

Snímač môže byť tiež chybný - reklamovať.

Pokúste sa vymeniť batérie (len alkalické), resetovať zariadenie, znovu spárovať a prípadne v inej miestnosti (spárovanie je automatické do 3 minút). Takto sa domnievame, že bol zachytený ďalší snímač. Vzdialenosť teplomera alebo snímača od rušivých zdrojov, ako sú počítačové monitory alebo televízory, by mala byť aspoň 2 metre. Skontrolujte, či sa teplomer alebo snímač nenachádza v blízkosti kovových predmetov.

Hlásenie HH indikuje meranie teploty mimo maximálneho rozsahu. Správa LL alebo LO je mimo najnižšieho rozsahu - môže ísť o poškodenie externého snímača. Ak sa tento jav vyskytne aj po výmene batérií, odporúčame reklamáciu.

Nanešťastie, pri každej meteorologickej stanici/termometri sa vždy vyskytne určitý rozdiel v presnosti merania teploty a vlhkosti. Ak chcete mať 100 % presný prístroj, odporúčam kalibrovaný teplomer + profesionálne kalibrovaný každé 2 roky.

Odporúčame vám obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou. 

Snímače majú zvyčajne stupeň krytia IP44, ktorý je odolný proti striekajúcej vode (dažďu). Vždy je však lepšie, ak je senzor zakrytý nejakou strieškou.
1. používajte vhodné batérie (alkalické), skontrolujte polaritu, / 2. prekážky medzi tlačidlom a prijímačom ( železo a betón výrazne skracujú vzdialenosť / 3. neumiestňujte snímač na kovové konštrukcie (parapety) / 4. Odporúčame dôkladne si prečítať návod a dodržiavať ho.
Ak je prístroj napájaný len batériami, displej po chvíli zhasne (nie sú viditeľné žiadne údaje, je potrebné stlačiť tlačidlo SNOOZE/LIGHT) alebo bude displej tým menej čitateľný, čím nižšia bude úroveň napätia batérií. Okrem toho nie je možné aktivovať režim trvalého podsvietenia. Ak je napájanie zo siete, podsvietenie displeja sa automaticky nastaví na trvalé. Opakovaným stláčaním tlačidla SNOOZE/LIGHT možno nastaviť 4 režimy podsvietenia (vypnuté - maximálna úroveň - stredná úroveň - nízka úroveň). Vložené batérie slúžia len ako záloha nameraných alebo nastavených údajov. Ak nie sú vložené batérie a je odpojená elektrická sieť, všetky údaje sa stratia.

Nastavenie času pomocou DCF je popísané v príručke. Ak sa pri prvej inštalácii nepodarí prijímať signál DCF, skúste zmeniť umiestnenie snímača, ktorý prijíma signál DCF. Keďže prenos signálu DCF môže byť ovplyvnený aktuálnym počasím, odporúčam nastaviť čas manuálne a hodiny sa nastavia na presný čas, keď sa prijme signál DCF. Signál DCF je najsilnejší počas "vysielacieho pokoja", t. j. medzi 2. a 3. hodinou v noci. Vysielač DCF sa nachádza v Nemecku, takže môžete skúsiť nastaviť smer na západ.
Môžete sa pokúsiť umiestniť stanicu čo najbližšie k oknu.
Ale ak žijete v husto zastavanej oblasti, kde dochádza k rušeniu inými elektrickými spotrebičmi, signál DCF nemusíte bohužiaľ vôbec zachytiť.

Príjem DCF sa aktivuje automaticky. Nie je možné ho ručne aktivovať alebo deaktivovať.
Na severnej strane mimo priameho slnečného svetla.
Áno, môžete. Odporúčame filtrovať meteorologické stanice s parametrom permanentné podsvietenie = ÁNO.

Je to: 

E5018

E5059

E8835

Áno, môžete. Niektoré výrobky sa dajú zavesiť, iné postaviť. Tie odporúčame filtrovať pomocou parametra - wall hanging=YES.
Pokles alebo nárast tlaku počas nastavovania výšky bol pravdepodobne spôsobený algoritmom stanice a jej počiatočným zaťažením. Na čo najpresnejšie meranie tlaku je potrebný ustálený stav počas 24 hodín.

Nemáme k dispozícii produkt GSM. Ak by ste boli schopní zabezpečiť pripojenie wifi, je možné použiť produkt E5059.
Výstup ide do mobilného telefónu pomocou aplikácie. Z aplikácie ho môžete exportovať aj do e-mailu.

Na základe atmosférického tlaku.

Záleží na tom, kde sa senzor nachádza. Ak je umiestnený vonku, sníma len vonkajšiu teplotu. Vnútornú teplotu sníma samotná meteorologická stanica.

Nie je viditeľný, pretože zobrazuje NOV, pozri návod.

Zobrazenie znamená, že na meteorologickej stanici nie je viditeľný obrys, takže fáza mesiaca akoby zmizla.


Ve väčšine snímačov sa tesnenie nepoužíva, je navrhnuté tak, aby nebolo potrebné. To sa vykonáva vo forme drážky, do ktorej zapadá tmel.

Všeobecne by mal byť snímač umiestnený pod okennou rímsou, pod strieškou, aby sa zabránilo priamemu dažďu alebo snehu.

Ak je rozdiel väčší ako 2 °C, môžete ho reklamovať alebo vrátiť do 14 dní, ak ste ho kúpili prostredníctvom obchodu.
Každá meteorologická stanica má však presnosť ±2 °C alebo viac.
Ak chcete mať 100 % presné údaje, museli by ste pravidelne kalibrovať každý senzor a stanicu (platená služba). V tomto prípade odporúčame obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou. 

Nanešťastie, naše meteorologické stanice nie sú schopné upozorniť na vlhkosť signálom.

Zariadenie je možné používať v/na. Ak umiestnite celý snímač von - meria vonkajšiu teplotu a vlhkosť. Ak necháte snímač v miestnosti a pretiahnete drôt cez okno von - bude merať vonkajšiu teplotu, ale vnútornú vlhkosť.
Drôt je teplotná sonda, ak ju prerežete alebo inak poškodíte, prestane merať teplotu.