Úvod Meteostanice a budíky Meteostanice Domáca bezdrôtová meteostanica E6016

Domáca bezdrôtová meteostanica E6016

Všeobecné číslo E6016
zobraziť hodnotenie
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
1. 2. 2023 u Vás
109,90
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

2,95
Skladom
2,95
Skladom
12,90
Skladom
12,80
Skladom
35,95
Nie je skladom
Popis

Rozšírený popis

Bezdrôtová meteorologická stanicaProfi E6016

Pýtate sa, aká je aktuálna teplota doma a vonku? Chystáte sa na výlet a chcete vedieť, či bude svietiť slnko alebo pršať? Chcete zistiť vlhkosť vzduchu, rýchlosť vetra alebo aktuálnu fázu mesiaca? Už nemusíte sledovať neisté predpovede počasia televíznych moderátorov, ale všetko, čo potrebujete vedieť, môžete zistiť rýchlo a z pohodlia domova pomocou profesionálnej bezdrôtovej meteorologickej stanice EMOS. Táto meteostanica však na svojom LED podsvietenom displeji s rozmermi 168 x 93 mm skrýva oveľa viac než len aktuálnu teplotu, vlhkosť, tlak a predpoveď počasia. Pozrite sa s nami, prečo sa oplatí mať ho doma.

 

Ktorý čas presne je? Na túto otázku vám odpovie aj meteorologická stanica riadená rádiovým signálom DCF. Preto sa môžete spoľahnúť, že čas bude všade na minútu presný, a určite vás poteší aj to, že sa čas pri zmene letného a zimného času sám vynuluje. Keď už hovoríme o čase, meteostanica obsahuje aj možnosť nastavenia budíka s funkciou opakovaného budenia. Meteostanica umožňuje nastaviť aj časové pásmo, dátum a je vybavená praktickým kalendárom.

 

Bezdrôtový senzor zrážok a vetra

Majte 100 % kontrolu nad počasím vďaka bezdrôtovému senzoru zrážok a vetra, ktorý je súčasťou meteostanice. Pomocou tohto praktického pomocníka budete môcť na displeji sledovať hodnoty rýchlosti vetra a zrážok.

 

Aktuálne počasie na dlani

Ako už bolo spomenuté, zariadenie dokáže merať vonkajšiu teplotu od -30 °C do +60 °C s rozlíšením 0,1 °C a vnútornú teplotu od -10 °C do +50 °C s rozlíšením 0,1 °C. Samozrejme, jednotku teploty možno nastaviť od °C do °F. Pokiaľ ide o vlhkosť, prehľadný farebný displej zobrazuje vonkajšiu a vnútornú vlhkosť od 1 % do 99 % relatívnej vlhkosti s rozlíšením 1 %.

 

Predpovedá a pamätá si

Meteostanica EMOS profi nezobrazuje len aktuálne počasie, jej veľkou výhodou je však predpoveď počasia v najbližších hodinách a skutočnosť, že zaznamenáva dôležité údaje, napríklad maximálnu alebo minimálnu teplotu. Meteostanica je vybavená aj indikátorom vývoja teploty a relatívnej vlhkosti a ďalšou výhodou je funkcia upozornenia na teplotu, ktorá vám pomôže pripraviť sa na nepriaznivé počasie vopred. A to nie je všetko, neoddeliteľnou súčasťou meteostanice je barometer, ktorý vás bude informovať o atmosférickom tlaku.

 

Pripojenie až k 3 snímačom s dosahom do 100 metrov

Meteostanica sa dodáva s vonkajším snímačom, ktorý s ňou môže komunikovať až do vzdialenosti 100 metrov. Určite vás poteší, že k meteostanici môžete pripojiť až 3 senzory a mať dokonalý prehľad o počasí na celom pozemku. Senzory sú napájané štyrmi 1,5 V batériami AA a stanica je primárne napájaná sieťovým adaptérom (je však možné vložiť tri 1,5 V batérie AAA, aby sa zabezpečilo zachovanie hodnôt nameraných meteorologickou stanicou v prípade výpadku napájania). Batérie nie sú súčasťou balenia.

 

Dotykový VA displej

Prednosťou profesionálnej meteostanice je nepochybne špičkový dotykový VA displej, ktorý sa môže pochváliť vysokým pozorovacím uhlom.

 

Štíhly dizajn hlavnej stanice

Meteorologická stanica je navrhnutá tak, aby bola nielen čo najpraktickejšia, ale aby sa stala aj dizajnovým kúskom každého interiéru. O tom, že sa to tejto meteorologickej stanici podarilo, svedčí aj jej elegantný vzhľad, ktorý je výsledkom ultratenkého dizajnu hlavnej stanice. Pomocou stojana môžete meteostanicu umiestniť na policu alebo skrinku, prípadne ju jednoducho pripevniť na stenu.

 
Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo E6016
Produktové číslo 2606164000
EAN 8592920081235
sieťový adaptér áno, 5 V DC/300 mA (súčasťou balenia)
možné ďalšie čidlo až 3 snímače teploty a vlhkosti (E06018), 1 snímač anemometer (E06016)
dosah snímača až 100 m
barometer áno
veľkosť displeja 168 × 93 mm
projekcia nie
možnosť zavesenia na stenu áno
drôtová sonda k čidlu nie
vonkajšia teplota -30 °C až +60 °C, rozlíšenie 0,1 °C
vonkajšia vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
predpoveď počasia áno
hodiny riadené DCF signálom
min. a max. teplota áno
trvalé podsvietenie áno
fázy mesiaca áno
dátum áno
trend tlaku áno
napájanie stanice 3× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
prevedenie teplomera bezdrôtové
kalendár áno
vnútorná teplota -10 °C až +50 °C, rozlíšenie 0,1 °C
zrážkomer áno
trend teploty áno
LED podsvietenie displeja áno
korekcia nadmorskej výšky áno
farebný displej (black mask) podsvietený nie
12/24 formát času áno
napájanie čidla 4× 1,5 V AA (nie sú súčasťou balenia)
budík áno, 2×
vnútorná vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
anemometer áno
teplotná výstraha áno
časové pásma áno
produkt metestanica
opakované budenie áno
elektronické plošné podsvietenie áno
možnosť nastavenia jednotky teploty °C/°F °C/°F
prenosová frekvencia 433 MHz
rozmer hlavnej jednotky 17 × 192 × 127 mm
rozmer čidla 250 × 160 × 100 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (80%)
1 hodnocení

  • 80%
    Peter
    Objednané 29. 10. 2022
    Produkt za danú cenu veľmi dobrý, pre homemade riešenie meteostanice ideálne riešenie.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Súbory na stiahnutie

Súbory na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ

FAQ – časté otázky

Anenometer je funkčný len pod kanálom číslo 1. Kanály číslo 2 a 3 slúžia len na informácie o vonkajšej teplote a vlhkosti. Skontrolujte správne párovanie.

Zelený text v preklade: šípka s trojuholníkom označuje aktuálny smer vetra.
Červený text: šípka bez trojuholníka sa používa pri doplnkovej inštalácii, pri prvom spustení sa používala na označenie smeru vetra.

Merač sily vetra a snímač teploty sú plastové.
E6016 - farebný displej, samostatný senzor zrážok a anemometer, možnosť pripojenia až 3 senzorov teploty a vlhkosti, nepodporuje mobilnú aplikáciu.

Snímač teploty a tlaku sa nachádza vo vrtuli. Náhradný snímač si môžete vybrať E06016.

Umiestnenie senzora:

- Umiestnite všetky jednotky vedľa seba. Meteostanica automaticky lokalizuje signál zo snímačov do 3 minút. Ak sa zo snímačov nenájde žiadny signál, stlačením dlhého tlačidla na meteostanici zopakujte vyhľadávanie a stlačte tlačidlo TX na snímači.

- Na zabezpečenie správneho merania musia byť snímač teploty/vlhkosti/svetla a snímač zrážok umiestnené vyššie nad povrchom (min. 1,5 m) na vodorovnom povrchu a mimo budov a stavieb. Oba snímače musia byť pevne priskrutkované, aby sa zabránilo ich poškodeniu. Najprv priskrutkujte montážnu dosku k rovnému povrchu a potom priskrutkujte montážnu tyč do montážnej dosky, ku ktorej priskrutkujete snímač teploty/vlhkosti/svetla. Vietor musí voľne prúdiť okolo snímača vetra zo všetkých smerov. Uistite sa, že sa ukazovateľ smeru vetra a vrtuľa na meranie rýchlosti vetra môžu voľne otáčať. Podľa zabudovaného kompasu musí šípka severu (N) v skutočnosti ukazovať na sever. V opačnom prípade sa vždy nesprávne zobrazí smer, z ktorého vietor fúka. Po výbere vhodného miesta sa pred inštaláciou uistite, že hlavná stanica je v dosahu snímačov. V zastavaných oblastiach môže dosah senzorov rýchlo klesnúť.

- Senzory neumiestňujte na kovové predmety, pretože sa zníži ich prenosový dosah

Temperatúrne limity možno nastaviť samostatne až pre 3 snímače vonkajšej teploty. Keď je aktivovaný limit minimálnej alebo maximálnej teploty, zobrazí sa ikona (min) alebo (max); keď je deaktivovaná, zmizne.

Ďalší postup a nastavenia nájdete v časti s pokynmi: Nastavenie maximálnych a minimálnych teplotných limitov

Senzor odosiela údaje každú minútu.

Zariadenie nepodporuje mobilnú aplikáciu.

Batérie by sa mali používať alkalické (nenabíjacie) 1,5 V. Ak sa situácia s týmito batériami zopakuje, je najlepšie zariadenie vrátiť.

Dodatočný snímač je možné zakúpiť pod označením E06018.
Pri snímači zrážok voda okamžite odteká. Preto nie je potrebné ho na zimu schovávať, ale len udržiavať odtokové otvory čisté.
Históriu zrážok možno prepínať, každé časové obdobie zostane zobrazené 10 sekúnd, potom sa automaticky vráti na celkový stav. Nemožno zmeniť. Opravené.

Anemometer funguje len na kanáli 1.

Odporúča sa zmerať napätie v batériách, prípadne ich vymeniť - nepoužívajte 1,2V nabíjateľné batérie.

Vrtuľa sa musí nepretržite otáčať minimálne 1 minútu, aby sa na displeji zobrazil údaj o rýchlosti.

Doporučujeme tiež nasledujúce:

- Vyberte batérie zo snímača a znovu aktivujte režim párovania na meteorologickej stanici.

Ak stanica zobrazuje údaj o teplote/vlhkosti, znamená to, že zachytila signál z cudzieho snímača - v tomto prípade je potrebné spárovať snímač so stanicou v miestnosti, kam signál z cudzieho snímača "nedosiahne", napr. v pivnici.

- Najprv spárujte a potom umiestnite snímač von.

Snímač môže byť tiež chybný - reklamovať.