Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod Meteostanice a budíky Meteostanice Domáca bezdrôtová meteostanica E5111

Domáca bezdrôtová meteostanica E5111

Všeobecné číslo E5111
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
22. 7. 2024 u Vás
63,50
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

13,90
Skladom
13,70
Skladom
1,15 € s kódom: GP25
1,54
Skladom
4,32 € s kódom: GP25
5,76
Skladom
5,32 € s kódom: GP25
7,10
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Sledujte predpoveď počasia

Aké bude dnes počasie? To je otázka, ktorá napadne každého, keď sa ráno oblieka. Ak nechcete tráviť čas hľadaním alebo sledovaním predpovedí, ktoré sú veľmi premenlivé, bezdrôtová domáca meteostanica E5111 by nemala uniknúť vašej pozornosti. Domáca meteorologická stanica bude samozrejme merať všetky základné veličiny: teplotu, vlhkosť, tlak. Inteligentné zariadenie vám však vďaka mnohým funkciám odpovie na oveľa viac otázok!

Vždy správny čas

Funkcia DCF (automatické nastavenie času) zaručuje, že meteostanica vždy ukazuje správny čas. Toto nie je potrebné upravovať ani pri zmene letného/zimného času. Len si spomeňte na všetky hodiny a spotrebiče, ktoré musíte pri každej zmene času nastavovať znova a znova... Meteostanica vám tiež umožňuje nastaviť správne časové pásmo.

Praktické a štýlové v jednom

Elegantný dizajn s veľkým, ľahko čitateľným displejom je kombinácia, vďaka ktorej túto meteostanicu nemožno prehliadnuť. Vhodný je do všetkých priestorov, nielen do domácnosti, ale aj do kancelárie atď.

Všetky údaje a dáta lepšie uvidíte zo všetkých strán vďaka takzvanému komfortnému pohľadu, teda širokému pozorovaciemu uhlu. Ideálne umiestnenie bezdrôtovej stanice zabezpečuje možnosť zavesenia na stenu alebo postavenia na stôl. To ponúka množstvo miest na inštaláciu meteorologickej stanice a čo najlepšie využitie všetkých jej funkcií.

Aktuálne počasie a spoľahlivá predpoveď

Meteorologická stanica meria vonkajšiu teplotu od -40 °C do +70 °C s rozlíšením 0,1 °C a vnútornú teplotu od -10 °C do +50 °C s rovnakým rozlíšením. Ďalšie zobrazované hodnoty sú vonkajšia vlhkosť meraná v rozmedzí 20 % až 95 % relatívnej vlhkosti a vnútorná vlhkosť meraná v rozmedzí 1 % až 99 % relatívnej vlhkosti.

Potrebné hodnoty poskytuje senzor, ktorý má dosah až 50 metrov. Celkovo možno použiť až 3 snímače. Budete tak mať prehľad o teplote na rôznych miestach, napríklad v pivnici, v zimnej záhrade, na podkroví atď. K dispozícii je aj barometer, ktorý poskytuje údaje o atmosférickom tlaku.

Dôležitejšia je však predpoveď počasia s trendom teploty a tlaku v nasledujúcich hodinách.

Jeden pohľad, veľa informácií

Meteostanica sa stane vaším nepostrádateľným pomocníkom vďaka budíku, ktorý sa veľmi ľahko zapína na hornej strane zariadenia. A to nie je všetko!

Ktorý je čas? Aký je dátum? Opäť stačí jeden pohľad na displej a bude vám to jasné. Uvidíte informácie o fáze mesiaca, aktuálny dátum a k dispozícii je aj praktický kalendár. Všetko uvidíte na LED podsvietenom displeji.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo E5111
Produktové číslo 2606170000
EAN 8592920104101
sieťový adaptér áno, 5 V DC/600 mA (súčasťou balenia)
možné ďalšie čidlo 3 (E05018)
dosah snímača až 50 m
barometer áno
veľkosť displeja 164 × 90 mm
projekcia nie
možnosť zavesenia na stenu áno
drôtová sonda k čidlu 0,95 m
vonkajšia teplota -40 °C až +70 °C, rozlíšenie 0,1 °C
vonkajšia vlhkosť 20 % až 95 % RV, rozlíšenie 1 %
predpoveď počasia áno
hodiny riadené DCF signálom
min. a max. teplota áno
trvalé podsvietenie áno
fázy mesiaca áno
dátum áno
trend tlaku áno
napájanie stanice 3× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
prevedenie teplomera bezdrôtové
kalendár áno
vnútorná teplota -10 °C až +50 °C, rozlíšenie 0,1 °C
zrážkomer nie
trend teploty áno
LED podsvietenie displeja áno
korekcia nadmorskej výšky nie
farebný displej (black mask) podsvietený áno
12/24 formát času áno
napájanie čidla 2× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
budík áno, 2×
vnútorná vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
anemometer nie
teplotná výstraha nie
časové pásma áno
produkt metestanica
opakované budenie áno
elektronické plošné podsvietenie áno
možnosť nastavenia jednotky teploty °C/°F °C/°F
prenosová frekvencia 433 MHz
rozmer hlavnej jednotky 26 × 197 × 125 mm
rozmer čidla 21 × 60 × 100 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Opakovaným stláčaním tlačidla UP sa zobrazia maximálne (ikona MAX) a minimálne (ikona MIN) hodnoty teploty a vlhkosti. Ak chcete manuálne vymazať pamäť nameraných hodnôt, stlačte dlho tlačidlo UP. Pamäť sa automaticky vymaže každý deň o 00:00.

Stlačením tlačidla "CH" zobrazíte postupne údaje zo všetkých pripojených snímačov. 

Snímač obsahuje termistor umiestnený na drôtenej sonde, takže ho možno inštalovať vonku. Len si uvedomte, že ak je senzor v miestnosti, vlhkosť sa bude merať aj pomocou senzora v miestnosti.

Tento výrobok nemá možnosť otáčania snímačov.

Pokúste sa vymeniť batérie (len alkalické), resetovať zariadenie, znovu spárovať a prípadne v inej miestnosti (spárovanie je automatické do 3 minút). Takto sa domnievame, že bol zachytený ďalší snímač. Vzdialenosť teplomera alebo snímača od rušivých zdrojov, ako sú počítačové monitory alebo televízory, by mala byť aspoň 2 metre. Skontrolujte, či sa teplomer alebo snímač nenachádza v blízkosti kovových predmetov.

Hlásenie HH indikuje meranie teploty mimo maximálneho rozsahu. Správa LL alebo LO je mimo najnižšieho rozsahu - môže ísť o poškodenie externého snímača. Ak sa tento jav vyskytne aj po výmene batérií, odporúčame reklamáciu.

Nanešťastie, pri každej meteorologickej stanici/termometri sa vždy vyskytne určitý rozdiel v presnosti merania teploty a vlhkosti. Ak chcete mať 100 % presný prístroj, odporúčam kalibrovaný teplomer + profesionálne kalibrovaný každé 2 roky.

Odporúčame vám obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou. 

Snímače majú zvyčajne stupeň krytia IP44, ktorý je odolný proti striekajúcej vode (dažďu). Vždy je však lepšie, ak je senzor zakrytý nejakou strieškou.
1. používajte vhodné batérie (alkalické), skontrolujte polaritu, / 2. prekážky medzi tlačidlom a prijímačom ( železo a betón výrazne skracujú vzdialenosť / 3. neumiestňujte snímač na kovové konštrukcie (parapety) / 4. Odporúčame dôkladne si prečítať návod a dodržiavať ho.
Ak je prístroj napájaný len batériami, displej po chvíli zhasne (nie sú viditeľné žiadne údaje, je potrebné stlačiť tlačidlo SNOOZE/LIGHT) alebo bude displej tým menej čitateľný, čím nižšia bude úroveň napätia batérií. Okrem toho nie je možné aktivovať režim trvalého podsvietenia. Ak je napájanie zo siete, podsvietenie displeja sa automaticky nastaví na trvalé. Opakovaným stláčaním tlačidla SNOOZE/LIGHT možno nastaviť 4 režimy podsvietenia (vypnuté - maximálna úroveň - stredná úroveň - nízka úroveň). Vložené batérie slúžia len ako záloha nameraných alebo nastavených údajov. Ak nie sú vložené batérie a je odpojená elektrická sieť, všetky údaje sa stratia.

Nastavenie času pomocou DCF je popísané v príručke. Ak sa pri prvej inštalácii nepodarí prijímať signál DCF, skúste zmeniť umiestnenie snímača, ktorý prijíma signál DCF. Keďže prenos signálu DCF môže byť ovplyvnený aktuálnym počasím, odporúčam nastaviť čas manuálne a hodiny sa nastavia na presný čas, keď sa prijme signál DCF. Signál DCF je najsilnejší počas "vysielacieho pokoja", t. j. medzi 2. a 3. hodinou v noci. Vysielač DCF sa nachádza v Nemecku, takže môžete skúsiť nastaviť smer na západ.
Môžete sa pokúsiť umiestniť stanicu čo najbližšie k oknu.
Ale ak žijete v husto zastavanej oblasti, kde dochádza k rušeniu inými elektrickými spotrebičmi, signál DCF nemusíte bohužiaľ vôbec zachytiť.

Príjem DCF sa aktivuje automaticky. Nie je možné ho ručne aktivovať alebo deaktivovať.
Na severnej strane mimo priameho slnečného svetla.
Áno, môžete. Odporúčame filtrovať meteorologické stanice s parametrom permanentné podsvietenie = ÁNO.

Je to: 

E5018

E5059

E8835

Áno, môžete. Niektoré výrobky sa dajú zavesiť, iné postaviť. Tie odporúčame filtrovať pomocou parametra - wall hanging=YES.
Pokles alebo nárast tlaku počas nastavovania výšky bol pravdepodobne spôsobený algoritmom stanice a jej počiatočným zaťažením. Na čo najpresnejšie meranie tlaku je potrebný ustálený stav počas 24 hodín.

Nemáme k dispozícii produkt GSM. Ak by ste boli schopní zabezpečiť pripojenie wifi, je možné použiť produkt E5059.
Výstup ide do mobilného telefónu pomocou aplikácie. Z aplikácie ho môžete exportovať aj do e-mailu.

Na základe atmosférického tlaku.

Záleží na tom, kde sa senzor nachádza. Ak je umiestnený vonku, sníma len vonkajšiu teplotu. Vnútornú teplotu sníma samotná meteorologická stanica.

Nie je viditeľný, pretože zobrazuje NOV, pozri návod.

Zobrazenie znamená, že na meteorologickej stanici nie je viditeľný obrys, takže fáza mesiaca akoby zmizla.


Ve väčšine snímačov sa tesnenie nepoužíva, je navrhnuté tak, aby nebolo potrebné. To sa vykonáva vo forme drážky, do ktorej zapadá tmel.

Všeobecne by mal byť snímač umiestnený pod okennou rímsou, pod strieškou, aby sa zabránilo priamemu dažďu alebo snehu.

Ak je rozdiel väčší ako 2 °C, môžete ho reklamovať alebo vrátiť do 14 dní, ak ste ho kúpili prostredníctvom obchodu.
Každá meteorologická stanica má však presnosť ±2 °C alebo viac.
Ak chcete mať 100 % presné údaje, museli by ste pravidelne kalibrovať každý senzor a stanicu (platená služba). V tomto prípade odporúčame obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou. 

Nanešťastie, naše meteorologické stanice nie sú schopné upozorniť na vlhkosť signálom.

Zariadenie je možné používať v/na. Ak umiestnite celý snímač von - meria vonkajšiu teplotu a vlhkosť. Ak necháte snímač v miestnosti a pretiahnete drôt cez okno von - bude merať vonkajšiu teplotu, ale vnútornú vlhkosť.
Drôt je teplotná sonda, ak ju prerežete alebo inak poškodíte, prestane merať teplotu.