Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART

Detektor plynu GS869

Všeobecné číslo P56450
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
22. 7. 2024 u Vás
42,90
Rád vám poradím
Popis

Popis produktu

Detektor slúži na indikáciu úniku horľavých plynov (zemný plyn, metán, propán, bután).

Rozšírený popis

Používate vo svojej domácnosti plynový sporák, plynový kotol alebo iné zariadenie na horľavé a výbušné plyny? Chybná manipulácia alebo závada na zariadení môže spôsobiť únik týchto látok, čo môže mať za následok výbuch alebo požiar. Máte radi veci pod kontrolou? Aj v oblasti kontroly prítomnosti plynov existuje dostupné riešenie. Detektor plynu GS869 vám poskytne istotu, že vašej domácnosti ani vašim blízkym nehrozí bezprostredné nebezpečie spojené s únikom zemného plynu, metánu, propánu alebo butánu.

Nebezpečenstvo odhalí včas

Plyn je nenápadný zabijak. Jeho únik nie je na prvý pohľad ľahko rozpoznateľný a v niektorých prípadoch nie je ani cítiť. V miestnosti tak môže dôjsť k nahromadeniu nebezpečných plynov, bez toho, aby si to ktokoľvek všimol.

Ochráňte zdravie a bezpečnosť seba aj svojej rodiny. Inštalujte do svojej domácnosti detektor plynu GS869, vďaka ktorému budete mať dlhodobo istotu, že u vás doma nedošlo k poruche alebo ste zabudli vypnúť plynový spotrebič.

Plynové spotrebiče 5 rokov pod kontrolou

Detektor plynu GS869 vás ochráni pred rizikom výbuchu a následného požiaru na celých 5 rokov. Jednoduché zariadenie, ktoré ľahko nainštalujete do svojej domácnosti alebo karavanu vám dodá na istote, že je s vašimi plynovými spotrebičmi všetko v poriadku. A vy môžete pokojne spať.

Optická aj akustická signalizácia

Detektor plynu je vybavený hlasitou sirénou a farebnými LED diódami. Aby ste mali úplnú istotu, že je zariadenie v prevádzke, môžete funkčnosť alarmu kedykoľvek jednoducho otestovať stlačením tlačítka TEST/HUSH. Pokiaľ je všetko v poriadku, zelená dióda bude svietiť a červená dióda bude blikať. Ozve sa aj akustický signál.

Ak nefunguje zariadenie správne, včas vás na to každých 30 sekúnd upozorní hlasným pípnutím a rozsvietením žltej a zelenej LED diódy.

Bezúdržbové napájanie

Nespornou výhodou detektoru plynu GS869 je to, že ho po inštalácii jednoducho pripojíte do siete 230 V. Zariadenie sa potom behom 3 minút adaptuje a potom už je plne pripravené na prevádzku. V priebehu nasledujúcich 5 rokov sa tak nemusíte starať o pravidelnú výmenu batérií, ako je to v prípade iných typov detektorov. Postačí, keď budete v odporúčaných intervaloch testovať funkčnosť celého zariadenia.

Jednoduchá montáž

Detektor plynu je určený na montáž na stenu alebo na voľné umiestnenie kdekoľvek v miestnosti. Pre jednoduché zavesenie slúži montážna doska, ktorú pomocou skrutiek pripevníte na stenu. Funkčný detektor potom jednoducho nasadíte na montážnu dosku na k tomu určené fixačné výstupky. Váš detektor plynu GS869 je potom plne pripravený na použitie.

Kam detektor umiestniť

Detektor plynu odporúčame inštalovať do všetkých miestností, v ktorých hrozí riziko úniku plynu. Napríklad v kuchyni av kotolni. Zemný plyn je ľahší ako vzduch a má tendenciu stúpať hore a zaplniť všetky priestory, ktoré sú nad miestom úniku. Detektor preto v ideálnom prípade inštalujte priamo nad miesto pravdepodobného úniku.

Spĺňa všetky bezpečnostné normy

EMOS Detektor plynu GS869 získal známku kvality od prestížnej britskej spoločnosti BSI (British Standards Institution). Tá vo svojich laboratóriách testuje bezpečnosť a kvalitu výrobkov z celého sveta. Akonáhle produkt úspešne prejde všetkými náročnými skúškami, získa unikátne BSI KM číslo (v tomto prípade KM 642335). Podľa neho si môžete kedykoľvek overiť pravosť tejto medzinárodnej ochrannej známky.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P56450
Produktové číslo 2101505003
EAN 8592920076606
typ detekcie detektor plynu
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
dosah modulu neuvádza sa
hlasitosť signalizácie >85 dB vo vzdialenosti 1 m
krytie IPX2D
napájanie 230 V AC
pamäť poplachov neuvádza sa
prevádzková teplota -10 °C až 40 °C
prevádzková vlhkosť 0–95 %
prenosová frekvencia neuvádza sa
typ inštalácie montáž na stenu alebo voľne stojaci
typ signalizácie optická aj zvuková
určené pre typ neuvádza sa
životnosť 5 rokov
poplachová teplota
rozmer 36,3 × 117,4 × 77,4 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Detektor na strope detekuje zemný plyn a metán, zatiaľ čo na zemi detekuje propán a bután. Záleží teda na tom, aké plyny chcete zistiť.

Napájací kábel je dlhý 1,5 m.

Odporúčaná výška je približne 150 cm, minimálne 180 cm od stredu problému.
Oficiálne je to od dátumu výroby uvedeného na výrobku. V skutočnosti je to od prvého vloženia batérií.