Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup

Detektor dymu GS558

Všeobecné číslo P56500
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
30. 5. 2024 u Vás
25,95

Odporúčame dokúpiť

3,04
Nie je skladom
25,95
Skladom
3,08
Skladom
5,76
Skladom
7,10
Skladom
Popis

Popis produktu

Detektor dymu s opticko-akustickou signalizáciou a živontosťou 10 rokov. Vstavaný bezdrôtový modul pre prepojenie viacerých čidiel do jednej sústavy.

Rozšírený popis

Vznik požiaru v domácnosti, kancelárskej budove alebo v priemyselnom objekte dokáže obrátiť životy mnohých ľudí hore nohami. Aj obyčajné splodiny horenia spôsobené tlejúcim predmetom zvyčajne majú za následok nemalé škody. Chcete ochrániť zdravie všetkých, ktorí sa nachádzajú vo vašej domácnosti, či v inom objekte a zamedziť možným škodám, ktoré oheň dokáže spôsobiť? Vybavte svoju nehnuteľnosť spoľahlivým strážcom, ktorý za vás bude strážiť vašu bezpečnosť vo dne v noci, detektorom dymu GS558, a odhaľte tak hroziace riziko skôr, než bude príliš neskoro.

Nebezpečie odhalí včas

Vo chvíli, keď prvýkrát ucítite dym, už môže obyvateľov vedľajších miestností ohrozovať požiar. Nenápadná krabička, ktorú doplníte svoj interiér, dokáže odhaliť pomaly tlejúci plameň sprevádzaný hustým dymom dlho pred tým, než sa zmení vo veľký požiar.

Detektor dymu GS558 ochráni vaše zdravie aj škody na majetku. Investujte do bezpečnosti seba aj svojich blízkych. Získajte istotu, že je o vaše zdravie dobre postarané - počas vašej prítomnosti, v noci, keď všetci spia, aj vo chvíľach, keď sa v objekte nikto nenachádza.

10 rokov istoty a pokojného spánku

Inštaláciou detektora dymu GS558 získate na ďalších 10 rokov istotu, že vo vašej domácnosti, či inom objekte neprepukne požiar. Detektor navyše postráži vašu domácnosť aj v noci, keď všetci tvrdo spia. Detektor dymu vás hlasno upozorní akustickým signálom ešte dlho pred tým, než v miestnosti prepukne nekontrolovateľný požiar.

Optická aj akustická signalizácia

Detektor dymu je vybavený hlasitou sirénou a červenou LED diódou, ktorá každých 40 sekúnd signalizuje, či je zariadenie plne v prevádzke. Na chybový stav a nefunkčnosť zariadenia upozorní detektor každých 40 sekúnd akustickým signálom a súčasne bliknutím LED diódy 20 sekúnd po zvukovom signáli.

Funkčnosť alarmu možno kedykoľvek overiť dlhým stlačením hlavného tlačidla na detektore. Pokiaľ je zariadenie plne funkčné, 3x za sebou zapípa a potom zabliká aj LED signalizácia.

Bezdrôtové prepojenie s ďalšími detektormi

Detektor dymu možné jednoducho bezdrôtovo prepojiť s ďalšími detektormi. Vďaka tomu ešte viac zvýšite bezpečnosť všetkých, kto sa v objekte nachádzajú. Pri indikácii požiaru jedným detektorom dymu sa tento signál prenesie aj na ďalšie inštalované zariadenia. Akustický signál upozorňujúci na detekciu dymu tak rozhodne neprepočujete. Túto funkciu oceníte predovšetkým v rozľahlých budovách s viacerými poschodiami.

Jednoduchá montáž

Detektor dymu GS558 je určený pre montáž na strop, na stenu alebo pre voľné umiestnenie kdekoľvek v miestnosti. Na zavesenie slúži montážna doska, ktorú pomocou skrutiek pripevníte na stenu. Detektor potom jednoducho nasadíte na montážny kryt do dvoch fixačných výstupkov a otočením zafixujete. Váš detektor dymu je potom plne pripravený na použitie.

Kam detektor umiestniť

Detektor dymu GS558 odporúčame inštalovať do všetkých miestností v dome, okrem kuchýň, kúpeľní a garáží. Vodná para, para z pokrmov a výfukové plyny by mohli spustiť falošný poplach. Detektor umiestnite na každé poschodie domu, vrátane schodiska, tak, aby ste jeho signalizáciu počuli aj počas spánku.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P56500
Produktové číslo 2101505000
EAN 8592920036457
typ detekcie detektor dymu
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi áno, bezdrôtovo
dosah modulu až 20 m
hlasitosť signalizácie >85 dB vo vzdialenosti 3 m
krytie IP20
napájanie 2× 1,5 V AA, súčasťou balenia
pamäť poplachov neuvádza sa
prevádzková teplota 10 °C až 45 °C
prevádzková vlhkosť 30–95 %
prenosová frekvencia 433 MHz
typ inštalácie montáž na stenu alebo voľne stojaci
typ signalizácie optická aj zvuková
určené pre typ neuvádza sa
životnosť 10 rokov
poplachová teplota
rozmer 35,5 × 120 × 120 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Vo všeobecnosti sa pri týchto zariadeniach odporúča kontrola batérie každých 12 mesiacov. To zodpovedá ich životnosti batérie. Vybité batérie sú signalizované súčasným 1x bliknutím/1x pípnutím červenej LED diódy každých 40 sekúnd. Batérie ihneď vymeňte, používajte len alkalické, nie nabíjateľné batérie.
Áno, bezdrôtovo. Nemožno ho pripojiť k alarmu.

Môže dôjsť k náhodnému spusteniu, ktoré sa môže vyskytnúť v zriedkavých prípadoch. Signalizátor upozorňuje na vybité batérie, keď ich napätie klesne na určitú úroveň. Z tohto dôvodu sa neodporúča používať nabíjateľné batérie.

Zariadenie sa musí po vybratí batérií znova spárovať.

Odporúčaná výška je približne 150 cm, minimálne 180 cm od stredu problému.
Oficiálne je to od dátumu výroby uvedeného na výrobku. V skutočnosti je to od prvého vloženia batérií.