Anténa univerzálna VILLAGE DIO-V750, DVB-T2, filter LTE/4G/5G
Rozšírený popis
Priestorová a vonkajšia anténa DIO-V750
Digitálna anténa EMOS vás zaujme predovšetkým svojou všestrannosťou. Má celkom 4 spôsoby montáže:na držiak antény, balkónové zábradlie, stenu alebo vnútorný stojan. Jej externý nízkošumový zosilňovač, ktorý je napájaný zo siete alebo priamo z prijímača (TV alebo set-top boxu), jej poskytuje vysoký zisk. Zvládne príjem pozemného televízneho vysielania v štandarde DVB-T aj DVB-T2 (jediný štandard vysielania od roku 2021). A aby sa zbytočne nezaťažoval nežiaducim príjmom mobilného signálu, slúži proti nemu LTE filter 5G ako neprelomiteľný štít.
Dôležitý je správny výber
Mesto: Antény pre miesta pokryté vysokokvalitným a stabilným signálom. Najčastejšie ide o izbové antény, ktoré sa ponúkajú v mnohých vyhotoveniach.
Mesto: Antény pre miesta pokryté vysokokvalitným signálom. Ide najmä o tzv. univerzálne antény, ktoré vynikajú jednoduchou inštaláciou, kde všetko potrebné na inštaláciu nájdete priamo v balení. Antény je možné inštalovať v interiéri aj exteriéri.
Profil: Antény pre diaľkový príjem v miestach s nízkou intenzitou a kvalitou signálu. Pre úspešnú inštaláciu týchto antén je potrebné správne nasmerovanie k vysielaču a aspoň základné zručnosti a technické znalosti.
Sledovanie bez rušenia
Rozlúčte sa s nepríjemným rušením od mobilných operátorov. Anténa EMOS je vybavená integrovaným LTE a 5G filtrom, ktorý zaručuje nerušené sledovanie vašich obľúbených programov.
Na streche?
Poloha typickej strešnej antény jej nerobí žiadny problém. Je vyrobená z vysokokvalitného ABS plastu, ktorý odoláva vode, vetru a UV žiareniu. Na stožiar ju pripevníte za niekoľko minút utiahnutím iba 4 skrutkovacích matíc. Pre čo najlepší televízny signál je vybavená horizontálnou a vertikálnou polarizáciou, uhol príjmu 90° a schopnosťou prijímať signály z viacerých vysielačov súčasne.
Na stene alebo na balkóne?
Nemusíte kvôli tomu za každú cenu liezť na strechu. Rovnakú širokú ponuku televíznych kanálov získate, ak ho pripevníte na fasádu alebo balkónové zábradlie. Môžete ho pohodlne pripojiť k set-top boxu alebo priamo k televízoru pomocou dodaného 10 m koaxiálneho kábla s hrúbkou iba 3 mm. Vďaka tomu nemusíte vŕtať cez stenu na balkón, tento tenký koaxiálny kábel bez problémov zapadne do okna.
Vnútri?
Najjednoduchšie a najelegantnejšie riešenie prichádza ako posledné - vnútri antény. Dodáva sa s praktickým stojanom, ktorý vám umožní premeniť ju na moderný doplnok na stene vašej obývačky. So správnym televízorom si môžete vychutnať obľúbené programy v kvalite Full HD.
Bezpečné pripojenie
Pripojenie antény a koaxiálneho kábla sme vybavili odolnou gumovou krytkou, ktorá chráni pred vodou a inými poveternostnými vplyvmi. Vaša anténa tak bude dokonale chránená pred všetkými nežiaducimi vplyvmi.
Napájanie pomocou adaptéra USB
Veľkou výhodou je skutočnosť, že anténa je teraz napájaná pomocou adaptéra USB. Univerzálne napájanie umožňuje používať anténu aj na miestach bez sieťového napájania 230 V, t. j. v karavane, TIR alebo na dovolenke na lodi. Môžete ju teda používať všade tam, kde je k dispozícii USB adaptér. je zdroj napájania v podobe kábla USB a napájacieho zdroja USB. Port USB možno na napájanie použiť priamo v televízore alebo set-top boxe.
Parametre
| Značka | EMOS |
|---|---|
| Všeobecné číslo | J0801 |
| Produktové číslo | 2704310000 |
| EAN | 8592920119518 |
| použitie | izbová/vonkajšia |
|---|---|
| typ antény | pasívne s externým zosilňovačom |
| odporúčaná vzdialenosť inštalácie od vysielača | 0–80 km (dedina) |
| zosilňovač | externý nízkošumový zosilňovač so samostatným zdrojom |
| príjem signálu | DVB-T/T2 |
|---|---|
| vhodné pre príjem Full HD vysielania | áno |
| vhodné pre príjem z viacerých vysielačov | áno |
| prijímací uhol | 90° |
| polarizácia | horizontálne aj vertikálne |
| vhodné pre diaľkový príjem | áno |
| LTE filter | áno |
| frekvenčné pásma | UHF |
| dĺžka koaxiálneho kábla v balení | 8,5 m |
| typ pripojovacieho konektora | F, IEC |
| zosilňovač v celokovovom tele, odolný rušeniu | áno |
| napájanie | DC USB 5 V/550 mA (súčasťou balenia) |
| frekvenčný rozsah | 470–698 MHz |
| regulácia zosilnenia | áno |
| vhodné pre karavany, obytné vozy | áno |
| počet konektorov v balení | 2 ks |
| možnosť napájania z STB | áno |
| RF impedancia výstupu | 75 Ohm |
| počet prvkov | neuvádza sa |
| inštalácia | neuvádza sa |
| predozadný pomer | neuvádza sa |
| maximálna sila signálu na výstupe | neuvádza sa |
| 5G filter | áno |
| rozmer | 230 × 325 × 20 mm |
| predajný obal | 1 ks, krabica |