Úvod Termostaty a detektory Termostatické hlavice Termostatická digitálna hlavica EMOS T30

Termostatická digitálna hlavica EMOS T30

Všeobecné číslo P5630
Tento produkt nie je možné zakúpiť. Prezrite si podobné produkty tu.
Ceny sú uvedené za balenie.
PRI NÁKUPE NAD 49,99 € DARČEK 4x letné osvieženie
Základné údaje
Značka EMOS
Všeobecné číslo P5630
Produktové číslo 2101402000
EAN 8592920021934

Popis produktu

Digitálna termostatická hlavica pre reguláciu vykurovacieho systému. Hlavica reguluje vykurovacie teleso pomocou nastavených programov. Hlavica rozpozná otvorené okno a má detskú poistku.

Rozšírený popis

 

Tak sa šetrí za kúrenie

Naskakuje vám husia koža z predstavy, koľko peňazí každú zimu prekúrite? Neprepadajte zbytočnej panike, radšej sa naučte efektívne pracovať s teplotou vo svojej domácnosti. Nepotrebujete k tomu žiadne zvláštne schopnosti. Stačí si len ujasniť, v akom čase bývate cez deň bežne doma a aká vnútorná teplota je vám príjemná, o zvyšok sa postará termostatická digitálna hlavica EMOS T30. S pomocou prehľadného návodu ju v priebehu  pár minút namontujete na väčšinu bežných radiátorových ventilov. A už si len užívate teplo a ušetrené stovky eur.

Nutná výbava do paneláku

 

Prichádza na pomoc najmä majiteľom panelákových bytov, ktorí sú odkázaní na centrálne vykurovanie (nemajú svoj vlastný plynový alebo elektrický kotol, ku ktorému by pripojili izbový termostat regulujúci všetky radiátory naraz). Túto termostatickú hlavicu preto namontujete priamo na kúrenie a necháte ju prevziať plnú kontrolu nad jeho ventilom – nastavením komfortných a úsporných teplôt. Tak si zaistíte vždy  uspávajúci  chlad na spanie aj optimálne teplo spríjemňujúce ranné vstávanie.


 

 

 

 

Šetrí vaše peniaze, čas a energiu

Akonáhle ju raz naprogramujete na mieru svojmu tepelnému komfortu, prostredníctvom až 10 časových teplotných úsekov, viac sa o ňu nestaráte. Už sa vám nestane, že zabudnete stlmiť kúrenie, odídete do práce, a vrátite sa do bytu rozpáleného ako sauna. Teplotu v miestnosti si sama stráži a koriguje. Nezradí vás ani v zime, keď sa na celé vianočné prázdniny vydáte s rodinou na hory a radiátor kompletne vypnete. Funkcia proti zamrznutiu  nenechá teplotu v byte klesnúť pod 5 °C, čím kúrenie ochráni pred popraskaním.

 

 

Nabitá šikovnými funkciami

Zabehnutý teplotný rozvrh vašej rodiny umožní kedykoľvek prerušiť, a potom sa k nemu zasa pohodlne vrátiť, pomocou pár rýchlych príkazov. Režim Prázdniny alebo Travel vám udrží v byte konštantnú teplotu niekoľko dní, zatiaľ čo si budete užívať na dovolenke. Party programom zmeníte bežné nastavenia až na 23 hodín, nech u vás hosťom nie je ani zima, ani teplo. Tlačidlom BOOST na 5 minút otvoríte ventil na maximum, pri náhlom pocite chladu. A funkcia Otvorené okno naopak zabráni plytvaniu drahocenným teplom pri vetraní.

Ani ručné ovládanie jej nerobí problém

Všetci vieme, že staršie ročníky digitalizácii moc nefandia. Preto až si na stráženie detí pozvete babičku, radšej prepnite hlavicu na manuál. Tak si bude môcť regulovať teplotu v miestnosti po starom pomocou „kolieska“ (v rozmedzí 5-30 °C), čím sa vyhnete množstvu zbytočných telefonátov. Teplota zostane nastavená v rovnakej hladine, kým znovu nezvolíte režim AUTO. A aby vám nastavenie regulačnej hlavice na kúrenie nerozhádzali deti, ktoré podobné zariadenia naopak veľmi lákajú, detským zámkom deaktivujete všetky tlačidlá.

 

Odpovede na najčastejšie otázky

▼Čo znamená stav F1?

Ide o jednu z 2 chybových hlášok, ktoré sa zobrazia, ak je termohlavica zle nainštalovaná na radiátorovú hlavicu:

F1 = zdvih vzpierača je príliš dlhý
F2 = zdvih vzpierača je príliš krátky

V takom prípade skúste termostatickú hlavicu sňať a nainštalovať znova. Pri tej príležitosti tiež skontrolujte, či radiátorová hlavica nie je zhrdzavená.

▼ Hlavica nepasuje na ventil Danfoss RTD. Ako to namontovať?

Termostatická hlavica P5630 nie je kompatibilná so všetkými typmi radiátorových hlavíc (ako uvádzame v návode). Konkrétne nepasuje na hlavice značiek: Heimeier, Junkers, Landy + Gyr, MNG a Honeywell Braukmann. Tento problém vám môže vyriešiť vhodná redukcia - konkrétne pre zariadenia Danfoss (RA, RAV a RAVL) ju prikladáme v balení. Iné redukcia neponúkame..

Ak vám aj napriek tomu nepôjde termohlavica nainštalovať, odporúčame vám navštíviť odbornú predajňu PLYN-KÚRENIE, kde by vám mali poradiť čo ďalej.

▼ Pri výmene batérií v Emos T30 zostanú nastavené hodnoty v pamäti?

Pri výmene batérií sa hodnoty vymažú.
Je nutné ich teda znovu nastaviť.

Rád vám poradím
Technické otázky
 • Heureka 99 %
  Heureka 99 %
 • Garancia kvality
  Garancia kvality
 • Doprava zdarma na všetko
  Doprava zdarma na všetko
 • Sme s vami už 30 rokov
  Sme s vami už 30 rokov
Súbory na stiahnutie
Dokumenty a súbory na stiahnutie