Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Meteostanice a budíky Meteostanice Smart bezdrôtová meteostanica E5059

Smart bezdrôtová meteostanica E5059

Všeobecné číslo E5059
1x
zobraziť hodnotenie
5
1
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
17. 6. 2024 u Vás
253,00

Odporúčame dokúpiť

20,30
Skladom
1,15 € s kódom: GP25
1,54
Skladom
4,32 € s kódom: GP25
5,76
Skladom
5,32 € s kódom: GP25
7,10
Skladom
Popis

Rozšírený popis

Meteorologická stanica Profi prekonala očakávania

Čo si mám obliecť? Budem potrebovať dáždnik? Alebo skôr slnečné okuliare? Ak patríte k tým, ktorí majú radi veci pod kontrolou, potom si chytrá bezdrôtová meteorologická stanica EMOS nepochybne zaslúži vašu pozornosť. Najpokročilejšia meteostanica pre skutočných znalcov s veľkou výhodou správy prostredníctvom inteligentnej aplikácie vás na prvý pohľad zaujme svojím štýlovým čiernym dizajnom. A čo viac, keď vidíte, čo dokáže! Zvládne merať všetky základné údaje, ako je teplota, vlhkosť a tlak. Ale ďalšie funkcie tejto meteorologickej stanice si zaslúžia bližšie preskúmanie!

Počasie ako na dlani

Jeden pohľad a máte jasno! Vďaka prehľadnému LED displeju sa nebudete musieť dlho pozerať na jednotlivé údaje. V kombinácii s funkciou Comfort view, ktorá ponúka široký uhol pohľadu, budete mať informácie na prvý pohľad. Veľmi užitočné je pre vás automatické nastavenie času prostredníctvom pripojenia WiFi. Vďaka tejto funkcii meteostanica vždy zobrazuje presný čas bez toho, aby ste museli nastavovať hodiny. Túto funkciu oceníte najmä pri zmene letného/zimného času. Meteostanica umožňuje aj nastavenie správneho časového pásma a za zmienku stojí aj kalendár. Ďalšou praktickou funkciou tohto zariadenia sú budíky.

Mobilná meteorologická stanica

Mobilnými telefónmi ovládame najrôznejšie zariadenia, tak prečo nie meteorologickú stanicu? Aplikácia TUYA Smart slúži na kontrolu údajov v meteostanici. V aplikácii môžete jednoducho monitorovať údaje o aktuálnej teplote a vlhkosti alebo nastaviť limity pre teplotné upozornenie. Zobrazuje teplotnú krivku, ktorú možno exportovať.

Vietor, dážď... všetko pod kontrolou

Meteostanica Smart Pro okrem bežných hodnôt, ako je vnútorná a vonkajšia teplota, zobrazuje aj ďalšie užitočné informácie, ako je vlhkosť alebo fáza mesiaca. Je tiež vybavený anemometrom merajúcim rýchlosť a smer vetra. K dispozícii je však aj dážďomer a barometer, ktorý zobrazuje atmosférický tlak, takže informácie o počasí sú veľmi komplexné. Medzi ďalšie výhody patrí vonkajší senzor napájaný slnečnou energiou, ktorý meria intenzitu a trvanie slnečného žiarenia (UV žiarenia).

Profesionálna predpoveď počasia

Profesionálna meteorologická stanica zobrazuje nielen aktuálne počasie, ale ponúka aj predpoveď počasia na niekoľko nasledujúcich hodín s veľkou presnosťou. Prístroj zaznamenáva aj dôležité údaje, ako je minimálna alebo maximálna teplota. K dispozícii je aj indikátor vývoja teploty a funkcia upozornenia na teplotu. Bezdrôtová meteorologická stanica má vonkajší senzor s dosahom až 50 metrov. Meria vonkajšiu teplotu od -40 °C do +70 °C a vnútornú teplotu od -10 °C do +50 °C s rozlíšením 0,1 °C. Meria vonkajšiu a vnútornú vlhkosť od 1 % do 99 % relatívnej vlhkosti s rozlíšením 1 %.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo E5059
Produktové číslo 2606171000
EAN 8592920104088
sieťový adaptér áno, 5 V DC/1 200 mA (súčasťou balenia)
možné ďalšie čidlo nie
dosah snímača až 50 m
barometer áno
veľkosť displeja 163 × 120 mm
projekcia nie
možnosť zavesenia na stenu áno
drôtová sonda k čidlu nie
vonkajšia teplota -40 °C až +70 °C, rozlíšenie 0,1 °C
vonkajšia vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
predpoveď počasia áno
hodiny riadené wifi
min. a max. teplota áno
trvalé podsvietenie áno
fázy mesiaca áno
dátum áno
trend tlaku nie
napájanie stanice 3× 1,5 V AAA (nie sú súčasťou balenia)
prevedenie teplomera bezdrôtové – smart
kalendár áno
vnútorná teplota -10 °C až +50 °C, rozlíšenie 0,1 °C
zrážkomer áno
trend teploty áno
LED podsvietenie displeja áno
korekcia nadmorskej výšky áno
farebný displej (black mask) podsvietený nie
12/24 formát času áno
napájanie čidla 1× 3,7 V 4 400 mAh Li-ion 21700T
budík áno
vnútorná vlhkosť 1 % až 99 % RV, rozlíšenie 1 %
anemometer áno
teplotná výstraha áno
časové pásma áno
produkt metestanica
opakované budenie áno
elektronické plošné podsvietenie áno
možnosť nastavenia jednotky teploty °C/°F °C/°F
prenosová frekvencia 868 MHz
rozmer hlavnej jednotky 30 × 215 × 173 mm
rozmer čidla 151 × 396 × 313 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
1 hodnotenie

  • 100%
    FM
    Objednané 27. 10. 2023
    Maximálna spokojnosť, množstvo funkcií a používateľských nastavení, čo komu vyhovuje. Sledovanie všetkých meraných parametrov online cez aplikciu. Všetko za rozumnú cenu. Ďakujem.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Len pri párovaní, nie potom.

E5059 - 1 farebný displej, senzor zrážok a anemometer v jednom, možnosť pripojenia max. 1 senzora, podpora mobilnej aplikácie Tuya (android, iOS) na podrobné zaznamenávanie nameraných hodnôt a predpoveď počasia, podpora exportu údajov do Excelu.

Všetky snímače sú ukryté v anemometri (veternom tuneli), momentálne ho nemáme na sklade. Neexistuje žiadny iný náhradný snímač na pripojenie.

Párovanie je automatické, pri párovaní držte obe jednotky pri sebe. Pozrite si tiež časť s pokynmi.

Pri bežných podmienkach pripojenia WIFI bude aplikácia neustále aktualizovať údaje používateľa, okrem aktualizácie údajov RF každých 67 s.

Môže sa stať, že je nádoba upchatá, odporúčame skontrolovať - môže byť upchatý otvor.

Môže sa stať, že je batéria snímača vybitá, v takom prípade ju odporúčame nabiť a vrátiť. 

Rýchlosť vetra sa zaznamenáva v grafe, kým zákazník nevymaže údaje v aplikácii. 

Na displeji nie je možné nastaviť iný jazyk. Nastavenie iného jazyka je možné len v aplikácii TUYA. 

Ak máte zapnutý firewall, odporúčam ho pre sieťové pripojenia vypnúť. Mobilný telefón alebo tablet musí byť pripojený k rovnakej sieti, ku ktorej chcete pripojiť meteorologickú stanicu. Pokiaľ ide o heslo, postup opisuje... zadáte (vyberiete) názov siete a zadáte heslo.

Na LCD displeji sa budú zobrazovať bežné hodnoty, ale na mobilnom telefóne sa už nebude zobrazovať história meraní atď. Nebude možné ho ovládať prostredníctvom mobilného telefónu.

Pokúste sa vymeniť batérie (len alkalické), resetovať zariadenie, znovu spárovať a prípadne v inej miestnosti (spárovanie je automatické do 3 minút). Takto sa domnievame, že bol zachytený ďalší snímač. Vzdialenosť teplomera alebo snímača od rušivých zdrojov, ako sú počítačové monitory alebo televízory, by mala byť aspoň 2 metre. Skontrolujte, či sa teplomer alebo snímač nenachádza v blízkosti kovových predmetov.

Hlásenie HH indikuje meranie teploty mimo maximálneho rozsahu. Správa LL alebo LO je mimo najnižšieho rozsahu - môže ísť o poškodenie externého snímača. Ak sa tento jav vyskytne aj po výmene batérií, odporúčame reklamáciu.

Nanešťastie, pri každej meteorologickej stanici/termometri sa vždy vyskytne určitý rozdiel v presnosti merania teploty a vlhkosti. Ak chcete mať 100 % presný prístroj, odporúčam kalibrovaný teplomer + profesionálne kalibrovaný každé 2 roky.

Odporúčame vám obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou. 

Snímače majú zvyčajne stupeň krytia IP44, ktorý je odolný proti striekajúcej vode (dažďu). Vždy je však lepšie, ak je senzor zakrytý nejakou strieškou.
1. používajte vhodné batérie (alkalické), skontrolujte polaritu, / 2. prekážky medzi tlačidlom a prijímačom ( železo a betón výrazne skracujú vzdialenosť / 3. neumiestňujte snímač na kovové konštrukcie (parapety) / 4. Odporúčame dôkladne si prečítať návod a dodržiavať ho.
Ak je prístroj napájaný len batériami, displej po chvíli zhasne (nie sú viditeľné žiadne údaje, je potrebné stlačiť tlačidlo SNOOZE/LIGHT) alebo bude displej tým menej čitateľný, čím nižšia bude úroveň napätia batérií. Okrem toho nie je možné aktivovať režim trvalého podsvietenia. Ak je napájanie zo siete, podsvietenie displeja sa automaticky nastaví na trvalé. Opakovaným stláčaním tlačidla SNOOZE/LIGHT možno nastaviť 4 režimy podsvietenia (vypnuté - maximálna úroveň - stredná úroveň - nízka úroveň). Vložené batérie slúžia len ako záloha nameraných alebo nastavených údajov. Ak nie sú vložené batérie a je odpojená elektrická sieť, všetky údaje sa stratia.

Nastavenie času pomocou DCF je popísané v príručke. Ak sa pri prvej inštalácii nepodarí prijímať signál DCF, skúste zmeniť umiestnenie snímača, ktorý prijíma signál DCF. Keďže prenos signálu DCF môže byť ovplyvnený aktuálnym počasím, odporúčam nastaviť čas manuálne a hodiny sa nastavia na presný čas, keď sa prijme signál DCF. Signál DCF je najsilnejší počas "vysielacieho pokoja", t. j. medzi 2. a 3. hodinou v noci. Vysielač DCF sa nachádza v Nemecku, takže môžete skúsiť nastaviť smer na západ.
Môžete sa pokúsiť umiestniť stanicu čo najbližšie k oknu.
Ale ak žijete v husto zastavanej oblasti, kde dochádza k rušeniu inými elektrickými spotrebičmi, signál DCF nemusíte bohužiaľ vôbec zachytiť.

Príjem DCF sa aktivuje automaticky. Nie je možné ho ručne aktivovať alebo deaktivovať.
Na severnej strane mimo priameho slnečného svetla.
Áno, môžete. Odporúčame filtrovať meteorologické stanice s parametrom permanentné podsvietenie = ÁNO.

Je to: 

E5018

E5059

E8835

Áno, môžete. Niektoré výrobky sa dajú zavesiť, iné postaviť. Tie odporúčame filtrovať pomocou parametra - wall hanging=YES.
Pokles alebo nárast tlaku počas nastavovania výšky bol pravdepodobne spôsobený algoritmom stanice a jej počiatočným zaťažením. Na čo najpresnejšie meranie tlaku je potrebný ustálený stav počas 24 hodín.

Nemáme k dispozícii produkt GSM. Ak by ste boli schopní zabezpečiť pripojenie wifi, je možné použiť produkt E5059.
Výstup ide do mobilného telefónu pomocou aplikácie. Z aplikácie ho môžete exportovať aj do e-mailu.

Na základe atmosférického tlaku.

Záleží na tom, kde sa senzor nachádza. Ak je umiestnený vonku, sníma len vonkajšiu teplotu. Vnútornú teplotu sníma samotná meteorologická stanica.

Nie je viditeľný, pretože zobrazuje NOV, pozri návod.

Zobrazenie znamená, že na meteorologickej stanici nie je viditeľný obrys, takže fáza mesiaca akoby zmizla.


Ve väčšine snímačov sa tesnenie nepoužíva, je navrhnuté tak, aby nebolo potrebné. To sa vykonáva vo forme drážky, do ktorej zapadá tmel.

Všeobecne by mal byť snímač umiestnený pod okennou rímsou, pod strieškou, aby sa zabránilo priamemu dažďu alebo snehu.

Ak je rozdiel väčší ako 2 °C, môžete ho reklamovať alebo vrátiť do 14 dní, ak ste ho kúpili prostredníctvom obchodu.
Každá meteorologická stanica má však presnosť ±2 °C alebo viac.
Ak chcete mať 100 % presné údaje, museli by ste pravidelne kalibrovať každý senzor a stanicu (platená služba). V tomto prípade odporúčame obrátiť sa na spoločnosť KALIST, ktorá sa zaoberá kalibráciou. 

Nanešťastie, naše meteorologické stanice nie sú schopné upozorniť na vlhkosť signálom.

Zariadenie je možné používať v/na. Ak umiestnite celý snímač von - meria vonkajšiu teplotu a vlhkosť. Ak necháte snímač v miestnosti a pretiahnete drôt cez okno von - bude merať vonkajšiu teplotu, ale vnútornú vlhkosť.
Drôt je teplotná sonda, ak ju prerežete alebo inak poškodíte, prestane merať teplotu.