Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Úvod Termostaty a detektory Termostaty Izbový programovateľný bezdrôtový WiFi termostat P5623

Izbový programovateľný bezdrôtový WiFi termostat P5623

Všeobecné číslo P5623
2x
zobraziť hodnotenie
4.5
2
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
30. 5. 2024 u Vás
147,00

Odporúčame dokúpiť

6,90
Skladom
Popis

Rozšírený popis

 

PROGRAMOVATEĽNÝ TERMOSTAT S WIFI P5623

Prvý krok k inteligentnej domácnosti začína pri inteligentnom termostate. Vďaka možnosti programovania a ovládania pomocou mobilných aplikácií reguluje termostat ideálnu teplotu od 5 °C do 35 °C automatizovane a úplne za vás podľa vášho životného rytmu. Automatické riadenie vykurovacích sústav využijete v bytoch, domoch i kanceláriách. Izbový termostat môžete ovládať aj pomocou prehľadného dotykového displeja. Vďaka bezdrôtovému prevedeniu, wifi pripojeniu a dosahu až 100 m umožňuje ľahkú zmenu referenčnej miestnosti. S funkciami Lock a Master Lock budete mať teplotu aj náklady na vykurovanie pod 100% kontrolou.

 

Nastavenie teploty od 5 °C do 35 °C

žiadne teplotné šoky,behanie ku kotlu a nákladné prekurovaniu - digitálny termostat stráži ideálnu teplotu za vás. Ovládajte kúrenie pomocou aplikácie alebo dotykového displeja a nastavte si optimálnu teplotu od 5 °C do 35 °C, a to už po 0,5 °C. Aktuálnu teplotu v miestnosti meria termostat v rozmedzí od 0 °C až do 40 °C a s presnosťou na 0,1 °C. Vďaka programovaniu termostat nasleduje váš životný rytmus. Nastavte inú teplotu pre víkendy a inú pre všedné dni alebo prázdniny. Ochrana pred zamrznutím umožňuje používanie aj v objektoch, v ktorých sa v zime nekúri.

 

Ovládanie pomocou mobilných aplikácií

Jednoduchšie to už byť nemôže. Wifi termostat ponúka možnosť ovládanie prostredníctvom mobilných aplikácií. Súčasťou balenia je prehľadný návod, ktorý vás prevedie krok za krokom jednoduchým nastavením. Potom už si môžete naplno užívať všetky výhody diaľkového prístupu. Vraciate sa z dovolenky? Stačí na diaľku zapnúť termostat a vrátite sa do príjemne vyhriateho domova.

 

Dotykový displej s podsvietením

Ovládanie termostatu prostredníctvom dotykového displeja je jednoduché a intuitívne. Vďaka veľkým čísliciam na displeji ľahko odčítate aktuálnu a nastavenú teplotu alebo naprogramujete časový harmonogram kúrenia. Displej vyniká prehľadnosťou a výrazným podsvietením. To umožňuje ovládanie termostatu i v tme alebo horších svetelných podmienkach.

 

Poistka Lock a Master Lock

Majte termostat a nastavenie teploty pod plnou kontrolou a vyhnite sa neoprávneným zásahom do ovládania. Funkcia Lock dovoľuje termostat ovládať len po zadaní bezpečnostnej dvojkombinácie na displeji. Lock vám tak dobre poslúži ako detská pojistka. Funkcia Master Lock umožňuje ovládanie termostatu iba prostredníctvom mobilnej aplikácie. Funkcie Lock a Master Lock sú nevyhnutnosťou pre všetkých prenajímateľov nehnuteľností a prevádzkovateľov penziónov.

 

Bezdrôtový termostat s dosahom až 100 m

Signál je prenášaný rádiovo na frekvencii 868 MHz s dosahom až 100 m, čo umožňuje použitie termostatu aj vo väčších priestoroch, ako sú domy, byty i kancelárie. Maximálny dosah získate vo voľnom priestore, múry a ďalšie prekážky dosah znižujú. potrebujete zmeniť referenčnú miestnosť? Stačí jednoducho premiestniť spínaciu jednotku - napríklad do najchladnejšej miestnosti v dome. Testovanie prenosu signálu vám dá istotu správneho prepojenia spínacej a ovládacej jednotky.

 

Jednoduché ovládanie a rad funkcií

K hlavným výhodám programovateľného termostatu s wifi patrí užívateľská prívetivosť, premyslené ovládanie a rad funkcií, ako je zablokovanie termostatu (Lock a Master Lock) alebo funkcia kalibrácie teploty v miestnosti podľa iného referenčného teplomeru. Režim Prázdniny umožní nastavenie konštantnej teploty na dlhšie časové obdobie. Protimrazový režim udržuje stálu teplotu 5° C. Pre dokonalý komfort bez starostí využite funkciu nastavenie teplotného priebehu počas celého dňa, ktorý ponúka až 6 teplotných zmien v rámci dňa.

 

Napájanie zo siete

Ovládacia jednotka so stojanom je napájaná priamo zo siete pomocou kábla a USB adaptéra. USB adaptér 5 V/1,5 A a micro USB kábel s dĺžkou 1,5 m sú súčasťou balenia.

 
Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P5623
Produktové číslo 2101306000
EAN 8592920080399
typ ovládania programovateľný elektronický izbový termostat, možnosť ovládania cez mobil (iOS, Android)
typ termostatu bezdrôtový
druh regulácie vykurovací systém
nastavenie teploty 5 °C do 35 °C, rozlíšenie 0,5 °C
typ nastavenia teploty 6 teplotných zmien denne
nastaviteľný rozptyl teploty ±0,3 °C
meranie teploty 0 °C až 40 °C, rozlíšenie 0,1 °C
dĺžka kapilárneho čidla neuvádza sa
počet programov užívateľsky nastaviteľný
funkcia ON/OFF áno
podsvietený displej áno
farba biela
spínanie 230 V AC alebo beznapäťové
dosah vo voľnom priestore 100 m
ochrana proti zamrznutiu áno
napájanie prijímača 230 V AC
funkcia prázdniny áno
funkcia Set-back nie
napájanie neuvádza sa
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
napájanie brány neuvádza sa
napájanie vysielača 5 V USB adaptér (súčasťou balenia)
pracovná frekvencia 868 MHz
súčasť balenia bezdrôtový termostat, bezdrôtový prijímač, USB adaptér 5 V / 1,5 A, micro USB kábel 1,5 m
spínaná záťaž 16 A odporovo, 4 A induktívne
kalibrácia teploty áno
podporované OS #
kompatibilita #
protokol Wi-Fi
prenosová frekvencia #
ovládanie hlasovými asistentmi #
notifikácie do mobilnej aplikácie #
jazyky aplikácie #
podlahový senzor #
rozmer neuvádza sa
rozmer brány neuvádza sa
rozmer prijímača 37 × 86 × 86 mm
rozmer vysielača 15 × 96 × 96 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (90%)
2 hodnotenie

 • 80%
  Anton
  Objednané 25. 9. 2022
  Výhodou je nastavenie teploty na diaľku z mobilu. Veľkou nevýhodou je, že nemá zálohované hodiny, preto pri výpadku napájania, aj krátkodobom, sa rozpadne aktuálny čas a teda nesedia predvoľby režimu.
 • 100%
  Pavol
  Objednané 26. 10. 2021
  spokojnosť s termostatom. mám už tri nainštalované a cez mobil ich ovládam
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Ak je termostat spárovaný s aplikáciou a potom dôjde k výpadku prúdu, termostat po opätovnom pripojení automaticky vyhľadá sieť Wi-Fi. Nie je potrebné nič stláčať, stačí počkať približne 5 minút. Ak sa stále nepripája, odporúčame reštartovať smerovač.

Príklad, ak bolo zariadenie spárované s telefónom a telefón bol zničený a termostat bol z tohto telefónu zablokovaný, musíme zadať ID zo štítku a prihlasovacie meno.

Nazvite ho podľa pôvodného smerovača, rovnakým menom a heslom.
Áno, môžete, ale len v rámci toho istého účtu.

Aktuálny čas musí byť nastavený v mobilnom telefóne - nastavte čas podľa operátora, potom musíte reštartovať a znovu nastaviť termostat.

Ak je termostat uzamknutý prostredníctvom aplikácie, možno ho odomknúť len prostredníctvom aplikácie. Len pri uzamknutí prostredníctvom termostatu je možné termostat aj spätne odomknúť.

Teplotná hysteréza pri spínaní je ±0,3 °C.

Po odstránení stojana zostanú "trčať" 4 kolíky. Otvor na zavesenie na hornej strane je.

Termostat má jednu riadiacu a jednu spínaciu jednotku. Prípustné zaťaženie je 16 A odporovo. Spínacia jednotka je pripojená ku kotlu. Obe navzájom komunikujú bezdrôtovo. Schémy zapojenia nájdete v návode na obsluhu.

Pokiaľ nie sú prekročené záťaže a sú ovládané z jedného miesta, môžete termostat preniesť a pravdepodobne by fungoval. Porovnajte to s pripojením k priamovýhrevnému vykurovaciemu zariadeniu alebo kotlu. V prípade potreby sa o zapojení poraďte s výrobcom, predajcom vykurovania alebo kvalifikovanou osobou. Spínacia jednotka môže ovládať jeden okruh. Ak by mala spínať napätie, maximálne povolené zaťaženie je 16 A, nezávisle od ističov.

Termostat funguje len na frekvencii 2,4 GHz.

Plynové kotly sa zvyčajne spínajú uzavretím spínacieho obvodu. Naše značenie kontaktov NO a COM zodpovedá značeniu kontaktov Jablotron COM a ReX.

Áno, stojan sa dá odpojiť.

Vysielač nemá batériu, je potrebné ho napájať pomocou 5V adaptéra.

Termostat možno ovládať prostredníctvom siete wifi alebo na diaľku cez mobilný internet v mobilnom telefóne. Nie je potrebné mať pevnú IP adresu. Komunikácia prebieha prostredníctvom vlastného servera.

Automatický režim - pri nastavení vyššej teploty sa zapne prijímač a svieti červená dióda M/A.
Ručný režim - stlačením tlačidla MANUAL (svieti zelená dióda) sa aktivuje ručný režim, ktorý vypne vysielač (ten, ktorý je v miestnosti).
Zapnutie sa potom vykoná stlačením tlačidla M/A - svieti červená dióda.
Na konci videa MANUAL sa vypne ručný režim a prejde sa do automatického režimu.

Používa sa buď automatický, alebo manuálny režim. Obidve funkcie sa nemôžu používať súčasne.

Ano, môžete. Zariadenie má samoučiace sa párovanie. Zakaždým sa vygeneruje iný komunikačný kód, takže sa navzájom nerušia.

viď pokyny. 

Vymeniť bude potrebné aj prijímač (spínaciu jednotku). Používajú vlastný komunikačný protokol.

Adresa MAC je uvedená na štítku na základnej doske termostatu. Je potrebné odskrutkovať zadný kryt.

Termostatom, pri ktorom je možné prostredníctvom riadiacej jednotky ovládať viacero prijímačov (až 6), je súprava P5611OT.2R. Vďaka funkcii samoučenia má termostat možnosť vygenerovať vlastný párovací kód, ktorý si potom každý jednotlivý prijímač uloží do pamäte.

Pre modely P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Ostatné majú pevnú hysterézu.

To je možné vďaka programovateľným termostatom, ktoré umožňujú viacnásobné zmeny teploty. Pre každý deň môžete vybrať požadovanú teplotu a čas až 6 zmien teploty v závislosti od modelu termostatu. Je možné nastaviť režimy (nastavenie času a teploty) na jednotlivé dni, alebo na rozvrh od pondelka do piatku a samostatne od soboty do nedele, alebo na týždenný rozvrh od pondelka do nedele.

V prípade všetkých termostatov okrem tých, ktoré podporujú funkciu Opentherm, je komunikácia jednosmerná. Komunikácia prebieha rádiovou cestou (s protokolom OpenTherm aj s protokolom siete WiFi), takže murivo znižuje celkový dosah.

95 % kotlov používa nasledujúce beznapäťové pripojenie. Ak má kotol beznapäťové zapojenie, musí ho mať aj termostat.

OpenTherm je názov pre formu obojsmernej komunikácie medzi modulom kotla a termostatom. Termostat prijíma potrebné informácie, ktoré následne spracuje a odovzdá späť do kotla, ktorý reguluje teplotu vody na čo najefektívnejšiu úroveň. Vďaka informáciám získaným z termostatu OpenTherm sa moduluje výkon kotla, ktorý priebežne pridáva a uberá výkon podľa požadovaných a nameraných hodnôt. Výhodou je, že výkon kotla sa reguluje nielen podľa teploty v miestnosti, ale aj podľa teploty vody v systéme a ďalších veličín. Na rozdiel od toho bežný termostat ON/OFF spína kotol na 100 % výkonu alebo 0 % výkonu. OpenTherm tak zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady (účty za energiu) a zvyšuje životnosť kotla.

Termostat OpenTherm dokáže regulovať akýkoľvek kotol OpenTherm. Ak váš kotol nepodporuje technológiu OpenTherm alebo ju nechcete používať, môžete pripojiť termostat bez týchto kontaktov a jeho funkčnosť bude rovnaká ako pri termostate bez Opentherm. Termostaty s komunikáciou Opentherm teda môžete používať len so zapojením on/off bez regulácie Opentherm.

Ano, je potrebné vymeniť aj vysielaciu jednotku, ktorá je pripojená ku kotlu. Jednotka pôvodného zariadenia a nové zariadenie majú odlišné komunikačné protokoly alebo nie sú spárované.

Ano, termostaty s prednastavenými komfortnými a úspornými režimami umožňujú okrem pevne stanovených programov, ktoré nemožno meniť, aj niekoľko užívateľských nastavení režimov. Postup nájdete v návode na obsluhu konkrétneho modelu, napríklad termostatu P5611OT.

Termostat nepotrebuje samostatnú ochranu. Kotol musí byť chránený.

Kapilárne termostaty môžu prepínať z 0 °C. Ostatné majú systém proti zamrznutiu od 5 °C alebo 7 °C v závislosti od modelu.

Ak používate viacero termostatov, starý sa používa napríklad ako teplomer a nový je umiestnený na kotle, nebudú sa navzájom ovplyvňovať. Jednak kvôli spárovaniu, jednak kvôli rozdielnym komunikačným protokolom.

Nanešťastie, tento typ výrobku nemáme v našom predajnom sortimente.

Ano, pamätajú si to. Automaticky sa spárujú do 5 minút. Všetky termostaty v našom sortimente sa po výpadku prúdu samy spárujú a potom obnovia napájanie.

Táto správa môže znamenať nasledovné:

a. Nameraná teplota je mimo rozsahu (0 °C až 40 °C)
b. Snímač teploty je poškodený
Pokúste sa vymeniť batérie, iba alkalické batérie s napätím 1,5 V. Ak to nie je opravené, uplatnite reklamáciu.

Malo by pomôcť odpojiť termostat od kotla a znovu ho pripojiť. Ak by sa táto chyba vyskytovala častejšie, odporúčame zaslať tovar na diagnostiku v rámci záruky. 

Ak má radiátor prípojku termostatu, z ktorej vedie normálna zástrčka do zásuvky, potom áno (pripája sa na svorky NO/COM).

Drôtové termostaty vydávajú pri zapnutí zvuk. Bezdrôtové tiež, ale prijímacia jednotka je zvyčajne pri kotle ďalej od obytného priestoru, takže kliknutie nie je počuť v iných miestnostiach.

Dosah v otvorenom priestore je v rozmedzí 60-100 m, množstvo muriva znižuje dosah rádiového signálu. Vyberte podľa parametra "Dosah v otvorenom priestore". Dosah bezdrôtového termostatu nie je možné zvýšiť.

Nijaký z termostatov nedokáže automaticky spínať vykurovanie a časovať teplotu vody na základe tarify. Pravdepodobne by ste mohli použiť niektorý z programovateľných termostatov, v ktorom nastavíte vykurovanie na nižšiu teplotu v čase vysokej tarify.

Pre väčšinu kotlov je rozhodujúca odporová záťaž. Odporová záťaž je taká, pri ktorej nedochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, typicky odporové tepelné spotrebiče. Indukčná záťaž je taká, pri ktorej dochádza k fázovému posunu medzi prúdom a napätím, kde je oneskorenie prúdu za napätím. Indukčné záťaže sú napr. elektromotory, transformátory atď. Každý termostat má uvedené maximálne hodnoty spínanej záťaže (odporovej/induktívnej), závisí to od toho, čo chce zákazník, aby termostat spínal, a od hodnôt spínaných zariadení. Príklad: ak má kotol spínaný odpor 7 A, nemôžem použiť termostat, ktorý má maximálnu záťaž 6A.