Úvod Termostaty a detektory Termostaty Digitálny izbový termostat OpenTherm EMOS P5616OT

Digitálny izbový termostat OpenTherm EMOS P5616OT

Všeobecné číslo P5616OT
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
3. 4. 2023 u Vás
97,00
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

1,50
Skladom
2,95
Skladom
Popis

Rozšírený popis

PROGRAMOVATEĽNÝ TERMOSTAT BEZDRÔTOVÝ P5616OT

Získajte dokonalý teplotný komfort a kontrolu nad vykurovaním a chladením doma aj v kancelárii. Termostat umožňuje spoľahlivú reguláciu vykurovacích aj chladiacich systémov a programovanie až šiestich teplotných zmien denne. Plne sa tak prispôsobí vášmu životnému rytmu po celý rok. Vďaka bezdrôtovému prevedeniu môžete ľahko meniť referenčnú miestnosť. Výhodou je podsvietený displej, jednoduché ovládanie, nastavenie teploty v rozmedzí od 5 °C do 35 °C a funkcia Prázdniny a Lock. Pripojiť môžete kotol, ktorý podporuje OpenTherm komunikáciu aj klasické spínanie prostredníctvom spínacieho kontaktu (relé).

Nastavenie teploty od 5 °C do 35 °C

Termostat stráži ideálnu teplotu za vás, a zaisťuje tak príjemný pocit bez nákladných a nezdravých teplotných šokov. Nastavte si požadovanú teplotu od 5 °C do 35 °C, a to už po 0,5 °C. Aktuálnu teplotu v miestnosti meria termostat v rozmedzí od 0 °C až do 40 °C s presnosťou na 0,1 °C. Ochrana proti zamrznutiu zabraňuje poškodeniu vykurovacej sústavy mrazom v objektoch, ktoré sa v zime pravidelne nekúri.

Podpora OpenTherm komunikácie

Termostat môžete pripojiť ku kotlu, ktorý podporuje OpenTherm komunikáciu. Výhodou je regulácia výkonu kotla nielen teplotou v miestnosti, ale aj teplotou vody v systéme a ďalšími premennými. K spínania dochádza pomocou OT aj pomocou relé. Väčšina termostatov má buď len OT výstup, alebo relé výstup. Termostaty Emos P5606OT a P5616OT majú pre pripojenie ku kotlu oba výstupy.

Prehľadný displej s podsvietením

Displej vyniká prehľadnosťou a výrazným podsvietením, čo umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie termostatu. Vďaka veľkým čísliciam na displeji ľahko prečítate aktuálnu aj nastavenú teplotu alebo naprogramujete časový harmonogram kúrenie. Podsvietenie dovoľuje ovládanie termostatu aj v tme alebo v horších svetelných podmienkach.

Funkcia Lock (detská poistka)

Pronajímáte byt nebo provozujete penzion? Nemějte obavy z neoprávněných zásahů do nastavené teploty topení nebo chlazení. Funkce Lock umí „zamknout“ termostat a zajistí vaši 100% kontrolu, protože dovoluje termostat ovládat jen po zadání bezpečnostní dvojkombinace, kterou budete znát pouze vy. Funkce Lock tak dobře poslouží i jako dětská pojistka.

Programovanie a chytré funkcie

Termostat vám umožní naprogramovať až 6 rôznych užívateľských teplôt za deň a dopriať si tak ideálnu teplotu presne podľa vašich prianí a potrieb. Funkcia kalibrácia teploty podľa iného referenčného teplomeru zaistí nastavenie presne také teploty, na akú ste zvyknutí. Pomocou režimu Prázdniny navolíte konštantnú teplotu na dlhšie časové obdobie.

Bezdrôtové spojenie a dosah až 100 metrov

Komunikácia medzi spínacou a ovládacou jednotkou prebieha bezdrôtovo v dosahu 100 m a umožňuje použitia termostatu aj vo väčších priestoroch – rodinných domoch, bytoch a kanceláriách. Signál je prenášaný rádiovo na frekvencii 868 MHz. Funkčnosť spojenia overíte testom na spínacej jednotke. Maximálny dosah 100 m sa vzťahuje na otvorené priestory. Vo vnútorných priestoroch sa môže dosah zmenšiť, pretože signálu stoja v ceste steny alebo iné prekážky.

Napájanie na 2 batérie AA

Bezdrôtový termostat je napájaný dvoma 1,5 V AA batériami. Na potrebu výmeny batérie vás upozorní indikátor stavu batérie. Batérie sú súčasťou balenia rovnako ako dve skrutky a dve hmoždinky nutné na uchytenie termostatu na stenu.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P5616OT
Produktové číslo 2101307000
EAN 8592920089323
typ ovládania programovateľný elektronický izbový termostat
typ termostatu bezdrôtový s OpenTherm komunikáciou
druh regulácie vykurovací a chladiaci systém
nastavenie teploty 5 ° C až 35 ° C, po 0,5 ° C
typ nastavenia teploty 6 teplotných zmien denne
nastaviteľný rozptyl teploty 0,2 °C až 2 °C, po 0,1 °C
meranie teploty 0 °C až 40 °C, rozlíšenie 0,1 °C
dĺžka kapilárneho čidla neuvádza sa
počet programov 1 užívateľsky nastaviteľný program alebo užívateľsky nastaviteľná teplota (6 × za deň)
funkcia ON/OFF áno
podsvietený displej áno
spínanie 230 V AC alebo beznapäťové
farba biela
dosah vo voľnom priestore 80 m
ochrana proti zamrznutiu áno
napájanie prijímača 230 V AC
funkcia prázdniny áno
funkcia Set-back nie
napájanie neuvádza sa
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
napájanie brány neuvádza sa
napájanie vysielača 2× 1,5 V AA (súčasťou balenia)
pracovná frekvencia 868 MHz
súčasť balenia neuvádza sa
spínaná záťaž 10 A odporovo, 4 A induktívne
kalibrácia teploty áno
rozmer brány neuvádza sa
rozmer prijímača 26 × 86 × 86 mm
rozmer vysielača 26 × 126 × 84 mm
rozmer neuvádza sa
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Súbory na stiahnutie

Súbory na stiahnutie

Dokumenty a súbory na stiahnutie
FAQ

FAQ – časté otázky

Maximálna spínaná záťaž je 10 A odporová / 4 A induktívna. O kompatibilite sa poraďte s predajcom alebo výrobcom kotla. Schémy zapojenia nájdete v príručke.