Úvod Termostaty a detektory Detektory CO a dymu Detektor oxidu uhoľnatého v miestnosti P56400

Detektor oxidu uhoľnatého v miestnosti P56400

Všeobecné číslo P56400
Tento produkt nie je možné zakúpiť. Prezrite si podobné produkty tu.
Ceny sú uvedené za balenie.
PRI NÁKUPE NAD 49,99 € DARČEK 4x letné osvieženie
Základné údaje
Značka EMOS
Všeobecné číslo P56400
Produktové číslo 2101504000
EAN 8592920036396

Popis produktu

Detektor CO s opticko-akustickou signalizáciou a životnosťou 10 rokov.

Rozšírený popis

Máte radi všetko pod kontrolou a chcete mať istotu, že ste vy aj vaši najbližší vždy v bezpečí? Kúpte si spoľahlivý detektor úniku oxidu uhoľnatého (CO), ktorý za vás postráži prítomnosť prudko jedovatého neviditeľného plynu bez zápachu. Pokiaľ kúrite doma plynovým kotlom či krbovými kachľami, využívate prietokový ohrievač alebo plynový sporák, životy celej vašej rodiny sú bez detektora CO trvalo ohrozené. Oxid uhoľnatý totiž môže vzniknúť nedokonalým spaľovaním palív a jeho prítomnosť nedokážete bez CO alarmu takmer vôbec odhaliť.

Spoľahlivý sluha, ktorý pracuje vo dne v noci

Oxid uhoľnatý (CO) nie je vidieť ani cítiť. Každým rokom má tento tichý zabijak na svedomí tisícky životov po celom svete. A pritom existuje tak jednoduchý a lacný spôsob, ako sa pred otravou oxidom uhoľnatým chrániť.
 
Investujte do detektora prítomnosti oxidu uhoľnatého (CO) vo vašej domácnosti a zaistite svojej rodine bezpečné prostredie. Získajte istotu, že je o vaše zdravie dobre postarané - vo dne, ale aj v noci, kedy celá rodina spokojne spí.

10 rokov bezpečia pre vašu rodinu

Príčiny vzniku oxidu uhoľnatého obvykle nie sú jednoducho odhaliteľné. Inštaláciou CO alarmu GS819 získate na ďalších 10 rokov istotu, že vo vašej domácnosti nehrozí žiadne bezprostredné nebezpečenstvo otravy oxidom uhoľnatým, ktoré by spôsobila porucha na plynovom kotle či sporáku alebo napríklad upchatý komín. Akonáhle sa priblíži koniec životnosti alarmu, detektor vás na to sám upozorní akustickým a optickým signálom.

Optická aj akustická signalizácia

CO alarm je osadený troma LED diódami, ktoré každých 30 sekúnd signalizujú, či je zariadenie plne v prevádzke. Ak je detektor v chybovom stave a hodnoty CO v priestore spoľahlivo nemeria, LED diódy začnú každých 30 sekúnd žlto blikať a zariadenie súčasne vydá akustický signál.
 
Funkčnosť alarmu možno kedykoľvek overiť stlačením tlačidla TEST/SILENCE. Pokiaľ je zariadenie plne funkčné, 4x zapípa a súčasne 4x zabliká LED signalizácia.

Bezpečnostná poistka

Aby sa nedopatrením nestalo, že zabudnete do detektora vložiť batérie, je vybavený bezpečnostnou poistkou (dva kovové výstupky pod batériovým priestorom). Pokiaľ nie sú v zariadení vložené obe batérie, batériový kryt sa nedá zatvoriť. Ak je zariadenie inštalované na stene, máte tak vždy istotu, že je vaše zdravie pred prítomnosťou CO v miestnosti plne chránené.

Jednoduchá montáž

Detektor CO GS819 je určený pre montáž na stenu, alebo pre voľné umiestnenie kdekoľvek v miestnosti. Pre zavesenie na stenu sú na detektore pripravené dva otvory. Alarm tak ľahko pripevníte vyvŕtaním dvoch otvorov do steny, zasunutím rozperiek (hmoždiniek) a skrutiek, ktoré sú súčasťou balenia a na ktoré zariadenie jednoducho zavesíte.

Kam detektor umiestniť

CO alarm GS819 odporúčame inštalovať na stenu do všetkých miestností, kde sa nachádza zariadenie spaľujúce tzv. fosílne palivá (drevo, uhlie, plyn, benzín a i.). Nebezpečná koncentrácia oxidu uhoľnatého vzniká najčastejšie poruchou či zanedbaním údržby práve týchto zariadení alebo vplyvom nedostatočného vetrania.
 
Detektor prítomnosti CO odporúčame umiestniť aj do všetkých miestností, kde trávite veľa času (spálňa, obývacie miestnosti, detské izby).

Spĺňa všetky bezpečnostné normy

EMOS CO alarm GS819  získal známku kvality od prestížnej britskej spoločnosti BSI (British Standards Institution). Tá vo svojich laboratóriách testuje bezpečnosť a kvalitu výrobkov z celého sveta. Akonáhle produkt úspešne prejde všetkými náročnými skúškami, získa unikátne BSI KM číslo (v tomto prípade KM 616830). Podľa neho si môžete kedykoľvek overiť pravosť tejto medzinárodnej ochrannej známky.

Rád vám poradím
Technické otázky
 • Heureka 99 %
  Heureka 99 %
 • Garancia kvality
  Garancia kvality
 • Doprava zdarma na všetko
  Doprava zdarma na všetko
 • Sme s vami už 30 rokov
  Sme s vami už 30 rokov
Súbory na stiahnutie
Dokumenty a súbory na stiahnutie