Detektor dymu GS536G

Všeobecné číslo P56501
zobraziť hodnotenie
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
2. 2. 2023 u Vás
8,95
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

12,40
Skladom
3,10
Skladom
Popis

Popis produktu

Detektor dymu s opticko-akustickou signalizáciou a životnosťou 10 rokov.

Rozšírený popis

 

Rýchle odhalenie hroziaceho nebezpečenstva

Najčastejšími príčinami požiarov v domácnostiach sú poruchy elektroinštalácie, zlá údržba komína, technické poruchy na elektrických spotrebičoch, nedostatočne uhasené cigaretové ohorky alebo neopatrné zaobchádzanie s otvoreným ohňom (sviečky, flambovanie). Predtým, ako váš dom zachvátia plamene, však máte zvyčajne niekoľko hodín na zásah. Oheň na seba upozorní vizuálne (tlejúci, neskôr s hustým čiernym dymom) aj zápachom. Problémom zostáva, že väčšina požiarov vzniká v noci, keď o nich obyvatelia domu nevedia, kým nie je neskoro na ich záchranu. Preto zbytočne neriskujte a chráňte svoju rodinu a majetok pomocou detektora dymu.

Optická a zvuková signalizácia

V prípade detekcie dymu detektor hlasno pípne a súčasne bliká červená LED dióda. Z bezpečnostných dôvodov nie je možné alarm stlmiť alebo vypnúť. Zostane aktívny, kým sa vzduch opäť nevyčistí.

Kam ho umiestniť

Z bezpečnostného hľadiska je jednoznačne najlepšie nainštalovať ho do každej miestnosti v dome. Nikdy neviete, kde vypukne požiar, a čím viac hlásičov máte, tým rýchlejšie to zistíte. Ale vyhnite sa kuchyni, kúpeľni a garáži – vodné pary, výpary z varenia alebo výfukové plyny môžu spustiť falošné alarmy. Ak vám situácia neumožňuje vybaviť celý dom detektormi, zaobstarajte si aspoň jeden na každé poschodie a umiestnite ho na miesto, kde vás alarm prebudí z hlbokého spánku (napr. na chodbe pred spálňou).

10 rokov pokojného spánku

Každý detektor dymu obsahuje snímač, ktorý má obmedzenú životnosť. Keď nastane jeho posledná hodina, musíte si zaobstarať úplne nové zariadenie. EMOS GS536 vás bude chrániť 10 rokov. Ak počas procesu zabudnete na dátum exspirácie, pripomenie vám to štítok na zadnej strane, na ktorom sa konkrétne píše „device replace:“.

Spevná prevádzka

Detektor dymu EMOS udržiava pri živote iba jedna alkalická 9V batéria. V tomto prípade zabudnite na nabíjateľnú batériu, pretože má nedostatočné napätie (len 8,4 V) na to, aby detektor správne fungoval. Detektor sám vás začne upozorňovať na potrebu nového zdroja energie 30 dní pred jeho úplným vybitím. Po splnení podmienok budete mať opäť na dlhú dobu pokoj – budete musieť vymeniť batériu približne 1× ročne.

Jednoduchá inštalácia

Detektor dymu GS536 sa rýchlo a jednoducho inštaluje na stenu alebo strop. Podrobný český návod vás presne navedie, do akej výšky od zeme a stropu. V balení nájdete aj všetko potrebné príslušenstvo – montážnu podložku, podložky a skrutky.
Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo P56501
Produktové číslo 2104101000
EAN 8592920048634
typ detekcie detektor dymu
možnosť prepojenia s ďalšími detektormi neuvádza sa
dosah modulu neuvádza sa
hlasitosť signalizácie >85 dB vo vzdialenosti 3 m
krytie neuvádza sa
napájanie 1× 9 V, súčasťou balenia
pamäť poplachov neuvádza sa
prevádzková teplota 0 °C až 40 °C
prevádzková vlhkosť 5–95 %
prenosová frekvencia neuvádza sa
typ inštalácie montáž na stenu alebo voľne stojaci
typ signalizácie optická aj zvuková
určené pre typ neuvádza sa
životnosť 10 rokov
rozmer 90 × 33 mm
predajný obal 1 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu (100%)
1 hodnocení

  • 100%
    Ja
    Objednané 15. 10. 2022
    Rýchle vybavenie, výrobok plní svoju funkciu perfektne.
Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Súbory na stiahnutie FAQ

FAQ – časté otázky

Max 40 m2