Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod Batérie a akumulátory Olovené akumulátory Bezúdržbový olovený akumulátor 12 V/26 Ah L2

Bezúdržbový olovený akumulátor 12 V/26 Ah L2

Všeobecné číslo B9683
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Skladom
30. 7. 2024 u Vás
84,50
Rád vám poradím

Odporúčame dokúpiť

47,85
Skladom
Popis

Popis produktu

Akumulátor EMOS je vhodný ako náhradná batéria pre záložné zdroje UPS, RBC kity, núdzové osvetlenie, echoloty, sonary, elektronické systémy EZS, EPS a pod.
Bezúdržbový, ventilom riadený olovený akumulátor v prevedení AGM umožňuje použitie v ľubovoľnej polohe. Optimálna životnosť v záložných systémoch je 5 rokov.

Výhody produktu

Olovené hermeticky uzatvorené a úplne bezúdržbové trakčné akumulátory.
Doporučené oblasti použitia: systémy UPS, záložné zdroje pre všetky aplikácie EZS a telekomunikácie, záložné svietidlá, výstražné mobilné a signalizačné zariadenia apod.

Rozšírený popis

Olovené bezúdržbové batérie

Olovené bezúdržbové batérie EMOS sú určené ako náhradné batérie pre záložné zdroje UPS, súpravy RBC, elektronické zabezpečovacie systémy (EZS), systémy elektrickej požiarnej signalizácie (EPS), záložné systémy výťahov atď.

Batérie tohto typu nie sú určené na skladovanie energie, napr. v solárnych systémoch, a nemôžu sa používať ako štartovacie batérie do automobilov, motocyklov a elektrických skútrov.

Bezpečnosť a najmodernejšia technológia

Olovené akumulátory EMOS s ventilovým riadením, ktoré nevyžadujú údržbu, v konštrukcii AGM možno inštalovať v ľubovoľnej polohe.

AGM batérie obsahujú elektrolyt nasiaknutý v sklenených laminátových mikrovláknach, ktoré sú súčasťou separátorov medzi jednotlivými olovenými doskami. Ide v podstate o sklenené rúno, do ktorého sa elektrolyt pri nalievaní vsiakne. Vyliatie kyseliny už nehrozí a batérie sú tak veľmi bezpečné na prevádzku.

Bezpečnostné ventily batérie zabraňujú jej explózii v prípade plynatosti. Celý kryt batérie zodpovedá príslušnej norme a batéria spĺňa všeobecné požiadavky na bezpečnosť výrobku.

Nabíjanie a prevádzka batérií

Pred prvým použitím sa batéria musí nabiť. Ak je batéria vložená do zariadenia, ktoré nedokáže rozpoznať jej stav nabitia, môže dôjsť k úplnému vybitiu batérie, čo môže mať za následok jej nenávratné poškodenie - zničenie.

Nabíjanie batérie sa musí vykonávať pomocou vhodného napájacieho zdroja alebo nabíjacieho zariadenia podporujúceho technológiu AGM, ktoré má nabíjacie napätie 14,4 V pre 12 V batérie a 7,2 V pre 6 V batérie. Ak nabíjačka alebo napájací zdroj nemá tieto parametre, dôjde k neúplnému nabíjaniu, rýchlej spotrebe energie a v krajnom prípade k zničeniu batérie.

Optimálna životnosť záložných systémov je 5 rokov.

Pripojenie pomocou konektorov FASTON

Väčšina bezúdržbových olovených akumulátorov EMOS je vybavená svorkami FASTON. Svorky FASTON sa široko používajú v elektronických a elektrických zariadeniach a v automobilovom priemysle. Svorky FASTON umožňujú rýchle pripojenie vodiča a konektora k batérii.

Parametre

Parametre

Značka EMOS
Všeobecné číslo B9683
Produktové číslo 1201003600
EAN 8592920006399
napätie 12 V
kapacita 26 Ah
bezúdržbový áno
optimálna životnosť 5 rokov
hmotnosť 8,05 kg
technológia AGM
EZS (elektronické zabezpečovacie systémy) áno
ÚSTREDNE JABLOTRON JA100K nie
EPS (elektronické požiarne systémy) áno
terminál 14 × 12 × 2 mm
UPS (záložné zdroje) áno
ÚSTREDNE JABLOTRON JA82K nie
chemické zloženie Pb
núdzové osvetlenie áno
PARADOX nie
ÚSTREDNE JABLOTRON JA106K nie
ÚSTREDNE JABLOTRON JA106K(R) nie
ÚSTREDNE JABLOTRON JA83 nie
záložné batérie pre výťahy - osvetlenie, hovor nie
rozmer 175 × 165 × 125 mm
predajný obal 1 ks
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Dokumenty na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie

FAQ – časté otázky

FAQ – časté otázky

Áno, tento výrobok je vhodný.

Akumulátor sa musí nabíjať pomocou vhodného zdroja alebo nabíjačky podporujúcej technológiu AGM, ktorá má nabíjacie napätie 14,4 V pre 12 V akumulátory a 7,2 V pre 6 V akumulátory. Ak nabíjačka alebo napájací zdroj nemá tieto parametre, dôjde k neúplnému nabíjaniu, rýchlej spotrebe energie a v krajnom prípade k zničeniu batérie.

Olovené batérie a trakčné batérie sa vo všeobecnosti vybíjajú až na 30 % kapacity. Nikdy nie nižšie, pretože sa tým skracuje životnosť. Je potrebné zabezpečiť, aby sa batéria vybíjala maximálne na 30 % kapacity. Ak sa batéria vybije viac, hrozí jej poškodenie.

Všeobecne možno všetky batérie AGM zaťažovať až 3-krát (príklad: batéria s kapacitou 15 Ah, čo je 3*15Ah = 45 A). Je však dôležité poznamenať, že ak je zaťažený takýmto vyšším prúdom, prevádzkový čas je potom samozrejme nižší.

Áno, ak je nabíjačka vhodná na nabíjanie batérií AGM.
Nemôže, batéria by mala byť vždy pripojená ako záloha, takže zariadenie by malo mať vyhodnotenie stavu batérie. Ak nie je zabudovaný v žiadnom takomto zariadení, ako je UPS, EPS, potom je čisto na zákazníkovi, aby sa ubezpečil, že batéria nie je vybitá pod 10,5 V v prípade 12V batérie a pod 5,25 V v prípade 6V batérie.
Áno, všetky batérie AGM, ktoré ponúkame, môžu ležať na boku, len sa neodporúča mať ich dlhodobo hore nohami.
Prvé dve číslice = rok, ďalšie dve číslice = mesiac, posledné dve číslice = deň.
Nie, nie sú určené pre solárne systémy.
Svorky FASTON sú konektory, ktoré sa široko používajú v elektronických a elektrických zariadeniach a v automobilovom priemysle. Ide o rýchle spojenie vodiča a konektora, preto FAST ON.
Skrutky v balení sú bonusom navyše. Nachádzajú sa na výrobkoch s typom konektora FASTON a kapacitou nad 18 Ah.

Musíte zistiť, aké parametre napätia a prúdu má vaša pôvodná batéria. Okrem toho rozmery, ktoré vyhovujú vášmu zariadeniu.

Rozdiel medzi gélovou a AGM batériou

AGM (absorbed glass mat) je technológia, pri ktorej elektrolyt medzi elektródami nie je v tekutej forme, ale je nasiaknutý netkanou textíliou zo sklenených vlákien (tzv. separátor, oddeľuje od seba kladnú a zápornú elektródu). Batérie založené na tejto technológii sú veľmi výkonné, majú vynikajúce nabíjacie vlastnosti, čo znamená, že sa oveľa ľahšie a rýchlejšie nabíjajú pri vybití, a sú tiež veľmi odolné voči cyklickému zaťaženiu (nabíjaniu a vybíjaniu).

Batérie AGM sú absolútne bezúdržbové, odolné voči úniku elektrolytu a bezpečné.

Batérie založené na technológii AGM sú vhodné pre náročné aplikácie, pre moderné automobily, ktoré majú nadštandardnú elektrickú výbavu. Sú vhodné aj pre vozidlá vybavené funkciou Start & Stop (t. j. počas jednej jazdy musí batéria v jednom okamihu viackrát naštartovať motor), vrátane rekuperačného nabíjania, t. j. rekuperácie brzdnej energie.

GEL technológia - hlavný rozdiel oproti technológii AGM je vo forme elektrolytu. Konštrukcia gélových batérií je podobná ako u bežných batérií v nádobách. Obsahuje sústavu kladných a záporných elektród. Elektrolyt je však viazaný v silikagéle (nie v separátore ako v AGM). Výhodou je nižšia citlivosť na vyššie prevádzkové teploty, vyššia kapacita pri nižšej hmotnosti batérie a nízke samovybíjanie. Znižuje sa aj únik elektrolytu a tieto batérie sú bezúdržbové.

Myslím si, že gélovú batériu by bolo možné nahradiť batériou AGM. Otázkou je, čím nabíjať.

Nabíjanie týchto batérií sa musí vykonávať pomocou vhodného zdroja alebo nabíjačky podporujúcej technológiu AGM, ktorá má nabíjacie napätie 14,4 V pre 12 V batérie a 7,2 V pre 6 V batérie. Ak nabíjačka alebo napájací zdroj nemá tieto parametre, dôjde k neúplnému nabíjaniu, rýchlej spotrebe energie a v krajnom prípade k zničeniu batérie.

GEL batérie sa môžu nabíjať len nabíjačkami, ktoré majú režim na nabíjanie AGM/GEL batérií.

Preskúmajte tiež vlastnosti vašej nabíjačky. 

Po 6 mesiacoch: viac ako 70 % kapacity

Po 12 mesiacoch: viac ako 50 % kapacity

Po 18 mesiacoch: viac ako 40 % kapacity

Po 24 mesiacoch: viac ako 30 % kapacity

Áno, pred prvým použitím je potrebné batériu nabiť. Ak sa olovený akumulátor vloží do zariadenia, ktoré nedokáže zistiť stav akumulátora, môže dôjsť k jeho úplnému vybitiu, a tým k jeho nenávratnému zničeniu.

Všeobecne povedané, optimálna prevádzková teplota je +15 °C až +25 °C.
Každé zvýšenie teploty nad túto hranicu (t. j. nad +25 °C) alebo zníženie (pod 15 °C) znamená skrátenie životnosti batérie
Aby sa zachovala čo najdlhšia životnosť batérie, odporúčaný rozsah prevádzkových teplôt je od +15 °C do +25 °C.

Nie, batérie, ktoré ponúkame, sú VRLA- AGM - záložný typ. Štartovacie batérie neponúkame.
Do hry tu vstupuje viac premenných - pri akých teplotách bola batéria prevádzkovaná, typ nabíjačky, opotrebovanie a ďalšie.
Nie, nehrozí žiadne riziko úniku, kyselina je nasiaknutá do skleneného rúna.
Bezpečnostné prvky sú bezpečnostné ventily, ktoré slúžia na zabránenie výbuchu pri splyňovaní batérie. Celý vnútorný systém zariadenia je v súlade s príslušnou normou pre batérie a celá batéria spĺňa požiadavky na všeobecnú bezpečnosť výrobku. A tieto skutočnosti nemusí výrobca alebo dovozca preukázať pred uvedením výrobku na trh.