Úvod Žiarovky LED žiarovky LED žiarovka Classic A60 10W E27 teplá biela Ra95, 4 ks

LED žiarovka Classic A60 10W E27 teplá biela Ra95, 4 ks

Všeobecné číslo ZQ5147.4
Doprava zadarmo Akcia
Doprava zadarmo
pre všetky druhy dopravy
Vyberte variant
farba svetla
príkon
predajný obal
Skladom
1. 6. 2023 u Vás
10,00
Popis

Rozšírený popis

LED žiarovka EMOS neskresľuje realitu

Asi už ste si niekedy všimli, že váš byt, a každý detail v ňom, vyzerá za denného svetla úplne inak ako večer pri rozsvietenom lustri. Donedávna sa tento fakt riešil len v umeleckých priestoroch, kde je nutné zaistiť verné vnímanie farieb (múzeá, galérie, luxusné butiky s oblečením). Ale dnes už si s tým vieme poradiť aj v domácnostiach. Žiarovka EMOS ZQ5147 má vyšší index podania farieb, čo znamená, že okolité farby budete vnímať oveľa intenzívnejšie. Vďaka tomu u vás doma navodí príjemnejšiu atmosféru aj pri umelom osvetlení.

Teplo domova nevykúzlite len veľkým krbom, na ktorého rímse sa budú pretláčať rámčeky s rodinnými fotografiami. Základom je to správne svetlo.

Z hľadiska svietivosti aj finančnej úspory nemajú LED žiarovky v súčasnosti konkurenciu. Pri výbere tej pravej je najdôležitejšie zamerať sa na jej tvar, päticu a teplotu svetla. Ak si však potrpíte len na to najlepšie, oplatí sa sledovať aj tzv. index podania farieb (CRI).

CRI (Color Rendering Index), často označovaný i jako Ra (Rendering average), udává, ako verne vie svetelný zdroj zobrazovať farby v porovnaní s prirodzeným denným svetlom. Bežne v predaji kolujú žiarovky majúce CRI okolo 80, čo je minimálna hodnota predpísaná Európskou úniou. Najlepšie modely, ako práve EMOS ZQ5147, vám ale ponúka CRI väčšie ako 95, (skrátene 100%) je úplné maximum. Ako veľký rozdiel vo vnímaní okolitých farieb tento nepatrný parameter spôsobí sa presvedčte na obrázku nižšie. Napriek tomu, že vzhľadovo je táto žiarovka takmer na nerozoznanie od klasickej žiarovky (60 W), spotrebuje 6× ménej elektrickej energie.

EMOS ZQ5147, s päticou E27, naskrutkujete do väčšiny svietidiel vo vašej domácnosti. Okrem skvelého indexu podania farieb, vysokej svetelnej účinnosti (81 lm/W) a nízkej spotreby (10 W) vás poteší aj výnimočne dlhou životnosťou 30 000 hodín.

Farby ako za denného svetla


Ak sa radi kocháte okolím a farby hrajú vo vašom živote dôležitú rolu, nenechajte sa ochudobniť ani o jednu z nich. LED žiarovka s indexom podania farieb >95 dotiahne k dokonalosti každú večeru s priateľmi, kreatívne chvíľky pri maliarskom plátne i večerný relax pri televízii.

Teplé biele svetlo


Hoci farebná teplota svetelného zdroja nemá na index podania farieb žiadny vplyv, nie je tajomstvom, že do miestností určených na odpočinok by sme si mali vždy voliť svietidlá a žiarovky v odtieni teplá biela (v tomto prípade 2 700 K). V obývačke aj spálni vám navodia pohodu a postupne vás ukolíšu k spánku.

3 roky bez starostí

Mohlo by sa zdať, že viac výhod už ani nemôže mať, ale ešte jednu pridáme - o rok dlhšiu záruku, ako je stanovená zákonom. Tak s týmito žiarovkami máte istotu, že po dobu 3 rokov vás nečaká nákup žiadnych ďalších. Ak vám niektorá z nich doslúži skôr, zadarmo vám pošleme novú.

Parametre

Parametre

Značka EMOS Lighting
Všeobecné číslo ZQ5147.4
Produktové číslo 1525733230
EAN 8592920075845
pätica (uchytenie žiarovky) E27
farba svetla teplá biela
náhrada za žiarovku 60 W
príkon 10 W
svetelný tok 806 lm
rozmer 60 × 112 mm
rada CLASSIC
stmievateľná nie
tvar A60
teplota chromatičnosti 2 700 K
napätie 230 V~/50 Hz
uhol vyžarovania 180°
index podania farieb (CRI) Ra >95
energetická trieda G
životnosť 30 000 hodín
technológia LED
počet čipov 10
typ čipov 2835
účinník 0,5
počet spínacích cyklov 25 000
svetelná účinnosť 81 lm/W
záručná doba 3 roky
predajný obal 4 ks, krabička
Hodnotenie produktu

Hodnotenie produktu

Tieto recenzie sú nezávislým názorom našich zákazníkov, ktorí si tieto produkty skutočne zakúpili. Viac sa dozviete tu.
Súbory na stiahnutie