Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod Žite zdravšie s TRUE LIGHT
Žite zdravšie s TRUE LIGHT

Žite zdravšie s TRUE LIGHT

- Nová rada žiaroviek podporujúca zdravý životný štýl -

Snažíte sa zdravým životným štýlom pozitívne ovplyvňovať zdravie vaše aj vašich najbližších? Potom práve pre vás sme pripravili unikátnu radu LED žiaroviek TRUE LIGHT.

LED žiarovky TRUE LIGHT redukujú vyžarované modré svetlo a zobrazujú realistické farby osvetlovaných predmetov vďaka vysokému indexu podania farieb CRI>94. V kombinácii s funkciou Flicker-free eliminujúcu blikanie a vysoko energetickou účinnosťou tak ponúka unikátny mix parametrov pre váš zdravší a spokojnejší život.

Hlavné benefity LED žiaroviek TRUE LIGHT:

  • redukované množstvo modrej spektrálnej zložky
  • dve dostupné farby svetla, tri varianty pätice
  • veľká energetická účinnosť 110 lm/W
  • vysoký index podania farieb CRI>94
  • funkcia Flicker-free
 

Čo je to modré svetlo?

Modré svetlo nie je samo o sebe nijak škodlivé. Je to zložka svetla, ktorá je obsiahnutá aj vo svetle dennom. Ľudský biorytmus sa denným svetlom riadi a funguje na princípe striedania dňa, kedy je telo modrému svetlu vystavené, a noci, kedy vystavené nie je. Telo v priebehu noci produkuje dva dôležité hormóny, ktoré fungovanie tohto biorytmu ovplyvňujú – je to melatonín a serotonín.

PRIAZNIVÉ ÚČINKY MODRÉHO SVETLA

ŠKODLIVÉ ÚČINKY MODRÉHO SVETLA

Zvyšuje bdelosť a ostražitosť Narušenie cirkadiánneho rytmu
Prospieva pamäti a zlepšuje sústredenosť Zvýšená pravdepodobnosť depresií
Zlepšuje náladu Syndróm počítačového videnia: rozmazané videnie, obtiažne zaostrenie, suché a podráždené oči, bolesti hlavy
  Väčšie riziko cukrovky, srdečných chorôb a obezity
  Môže spôsobiť trvalé poškodenie zraku, môže prispieť k vekovej makulárnej degenerácii, ktorá môže skončiť úplným oslepnutím
 
 

Je na Vás, akú farbu svetla zvolíte.

ZOSTAŇTE V STREHU

Znížené vyžarovanie modrej zložky svetla žiaroviek TRUE LIGHT v kombinácii s neutrálnou bielou farbou pozitívne ovplyvňuje tvorbu serotonínu resp. hormón šťastia. Ten ovplyvňuje naše myslenie, kreativitu, výkonnosť aj schop­nosť sústredenia.

OBLASTI POUŽITIA:
pracovňa, detská izba, kuchyňa apod.

 

ZASPÁVAJTE LEPŠIE

Teplá biela farba svetla žiaroviek TRUE LIGHT sa skvele hodí do miest, kde chcete relaxovať, čítať si alebo odpočívať po náročnom dni. Vďaka redukovanej modrej zložke svetla prispievajú k tvorbe melatonínu a vy budete ľahko zaspávať a do rána potom kľudne a nepretržite spať.

OBLASTI POUŽITÍ:
spálne, zimná záhrada, obývacie izby apod.