Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod Šetrenie energií

Šetrenie energií

Šetrite s LED žiarovkami

 

Šetrite s LED žiarovkami

Predstavte si, že si dnes kúpite žiarovku s technológiou LEDklasickú žiarovku s klasickým wolframovým vláknom. Viete, čo Vás čaká o 5 rokov?

Pri klasických žiarovkách Vás čaká výmena každý jeden rok. Pri LED technológií vydržia svietiť celých 5 rokov. V konečnom dôsledku 5x väčšia investícia do samotnej žiarovky.

A čo spotreba? Pri bežnom svietení 4h denne sa náklady v bežnom 3-izbovom byte počas svietenia za jeden rok vyšplhajú na približne 456 €. S LED žiarovkami len na cca. 50 € 

Aj napriek vyššej prvotnej investícii za LED žiarovku sa Vám z dlhodobého hľadiska oplatí omnoho viac. Percentuálne až o 80 %.

Celá ponuka úsporných LED žiaroviek EMOS

 

Žiarovky  – Šetrite zdravo

Modré svetlo nie je samo o sebe nijako škodlivé. Je to zložka svetla, ktorá je obsiahnutá aj v slnečnom svetle. Ľudský biorytmus sa slnečným svetlom riadi a funguje na princípe striedania dňa, kedy je telo modrému svetlu vystavené, a noci, kedy vystavené nie je. Škodlivý je jeho nadbytok. Zdrojom modrého svetla sú nielen telefóny, obrazovky televízií, či počítačov, ale aj LED osvetlenie, ktoré zažíva v posledných rokoch veľký rozmach. Znížené vyžarovanie modrej zložky svetla žiaroviek TRUE LIGHT v kombinácii s neutrálnou bielou farbou pozitívne ovplyvňuje tvorbu serotonínu alebo hormónu šťastia. Ten ovplyvňuje naše myslenie, kreativitu, výkonnosť aj schopnosť sústredenia. Teplá biela farba svetla žiaroviek TRUE LIGHT sa skvele hodí do miest, kde chcete relaxovať, čítať si alebo odpočívať po náročnom dni. Vďaka redukovanej modrej zložke svetla prispievajú k tvorbe melatonínu, vy budete ľahko zaspávať a do rána pokojne a nepretržite spať. Vďaka vysokému indexu podania farieb (CRI > 94) uvidíte osvetlené predmety v reálnych a neskreslených farbách. Šetrenie nákladov v tomto prípade zaisťuje moderný LED chip s veľkou energetickou účinnosťou 110lm/W (pre porovnanie svetelné zdroje bez technológie LED majú účinnosť len cca.  14 lm/W)

 

Wattmetre – Šetrite s rozumom

Ako ďalej ušetriť? Viete koľko platíte za prevádzku vašich domácich elektrospotrebičov? Túto informáciu ľahko získate s pomocou merača spotreby elektrickej energie – WATTMETER.  Wattmeter je zariadenie, ktoré je v domácnosti, ktorá chce ušetriť, nevyhnutnosťou. S prehľadom o spotrebe elektrickej energie zamedzíte zbytočným výdavkom. Wattmeter zobrazuje dobu pripojenia elektrického spotrebiča, spotrebu elektrickej energie a vypočíta tiež celkové náklady za elektrickú energiu. Elektrický príkon wattmeter meria iba u spotrebičov s príkonom 5 W až 3680 W. Získané údaje vám umožnia znížiť spotrebu napríklad nastavením správneho stupňa teploty vo vašej chladničke a pod.

 

Stmievanie – Šetrite štýlovo

Ďalších 10 až 15% dokážete ušetriť inštaláciou stmievateľných svietidiel z našej ponuky. Stmievanie a možnosť zmeny farby svetla navyše priaznivo vplýva na váš organizmus a zdravie vašich očí. Je neskorý večer. Vaše oči si potrebujú pomaly privyknúť na tmu a pripraviť sa na spánok. Svetlo žiarovky, či svietidla v plnej intenzite však uškodí nielen Vaším očiam a biorytmu, ale i peňaženke. Uvažovali ste už o stmievaní? Pomocou stmievateľných žiaroviek v kombinácii so stmievačom môžete zmeniť nielen atmosféru vo Vašej domácnosti, pripraviť telo na večerný spánok, ale aj podstatne ušetriť náklady za energie. V portfóliu nájdete aj 3 krokové stmievateľné žiarovky, ku ktorým nie je potrebné inštalovať stmievač – ovládajú sa pomocou bežného vypínača. Svietiť môžu v intenzite 100 %, 50 % a 10 %. A to najpodstatnejšie. Intenzita osvetlenia ovplyvňuje priamo aj spotrebu. A tak pri šetrnom večernom svetle vaše svietidlo, či žiarovka spotrebuje len 10% energie.

 

Diaľkovo ovládané zásuvky – Šetrite pohodlne

Väčšina domácich elektrospotrebičov má malú spotrebu aj vtedy, keď sú vypnuté. Patrí k nim hlavne elektronika – televízor, počítač, notebook, či tablet.  Spotrebiče ako televízor či Wi-Fi routre by ste mali vždy vypínať tlačidlom OFF. Pokiaľ dlhšie neplánujete tieto zariadenia využívať, vypojte ich zo zásuvky. Aj pri režime stand-by totiž čerpajú energiu. Nezabúdajte ani na nabíjačku. Aj keď sú naše zariadenia odpojené, nabíjačka zapojená do siete stále spotrebováva energiu, ktorá cez ňu prúdi. Všetky elektrické spotrebiče sa odporúča odpájať zo siete – môžete však použiť jednoduchšie riešenie – diaľkovo ovládané zásuvky. Vďaka tejto jednoduchej pomôcke dosiahnete rovnaký efekt akoby ste spotrebič vytiahli zo zásuvky manuálne. Je to pohodlnejšie, no predovšetkým bezpečnejšie. Ročne k tomu ušetríte niekoľko eur na „stratenej“ energií.