Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod CERN a EMOS nadviazali obchodnú spoluprácu

CERN a EMOS nadviazali obchodnú spoluprácu

Spoločnosť EMOS spol. s r.o. sa stala dodávateľom koaxiálnych káblov pre Európsku organizáciu pre jadrový výzkum, známou tiež pod skratkou CERN.

Toto Európske laboratórium pro fyziku častíc sídliaca vo Švajčiarsku je najrozsiahlejšie výskumné centrum časticovej fyziky na svete a disponuje prvotriednou technickou vybavenosťou svojich prístrojov. Cieľom organizácie CERN je spolupráca európskych štátov v oblasti čisto vedeckého výskumu. Laboratórium skúma zloženie hmoty, ale hrá tiež dôležitú rolu pri rozvoji technologií budúcnosti. Hlavným poslaním CERN je výskum s cieľom poznať najmenšie stavebné kamene nášho sveta a zákony, ktorými sa riadi. Najznámejšou metódou, s ktorou vedci v laboratóriu pracujú, sú experimenty tvorené vzájomným zrážaním častíc v zariadení zvanom Cyklotrón.

Jedným z ďalších experimentov je i projekt BABY-mind, čo je spektrometer skúmajúci správanie Mionov čoby nestabilných elementárnych častíc. Vzhľadom k vysokým požiadavkám na presnosť prevedenia všetkých používaných prístrojov sú kladené vysoké nároky na kvalitu dodávaných komponentov, medzi ktoré patria aj koaxiálne káble. Testované káble EMOS prešli náročným výberom, v ktorom boli podrobené rade testov. Posudzovala sa predovšetkým čistota medi, kvalita spracovania a v neposlednej rade správanie káblov na celej škále potrebného spektra.

Vďaka týmto výsledkom sa EMOS stal dodávateľom pre tento výskum s víziou ďalšej prípadnej spolupráce.