Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 4 € na prvý nákup
Doprava zadarmo. Na všetko!
VYUŽITE do konca júla ZĽAVU 10 % na CELÝ SORTIMENT GoSmart produktov s použitím kódu: GOSMART
Úvod Ako vybrať vianočné dekoratívne osvetlenie?

Ako vybrať vianočné dekoratívne osvetlenie?

Vianočné osvetlenie a dekorácie sú základom pre navodenie sviatočnej zimnej atmosféry. Každú miestnosť aj záhradu rozžiari farbami a zlepší náladu. V ponuke máme veľa farieb, tvarov a prevedení. Či už plánujete decentne ozdobiť stromček, štedrovečerný stôl, nočný stolík alebo osvetliť celú stenu vášho domu, vďaka širokej ponuke vianočného osvetlenia EMOS to bez problémov zvládnete.

 

Vianočné spojovacie osvetlenie

Myslíte to s osvetlením exteriéru svojho domu alebo interiéru skutočne vážne? Potom je presne pre vás určené spojovacie osvetlenie radu CONNECT PROFI alebo CONNECT STANDARD. Výhodou spojovacieho osvetlenia je možnosť prepojenia viacerých svetelných reťazí za sebou. Klasické spojovacie osvetlenie využijete ako v interiéri, tak v exteriéri. Na rozsvietenie až 500/800 LED vám bude v prípade systému CONNECT PROFI / CONNECT STANDARD postačovať jeden napájací zdroj. Podľa vašich dizajnových preferencií si môžete vybrať zo spojovacích reťazí, cencúľov, záclon či sietí.

Systém PROFI CONNECT sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou. Vysoko kvalitné prevedenie káblov ho predurčuje na celoročnú inštaláciu za ľubovoľných teplotných podmienok. Bez nutnosti jeho demontáže tak môžete realizovať aj veľmi rozsiahle projekty osvetlenia najmä v exteriéri.

 

Vianočné reťaze nielen na stromček

Najčastejšie nakupovaný typ vianočného osvetlenia slúži k ozdobeniu vianočného stromčeka. Tam ich možnosti vďaka obrovskej škále tvarov, farieb, dĺžok a funkcií zďaleka nekončia. Zavesením na stenu v dome, omotaním okolo nábytku, dverí alebo zábradlia vyčarujete zázračnú a neopakovateľnú atmosféru. Budete vianočné reťaze používať výhradne v interiéri? Potom vám stačia tie, ktoré sú označené stupňom ochrany IP20. Pre prípadné použitie v exteriéri hľadajte označenie stupeň krytia IP44.

Vyberať môžete v jednej zo štyroch rád, ktoré sa líšia veľkosťou LED diódy a jej tvarom:
NANO (najmenšie) – CLASSICCHERRYBIG CHERRY (najväčšie)

Rozhodujúcim kritériom pri voľbe svetelnej vianočnej reťaze je jej dĺžka, počet LED diód a farba nimi vydávaného svetla. Nie ste si istí, či vám bude k vianočnej výzdobe viac ladiť reťaz svietiaca studenou bielou farbou alebo teplou? Nevadí, v našej ponuke nájdete aj reťaze, pri ktorých je možné farbu svetla meniť, dokonca aj s využitím aplikácie v mobilnom telefóne.

 
 
 

Vianočné projektory

Atmosféru Vianoc si môžete užívať plnými dúškami s našimi laserovými projektormi. Tie vám počas chvíľky zvládnu vykúzliť dokonalé hviezdne nebo, farebné ornamenty, snehové vločky a pod.. A všetko dokonale premietnu na fasádu vášho domu alebo stenu izby. Súčasťou projektora je aj stojanček pre postavenie na zem, ale napríklad pre vonkajšie použitie, pri premietaní svetla na stenu vášho domu, ho možno zapichnúť do trávnika alebo kvetináča.

Krásnym doplnkom izbičiek vašich detí sa nielen počas Vianoc stanú malé interiérové projektory napájané tužkovými batériami. Deťom sa s nimi bude príjemne zaspávať a noc zaplní sny o Ježiškovej bohatej nádielke.

 

Vianočné dekorácie

Čo by to bolo za Vianoce bez milých postavičiek svietiacich snehuliakov, medvedíkov a iných tradičných vianočných symbolov. K dispozícii je aj široká škála svietiacich stromčekov a vencov.

Výber vonkajšieho osvetlenia má svoje pravidlá. Najdôležitejšie je, aby vybraná dekorácie bola odolná voči zmenám počasia, stupeň ochrany by preto mal byť minimálne IP44. To znamená, že osvetlenie je chránené pred poškodením predmetmi s priemerom nad 1 mm a odolá striekajúcej vode z každého smeru.

A kde všade si môžete vonkajšie vianočné dekorácie nainštalovať? Priamo sa ponúka predzáhradka, terasa, príjazdová cesta, trávnik či okolie pergoly a bazéna.

 

Lampáše, svietniky a oveľa viac

Okrem okázalých svietiacich reťazí, hviezd, snehuliakov a ďalších neprehliadnuteľných dekorácií si svoj domov môžete vyzdobiť aj maličkosťami, ktoré ho zútulnia a navodia tú správnu vianočnú atmosféru. Ponúkame krásne svietiace hviezdy, domčeky, svietniky, drevené dekorácie, lampy, betlehemy, darčeky a pod.. Krásne sa budú vynímať napríklad za oknom alebo na štedrovečernom stole.