Zľava 10 % na videovrátniky s kódom:
VIDEO
REGISTRUJ SA a získaj zľavu
10 % na všetko a iné výhody
Zľava 15 % na powerbanky s kódom: POWER15
Úvod Návod na spojovacie osvetlenie

Návod na spojovacie osvetlenie

Vianoce sa blížia a vy iste premýšľate, ako si čo najlepšie vianočne vyzdobiť váš byt, dom či záhradu. Spojovacie osvetlenie je určené predovšetkým pre zákazníkov, ktorí potrebujú vytvoriť dlhšie osvetlenie, ako poskytuje bežná ponuka vianočných reťazí. Výhodou spojovacích systémov je totiž rad prvkov, ktoré možno navzájom prepájať.

Ponúkame dva typy spojovacieho vianočného osvetlenia: Standard a Profi. Základný rozdiel je v tom, že rad PROFI sa vyznačuje gumovým a silnejším prevedením, výrobky tejto rady sú teda odolnejšie. Navyše je vyrábaný s bielym aj čiernym káblom. Oba typy sú vhodné na vnútorné aj vonkajšie použitie, napriek tomu je vďaka jemnejším káblom dovnútra lepší klasický spojovací systém.

POZOR: systémy Profi a Standard navzájom nie sú kompatibilné!

Spojovací systém Standard

Klasické spojovacie osvetlenie je vhodné pre bežné použitie v domácnostiach a na záhradách. S jedným napájacím zdrojom ZY2300R je možné rozsvietiť až 800 LED. Priemer káblov všetkých klasických spojovacích prevedenie je 5 mm. Zvoliť si môžete medzi spojovacími reťaze, kvaple, záclonami a sieťami.

Spojovací systém Profi

PROFI variant spojovacieho osvetlenia sa líši predovšetkým vyššou odolnosťou. Všetky káble sú gumové a s priemerom 9mm majú skoro dvojnásobnú hrúbku oproti klasickému typu. S jedným 9W napájacím zdrojom ZY2154 alebo ZY2006 môžete rozsvietiť až 500 LED svetielok do celkovej dĺžky 100m. Všetky PROFI modely ponúkame v čiernej a bielej variante. Okrem tradičných reťazí sú súčasťou PROFI rady aj cencúľové prevedenia.

 
 
 

Napájací zdroj je prvým z nevyhnutných prvkov spojovacieho osvetlenia. V ponuke sú varianty s časovačom i bez neho.

Predlžovací kábel je potom voliteľným príslušenstvom, ktorým možno celú spojovacie sústavu pretiahnuť o 10 alebo viac metrov.

Rozbočovač rozdvojí osvetlenie na dva napojiteľné konce. Tým je možné rozdeliť do viacerých smerov a dosiahnuť tak vytvorenie skutočne priestorovej vianočnej dekorácie.

Spojovacia reťaz je tradičnou voľbou, ktorou rozhodne nič nepokazíte, práve naopak. Ide o klasické jednoduché prevedenie, pri ktorom sú svetielka rozmiestnené na jednom kábli. Môžete si vybrať z našej širokej ponuky farebných variantov svetielok, od teplej a studenej bielej, cez modrú, červenú až po takzvaný multicolor, čo je kombinácia niekoľkých farieb na jednej reťazi.

Spojovacie cencúle sú prvým z "trojrozmerných" riešení spojovacieho osvetlenia. Pri reťazi v tvare cencúľov je každá reťaz s LED svetielkami inak dlhá, čo vytvára dojem prírodného travertínu. okrem bežného režimu svietenia si pri cencúľoch môžete vybrať tiež z blikajúceho a pulzujúceho variantu. Farba svetielok na pulzujúcich cencúľoch prechádza z jednej na druhú pozvoľne, zatiaľ čo pri blikajúcich cencúľoch je prechod farieb okamžitý.

Spojovacia záclona je podobná cencúľom, hlavný rozdiel je v tom, že dĺžka všetkých reťazí s LED svetielkami je rovnaká. Rozmery záclon sú 1 x 2m, celkom táto zostava obsahuje 100 LED svetielok. Vybrať si môžete z teplej bielej a studenej biele.

Spojovacia sieť sa odlišuje tým, že sú reťaze so svetielkami navzájom šachovnicovo prepojené. Rozmery sú 2 x 1,5m sa 160 LED svetielkami. Rovnako ako u záclon ponúkame dve farebné prevedenia, teplú a studenú bielu.

Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na stránkach s tým súhlasíte. Viac